15t ml9oktober. Drama in Nicolaas Beetsstraat Brand eist drie doden en twee zwaar gewonden Koninklijke opdracht voor KLM Catering Menu van de week Noodsprong uit derde etage tand Randstadeditjes, wekelijks in 700.000brievenbussen lillf 181 HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 27 - WOENSDAG 3 OKTOBER 1979 De kleurige paarse aubergines en de rode en groene paprika's, zijn nog vol op te koop. Een lust voor het oog wan neer ze in de groentewinkel liggen en een culinaire uitdaging om er thuis ge zellige en smakelijke schotels mee te maken. Ze kunnen met de meest uiteenlopende vullingen, zoals vlees-, kip- of kaasra- goüt, roerei, kerrierijst, risotto of spag hetti of met restjes groenten worden gevuld. Bestrooid met wat geraspte kaas en in de oven of onder de grill even gegrati neerd, vormen ze een heerlijk voorge recht of hoofdschotel. Zondag: tomatensoep met room, kip met kerriesaus, rijst, gemengde sla, meloen. Maandag: champignon-omelet, spina zie, aardappelpuree, flensjes. Dinsdag: stamppot rauwe andijvie met blokjes kaas, yoghurtvla. Woensdag: slavink, bloemkool „au gratin", aardappelen, vlaflip. Donderdag: nierragoüt, bietjes, aar dappelpuree, vruchtenkwark. Vrijdag: gevulde paprika met kaasra- goüt, rijst, Brusselse appelen. Zaterdag: Moussaka, vanillevla met bosbessenjam. Ontzetting is te lezen op het gelaat van de man die zyn ooggeiuigeversmK van de brand die drie doden en twee zwaargewonden eiste. Een brand in de Vlaardingse Nicolaas Beetsstraat heeft in de nacht van maandag op dinsdag het leven gekost aan drie Turkse Inwoners van deze stad, een tweetal inwoners werd zwaar gewond, terwijl twee andere Turkse inwoners van dit pand licht gewand werden. Het interieur van de waning kort na de brand. Rechts het bed waarop een van de. bewoners in de vlammen omkwam. De politie en brandweer kregen de melding om tien min. over één. Toen zij bij het pand arriveerden stond het pand van boven naar beneden in lich ter laaie. Twee bewoners van het pand, allen be horende tot de Turkse familie Kirkar, stonden in doodstrijd bij het raam van de derde etage en sprongen daaruit en moesten zwaar gewond naar het Rot terdamse Dijkzigt Ziekenhuis worden overgebracht. Binnen twintig min. had de brandweer het vuur geblust en in de kamer troffen zij drie verkoolde lichamelijke over schotten aan. Identificatie wees uit dat dit de 38-jarige heer des huizes was en ,zijn twee kinderen van bijna vijf en twee jaar. De echtgenote van de 38-jarige man, die41 jaar is, wist zich via de branden de trap in veiligheid te stellen, maar -'v.st zwaar gewond naar het brand wondencentrum van het Rotterdamse Zuiderziekenhuis worden overge bracht. Een 27-jarige Turkse vrouw, ook beho rende tot de familie Kirkar is uit het raam gesprongen en moest met zwaar hersenletsel naar het Rotterdamse Dijkzigt Ziekenhuis werden overge bracht. Ook een 23-jarige Turkse be woner van het pand moest naar ditzelf de Rotterdamse ziekenhuis worden overgebracht. Zijn 13-jarige broer moest voor onderzoek naar het Holy- Ziekenhuis'worden gebracht en is daar opgenomen 'n andere bewoner van dit pand kwam met de schrik vrij en is na onderzoek in het Holy-Ziekenhuis bij buren tijdelijk ondergebracht. Een onderzoek van de Vlaardingse re cherche leverde gistermiddag vrijwel het bewijs dat verhitting van de elektri sche bedrading de oorzaak van deze ramp is. Uitde brandende woning op de derde verdieping sprongen mensen naar beneden om de vlammenzee te ontkomaa. Er is een hele organisatie voor nodig om de vele passagiers die de KLM jaarlijks aan boord van haar vlieg tuigen vervoert, op tijd van hun „natje en droogje" te voorzien. Men is er dan ook op ingesteld om mil joenen maaltijden per jaar te ver zorgen. Niet alleen voor KLM-pas- sagiers, maar ook voor de passa giers van de ongeveer 30 buiten landse luchtvaartmaatschappijen die van de diensten van KLM Cate ring .gebruik maken. Ondanks de veelheid aan werk, die de 750 employé's van de KLM Ca tering te verzetten hebben men verzorgt zo'n 6 miljoen verstrekkin gen per jaar waarvoor hoeveelheden zoals 200.000 kilogram vlees, 850.000 eieren, 135.000 kroppen sla en 3 miljoen broodjes werden gebruikt is de organisatie van dit KLM bedrijfsonderdeel zo flexibel, dat er altijd ruimte kan worden vrijgemaakt voor het uitvoeren van speciale opdrachten. De KLM Catering is dan ook zeer vereerd met de opdracht die zij on langs ontving om het menu te ver- dat aan boord van het vlieg tuig zal worden geserveerd, waar mee het Koningspaar uit Nepal en gevolg op vrijdag 31 augustus a.s. de officiële wereldreis die zijn op het ogenblik maken, van Schiphol zullen vervolgen. Vanzelfsprekend dat de KLM koks voor deze opdracht hun uiterste best hebben gedaan het Nepalese Koningspaar en gevolg een goede proeve te geven van hun cuinair kunnen. Overigens is het verrichten van spe- OVERLEDEN T. Kluit, vr., geh. gew. met A. Troost, 80 jr.; J. W. Schellingerhout, vr., geh. met D. van Es, 61 jr.; L. Lems, vr., geh. gew. met W. D. van Buuren, 72 jr.; J. E. Driessen, vr., geh. gew. met B. G. Kasper, 55 jr.; C. W. Krohne, man, 65 jr.;G. J. de Jong, man, 67 jr.; H. B. En gelsman, man, 64 jr.; S. J. Kooijman, vr., geh. gew. met A. den Tuinder, 86 jr.; J. Amout, vr., geh. met B. Schilpe- roord, 58 jr.; M. Bats, vr., geh. met A. Assmuss, 74 jr.; E. M. L. Kleipool, vr., geh. gew. met H. A. M. Jonker Roe- lants, 88 jr.H. W. F. Strik, man, 67 jr.;H. J. Tjaden, man, 70 jr.; J. J. Huis ken, man, 50 jr.; W. Couters, man, 78 jr- ciale opdrachten een volkome nor male zaak voor KLM Catering. On der de naam KLM Party Service verzorgt zij nu al enkele jaren b.v. banketten voor duizenden perso nen, maaltijden voor instellingen zoals: ziekenhuizen en uitgebreide diners, die zowel thuis als in de spe ciale ambiance van het door KLM Party Service geëxploiteerde Kas teel Oud Wassenaar kunnen wor den geserveerd. KI M patisser B. Bening toont een met bonbons versierde suikercreatie, men met de koffie het sluitstuk vormt van een koninklijke mAaltljd. die sa-

Het Nieuwe Stadsblad | 1979 | | pagina 27