- OKTOBERMAAND SPROKKELMAAND WF-aanvoerder Hans Klein: „We hadden meer moeite met onszelf dan met onze tegenstanders" m Praten en luisteren mm Huishoudelijke Voorlichting De Bever ook op dinsdagmiddag open Bingo Woudhoek IÉ! m modehuis M. C. M. de Groothuis, Stadhouderslaan 28-30 De aanvoerder van de voetbalvereniging WF, Hans Klein, was na afloop van de wedstrijd tegen Real Parbo (uitslag 41) helemaal niet te spreken over de verrichtingen van zijn elftal. „We hebben veel te licht tegen deze tegenstander opgekeken en de gehele ploeg heeft daardoor ver onder de maat gespeeld. We hadden het moeilijker met onszelf dan met de tegen stander", liet de aanvoerder weten. „Het was een blamage voor het pu bliek, gewoonweg schande dat ze dergelijk voetbal voorgeschoteld hebben", liet trainer Aad van Hassel er direkt op volgen. BIJNA NOG DE BOOT IN Hans Klein speelt nu voor het derde seizoen in de hoofdmacht van WF. Hij is van SFC overgekomen en daarvoor speelde Klein bij SW in de betaalde jeugd. Al ver na de wed strijd kan hij er nog niet over uit, dat het gehele elftal deze tegenstan der ver onderschat heeft. „Het is natuurlijk fout om met de gedachte het veld in te gaan dat te gen de onderste ploeg van de rang lijst niets kan gebeuren. We zijn er bijna nog de boot mee ingegaan", laat de 31-jarige aanvoerder weten. „Kijk, vorige week was dat anders. Toen kwamen we tegenover een •ploeg te staan die ook nog ongesla gen was. Als we met dezelfde inzet hadden gespeeld als vorige week te gen FNC'66 hadden we deze ploeg met minstens 10—0 kunnen oprol len", aldus Hans Klein. Nu moet eerlijkheidshalve ook ver meld worden dat Real Parbo met het vele gepraat in de ploeg ook moeilijk is om tegen te spelen. Ook de felheid van de tegenstander, om in het bezit van de bal te komen, lag WF niet erg. Eén speler uit het veld gestuurd en vijf officiële waarschu wingen aan de zijde van Real Parbo Zegt daar genoeg van, terwijl WF met een blanco lijst het veld heeft verlaten. Ook WF trainer Aad van Hassel peinst nog na over de moeilijk tot stand gekomen overwinning en zegt: „Dit was de slechtste wedstrijd tot nu toe van dit seizoen. En dan te be denken dat ik ze duidelijk heb ge waarschuwd voor onderschatting. Maar ja, je speelt een hele kompeti tie en daar zit wel eens een slechte wedstrijd tussen en als je die dan toevallig nog wint ook, is dat natuur lijk wel meegenomen", aldus de trai ner. OPPERMACHTIG In het eerste kwartier van de wed strijd begon WF oppermachtig en vertoefde vaak voor het doel van Real Parbo en WF had in die pe riode toch al minstens met 20 moe ten voorstaan. Het pakte echter ge heel anders uit. Via een uitval van Parbo kwamen de gasten op een 01 voorsprong. Ruud de Vette maakte een sliding naar Koulen en daar zag scheidsrechter Van der Heijde een strafschop in, die door Komproe werd verzilverd. Kort hierna probeerden de gasten zowel scheidsrechter als tegenstan der uit hun concentratie te halen. Koulen was de eerste die in het boek van de scheidsrechter werd geno teerd wegens het wegtrappen van de bal, toen WF een vrije trap mocht nemen. Na een klein half uur kreeg WF een kans op de gelijkmaker maar het harde schot van Peter den Hartog belandde tegen de bovenlat. De Schiedamse ploeg speelde te loom en moest het vaak ook nog afleggen tegen de snelheid van de Rael Parbo spelers. Weer kreeg Peter den Hartog een kans, maar schoot net naast de staander uit een vrije schop van Matti Schaap. Nadat de rust vor derde werd de thuisploeg meer on zekerder en door het matig ver toonde spel, kregen de talrijke toe schouwers, die naar sportpark Bij dorp waren gekomen, het idee, dat dit wel eens een nederlaag kon wor den. Als Real Parbo kans gezien had om nog een treffer te produce ren, dan was het met WF gedaan ge weest. GELIJKMAKER Het tegendeel kwam echter tien mi nuten voor rust. Hans Klein schoot vanuit de achterhoede rechtstreeks in het doelgebied. Hans van Hassel zat er goed tussen en haalde gewel dig uit en onhoudbaar voor doelman Wielkens verdween de bal in het net, 1—1. WF veerde op en de laatste minuten van de eerste helft speelde de thuis ploeg al weer op zeker. Na de rust werd Ruud de Vette vervangen door Siem van Loenen. Het spel kwam kort achter elkaar zes minuten stil te liggen omdat WF verzorger Wim Walthie moest trachten Matti Schaap en doelman Mattheu Zui- dam zover op te lappen dat verder spelen mogelijk was. De ene speler na de andere van