Femina, de familietoeurs bij uitstek, presenteert 14.90 J.S. VAN LEEUWEN Voorzitter Maarten Brand na 10 jaar weg bij de Z.O.S.! Het verzorgen van snijbloemen GEBIT STUK? J. VERINGMEIER ZAKEN- VIZIER EEN H00RT0ESTEL kopen is een zaak van vertrouwen BOEKHANDEL BMW320en323i: de meest compacte zescilinders. Rimboe jacht bij scouting welpen Discotheek in Landvreugd Hannie Lucas „kreatief" in Arabesk DIJKSHOORN. Beter horen... Beter zien. verkrijgbaar bij BROERSVEST 44, SCHIEDAM TELEFOON 268152 Reparatie klaar terwijl u wacht Onze krant mikt vandaag op: o IVAT D/tCHT U l^N DIJKSHOORN? geopend: 10-17 u. /19 - 22.30 u, zond. 10-17 u 28 september t/m7oktober 79 Ahoy' Rotterdam HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 13 - VRIJDAG 5 OKTOBER 1979 (uitgave Elsevier) Eigenlijk heeft tv. presentator Schiedammer Joop Daalmejjer In 1966 de grond slag gelegd voor de Zieken Omroep Schiedam, waarvan Maarten Brand tien jaar voorzitter b. Praten Herover In de eigen studio aan de Korte Haven 27, sinds kort gedeeld met de tavalldensportverenlging „De Ooievaars" Is op zaterdagmorgen een beetje moeilijk. Rondom je hebben gesprekken plaats met gastei voor het programma „Z.O.S. op zaterdag". „Fijne jongens", zegt Maarten Brand nadrukkelijk. Bij hun kunnen we altijd terecht als het met de koffie uit de hand loopt, al beschikken we nu ook zelf over een eigen keuken, een ontvangkamer en zelfs twee studio's. Een ongekende weelde na jaren behel pen in een kelder aan de De Kuyper- straat, maar het was er toch wel heel erg gezellig, en wat een mensen hebben we daar over de vloer gehad". „Ja, het is allemaal heel eenvoudig begonnen destijds", herinnert Maarten Brand zich nog, „met een bandrecorder en een pick-up". Dankzij de inzet van de medewerkers, breidde de Zieken Om roep Schiedam zich uit. Al hun vrije tijd, hun financiële bijdragen gaven de vrijwilligers, op het ogenblik tegen de 60 aan de Z.Ó.S. „In 1971 was het een leuke belevenis om deel te nemen aan de landelijke wedstrijd voor ziekenomroepen, waar in de kopstukken van Hilversum zaten, dat geldt ook voor de radio talenten jacht. Hoeveel Schiedammers heeft de Z.O.S. hiervoor niet opgebracht?" „Vrijwilliger bij de Z.O.S. zijn is een heel" aparte hobby", vertelt Maarten Brand. „Voordat je het weet ben je er helemaal aan verslaafd. Als je ermee bezig bent laat het je niet meer los. Daardoor heeft de Z.O. S. in die 10 jaar haar vleugels uit kunnen slaan. Het kan bogen op een team van enthousia ste medewerkers(sters), die er elk vrij uur aan geven. Zodoende is het gebouw de gehele week bezet en heeft iedereen zijn eigen taak. „Ik ben het er hele maal niet mee eens, dat in Schiedam niets gebeurt. De Z.O.S. is er toch dui delijk een voorbeeld van, want wat hebben wij in al die jaren niet life ver slagen. Denk eens aan de intocht van St Nikolaas waarnaar iedereen in de beide ziekenhuizen kon luisteren. Kind in huis zijn ze in het bejaardente huis „Spaland" en sinds kort ook bij „Huize Frankenland", dat geldt ook voor het verpleeghuis „De Drie maassteden". We hebben ook een ideale samenwerking met de beide zie kenhuizen. Een constante aanvraag voor verzoekplaten die we dan ook uit zenden. Dat kontakt