Voedingsbonden FNV: Koningshof personeel wordt zwaar onderbetaald Voorzitter Van der Knaap: 'daar gaan we wat aan doen' lllll 'k Paul van Vliet in Stadsgehoorzaal Man zwaar gewond bij explosie Bejaardensozen noord Programma Q.T. h I (2> MAASSLUIS De Voedingsbonden FNV zijn via het eigen blad „Bondig" in de aanval gegaan tegen het personeelsbeleid van het stichtingsbestuur van het Ontmoetingscentrum „Koningshof" in Maassluis. AGENDAPUNT Randstadedities, wekelijks in 700.000brievenbussen HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 21 - WOENSDAG 3 OKTOBER 1979 Via deze tekening in het blad Bondig van de FNV Voedingsbonden stelt men de arbeidsvoorwaarden van De Koningshof aan de kaak. Godge klaagd is het, aldus „Bondig" dat de rooms-katholieke kerk, de gerefor meerde kerk, de Nederlands-hervormde kerk en de gemeente Maassluis ge zamenlijk 24 horeca-werknemers bestelen. De Voedingsbond FNV geeft het bestuur van de Stichting Ontmoetingscentrum Koningshof in Maas sluis nog 3 weken de tijd. Dan gaan de loonvorderingen naar de kanton rechter. Laat de Koningshof daar dan maar volhouden dat ze niet gehou den is aan de kollektieve arbeidsovereenkomst voor de horeca. „Bondig" stelt dat het voor de inwo ners van Maassluis goed toeven is in het Ontmoetingscentrum Konings hof. Ze kunnen er boeken lenen. Voor de jeugd is er een disko. Wie er ziri in heeft, pakt een drankje. Er zijn zalen te huur. Er kunnen brui loften en partijen gegeven worden. Voor de werknemers is het allemaal minder goed geregeld in de Ko ningshof. Losse en part-time werk nemers ontvangen niet de vereiste toeslag van 25 en 20 procent. De los sen krijgen ook te weinig uitbetaald als zij minder werken dan het mini mum aantal uren. De zondagtoeslag wordt niet uitbe taald. Uitgerekend door een groten deels kerkelijk bestuur. Nachttoe slag is een onbekend begrip in de Koningshof. Hoewel elke zaterdag nacht 'werknemers worden ingezet om feestzalen in te richten als ker kruimten. De werknemers komen niet toe aan de voorgeschreven rust pauzes. Zij krijgen geen of onvol doende vakantiegeld. Netzomin als kledingtoeslag. De vaste werkne mers worden bij lange na niet be taald volgens de normen van de cao horeca. Kortom: het sociale beleid van Ontmoetingscentrum Konings hof rammelt aan alle kanten. Onder de paraplu van 3 kerken en de ge meente Maassluis. De Voedingsbond FNV vindt het nauwelijks een ekskuus dat de stich ting ingewikkeld in elkaar zit. In het algemeen bestuur zitten van de ge meente en van de 3 kerkgenoot schappen elk 3 vertegenwoordigers. Dan zijn er nog 7 afgevaardigden namens de verbruikers. Onder het algemeen bestuur staat een beheers- kommissie. Dan komt een dagelijks bestuur dat geen bevoegdheden schijnt te hebben. De penningmees ter uit dat dagelijks bestuur heeft echter het personeelsbeleid aan zich getrokken. Hij is ook de man die beweert dat de cao horeca niet op de Koningshof van toepassing is. Het bedrijfschap Horeca heeft geprobeerd hem uit de droom te helpen. Het heeft hem een brief gestuurd waarin het uitlegt dat de Koningshof al sinds mei 1975 als horeca onderneming te boek staat. De heffing die het bedrijfschap iedere horeca-instelling oplegt, heeft het Ontmoetingscentrum ook vol daan. Voor de kantonrechter kan er dan ook maar één konklusie zijn, aldus „Bondig"; de Koningshof moet beta len volgens de normen van de cao horeca. De cao vermeldt immers uit drukkelijk dat zij van toepassing is op elk bedrijf dat de heffing van het bedrijfschap betaalt. En dan zal Ontmoetingscentrum Koningshof moeten dokken. Een eerste bereke ning over de maanden januari tot en met juli levert voor 10 van de 24 werknemers al een tekort op van ruim 20 duizend bruto. De kantonrechter kan bovenop de eigenlijke vordering nog rente toe wijzen plus een ekstra bedrag als ge noegdoening. De Voedingsbond FNV zal dat.zeker vragen. Als de be- stuurderen van de Koningshof ten minste niet op tijd van de dwalingen huns weegs terugkomen. Het boe tekleed zou hen passen, aldus de voedingsbonden FNV in het