80 jaar Stedelijk Museum Wat zeggen uw sterren? a Jeugdbende gepakt Wat zeggen 'uw sterren? Oog in oog met die blonde van ABBA tr „De vrouw in de reclame" ^9 HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 32 - VRIJDAG 26 OKTOBER 1979 SCHIEDAM Tot 16 november is in het Stedelijk Museum aan de Hoogstraat een kleine maar interes sante expositie te bezichtigen. On derwerp: 80 jaar Stedelijk Museum. Voor wie niet of nauwelijks met de geschiedenis van dit unieke mu seum op de hoogte iskan een rond gang langs de tentoongestelde voor werpen, schilderden maar voorna melijk foto's zeer verhelderend wer ken. Die foto's geven een goed over zicht van de verbouwingen die het museum, het voormalige St. Ja- cobsgasthuis, in de loop der tijd moest ondergaan voordat het zijn huidige gestalte kreeg. Op de foto's worden ook herinneringen opge haald aan eerdere exposities en be zoekers aan het museum. Meerdere hoogwaardigheidsbekleders blaken in het verleden een rondgang door het museum te hebben gemaakt. Onder hen Prins Claus en Prinses Beatrix. De expositie is te vinden in de aula van het Museum. SCHIEDAM De jeugdbende die zich Trash noemt is dagenlang vast gehouden op het politiebureau aan de Lange Nieuwstraat omdat de bende steeds meer inbraken be kende die zij de laatste tijd hebben gepleegd. Trash bestaat uit vijf le den die allen afkomstig zijn uit Schiedam-Noord. In leeftijd varië ren zij van dertien tot zestien jaar. Deze bende heeft tot nu toe zo'n twintig inbraken bekend, akties waarbij voor circa 5500 gulden werd buitgemaakt. Een groot gedeelte van deze buit is teruggevonden, waaron der snoep, lektuur en geld dat af komstig is van de inbraak in de Sta tionskiosk van het NS-station Schie dam. Aan de hand van de teruggevonden goederen kon de politie vaststellen dat in veel gevallen geen aangifte was gedaan, waardoor het voor de politie niet gemakkelijk is de eige naars van het gestolene terug te vin den. Behalve de reeds gemelde in braak op het station hield Trash zich bezig met inbraken in kelders, waar zij fietsen en bromfietsen ont vreemden. Ook van deze inbraken was bij de politie in meerdere geval len geen aangifte gedaan, wat er op zou kunnen wijzen dat veel mensen al bij voorbaat aannemen dat aan gifte van diefstal erg weinig zin heeft. De politie kwam op het spoor van de bende na een inbraak in winkelcen trum De Ketel, waar kauwgomballe- nautomaten werden „gekraakt" zo dat het geld kon worden weggeno men. Na deze aktie pakte de politie drie jongens op. De namen van nog twee andere bendeleden kwamen tijdens het verhoor op tafel. Overigens waren inbraken niet de enige „specialiteit" van Trash. De bende hield zich ook bezig met ver nielingen, zoals ruiten ingooien en auto-antennes verbuigen. VLAARDINGEN Op dinsdag 30 oktober organiseert het Vrouwen café Westwijk, dat is ondergebracht in het Ontmoetingscentrum aan de Floris de Vijfdelaan, samen met het Stedelijk overleg Vrouwencafé, een discussieforum. Thema van de discussie zal zijn „De vrouw in de reclame". Nadat een film is vertoond zal met de dames van de werkgroep „Merk" gespro ken worden over hoe vrouwen in de reclame aan de man gebracht wor den. Vijftien Vlaardingse dames uit verschillende cafés verzorgen ron dom dit thema een cabaret dat on der leiding staat van „Diskus". De avond begint om acht uur. Wie ver dere informatie wil kan zich in ver binding stellen met Els van de Kooij, telefoon 350440. En toen keken we haar midden in de ogen, zij het niet diep. We hadden er een uur wachten voor over gehad, een uur dat nog redelijk comforta bel verliep, want we mochten in de aankomsthal zitten. De echte fans moesten buiten achter de hekken staan. Maar daar was ze dan, die blonde van ABBA. In de deur van de OA- AZT, de gehuurde mysère, die de groep vervoerde. Belegerd door een horde persfotografen liep ABBA van het vliegtuig naar de auto, pak weg, een meter of twintig. En om dat mee te mogen maken waren we met z'n allen naar het vliegveld geko men. Evenals de naar schatting driehon- Iderd fans, de extra agenten van de iRotterdamse gemeentepolitie, die de fluchthavenmensen van Zestienho- 1 ven kwamen versterken, evenals de menseri van de platenmaatschappij, het impressariaat, de twee Delftse taxichauffeurs en de twee paarden (die twee agenten torstten). Dik drie kwartier later dan gepland was landde het vliegtuig. Op deze gedenkwaardige woensdag van de 24e oktober. De dag die de geschie denis in zal gaan als de dag, dat we oog in oog stonden met die bloed mooie meiden van ABBA. Toch op zich een gebeurtenis waar we vaak van droomden. Nu hadden wij het nog redelijk com fortabel in vergelijk met de fans, die zich achter de hekken verdrongen voor een glimp. Vooral de fanatieke ABBA supporters die vooraan ston den hadden het zwaar, want van achter hen werd er een enorme druk op hen uitgeoefend. Maar dat moet je ervoor over heb ben. Zoals de jongen, die zelfs naar Zweden was geweest om zijn idolen thuis op te zoeken. Er een dag voor de deur heeft gezeten om op ze te wachten. Kijk. da's nog eens wat an ders, dan een uurtje achter een hek op een koud vliegveld. Trouwens' dat hek werd ze toch wel wat teveel op den duur. Tijdens de voettocht van twintig