met mensen dat je dan hebt. Als voorzitter mis ik echt het maken van programma's." Hoe is het met de subsidie? Hoeveel donateurs telt de Z.O.S.? „Wat de subsidie betreft, och die laat nog wel wat te wensen over, laat Maar ten Brand weten. „Men heeft al zo vaak aangeklopt voor een behoorlijke subsidie. Hij vraagt zich af of die brief met 45 bijlagen wel goed doorgelezen is op het stadskantoor. Kennelijk beseft men niet dat de vrijwilliger niet aan de gang kan blijven met het bekostigen van verschillend materiaal. Er is al zo veel eigen geld ingestopt. En wat de donateurs betreft? Men heeft er slechts 350. Een veel te weinig aantal in verge lijking met het bewonersaantal. Maarten Brand gaat naar Deventer verhuizen en neemt per 1 januari a.s. zijn ontslag als voorzitter. Een opvol ger is nog niet bekend. Maar daar maakt hij zich geen zorgen over, de stijds is hij er ook zomaar ingerold. Wat hij wel hoopt is dat die man of vrouw zich dan wat aggressiever zal opstellen wat het verkrijgen van de subsidie betreft. Hij is misschien met het bestuur te soepel geweest. Natuurlijk is men dankbaar voor de incidentele giften. Gaat hij straks In zjjn nieuwe woon plaats ook iets voor de ziekenomroep doen? Hij heeft er een milde lach voor. „Toe vallig heb ik daar al kontakten door mijn werk bij de Z. O. S. Ik wacht wel af'. VERMINDERD De drempelvrees voor „ZO.S. op za terdag" is al sterk verminderd. Vooral de uitzendingen in de „Nolet" zijn al tijd plezierige ochtenden, afgerond met een quiz en praatjes met de patiënten. Zaterdagmorgen intervieuwde Lenny de Jager twee leden van het trio Los, Alegres. „Dat is het leuke bij de ZO.S.: als gast wordt men eerst even gerustgesteld. Marius Schinkel als de man achter de knoppen, Kees van Aalst is niet meer weg te denken, net als de technicus Paules Kerpels, maar dat geldt eigenlijk voor de gehele fami lie Kerpels", merkt Maarten Brand op. Kathy Korporaal mag dan de handen vol hebben aan haar grut, voor de ZO.S. blijft ze op de bres staan, en dan heeft men ook nog een eigen blad. Alle 60 namen noemen heeft geen en kele zin. Hoofdzaak is dat de ZO.S. er is voor alle mensen en dingen van de dag. Datde ZO.S. er blijft, daar zullen in de eerste plaats die 60 enthousiaste lingen wel voor zorgen, mét of zonder een subsidie die „aantikt"! Dagelijks van 9-17 uur en na telefonische afspraak. Nieuwe Haven 131, telefoon 010-261417. Door het "transplanteren" van de unieke eigen schappen van de legendarische BMW-zescilinder motoren, naar een cilinderinhoud van 2,0 en 2,3 liter, biedt BMW u nu de meest compacte vorm van rijplezier. De beste manier om de kwaliteiten van deze automobielen te ervaren, is een proefrit. Automobielbedrijf Kalfsbeek BV. Schiedam: Nieuwe Haven 233, Vlaardingen: Gedempte BierslopJ 40b. Tel.: 01O- 7311 55 (afdeling verkoop). De welpen van Scouting Rijnmond (Vlaardingen, Schiedam en Maassluis), houden op zaterdag 6 oktober een Rimboejacht In het Lickebaertbos. Deze jacht is ontleend aan het thema van het Jungleboek, geschreven door Rudyard Kipling. Zo'n 400 jongens (en hier en daar ook een aantal meisjes, want ook dat kan tegenwoording in Scouting) tussen 7 en 11 jaar zullen eraan meedoen. Het