Informatie-winkel Voor bewoners in gebied „West 1 A" Installatie burgemeester Schooltoernooien in herfstvakantie GemeenteraadS' vergadering Trimaktiviteiten Sportraad Afgegeven bouwvergunningen De stand bij aanleg CAI 74.971 inwoners Commissie R. O. 't is een kleine moeite en., een nette hond heeft een nette baas r I T vraag die gratis trainingsfolder bij de reinigingsdienst I gemeente informatie Publicatie van de Gemeente Schiedam Wekelijks verscnijnend in Het Nieuwe Stadsblad Verzorging: Gemeentelijke Voorlichtingsambtenaar Emmastraat 1 - tel. 26.05.00 In een pand aan de Mariastraat 52b zal op zaterdagmiddag 13 oktober om 14.00 uur een „informatie winkel" worden geopend. Deze informatie winkel is in de eerste plaats bedoeld voor de bewoners van het gebied „West 1 A" en moet een herkenbaar trefpunt worden voor de bewoners, de ambtenaren en de andere betrokkenen bij de verbetering van het gebied, die nu aan de gang is. In de winkel kunnen de bewoners niet al leen informatie verkrijgen, maar er ook vergaderen. Of gewoon een praatje komen maken. Enkele dagen per week zullen er ambtenaren aanwezig zijn, zoals de kon- taktpersoon. iemand van Stadsontwikke ling of van Woningbeheer, enzovoort. Bij hen kunnen de bewoners terecht met alle vragen op het gebied van de stadsvernieu wing. Zo zijn de betrokken ambtenaren meer „"Aanspreekbaar" geworden De winkel, tot voor kort als woning in ge bruik, telt drie kamers, die alle aan de straatkant (hoek Mariastraat/Fabristraat) liggen. De voorste twee kamers komen in gebruik bij de ambtenaren die bij de stads vernieuwing in West 1 A zijn betrokken. De achterkamer kan door bewoners worden gebruikt als vergaderruimte: groot genoeg om met tien personen om de tafel te gaan zitten. Hier kan men (fan terecht bijvoor beeld wanneer iemand behoefte heeft aan overleg met een werkgroep, of wanneer een paar buren een bepaald probleem bij de stadsvernieuwing willen bespreken. Bij de verbetering van het gebied West 1 A is een groot aantal groepen betrokken: huurders, eigenaren-verhuurders, bewo ners-eigenaren. bedrijfshoofden en ande ren. Zij worden zoveel mogelijk betrokken bij het overleg over de zaken, die voor hen van belang zijn. Dit gebeurt in werkgroe pen, want het is ondoenlijk om steeds met iedereen tegelijk te praten. In deze werk groepen overleggen alle betrokkenen uit de buurt met de gemeente over wat er zoal moet gebeuren en hóe dat het beste kan. De Bewonersvereniging Schiedam-West en de Turkse Vereniging helpen de bewoners daarbij zoveel mogelijk; zij zorgen ook voor de vertalingen en geven informatie aan de bewoners. Het bespreken van voorstellen of het nemen van beslissingen gebeurt echter in grote vergaderingen, waarvoor alle betrokkenen worden uitgenodigd. Om de aktiviteiten van de werkgroepen op elkaar af te stemmen en voor het doen van voorstellen aan het ge meentebestuur is er een „projektteam West 1 A", waarin zitting hebben mensen van de gemeente, de Bewonersvereniging, de Turkse vereniging en vertegenwoordigers van de diverse werkgroepen. Met een Informatiekrant West 1 A houdt het projektteam iedereen in het gebied op de hoogte van de gang van zaken. De gemeente Schiedam telde per 31 augus tus 1979 in totaal 74.971 bewoners en wel 37.957 vrouwen en 37.014 mannen. Dit is 89 inwoners minder dan per 31 juli j.l. en 286 minder dan per 1 januari 1979. In de maand augustus werden in schiedam 67 kinderen geboren, 28 jongens en 39 meis jes. In die maand overleden 78 