meter naar de auto klommen de fans massaal over het hek heen, in de armen van de Hermandad, die alle mogelijke moeite deed"ze tegen te houden. Dat lukte ten dele Er gebeurden geen ongelukken ABBA kon dus zonder zorgen aan haar Europese tournee beginnen. I RAM (21 maart20 april) I Over het algemeen een prettige week. Eén van uw beste plan- I nen schijnt aan te slaan en er komt medewerking in zicht, j Behandelde situatie met geduld en takt en probeer niet door j te duwen. Toon u van uw kant ook begrijpend en luister eerst I voordat u een oordeel vestigt. Heb geduld metde reakties van I een Steenboktype dat momenteel te moe is om alles te snap- 'pen. ISTIER (21 april—20 mei) Maak er een goede week van door tussen een paar kemp haantjes door te zeilen die beiden van goede wille zijn, maar [waarvan er één niet uitblinkt in takt! Het is volledig aan u om Je situatie in het goede spoor te houden, want u heeft de bui zien hangen. U heeft juist behoefte aan opschieten en de rest |is bijzaak. Houdt verder de boot af want u heeft uw handen meer dan vol. TWEELINGEN (21 mei—20 juni) Deze week zult u tot een beslissing moeten komen. U kunt niet iedereen ophouden terwijl u blijft wikken en wegen. Ga met uw verstand te rade of praat anders met een goede rela tie. U heeft een leuke kans in verband met één van uw oude plannen. Kom daar eens mee voor de dag. Vermijdt in deze periode te overvloedige diners. KREEFT (21 juni— 20 JuH) Over het algemeen een prettige week. Er zit een leuke ontmoeting voor u in de bus en er kan een zeer positief ge sprek uit voortvloeien. Een ietwat ingewikkelde situatie is mogelijk tengevolge van een familiekwestie. Laat u daar niet verder mee in dan strikt noodzakelijk is. Zet een bepaalde aangelegenheid, die niet erg duidelijk is, nog even op een zacht pitje. Er is een leuke brief op komst. LEEUW (21 JuH20 augustus) Kans op een gezellige week met napraatjes over een prettige gebeurtenis. Voor de rest weinig verandering, hoewel er een eind schijnt te zullen komen aan een kwestie die u en allen die op u gesteld zijn allang de keel uithangt. Hoewel er een onrechtvaardige kant aan zit, kan er veel positiefs uit voortkomen. Trek u niets aan van de oprispingen van een jeugdig persoon die zijn les nog leren moet. MAAGD (21 augustus20 september) U kunt nog terugzien op een geslaagd plan en plezier hebben over het genoegen dat u heel wat mensen heeft bereid. U had het tij wel mee en aan medewerking ontbrak het u ook niet. Er kan zich deze week een mogelijkheid voordoen die van be lang is voor u in zakelijk opzicht. Bederf die niet door een soort koppigheid: dat heeft zo weinig zin. WEEGSCHAAL (21 september20 oktober) Maak er een positieve week van door met begrip in te gaan op een kwestie die inderdaad netelige kanten heeft, maar die met wat goede wil kan werden opgelost. U weet precies uit welke hoek de wind waait en hoeft er deze keer echt niet spe ciaal ontdaan over te wezen. U heeft juist een massa ervaring op dit terrein! Haal niet meer werk aan dan u afkunt. SCHORPIOEN (21 oktober—20 november) Soms kan het echt geen kwaad eens te laten merken hoe u over sommige dingen denkt. Dan kan de kleine ergernis ook niet uitgroeien tot een echte. Ga wel met takt te werk en drijf niets op de spits. Doodgewoon kalmpjes laten zien hoe men u de kamer uit kan krijgen zonder veel woorden. Vooral niet de teugel vieren. Blijf liever doorwerken aan uw beste plan dat nu juist aardig kans gaat maken. BOOGSCHUTTER (21 november20 december) Kans op een kalme week. Er doen zich weinig nieuwe ge zichtspunten voor en het is aan u om met begrip in te gaan op de gesprekken die u weieens prikkelen. Het ontbreekt u echt niet aan redelijkheid; pas die dan ook toe wanneer u met jeugdige figuren te maken heeft. Er doet zich een mooie gele genheid voor om een bepaalde situatie recht te trekken. Maak er gebruik van en trekt u niet uit een soort hoffe lijkheid terug. STEENBOK (21 december—20 januari) Deze week komt er wat aardigs voor u om de hoek kijken en u moet dan van harte meedoen. Hoewel u soms eigenlijk kri tisch staat tegenover bepaalde situaties, kan het best voorko men dat u ernaast bent. Houdt dus de stemming goed en ap precieer de goede dingen van het leven. U krijgt heel wat voor elkaar voor iemand die echt een steuntje kan gebruiken. Pro ficiat! WATERMAN (21 januari—20 februari) Goed zo! U heeft een fijne oplossing in uw hoofd voor de ie twat benauwende situatie waarin één van uw vrienden ver keert. Kom daar met een beetje diplomatie mee voor de dag •en kijk eens of uw plan aan wil slaan. Juist in moeilijke situa ties zijn de mensen wat kribbig, u kent dat wel. Op zakelijk gebied doet zich een aardige mogelijkheid voor. Bekijk die eens terdege. Een onverwachte brief doet u veel genoegen. VISSEN (21 februari—20 maart) Over het algemeen een prettige week. Uw ideeën zijn nu voor een deel aanvaard en ook uitgewerkt en er komt al resultaat in zicht. Een familiekwestie kan uw stemming bederven als u niet wijzer bent. Geef kortweg uw opinie hieromtrent en ga er niet verder op in. Sommige mensen hebben nu eenmaal be hoefte aan een bepaalde onweersstemming. U bepaalt niet!

Het Nieuwe Stadsblad | 1979 | | pagina 32