Besluiten van gemeenteraad Voortzetten van baarmoeder- hals-kanker onderzoek Aanvragen bouwvergunning Gratis ophalen grof huisvuil Sport en spel instuif 't is een kleine moeite en... een nette hond heeft i een nette baas 1 vraag die gratis trainingsfolder bij de reinigingsdienst informatie Publicatie van de Gemeente Schiedam Wekelijks verschijnend in Het Nieuwe Stadsblad Verzorging: Gemeentelijke Voorlichtingsambtenaar Emmastraat 1 - tel. 26.05.00 De gemeenteraad van Schiedam heeft in de openbare vergadering van 17 september j.l. ondermeer de volgende besluiten genomen. Zo heeft de raad ingestemd met het voort zetten van het bevolkingsonderzoek op baarmoederhalskanker voor een periode van de komende drie jaar, waarbij voor het onderzoek voor het jaar 1979 een krediet van 17.000,is verleend. Eind vorig jaar is de eerste onderzoekpe- riode afgerond. Dit was een proef-onder- zoek en de bevindingen waren van dien aard dat de minister van Volksgezondheid besloten heeft het experiment in de proef gebieden (waaronder Rotterdam/Schiedam/ Vlaardingen ook valt) voor een tweede pe riode van drie jaar te subsidiëren. De voor waarden van de subsidiering zijn echter ge wijzigd: in tegenstelling tot de eerste proef periode komen de organisatie- en perso neelskosten nu voor rekening van de ge meente. Daarmee heeft het gemeentebestuur inge stemd. Voor de aan het onderzoek deelne mende vrouwen blijft het onderzoek gratis. Het gemeentebestuur vindt dat bij een zo nieuw type van onderzoek als dit, zo min mogelijk drempels opgeworpen mogen worden; temeer daar nog niet duidelijk is welke groepen in aanmerking komende deelneemsters geen gehoor aan de oproep geven. WONING- EN KAMERVERHUUR De gemeenteraad heeft een nieuwe „Veror dening op de woning- en kamerverhuur" vastgesteld. Het doel is om het bemiddelen tegen een vergoeding bij het verkrijgen van woonruimte te onderwerpen aan een vergunningstelsel, opdat de gemeente een greep kan krijgen op malafide bureaus. Gebleken is, dat woning- en kamerzoeken den bij hun pogingen om geschikte ruimte te vinden in aanraking komen met bemid delingsbureaus, die wel hoge inschrijfgel den vragen maar nalaten enige tegenpresta tie te leveren, of toezeggingen doen die niet nagekomen worden. Deze verwerpelijke ac tiviteiten wil het gemeentebestuur voorko men en tegengaan. Uitgangspunt is, dat geen bezwaar bestaat tegen een bureau dat tegen een redelijk ta rief bemiddeling verleent. Om hierop te kunnen toezien, dienen bij de aanvraag om een vergunning bepaalde bescheiden te worden overlegd ten aanzien van persoon, werkwijze,\bemiddelingsvoorwaarden, ad ministratie, tarieven, enz. B. en W. zijn be voegd bij het verlenen van de vergunning voorschriften te stellen. Het verbod om zonder vergunning de hier boven bedoelde bemiddeling te verlenen is niet van toepassing op de woningcorpora ties alsmede op makelaars in onroerende goederen, die lid zijn van de Nederlandse Bond van Makelaars in Onroerende Goede ren. SPORTZAAL De raad heeft in principe besloten tot de bouw van een sportzaal aan de Fahrenheit- straat. Dit ter vervanging van het gymnas tieklokaal aan het Edisonplein, dat in zeer slechte staat verkeert en niet meer voldoet aan de eisen van het bouwbesluit. Renovatie is wel mogelijk, maar het blijkt technisch onuitvoerbaar te zijn om het gymnastieklokaal geheel aan te passen aan de eisen die thans aan een gymnastieklo kaal gesteld dienen te worden. Een voorwaarde is dan wel dat de sportzaal overdag door middel van een scheidings wand in twee aparte gedeelten moet kun nen worden gesplitst. In een gedeelte zullen dan gymnastieklessen worden gegeven voor de lagere scholen in de directe omgeving van de sportzaal, terwijl de andere helft overdag gebruikt kan worden voor de wijk. Om de (halve) zaal voor het onderwijs te kunnen gebruiken is toestemming van het ministerie van onderwijs en wetenschappen nodig en het zal niet makkelijk zijn om die toestemming te verkrijgen. Want de voor waarden zijn dat geen medegebruik kan worden gemaakt van bestaande ruimten en dat het gebruik van de sportzaal niet dient ter vervanging van bestaande accommoda ties. Van dit laatste is nu wel sprake, maar B. en W. menen te kunnen aantonen dat het voor stel de enige oplossing is om te komen tot een