Real Parbo werd genoteerd in het boek van de scheidsrechter. WF doelman Zui- dam moést later toch vervangen worden vanwege zijn blessure. Zijn plaats werd ingenomen door Kees Wuister, die sinds kort van Schie dam naar WF is overgekomen. Na een kwartier in de tweede helft kwam WF wat gelukkig op 21. Verdediger Darriet duwde Gerrie de Mos weg en ook daar zag scheids rechter Van der Heijde weer een strafschop "in. Hans Klein maakte vanaf elf meter geen' fout en WF leidde met 21. WF-aanvoerder Hans Klein: „We hebben de tegenstander onderschat". UIT VELD GESTUURD Frank Getrouw mocht daarna de kleedkamer vroegtijdig opzoekem omdat hij natrapte naar Jan van Bockkom. In de 22-ste minuut werd het 31. Peter Verhaal bediende Pe ter den Hartog met een fraaie pass en de Real Parbo doelman had weer het nakijken. In de blessuretijd, die scheidsrechter Van der Heijde er ruimschoots bijtrok, kreeg WF we derom een cadeautje. Hans van Has sel liep tegen verdediger Van Om meren aan en weer ging de bal op de stip. Peter den Hartog bracht hieruit de eindstand 41. De stand in de twteede klas A is: WF 6 12 USC 6 JO FCN'66 6 10 OHW .6 9 ODI 6 6 SC de Roef 6 5 MSV'71 6 3 WICO 6 3 Real Parbo 6 1 FC Rotterdam 6 1 I Modehuis Slot heeft haar nieuwe winterkollektie bijeen gesprokkeld, om u te helpen de larige, misschien weer koude winter door te komen. Om dit te vieren nodigen wij u uit samen met ons een glas wijn te drinken op 11,12 en 13 oktober (ook op de koopavond van 19-00 tot 21.00 uur). Om u extra te verrassen hebben wij op iedere afdeling sprokkelprijsjes zoals: ruiten rokken 129? jumpers 49,75 regenmantels met wintervoering 100,"korting. Tot ziens bij Modehuis Slot. modehuis Korte Lijnbaan 15, Rotterdam. Broersvest 33b, Schiedam. Dierenselaan 214 en Plaats 18, Den Haag. In de BogaardJ42, Rijswijk. Kerkstraat 14, Hilversum. Winkelcentrum Soeterweijde, Zoetermeer mOQC Op Z fl ITlOOlSt. Sbt Eén van de vele aanvallen van WF leverde ook dit keer weer niets op. W Niets lijkt eenvoudiger dan praten en luisteren. Wij zijn er van jongsafaan de gehele dag mee bezig. Toch is het niet gemakkelijk. Vaak sta je, als je iets moet zeggen, met een mond vol tan den, of heb je er soms iets uitgeflapt voor je goed hebt nagedacht. Met luis teren is het soms nog moeilijker. Wij horen de ander praten, maar luisteren niet écht! Kun je leren praten en luiste ren in een kursus van 8 lessen? Vergeet het maar! Je kunt je wél bezinnen op je eigen instelling, je houding t.a.v. het praten en luisteren. We kunnen oefe ningen en spelletjes doen in praten, luisteren en observeren. De kursus praten en luisteren zal meer te maken hebben met het ontdekken van wat je wilt en kunt, met zelfontplooiing. Het zal er allemaal niet op een schoolse manier aan toe gaan, niet uit een boek je. We gaan elkaar een beetje ver trouwd maken met praten en luisteren in een groep. We gaan leren door te er varen. De eerste bijeenkomst is een kennis makingsavond n.l. op 29 oktober a.s. van 19.30 tot 21.30 uur in de Stadhou derslaan 30 te Schiedam. De 7 achter eenvolgende maandagavonden gaan we met elkaar werken aan een beter verstaan van elkaar. De kursusprijs bedraagt 50,voor 8 avonden. U kunt zich opgeven alleen bij de ad ministratie van de Huishoudelijke Voorlichting tegen kontante betaling van het kursusgeld. De openingstijden van ons kantoor zijn: maandag t/m donderdag van 9.30 tot 12 uur en op maandagavond van 7 tot half 9. Ons telefoonnummer is 264781, Stadhou derslaan 30. De selectie van WF, staand v J.n.r. Wim Walthie (verzorger), Peter Verhaal, John G rev en, Arie Borgstdn, Mattheu Zuldam, Hans Klein, Hans van Hassel, Wim Morae, Ruud de Vette, Matti Schaap, Aad van Hassel (trainer). Zittend v.l.n.r. Ger dé Mos, Peter den Hartog, Jan van Bockkom, Ger van de Most, Siem van Loenen, Rob de Vries en Kees Walster. Gezien de grote belangstelling heeft de bejaardensoos van centrum „De Kreek" besloten behalve op donder dagmiddag ook op dinsdagmiddag van half 2 toi half 4 in het buurthuis „De Bever" aan de Van Beveren straat 40 geopend te zijn. Donderdagmiddag 11 oktober a.s. heeft voor de eerste maal in het,nieuwe seizoen een bingomiddag plaats in het dienstencentrum „De Woudhoek" aan het Heyermansplein 38 in Groenoord. Er zijn leuke prijzen ter beschikking gesteld. Aanvang half 2 tot half 5. HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 47 WOENSDAG 10 OKTOBER 1979

Het Nieuwe Stadsblad | 1979 | | pagina 47