blad „Bondig". Voorzitter van het stichtingsbestuur is sinds een week de Maassluise CDA wethouder voor o.a. culturele zaken Isaac van der Knaap. Hij had nog geen kennis genomen van de niet geringe beschuldigingen van de FNV Voedingsbonden. „Ver leden week maandag hebben wij be stuursvergadering gehad van het stichtingsbestuur van de Konings hof", aldus de heer Van der Knaap. „Ik ben daar toen gekozen als voor zitter, aangezien er een vacature was door het aftreden van de voor malige gemeentesecretaris Harm Kramer. Op de bestuursvergadering circuleerde ook de brief van de Voe dingsbonden FNV. Deze week is er weer een bestuurs vergadering en ik stel mij voor van de zaak van de onderbetaling van het personeel van de Koningshof een agendapunt te maken. Ik moet ook eerlijk zeggen dat ik niet wist dat het Koningshof personeel werd onderbetaald en ik vind dat er alles aan moet worden gedaan om deze zaak op te lossen. Daarvoor is de weg een gesprek te hebben met vertegenwoordigers van de Voedingsbonden FNV, ik ben er van overtuigd dat alles dan zal wor den opgelost. Men dacht toch niet dat wij als stichtingsbestuur, die zulke nauwe banden onderhoudt met de gemeente Maassluis, aan on derbetaling zullen meewerken. Het zal er van moeten komen dat de me dewerkers van de Koningshof cor rect zullen worden betaald volgens cao of via een ander gemeentelijke schaal die ook voor ambtenaren van toepassing is. Daarvoor dient een besluit van het stichtingsbestuur te worden geno men, maar ik verwacht daar geen moeilijkheden mee. Een gesprek met vertegenwoordigers van de FNV Voedingsbonden zal daarna ongetwijfeld alles oplossen", aldus de Maassluise wethouder Isaac van der Knaap als voorzitter van het stichtingsbestuur Koningshof. Na de explosie werden de restanten van de explosleven afgevoerd door de oprui mingsdienst. De jongeman die met de springstoffen had gespeeld lag toen al In het ziekenhuis. De landelijke mijn- en explosieven op ruimingsdienst moest gistermiddag in aktie komen om een partij explosieven, waaronder munitie weg te halen uit het pand Stationsstraat 19. Een deel van deze explosieven kwam gistermiddag omstreeks half een tot ontploffing, toen de bewoner, de 22-ja- rige E.H. bezig was met experimente ren met munitie en hoeveelheden ontplofbare stoffen. E.H. raakte bij de explosie levensgevaarlijk gewond en moest met spoed naar het Rotterdamse Dijkzigt Ziekenhuis worden overge bracht. Hij moet in elk geval beide handen missen, terwijl ook zijn armen ernstig werden gewond. Hoe de explosieven in het pand zijn ge komen en wat E.H. er precies mee wil de, is nog niet bekend. Elke maandagmiddag heeft van 14.30 uur tot 16.30 uur in> het verenigingsge bouw HVK aan de Kerkweg 46 te Ket- hel een bijeenkomst voor de bejaarden van de St. Jacobuskerk plaats. De lei ding daarvan heeft mevrouw H. Drijver-Copier. Op dezelfde tijd heeft elke dinsdagmiddag in ,,Het Trefpunt" aan de Wm. Andriessenlaan 65 een soos plaats voor de bejaarden van de St. Martinuskerk. De leiding hiervan hebben mevrouw B. Hoenderkamp Kleinekoort en de heer J. van Loenen. Vrijdagavond 5 oktober wordt voor de leden van O- T. de film vertoond „Play it again Sam" met Woody Allen. Het lidmaatschap van de filmclub bedraagt 5,Rob van Bruchem tel. 26.22.68 geeft u hier alle gegevens over. Aan vang 21.00 uur. Paul van Vliet met show in de Vlaardlngse Stadsgehoorzaal. Na een succesvol optreden, deze zomer in o.a. Scheveningen, komt Paul van Vliet met zijn nieuwe programma twee dagen naar de Stadsgehoorzaal in Vlaardingen. De show is opgebouwd uit een veertig- Tal nummers, die zonder duidelijke ro de draad toch als één geheel zijn ge dacht en geschreven. Daarnaast is er veel plaats voor gekke verhalen, vreemde type's en naar het theater ver taalde eigen ervaringen. „Vandaag of morgen" is méér dan cabaret alleen. De muzikale leiding is in handen van Lex Jasper. Voor de voorstellingen op Woensdag 10 en donderdag 11 oktober is nog een beperkt aantal plaatsen be schikbaar.

Het Nieuwe Stadsblad | 1979 | | pagina 21