Open huis bij Rijnmond Schiedam Verlies van Ursus tegen SFC Henk van Loenen: „een onverwachte nederlaag" Nieuwe O.J.C. Noord bij Margriet hal Pas op voor controleurs Ruit vernield OP VOORSPRONG WISSELING HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 43 WOENSDAG 3 OKTOBER 1979 Johan Breeveld bracht SFC op gelijke hoogte met een solo vanaf het mid denveld. Zaterdag 6 oktober 1979 houdt de Dienst Centraal Milieubeheer Rijnmond (D.C.M.R.) een open dag. Dit houdt in dat op die dag tussen 11.00 uur en 17.00 uur iedere geïnteresseerde Rijnmondburger welkom is in het nieuwe pand van de D.C.M.R. aan de 's -Gravenlandseweg 565 te Schiedam. De bezoekers kunnen de meldkamer bezoeken en inzicht krijgen in de wijze waarop klachten worden ver werkt. Er zullen milieuproefjes worden gedaan in het laboratorium. Op de zeven de etage is een milieutentoonstelling met veel foto's ingericht. De uitrukwagen gevaarlijke stoffen en een geluidswagen kunnen van binnen wor den bekeken. Elk half uur wordt er in de filmzaal een lezing met dia's gehouden. Milieudeskundigen zijn de hele dag aanwezig om vragen te beantwoorden. De werking van de computers en het automatisch meetnet zal worden uitgelegd. Iedere bezoeker krijgt een informatiepakket, terwijl er voor iedere 10e en 25e be zoeker een verrassing is. Randstadedities, wekelijks in 700.000brievenbussen Mevrouw B. van het Sibelius liet in vol vertrouwen een zgn. meteropnemer bij de Technische Bedrijven binnen, die ook werk in de keuken had. Na zijn vertrek kwam zij echter tot de ontdek king dat haar portemonnee, die op de keukentafel lag was verdwenen. Zij wist hem in de kraag te grijpen en bleef dus in het bezit van die portemonnee, maar de ongeveer 25-jarige jongeman nam de benen. Henk van Loenen van Ursus: „Een gelijkspel had de ver houding geweest". Het Schiedamse college van burgemeester en wethouders heeft de leden van de raadscommissie voor vorming en recreatie voorgesteld het nieuw te bouwen Open Jongeren Centrum Schiedam Noord te bouwen op een terrein ten zuid westen van de brug bij sporthal Margriet. Het Schiedamse gemeentebestuur heeft de suggestie voor de nieuwbouw overgenomen van de wethouder voor vorming en recreatie Herman Post hoorn (PvdA). Wethouder Posthoorn heeft het voor stel gedaan in samenspraak met een partikuliere werkgroep die zich met dezelfde problematiek bezighield. Al spoedig bleek, dat beider standpunten over de inhoud van een jongerencen trum niet of nauwelijks' verschilden, maar de realisering veeleer een kwestie was van het vinden van een geschikte locatie. Nabeschouwing van een aantal essentiele voorwaarden is wethouder Posthoorn tot de conclusie gekomen, dat slechts één plaats, namelijk het terrein ten zuid-westen van de brug na bij de sporthal Margriet, in aanmer king kon komen. Het college van burgemeester en wet houders heeft zich vervolgens met deze suggestie geconformeerd. Wethouder Posthoorn vermeld in de eerste plaats, dat een jongerencentrum met een open karakter, licnt tot enige overlast voor derden kan leiden. Zulks dient zoveel mogelijk te worden verme den, zonder dat sprake is van een plaatsbepaling, die de sociale controle volledig zou ontberen en bij de gebrui kers het gevoel zou kunnen doen ontstaan, dat men buiten de samenle ving wordt geplaatst. Als derde punt kan daaraan worden toegevoegd, dat de locatie eenvoudig bereikbaar is van uit het noorden, maar ook vanwege de steeds toenemende mobiliteit bij jon geren vanuit overige stadsdelen. Een etalageruit van 2x2 meter werd in de nacht van vrijdag op zaterdag ver nield bij de firma Gerard de Lange aan de Broersvest. Vermoedelijk hebben twee jongens dit gedaan. De robuuste Henk van Loenen, de laatste jaren niet meer weg te denken in de verdediging van Ursus, gaf het na afloop van het duel tegen stadgenoot SFC (1-2) volmondig toe: „ik had niet op een nederlaag gerekend. We wa ren door Aad Bierhuizen gewaarschuwd voor dit SFC. Toch had volgens mij een gelijkspel de verhouding goed weergegeven. We hebben kansen ge noeg gehad, maar niet benut. We geloofden er niet in om te scoren". Op de schitterende accomodatie van Ursus aan de Parallelweg was alles aanwezig voor een derby. Het veld lag er als een biljartlaken bij, dit was ook het oordeel van scheids rechter Van de Linden, het was prachtig voetbalweer en de onge veer 