ZAKEN VIZIER Rommel- en spullenmarkt op3 november Vijf scholen zetten zich in voor kostschool in Kathmandu BMW zescilinders: van klein tot groot. 30 jaar banketbakker „Rosa" is sfeervol verbouwd Onze krant mikt vandaag op: Bingo-avond in de „Bever" Klaverjasavond van „Thurlede" Discomiddag voor „Singelkwartier" Automobielbedrijf Kalfsbeek BV. HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 20 - VRIJDAG 26 OKTOBER 1979 SCHIEDAM Gerrit Brinkman, de jonge onderwijzer van de Willem Gehrelsschool:/Bibelontseberg, raakte tijdens zijn vakantie in Nepal zo onder de indruk van een kostschool van de hoofdstad Kathmandu, dat hij besloot na terugkeer in Holland iets voor deze school te gaan doen, als het kon met andere scholen en in het teken van het Internationale Jaar van het Kind. Hij vond de hoofden van de eigen scholen, maar ook van De Ou verture/De Mallemolen, Pr. Juliana met kleuterschool, De Woudhoek/'t Floddertje en de Prof. dr. Gunninghschool bereid hieraan medewerking te verlenen. Zaterdag 3 november wordt in de school van Gerrit Brinkman dankzij aller inzet een rommel- en spullen- markt georganiseerd, waarvoor men nog van alles kan gebruiken, terwijl op diezelfde zaterdag de prof. dr. Gunninghschool de oude school- meubelen verkoopt ten bate van dit zelfde goede doel. De school gaat overigens nieuwe meubelen kopen. Iedere school die op de aktie in haakt, draagt zijn eigen steentje bij en als u weet dat de totale opbrengst straks zelf overhandigd zal worden in Nepal, dan weet u dat uw geld voor de volle 100% besteed zal wor den aan die kostschool. WAAROM DIE KOSTSCHOOL Waarom juist deze kostschool? Ger rit Brinkman bezocht de school (voor 1700 leerlingen van 4-16 jaar, 1200 jongëns en 500 meisjes) die in 1952 werd gesticht door een groep idealistische leerkrachten. In het be gin had men 25 leerlingen. Men startte met de bedoeling onderwijs te verstrekken aan de arme en „mid denklas" kinderen. Deze kostschool heeft geen politieke of religieuze richting. Heel oude bussen halen en brengen een slordige 800 kinderen naar en van school. De anderen ko men met ander vervoer. Maar dan blijven er nog 300 over, die vanwege de grote afstand onderdak vinden in de bij het schoolcomplex behorende „jeugdherberg". En daar gaat het om: Die kinderen een behoorlijke opvang geven. Maar ook zorgen voor meubelen in de klas, zodat zij niet op de grond be hoeven te bivakkeren. SUBSIDIE 23.000 PER JAARL Het team van de kostschool bestaat uit 50 leerkrachten. Daarnaast werken er nog 30 andere personeel sleden in de keuken en voor onder houd. De toegestane leeftijd is 6 jaar, maar veel ouders sturen hun kinderen i.v.m. praktische proble men al veel eerder naar school. Van wege de overbezetting worden jaar lijks echter een 500 kinderen afge wezen. Ongeveer 60% van de kinde ren gaat naar school. Maar ongeveer 80% verlaat de school weer op een jaar of 9, omdat de ouders het niet kunnen betalen. De school staat ge heel op zichzelf en krijgt van de re gering een subsidie van 23.000 per jaar, hetgeen neerkomt op ca. 13,50 per kind per jaar. Vandaar dat de ouders voor de on mogelijke opgave gesteld worden per kind een bijdrage van lOO, per jaar te verstrekken, schier on mogelijk in een stad waar de bevol king heel erg arm is. Er is dan ook van alles nodig op die kostschool in Kathmandu. INZET In overleg met de inspecteur van on derwijs te Schiedam, de heer Tigges, heeft Gerrit Brinkman zich voor deze aktie ingezet en een beroep ge daan op verschillende scholen. Hij is een beetje teleurgesteld dat niet iedereen spontaan reageerde. Toch zijn er goede resultaten: een speciale lesbrief kwam tot stand in samen werking met de Jeugdbibliotheek, en verder hebben ouders zich be schikbaar gesteld om diverse winke liers te „strikken" voor een prijs. Op 3 november vinden er naast die rom melmarkt nog andere attrakties plaats, zoals ballen gooien, touwtje trekken, een tombola en ook is er een Rad van Avontuur. Er worden taarten en cakes gebak ken en voor het goede doel verkocht. Maar eerst worden die beoordeeld door echte koks met mutsen op. Voor de kinderen wordt een snoep- kraam gecreeërd. Er gebeurt op de Willem Gehrelsschool zaterdag 3 no vember van alles met het doel geld in te zamelen. U kunt ook een bij drage storten op het gironummer van de penningmeester van de school 638602. Wél op het strookje zetten: „Nepal". En heeft u nog wat te missen voor de rommel en spullenmarkt, neemt u dan even kontakt op via de heer Sahli tel. 712525 of de dames v.d. Windt tel. 715129, Immerzeel tel. 706776, v.d. Driessche tel. 711268, Sala tel. 712427, Mulder tel. 711851, van Velzen 706237, den Besten tel. 715522 of met Gerrit Brinkman zelf tel. 263383. Graag vanaf 29 oktober bellen of nd 4 uur bij de school: tel. 707079. Onthoudt u ook dat er een speciale stekjeskraam zal zijn? Ui teraard hoopt men op 3 november een flink bedrag bijeen te krijgen voor die 300 kinderen daar in Nepal die toch ook een kans moeten heb ben? SCHIEDAM Dinsdagavond 30 ok tober organiseert het wijkcentrum ,De Bever" een bingoavond aan de Van Be verenstraat 40. Er zijn leuke prijzen te verdienen. Aanvang acht uur. SCHIEDAM Woensdagavond 31 oktober organiseert de klaverjasvereni- ging van de volkstuindersvereniging „Thurlede" een bijeenkomst in zaal Beatrix aan de Lange Kerkstraat. Er zijn fraaie prijzen ter beschikking ge steld. Aanvang 8 uur. SCHIEDAM Zondagmiddag 28 ok tober a.s. krijgen de kinderen van de wijkvereniging „Het Singelkwartier" een discomiddag aangeboden in zaal Marijke aan het Broersveld 121. Aan vang 2 uur. BMW biedt niet alleen het voordeel van de unieke souplesse en de superieure vermogensafgifte var\ BMW zescilinder motoren in de meest compacte vorm: BMW voert dit motorconcept door tot in de top van haar programma. De beste manier om de kwaliteiten van de BMW zescilinder van uw keuze te ervaren, is een proefrit. Schiedam: Nieuwe Haven 233, Vlaardingen: Gedempte Biersloot 40b. Tel.: 010 - 7311 55 (afdeling verkoop). Vincent van den Bosch is dertig jaar banketbakker. Bij het horen van zijn naam zullen vele Schiedammers onge twijfeld denken aan het smakelijke banket dat deze bakker in de loop der jaren heeft gemaakt Om die dertig jaar te vieren houdt Vincent van den Bosch op maandagavond van zeven tot negen uur receptie. Maar Vincent van den Bosch heeft nog meer te vieren, want ook aan het feit dat zijn zaak nu geheel gemoderni seerd is en aan alle eisen voldoet kan men niet onopgemerkt voorbijgaan. Ter gelegenheid van Valentijndag ging Vincent van den Bosch sr. er vaak op uit om taarten te bezorgen bij mensen die zich verdienstelijk hadden ge maakt, een daarbij keek hij beslist niet op een taart. Ongetwijfeld zullen veel Schiedam mers zich dit feit nog herinneren als zij de receptie bezoeken van deze bakker die gevestigd is aan de Westfranke- landsestraat 93. MIEKE Hoe lang zal het~nog du ren voordat we door mid del van het innemen van een pil, een volledige maaltijd tot ons nemen Nieuwtjes die al sterk in die richting doen denken zijn een aantal produkten van Handelsonderneming Exquise te IJsselstein. Deze zaak brengt onder de naam REWA-produk- ten een aantal tabletten en capsules op de markt in handige stripsverpak- kinsen. Zo zijn er zemelen in kauwtabelettenvorm, nachtrustcapsules op basis van valeriaan en melisse extracten, dieet-capsules, biergisttabletten, kno- flookpillen, zee-al5 ta bletten, tarwekiem olie enz. vekrijgbaar. Het voordeel van deze produkten is dat u op het sportveld, in de auto of tij dens een vergadering bij voorbeeld een gezond bordje zee-algen kunt gaan eten, zonder dat ie mand het ziet. Gezond voedsel in de jas zak dus. Dat vader en zoon Rietkerken de brand één dag voor moederdag al te boven zijn, blijkt wel uit de adver tentie die zij geplaatst hebben: „Ro sa, Rosa, bloemen op je hoed". Alle sporen van de brand zijn weg gewist en aan het 65-jarig bestaan heeft men meteen een feestelijk tintje gegeven. In 1945 zette de opa van Haris Riet kerken, de huidige eigenaar (voor 80%), zijn schouders eronder. Hij werd opgevolgd door zijn zoon, ook een H. Rietkerken en sinds 10 jaar geeft de kleinzoon hier de meest kunstzinnige toon aan. Hans Rietkerken veroverde zich be kendheid door zijn bloemschikcur sussen, vooral bij de stichting Huis houdelijke en Gezinsvoorlichting, en daarvóór ook bij volkstuinders. Daar heeft hij nu maar heel weinig tijd voor. Zijn grote specialiteit zijn de meest exclusieve planten. Verder heeft hij veel werk met zijdebloemen, die nu helemaal „in" zijn. Men heeft hier altijd een enorme keus, ook in exoti sche bloemen. „Rosa" op de Hoogstraat 108 heeft met récht weer bloemen op zijn hoed, overvloedig in zijn herbouwde zaak.

Het Nieuwe Stadsblad | 1979 | | pagina 20