verantwoorde gymnastiekaccommoda- tie. Voor de bouw van een semi-permanent gymnastieklokaal aan het Faassenplein, ten zuiden van de bestaande schoolbebouwing, heeft de raad een krediet van ƒ813.440, verleend. In onderzoek is nog of met een onderheide dan wel met een stalen funde ring kan worden volstaan. Aan het gymnastieklokaal aan de Dr. Kuy- perlaan, in 1953 gebouwd als onderdeel van het complex BLO-scholen aan de Burg. Bij de dienst Gemeentewerken zijn de onderstaande aanvragen voor een bouwvergunning binnengekomen. De aanvragen zijn in behandeling: er zijn nog geen beslissingen over geno men. Belanghebbenden kunnen nadere informatie krijgen bij het Bouw- en Woningtoezicht in het Stadskantoor op de 8e etage, elke morgen van 8.30 tot 10.00 uur bij de heer M. van der Loo, telefoon 26Ö500 toestel 188. Naam M. Esbach J. A. Zwaan De Spaland Ruiters C. G. Veringmeijer Gem. Woningbeheer R. Timmer S. S. Liem S. H. Liem SV HV Schiedam De Spaland Ruiters P. C. Prins D. L. van Rij A. C. van Rooyen P.C.J. Peek t.b.v. Albert BV i.o. Gezed BV Matthew Hall Keynes, Engeneering BV Gem. Tech. Bedrijven H. S. Gan G. W. Bannenberg Project Woning in- en uitwendig verbouwen Dakopbouw plaatsen Houten opberghok plaatsen Winkelpand/showroom vergroten Zes gaskasten plaatsen i.v.m. overschakeling van oliestook op gas. Woning in- en uitwendig verbouwen Indeling raamkozijn in de achtergevel wijzigen Indeling raamkozijn in de achtergevel wijzigen Vernieuwen van een berghok/radio scoreruimte Plaatsing jury-ruimte Inwendig verbouwen le en 2e verdieping i.v.m. maken van appartementen In- en uitwendig verbouwen van woning Inwendig verbouwen van woning, en wijziging achtergevel In- en uitwendig verbouwen van 2 opslagloodsen Oprichten van opslaghal met kantoorakkommodatie Inwendig verbouwen eerste verdieping kantoorpand. Plaatsen transformatorhuisje In- en uitwendig verbouwen en vergroten woning Voor- en achtergevel vpn 2 woningen ged. wijzigen Adres Steenstraat 19 Hargplein 4 Kerkweg 105 St. Liduinastraat 52 Johann Straussplein Brugmanstraat lb Borodinlaan 40 Smetenalaan 76 Sportlaan (sportpark Harga) Kerkweg 105 Hoogstraat 70-72 Pr. Frederik Hendrikstraat 7a Oosterstraat 33 Van Cleefstraat 14-16 Calandstraat Gerrit Verboonstraat 14 Groeneweg Laan van Spieringshoek 2 Pr. Bernhardlaan 78-80 Honnerlage Gretelaan, moeten enige verbe teringen worden aangebracht. Zoals het maken van douche-gelegenheden in de bestaande waslokalen en het verbete ren van de bestaande verwarmingsinstalla tie. Van dit scholencomplex zullen voorts de buitenruimten opgehoogd en her-ingericht worden, waarbij bij de scholen verschil lende pleintjes komen, maar ook een ge meenschappelijk verhard speelveld, te ge bruiken voor de schoolsport. De voormalige leskeuken wordt gewijzigd in een gemeen schapsruimte. De gemeentelijke Vervoer-, Reinigings-, Ontsmettings- en Marktdienst wil graag het volgende onder de aandacht brengen. Als inwoner van Schiedam kunt u meewer ken om uw eigen woonwijk opgeruimd, schoon en prettig te houden, door het op volgen van de volgende richtlijn. Grof huisvuil, zoals oude bedden en ma trassen, haarden en kachels, oude meube len en vloerbedekking, enzovoort, wordt door de afdeling Reinigingsdienst gratis agn huis afgehaald. Daarvoor moet u wel dagen van te voren een afspraak maken met de dienst, liefst te lefonisch op nummer 377155, die op iedere woensdag een ophaaldienst voor grof huis vuil verzorgt. Alstublieft, zet u dus niet zonder afspraak zomaar het grove huisvuil op straat! Dit veroorzaakt een hinderlijke en onnodige vervuiling van de straten en wijken. In het kader van de sportieve rekreatie or ganiseert de Sportraad voor de Gemeente Schiedam wederom een sport- en spelin- stuif. Met ingang van vandaag kan men elke woensdagavond van 21.00-23.00 uur in de Sporthal Margriet terecht om gezellig en geheel vrijblijvend mee te doen aan diverse sporten en spelen. Op het programma staan o.a. volleybal, badminton, tafeltennis, hockey en korfbal en lichte konditie-oefeningen. Tevens wordt regelmatig een eenvoudig circuit opge bouwd, waar men de konditie kan testen. De leiding berust weer bij gediplomeerde krachten, die aangetrokken zijn via de Landelijke Dienst Spel en Rekreatiesport. De toegangsprijs voor de instuif is, evenals