personen, 32 mannen en 46 vrouwen. Een negatief ge boorteoverschot van 11. Ook de migratie geeft een negatief cijfer van 78. In augustus vestigden zich 194 per sonen (108 mannen en 86 vrouwen) in onze stad, doch er vertrokken 272 personen (143 mannen en 129 vrouwen) uit Schiedam. Tijdens een buitengewone vergadering van de gemeenteraad op dinsdagmiddag 16 oktober, aanvang 14.30 uur, zal de heer mr. G. J. te Loo geïnstalleerd worden als burgemeester van Schiedam. De vergadering wordt gehouden in de grote zaal van het Stadskantoor, Emma straat 1. Na afloop van de vergadering zullen de burgemeester en mevrouw J. te Loo-Scharft recepiëren. Diezelfde avond, dinsdag 16 oktober, van 20.00 tot 21.30 uur, krijgt de burgerij van Schiedam gelegenheid kennis te maken met de nieuwe burgemeester en zijn echtgenote in het Stadhuis aan de Grote Markt. Een ieder is dan van harte welkom. In de komende herfstvakantie zijn in Schiedam weer drie schooltoernooien geor ganiseerd, die in de Sporthal Margriet wor den gehouden. Voor de leerlingen van het voortgezet on derwijs zijn er het schoolschaaktoernooi op maandag 15 en dinsdag 16 oktober en het schooldamtoernooi op donderdag 18 okto ber, te houden in de bovenzaal van de Sporthal, de aanvang telkens om 10.00 uur 's morgens. Voor de leerlingen van het basisonderwijs van 8 jaar en ouder is het schoolmicrokorf- baltoernooi op woensdag 17 oktober, van 9.00 uur 's morgens tot 17.00 uur 's middags, eveneens in de Sporthal. De teams moeten bestaan uit vier meisjes en vier jongens. De commissie voor de Ruimtelijke Orde ning houdt de openbare vergadering op woensdag 17 oktober a.s. om 20.00 uur in het Stadhuis aan de Grote Markt. De gemeenteraad van Schiedam houdt de maandelijkse openbare vergadering op maandag 15 oktober in de recreatiezaal van het Stadskantoor, Emmastraat 1, aan vang 20.00 uur precies. Belangstellenden zijn welkom. De agenda van de vergadering en de te behandelen voorstellen zijn verkrijgbaar bij de bode in de zaal. Door de gemeente Schiedam zijn in de maand juli 1979 de volgende bouwvergunningen afge geven. De gegevens zijn beknopt gehouden. Belanghebbenden, die nadere informatie willen hebben over een bouwplan, kunnen daarvoor een afspraak maken met het Bouw- en Woning toezicht en wel elke morgen van 8.30 tot 10.00 uur met de heer M. van der Loo in het Stads kantoor op de 8e etage, telefoon 260500, toestel 188. In het kader van de sportieve rekreatie start de Sportraad voor de Gemeente Schiedam, bij wijze van proef, met een spel- en sportinstuif voor huisvrouwen in het gymnastieklokaal aan de Peter An- rooylaan, telkens op donderdagochtend van 9.00 tot 10.30 uur. De eerste bijbijeen komst is op donderdag 11 oktober a.s. De opzet van deze instuif is, dat huisvrou wen eventueel nadat de kinderen naar school zijn, onder deskundige leiding spor tief en rekreatief bezig kunnen zijn. De Sportraad hoopt, dat veel dames, die niet verenigingsgebonden willen zijn, de weg naar het gymnastieklokaal zullen vinden. Er wordt een deelnemersbijdrage gevraagd van 2.per persoon, per ochtend. Het dra gen van sportschoenen die ook buiten wor den gebruikt, is niet toegestaan. Naam: P. M. C. A. van Eerd Gemeente Gemeente Algemeen Burgelijk Pensioen Fonds H. W. v. Steenoven A. Nagtegaal A. C. v.d. Hulst W. J. van Zoest H. Nijhof J. Haripesad Fabriek Duchateau Co b.v. M. Drenthen J. W. P Steenbruggen J. E. Niemeijer W. B. J. Huckriede A. J. van Helden Jongeneel Vastgoed B.V. H. N. Kruisbeek