Burgemeester John te Loo bij zijn installatie: „Dialoog met bevolking is voor mij essentieel" mode Het Nieuwe Stadsblad T.V. DEFEKT? RADIO ABA GELD LENEN FLEGMA ERTAN PvdA fraktie voor deel afwezig NAAR LOKALITEIT DE MALLEMOLEN! AUTOMATERIALEN Tel. 010-736262 Grote maten Kleine maten Alle maten Snel en voordelig FINANCIERINGEN B.V. De betere Autobedrijf UITGAAN IN SCHIEDAM IS: vindt u deze week op pagina 15 Jubileumconcert Kethels Kerkkoor in de Dorpskerk iI.. .in:» «rmrtcn 1 OP WOENSDAG EN VRIJDAG HUIS-AAN-HUIS IN: SCHIEDAM, KETHEL EN ROTTERDAM (WIJK OUD MATHENESSE) Kantoor: Broersvest 125 - Postbus 257 - 3100 AG Schiedam - Telefoon 010-732877 Dam 26 - Schiedam-C Telefoon 262001-266817 Wij helpen direktü! Specialisten op CAI-gebied Telefoon 260778-733961 of 01899-15874 GROENELAAN 95 Verkoop - Inruil - Reparatie ook voor uw verlichting v.Devénterstraat 17, Rotterdam. Geopend iedere dag vanaf 10 uur. Zondag vanaf 12 uur. op haar best bij Alja. voor betrouwbare Bovag occasions met 12 mnd. garantie. v. Deventerstraat 17 Tel 731144. Koopa vond geopend. De oit 17 personen bestaande PvdA fraktie in de Schiedamse gemeente raad, die 35 personen telt, telde gi stermiddag nogal wat afwezigen bij de installatie van de nienwe Schie damse burgmeester mr. G. J. (John) te Loo. Meest opmerkelijke afwezige was de min of meer senior van de PvdA fraktie van van de totale gemeente raad Arie Verlinde. Deze erkende politieke sportkamp!oen liet het af weten omdat hij het kennelijk nog steeds niet kan verkroppen, dat niet zijn favoriete kandidaat de Gro ningse PvdA wethouder Sjaak Wal lage, maar de burgemeester van Winschoten John te Loo burge meester van Schiedam is geworden. Verder afwezigen waren in de PvdA fraktie de leden Ton de Vos„ de gisteren voor eerst by een nieuwe baas was begonnen en daarom niet weg kon weg Mijven. Hans van Kleef die een dag eerder tijdens de maandelijkse gemeenteraadsverga dering goed in vorm bleek te zijn maar plotseling riek was geworden de Kethelse huisarts Van der Veer die het te druk had met zijn patiën ten ..en Ge Brouwer waarvan nie mand wist waarom hij niet tijdens de bijzondere gemeenteraadsverga dering aanwezig was. De afwezigheid van dit deel van de PvdA fraktie was schrijnend, om niet te zeggen onbeschoft tegenover de nieuwe burgemeester John te Loo. Dan kan men respect hebben voor de fraktievoorritter en nog steeds gemeenteraadslid NIcolal Dielemans de gistermiddag zei: „we leven nu éénmaal met het feit dat de nieuwe burgemeester van Schiedam John te Loo heet en niet Sjaak Wallage. Ik heb mij erg sterk gemaakt voor de laatste, maar nu het anders is uitgevallen heb ik te gen de nieuwe Schiedamse burge meester John te Loo gezegd welkom in deze stad en ik zeg u alle mede werking toe". 32e JAARGANG - OPLAGE 37.600 WOENSDAG 17 OKTOBER 1979 Randstad-Edities verschijnen in het grootste deel van Zuid Holland. 25 Edities. Wekelijkse oplage 811.800 Het Nieuwe Stadsblad, Groot Vlaardingen, De Maaskoerier, Westland Post, Delftse Post en Groot Rijswijk vormen groep Delfland Oplage 175.500 Achter de orde rozen, bet nieuwe Schiedamse burgemeestersechtpaar Te Loo en het gemeenteraadslid Jo Ouwens (PvdA). Bovendien werd de kritiek versterkt door het verrassingseffekt dat het ka binet aan zijn beslissing meende te moeten meegeven en dat niet alleen de beide kandidaten een dreun bezorgde (de één op het hoofd en de ander on het zitvlak) maar toch ook in Schiedam niet overal even positief overkwam". Opmerkelijk was ook de uitspraak van loko burgemeester Scheeres die zei: „ik heb in Winschoten vernomen dat u pas daar heeft leren zwemmen. Datzal u in Schiedam goed te pas komen want wat mij betreft kunt u morgen meteen in het diepe springen". Raadsnestor Piet Poot (CDA) was de derde en laatste spreker hij sprak de wens uit dat burgemeester Te Loo en zijn gezin zich snel als Schiedammer onder de Schiedammers zou voelen, 's Middags vond er verder een receptie plaats voor genodigden. 's Avonds vond er een kennismakings bijeenkomst plaats in het stadhuis op de Grote Markt. Daar bleek dat vele Schiedammers hun nieuwe burge meester graag de hand wilden druk ken. tsum „Ik feliciteer u met deze benoeming' oko-burgemeester Relnier Scheeres en Schiedams nieuwe burgemeester. Vlaardingerstraat 17, Schiedam telefoon 010-263447 U hebt een burgemeester gekregen met een duidelijke levens- en wereldbe schouwelijke overtuiging en met een eigen mening. Deze drie vrijheid te functioneren. Dan heeft men te maken met een mens van vlees en bloed, den kend en handelend niet vanuit een star dogmatisme maar vanuit een zeer per soonlijke beleving. GEWELD AANDOEN De benoeming van de nu ex Winscho- ter burgemeester John te Loo in Schie dam werd met name door een dee! van de PvdA* fraktie biet in dank afgeno men. Daar kon gistermiddag tijdens de