vorig jaar, vastgesteld op 2,50 per per soon, per avond. Tot de instuif zullen alleen personen van 18 jaar en ouder worden toe gelaten. Doe gezellig mee in het belang van uw eigen gezondheid! Openbare commissie-vergaderingen De Raadscommissie voor Vorming en Re creatie, sectie Onderwijs houdt de open bare vergadering op donderdag 4 oktober a.s. om 20.00 uur in het Stadhuis aan de Grote Markt. Behandeld zullen worden: mededelingen en ingekomen stukken (waaronder brieven van oudercommissies over de toestand van de speelplaatsen en een besluit van B. en W. inzake de instelling van een adviescommis sie Welzijn jeugd en jongeren); raadsbeslui ten over renovatie van het schoolgebouw aan het Edisonplein, over toepassing van artikel 50 van de Kleuteronderwijswet en art. 72 van de Lageronderwijswet 1920; over de bezoldigingsverordening van het onder wijzend personeel en over een krediet voor veelvuldig voorkomende kapitaalsuitgaven in 1980. Na de rondvraag is er het spreek recht voor de toehoorders." De Commissie voor Financiële en Economi sche Zaken komt bijeen op dinsdag 9 okto ber in het Stadhuis (voorm. B. en W.-kamer) aan de Grote Markt, waarvan het openbare gedeelte begint om 20.00 uur. Behandeld zal worden de agenda voor de openbare verga dering van de gemeenteraad van maandag 15 oktober a.s. voor wat betreft de finan ciële aspecten van de voorstellen, alsmede eventuele punten betrekking hebbende op de Gem. Technische Bedrijven, de VROM- en Havendienst en het Algemeen Handelsen- trepöt. Ter inzage: besluit tot voorbereiding herziening bestemmingsplan. De gemeenteraad heeft in de openbare ver gadering van 17 september j.l. besloten te verklaren dat een herziening van het be stemmingsplan wordt voorbereid voor het gebied gelegen tussen Willemskade, Groe- nelaan, Hagastraat en Nieuwe Haven. Het besluit, met de bijbehorende tekening waarop het genoemde gebied is aangegeven met een streep-stiplaan, ligt ter inzage op de gemeentesecretarie, afd. Openbare Werken op de 5e etage van het stadskantoor en in de leeszaal van de Openbare Bibliotheek aan de Lange Haven 131. Autovervoer Personen Burgemeester en Wethouders hebben op 31 augustus j.l. besloten om op grond van art. 32 lid 1 van de Wet Autovervoer Personen aan EVAG bv te Vlaardingen vergunning te verlenen voor het schooljaar 1979/1980 voor het vervoer van leerlingen van en naar de W. A. van Lieflandschool, van en naar de Don Boscoschool en van en naar de Schie- damse zwembaden. Van dit besluit staat voor iedere belangheb bende beroep open tot 26 oktober 1979. Het adres van beroep moet worden gericht aan het college van Gedeputeerde Staten van de provincie Zuid-Holland te 's -Gravenhage. Het besluit ligt tot genoemde datum ter vi sie op de gemeentesecretarie afd. Openbare Werken in het Stadskantoor 5e etage. HOGENOOR HOND IN DE GOOT „Er staan steeds van die vervelende stukjes in de Gemeente-Informatie pagina over het hon- devuil op de stoepen. De honden krijgen de schuld en veel mensen krijgen zo de pest aan hon den Maar de beesten kunnen het toch niet helpen. Het zijn die beroerde honde-eigenaren die de zaak verpesten! Hen moet je aanpakken en niet die arme honden!" Aldus zo ongeveer de ver- ontwaard ige reactie van een hondeliefhebster, die opkomt voor haar huisdier. Zij heeft groot gelijk. Maar de boze dame zorgt er zelf wel voor dat haar hond de behoefte netjes in de goot doet. „Dat kan makkelijk, als je maar wilt.Ze ergert zich ook aan al die overschillige hondebazen die maar rustig toelaten dat de hond de stoep bevuilt. En zij niet al leen. Vandaar dat we rustig doorgaan met „die vervelende stukjes" op deze pagina. Hopelijk zullen de overschillige bazen en bazinnen zich nog eens bekeren. Een gratis trainingsfolder is aan te vragen bij het bureau Voorlichting in het Stadskantoor, telefoon 260500 toestel 340 of bij de VROM dienst, telefoon 377155. Daar zijn overigens ook stickers te krijgen, zoals hierboven afgebeeld. Als men zich ergert aan de hondepoep op de stoep voor de deur of aan het wangedrag van een buurman die zijn honden maar-raak-laat-poepen. is het dan geen goed idee om zo 'n sticker of folder aan te vragen en bij de boosdoener in de bus te doen? Zo 'n zachte hint wil wel eens werken.

Het Nieuwe Stadsblad | 1979 | | pagina 18