800 toeschouwers zorgden voor een prima sfeer. SFC startte sterk en al na zeven mi nuten glipte Ursus door het bekende oog van de naald. Rinie Broeren le verde een prachtige voorzet af aan Aad van Asch, maar deze zag zijp schot op de kruising uiteenspatten. Toch kwam Ursus op een 10 voorsprong. In de veertiende minuut kwam Bart Fiegel in een moeilijke schietpositie, na goed door Cock van der Tuyn te zijn aangespeeld, de bal werd van richting veranderd door Bob Weeda en doelman Rob Korpel was kansloos. Om de spanning te vergroten was het na twintig minu ten spelen weer gelijk. Johan Bree veld ging vanaf het middenveld een solo aan, de achterhoede van Ursus greep niet in en ook Ursus doelman John Segaar had het nakijken.(l1) Met goed voetbal aan beide kanten werd het een aantrekkelijke eerste helft. Drie minuten voor_ de rust kwam SFC op een voorsprong. Aad van Asch was attent op rechts en loste een niet te hard schot, wat waarschijnlijk als een voorzet was bedoeld. De Ursus doelman bleef stokstijf staan in de veronderstelling dat de bal in het zijnet zou verdwij nen. Tergend langzaam verdween het leer in de uiterste hoek en SFC ging met een 12 voorsprong rus ten. De tweede helft was als kijkspel minder als het eerste bedrijf De spelers hadden waarschijnlijk al hun krachten verspeeld in de eerste drie kwartier. Vooral Sjaak Nieuw- straten, op de linkervleugel bij Ur sus, speelde een uiterst angstige tweede helft. De actieve Aad van Asch bleef de voorhoede van SFC De selectie van Ursus die een onverwachte 1-2 nederlaag leed tegen stadsgenoot SFC. inspiraties geven. Zijn schot net over de lat had 'een beter lot ver diend. Na een kwartier in de tweede helft zorgde scheidsrechter Van de Lin den voor enige hilariteirt. Een hond was met lijn en al van zijn baas weggelopen. De viervoeter werd weer van het veld verwijderd en de goed leidende scheidsrechter gaf zijn baas een blauwe kaart. Weer terug bij de wedstrijd moest Wil Scheepbouwer na een klein half uur de bal van de doellijn weghalen toen John Segaar al gepasseerd was. Vijf minuten later was het SFC-er Wim Westdijk die hetzelfde moest doen uit een inzet van Sjaak Nieuw- straten. Een kwartier voor het einde van de wedstrijd wisselde SFC trainer Jan Rotgers Johan Breeveld in voor ver dediger Ed van Dillen. Ook interim trainer Aad Bierhuizen van Ursus paste een wissel toe, maar toen wa ren er nog maar vijf minuten te spe len. Cock Zey werd naar de kant ge haald en Henk Verwey mocht op draven. Invaller Verwey werd in de laatste fasen van de strijd veelvuldig aangespeeld maar ook hij kon niet meer door de stugge SFC verdedi ging heen komen. Twee minuten voor tijd werd een voorzet van Sjaak Nieuwstraten door Kees Dontje ingekopt en SFC doelman Rob Korpel stond op de juiste plaats. Het bleef 12 en SFC is met deze overwinning dicht bij Ursus gena derd op de."ranglijst. Henk van Loe nen, die aan zijn vierde seizoen be zig is bij Ursus, had vorige week in de wedstrijd last van zijn enkel ge kregen. De verdediger daarover: „Ik had er in de wedstrijd behoor lijk veel last van. Onze verzorger/' masseur Jan Roeling had de enkel voor de aanvang van de wedstrijd goed ingepakt, zodat meespelen in deze belangrijke wedstrijd wel mogelijk was". Henk van Loenen is vier jaar geleden van GSS overge gaan naar Ursus. „Mijn hart blijft echter nog bij GSS", zegt Van Loe nen eerlijk. „Ik ben dan ook nog steeds elftalleider bij het vierde elf tal. Hierin spelen de jongens waar ik altijd mee gevoetbald heb". Over de sfeer bij Ursus is Henk van Loenen ook best te spreken. „Toen ik kwam ben ik heel goed opgevan gen". De trainerswisseling veran dert wel wat aan het spelpatroon. Eerst Dirk Hoogenboom daarna Hans Schinkel en nu Aad Bierhui zen. „Trainer Bierhuizen past wel goed in het patroon bij ons", gaat van Loenen verder. „Hij heeft een goede mensenkennis en hij komt heel goed over bij de spelers". Dé opstellingen waren: Ursus, John Segaar, Hennie Verschoor, Wil Scheepbouwer, Henk van Loenen, Ruud van Dijk, Robbie Bonte, Cock van der Tuyn, Cock Zey (Henk Ver wey), Bart Fiegel, Kees Dontje enS- jaak Nieuwstraten. SFC: Rob Korpel, Martin Smit, Wim Westdijk, Johan Breeveld (Ed van Dillen). Bob Weeda, Aad van Asch, Arie Korpel, Dirk de Nijs, Jan Lie- kendiek, Wim Stadt en Rinie Broe ren.

Het Nieuwe Stadsblad | 1979 | | pagina 43