wordt een groot spel, wat begint om 13.30 uur en eindigt om ca. 17.00 uur. De deelnemers krijgen daarna nog een leuke herinnering mee naar huis. Wilt u meer weten over Scouting in het Rijnmond-district, beltu dan eens voor meer informatie met A. Ouwendijk, tel. 353205. Hij kan u op het „goede spoor" zetten naar een fijne vrije-tijds- besteding, zowel voor kinderen (vanaf 7 jaar) als voor ouderen (die wellicht bij een van de ca. 80 onderdelen kunnen gaan helpen bij het leiden van deze kinderen). Zondag 7 oktober start in boerderij „Landvreugd" discotheek „De Farm met als DJ Jimmy West. Be stemd voor de jeugd tussen 11 en 15 jaar. Na 7 oktober zal dit pro gramma om de 14 dagen herhaald worden. Voor nadere toelichtingen: telefoon 710312, 705469 of 706776, na 18.00 uur. Sinds kort heeft Hannie Lucas-Rie- mens een zaak, specifiek voor de crea tieve vrouw, gehuisvest in het pand „Arabesk" aan de Singel 133b. Zij heeft hier vroeger op een woonboot ge woond, verhuisde toen naar een boer derij in Brabant en keerde naar Schie dam terug en opende haar zaak, waar u behalve wol aan strengen en in Pol len, maar als enigste in Schiedam ook klederdrachtstoffen verkoopt, en daar is zij wat trots op! U vindt hier ook weeframen en de daarbij passende boeken. De bedoeling is ook spinne wielen te gaan verkopen. U kunt hier keus maken uit volkskunst uit Ru sland, zoals kelims, houten beschilder de dozen, maar ook porselein, heel bij zondere panelen voor aan de muur. Poppen, maar ook een fraai beschil derd hobbelpaard. Een nieuwe leuke zaak dus aan de Singel en met de fees tdagen in zicht waard er eens binnen te O Al jaren een vertrouwde naam in Schiedam Dijkshoorn geeft U betrouwbaar advies. Dijkshoorn komt zonder extra kosten bij U thuis U wilt zekerheid metc een hoor ,jg toestel. De js zekerheid die Dijkshoorn geeft kunt U nergens kopen^S Schiedam, St Lidumastraat 1, tel. 010-26.76 49 Schiedam, Kethel, Hof van Spaland 5, tel 010-70.17.3Q Maassluis, Noordvhet 25, tel. 01899-1 22.88 Rotterdam. Vierambachtsstraat 73, tel. 010-77.25.45. Najaarsmodeshows voor hem en voor haar Alle mode-nouveauté's van herfst en winter. Plus zelfmaakmodeshows. En nog veel, heel veel meer Voorlichtingsstands op alle gebied. Duizend-en-een nieuwtjes op alle gebied. Van huishoudelijke artikelen tot geluidsapparatuur, van doe-het-zelf spullen tot speelgoed. Een feest voor de hele familie. Win een juweeltje van een SEIKO horloge Femina organiseert een vrolijke rijm-regel-wedstrijd. ledereen die een Femina-toegangsbewijs heeft, kan er aan mee doen. Wie de aangegeven regel 't origineelst aanvult, gaat met een prachtig Seiko horloge naar huis. Iedere dag en avond prijs uitreiking! Wees bij de tijd. Kom naar Femina. Op vele stations voordelige Trein-Toegangsbewijzen te koop. toegangsprijzen: f6,50 volwassenen, f4,-kinderen, f4,50 65+ers. 'n Fruitshow om van te watertanden Vijftig "fruitkunstenaars" presenteren op Femina een show van appetijtelijke fruitarrangementen. 'n Vooruitblik op de Wereld kampioenschappen Kappen 1980 Topkappers verzorgen demonstraties dames- en herenkappen. Extra attractie: u maakt kans dat u gratis gekapt wordt.

Het Nieuwe Stadsblad | 1979 | | pagina 13