P. Kramer Projekt: Adres: het inwendig verbouwen van de winkel met bovenwoning tot woning met praktijkruimte het aanbrengen van een fundatie onder een verzakt hoogspanningshuisje het verbouwen van een v.m. schoolgebouw tot wijkcentrum het afbouwen van fase I. II en III van het industrieel centrum het plaatsen van een schuur achter de woning het wijzigen van de achtergevel van de woning het afbouwen van de winkelruimte het wijzigen van de achtergevel van de woning het gedeeltelijk wijzigen van de achtergevel van het pand het samenvoegen van twee woningen het uitbreiden van het kantoor gelegen aan de het gedeeltelijk wijzigen van de achtergevel van de woning het inwendig verbouwen van de woning het inwendig verbouwen van de woning en het wijzigen van de voorgevel van het pand het wijzigen van de indeling van de 3e en 4e verdieping van het bejaardentehuis het vergroten van de winkelruimte, alsmede het bouwen van een kluis in het pand y het verbouwen van een showroom annex opslagruimte, tot een showroom in het pand. het gedeeltelijk veranderen van de achtergevel van de woning het in- en uitwendig verbouwen en gedeeltelijk vergroten van de woning Schoolstraat 7 hoek Warande 99 gelegen aan de Kaag. Galileistraat 86 gelegen aan de 's -Gravenlandseweg Si. Liduinastraat 64 Weide 39 Hof van Spaland 39 Koekoekslaan 11 Rietkraag 4 Gordonstraat 30 a-b 's -Gravenlandseweg 399 Bosrand 13 Bij de aanleg van de centrale antenne in richting (C.A.I.) in Schiedam zijn bij de abonnees in de wijken 27, 26 en 8 de toes tellen ingeregeld. Dat wil zeggen dat de ontvangers zijn ge reedgemaakt voor de ontvangst van televi siebeelden en FM-radio. Vanaf 1 oktober 1979 zijn in wijk 7 de ontvangers gereedge maakt voor de televisiebeelden en de FM- radio. In de wijken 7 t/m 9 en 24 t/m 27 zijn inmiddels de informatieboekjes van de Technische Bedrijven mét de aanmeldings- kaarten, waarmee men zich kan opgeven als abonnee, huis aan huis verspreid. Wijk 7 wordt begrensd door: Spoorlijn Schiedam Vlaardingen, Poldervaartpad, Burg. van Haarenlaan, P. J. Troelstralaan, Dr. Wibautplein, Mgr. Nolenslaan, Dam- laan, Spoorlijn Schiedam - Vlaardingen. Wijk 8 wordt begrensd door: Spoorlijn Jo- han de Wittsingel, Piersonstraat, Mgr. No lenslaan, De Meesterstraat, Burg. Honner- lage Gretelaan, Nieuwe Damlaan, spoorlijn, Johan de Wittsingel. Wijk 9 wordt begrensd door: Vlaardinger- dijk, Damlaan, Mgr. Nolenslaan, Dr. Wi bautplein, P. J. Troelstralaan, Burg. Van Haarenlaan en Vlaardingerdijk. Wijk 24 wordt begrends door: Broersvest, Lange Haven, Nieuwe Sluisstraat en Schie- damse Schie. Wijk 25 wordt begrensd door: Noordvest- singel, Schiedamse Schie (Doeleplein), Korte Haven en Vellevest. Wijk 26 wordt begrensd door: Parkweg, spoorlijn Schiedam - Vlaardingen, Noord- vestsingel, Damlaan, Burg. Honnerlage Gretelaan achterzijde. Wijk 27 wordt begrensd door: Noordvest- singel, Jan van Zutphenstraat, Louis Rae- maekersstraat en de Schie. Door de installateur E. T. B. Vos wordt thans gewerkt in de wijken 7., 9 en 24 Het annemingsbedrijf Hogenboom Spijkenisse is momenteel bezig in wijk 25. Wie nadere informatie wenst of een extra aanmeldingskaart wil ontvangen kan zich wenden tot de Technische Bedrijven der Gemeente Schiedan, afdeling C. A. I., tele foon 264980 Vlaardingerdijk 27 b Vlaardingerdijk 51 a St. Liduinastraat 10 Rembrandtlaan 41 a buitenhavenweg 32 Hargplein 82 Oojterstraat 80 ^■nood HONDINI DEvOOT I

Het Nieuwe Stadsblad | 1979 | | pagina 12