bijzondere raadsvergadering niemand om heen. Ook de nieuwe Schiedamse burge meester John te Loo niet die zei: „het zou de werkelijkheid geweld aandoen voorbij te gaan aan het feit dat mijn benoemiag niet allen in deze stad heeft kunnen aanspreken. Integendeel, dat in een aantal gevallen d teleurstelling de nadrukkelijke boventoon voerde. In het kader van hetgeen zich rondom benoemingen pleegt af te spelen kan ik dat begrijpen, waarbij u er begrip voor zult willen hebben dat ik het evenzeer betreur. Ik realiseer mij volkomen dat ik in re latie met mijn frunctioneren in deze gemeente nog voor de onderste tree van de ladder sta. Voordat ik poog samen met u en in na drukkelijke samenspraak met de be volking de berg die leidt naar de toe komst van de gemeente, van de stad Schiedam te beklimmen, is het goed te pogen een verwoording te geven van de intentie waarmee en van waaruit ik wil proberen mijn werk te doen". Een installatie van een nieuwe burge meester gaat volgens een nauw gevolge procedure. Eerste spreker en tevens diegenen die de nieuwe burgemeester Te loo de ambtsketen omhing was loko burgemeester en wethouder Reinier Scheeres. Hij ging in op de bekende problemen waarmee Schiedam te maken heeft en uiteraard het verschil tussen Schiedam en Winschoten. Over zij door een deel van de PvdA fraktie, waarvan Scheeres zelf deel uit maakt zei hij. „Ik geloof dat u zich dat gebrek aan enthousiasme niet al te zeer persoon lijk hoeft aan te trekken want de alge mene indruk was immers dat de op uw benoeming geuite kritiek niet zozeer zijn oorsprong vond in het gegeven dat u wel burgemeester werd, maar vooral ook in het feit dat een ander het niet werd. Schiedams nieuwe burgemeester John te Loo (51) heeft gistermiddag tijdens een bijzonder raadsvergadering waarin hij werd geïnstalleerd geen onduidelijkheid laten bestaan over zy n funktioneren als eerste burger van deze stad. Burgermeester mr. G. J. te Loo, zoals hij officieel heet; Overal waar samenwerking en samen- spreking wordt nagestreefd zal men op mijn steun mogen rekenen. De dialoog met de bevolking in zijn verschillende geledingen zal een essen tieel element van mijn werken in uw midden moeten zijn. Graag wil ik daartoe meedenken over en meezoeken naar kanalen waarlangs de interne ge meentelijke democratie haar eigentijd se loop kan vinden. Een essentiale daarvoor zal moeten zijn het onderhouden van goede con tacten met de publiciteitsmedia. Dat daarbij een activerende voorlichting vanuit het gemeentebestuur een on misbaar gegeven is spreekt voor zich. Een nadere inwerking in de problemen van de gemeente Schiedam zal zonder enige twijfel een immens werkterrein voor mij openleggen. Al werkende zal het inzicht moeten groeien, zullen eigen inzichten getoest moeten worden aan die van anderen, zullen zeker ook thans nog aanwezige inzichten moeten worden gecorrigeerd. Ik ben bereid de werkkracht die mij gegeven is in dienst te stellen van deze gemeente. Ik ben bereid door reizen, spreken en werken, door het leggen en onderhou den van contacten mij in te zetten voor de belangen van de gemeente Schie- dem. Uiteraard, ik het het reeds eerder ge zegd, zal ik dat alles niet alleen kun nen, maar dienter een zekere teamgees te bestaan tussen de gemeentelijke be stuursorganen als uw raad, het college van burgemeester en wethouders en de beurgemeester enerzijds en het ge meentelijk apparaat, in uw raad ver persoonlijkt door de gemeente secreta ris,, anderzijds. Van harte hoop ik dat wij erin zullen kunnen slagen deze teamgeest op te brengen, doordat wij vanuit de diversi teit van levens- en wereldbeshouwing ons een weten in het streven het ge meentebelang van 8chiedam te behar tigen en doordat wij, wanneer althans deze eensgezindheid zou dreigen te worden verstoord, elkaar op openhar tige wijze tegemoet zullen treden, teneinde tot een oplossing te geraken. Bedenkt u daarbij dat mijn vrouw ik, wij zijn ons daarvan ten diepste be wust, twee gewone mensen zijn, met al le consequenties, ook die in ongunstige zin, van dien. In handen van de Commissaris der Koningin in deze provincie legde ik de eed af dat ik, in gehoorzaamheid aan grondwet en wet, de belangen van de gemeente Schiedam met al mijn ver mogen zl voorstaan en bevorderen. De door mij afgelegde eden zijn mij heilig. Van chique, klassieke en sportieve mantels tot en met ruime, nonchalante korte jasjes. Modehuis qjja SCHIEDAM BROERSVEST 109 TEL. 267416. Ruime parkeergelegenheid t.o. ons modehuis Vrijdagavond 19 oktober geeft het „Kethels Kerkkoor" ter gelegenheid van het 35-jarig bestaan een jubileum concert in de Dorpskerk te Kethel. Medewerking hieraan verlenen het kerkkoor Charlois, het Schiedams Chr. Mannenkoor en het R.K. Kerkkoor St. Jan Baptist. De toegang is gratis de aanvang acht uur.

Het Nieuwe Stadsblad | 1979 | | pagina 1