Nieuwe Taunus sneller en zuiniger Honda brengt 2e generatie Civics Citroën Reflex en Athena vink&co *sN sxcimm vrn mms KOM LANGS EN ONTDEK WAT "PERFEKT WEGGEDRAG" WIL ZEGGEN. Maak een proefrit met de nieuwe Ford Taunus. 0p de nog voorradige Taunus 1979 aanzienlijke korting!!! MMDSTA Door: Leo de Ruiter Een nieuwe Taunus-serie is op 13 september in Nederland voor het publiek geïntrodu ceerd. Zij is ontwikkeld voor de jaren tachtig en munt uit door zuinigheid, prestatie, comfort, veiligheid en stijl. Tevens zullen ae bedrijfskosten van de nieuwe Taunus verlaagd worden door nieuw ontwikkel de onderhouds- en reparatieme thodes. Bovendien is de weer stand tegen roest niet alleen op de Taunus, maar op alle Eu ropese Ford-personenwagens aanzienlijk verbeterd dankzij een nieuwe reeks produktieme- thodes en -procédés. Honda is een reeds bekend merk in de automobiel, maar ook motorwereld. Toch werd de eerste auto pas in 1965 op de weg gebracht en dat was de Honda S 800, de bij ieder nog wel bekende Honda sportwagen. Daarna volgden de mini's de 400's, het topmo del bleek echter pas in 1973 te komen. HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 8 - VRIJDAG 26 OKTOBER 1979 ADVERTENTIE Rijklaar voor de weg vanaf 16.400,—, incl. BTW &AUT0 De Ford Taunus is, samen met zijn broer, de Cortina, de meest ver kochte Europese Ford. Al vier jaar achter elkaar beheerst hij de klas se van de gezinswagens op de Eu ropese markt. Tot op heden zijn er meer dan vier miljoen Taunus- /Cortina's verkocht. ,,De nieuwe Taunus is het resul taat van een investeringsprogram ma van meer dan 200 miljoen gul den en hij zal onze klanten in de jaren tachtig nog meer waar voor hun geld geven", verklaarde Ro bert A. Lutz, voorzitter van de Raad van Bestuur van Ford Euro pa. „Reeds vier jaar lang vormen de gezinswagens de grootste en snelst groeiende marktsector van Euro pa. De Taunus is ononderbroken de leider geweest van deze klasse, die meer dan een kwart van de ge hele personenwagenmarkt van Europa uitmaakt. Samen met de Cortina verkoopt de Taunus één derde meer dan zijn naaste con current." Zuiniger brandstofverbruik Alle nieuwe Taunus-modellen zijn bijzonder zuinig en de verlaging van het brandstofverbruik ten op zichte van het vorige model kan wel 6 procent bedragen. Alle mo toren zijn uitgerust met een zelf denkende ventilator met vloeistof koppeling die onmiddellijk rea geert op de temperatuur van de lucht die de radiateur passeert. De Taunus-motoren met bovenlig gende nokkenas zijn bovendien uitgerust met nieuwe zuigerveren met lage frictie en nieuwe klepve- ren. Op de populairste motoren van deze serie is een nieuwe, door Ford ontworpen en gefabriceerde carburateur met variabele venturi gemonteerd. De variabele venturi levert betere en soepelere presta ties bij een veel zuiniger brand stofverbruik en geeft tevens scho nere uitlaatgassen. In het ultra moderne ontwerp van deze carbu rateur is ook het bekroonde so- nisch stationair draaisysteem van Ford en de automatische tempera tuurregeling van de inlaatlucht op genomen. Hogere prestaties Het vermogen van alle motoren van de Taunus-serie werd ver groot door kleine, maar belangrij ke, wijzigingen die in de eerste plaats bedoeld zijn om het benzine verbruik te verlagen. Op de V6 motoren zijn nieuwe cilinderkop pen met grotere kleppen gemon teerd en de compressieverhoudin- gen en de ontstekingstiming wer den gewijzigd. De V6 motoren hebben een elektronische ontste king zonder contactpunten, die de zuinigheid en de prestaties van die motoren op een constant peil houdt. Zeven jaar geleden introduceer de Honda de Civic, een betrek kelijke kleine familieauto met verrassend ruime interieurafme tingen. De kompakte kombina- tie van dwarsgeplaatste motor, voorwielaandrijving en de der de of vijfde deur werd een trendsetter voor de jaren '70. sinds de introduktie van de Ci vic vonden reeds meer dan 2 miljoen Civic's hun weg naar automobilisten in meer dan 90 landen. Honda acht de tijd nu rijp om 'n tweede generatie Ci vic's op de riiarkt te brengen. Het suksesvolle basisprincipe werd uiteraard gehandhaafd, maar de nieuwe Civic wijkt op een aantal belangrijke punten sterk van z'n voorganger af. ,Zo werd een nieu we carrosserie ontworpen en de motor vergroot tot 1335 cc. Het luxe model werd nu voorzien van een 5-versnellingsbak en de ach terwielophanging opnieuw ont worpen. Aan de duurzaamheid is veel aandacht besteed, ondermeer door het kreëren van een optimale bescherming van de lak tegen cor rosie. Het onderhoud van de nieu we Civic is nog eenvoudiger ge worden. Het versen van de moto rolie hoeft nu niet meer bij 8000 km. maar pas bij 12000 km. te ge beuren. Het oliefilter hoeft pas na 12000 km vernieuwd te worden. Bougies en luchtfilter worden pas bij de eerste beurt (24000 km) ver vangen. door het vergroten van binnen- en buitenafmetingen heb ben passagiers en bestuurder meer ruimte gekregen. Aan het komfort is ook veel aandacht besteed, e- venals aan de passieve en aktieve veiligheid. De nieuwe Civic-motor heeft een cilinderinhoud van 1335 cc en is goed voor een vermogen van 44,1 (60 pk) bij 5000 toeren per minuut en een maximum kop pel van 94,1 Nm (9,6 kW) bij 3500 t.p.m. Doordat een groot maximum koppel over een breed toerenbereik beschikbaar is betekent dit ook voldoende trekkracaht bij lage toerental len. Ook de Civic motor is nu voorzien van de inmiddels be proefde Honda-transistorontste- king. Afstellen van de ontsteking en het bijstellen van kontaktpuntjes is dus niet meer nodig. De transisto rontsteking is mede verantwoorde lijk voor het gunstige benzinever bruik (normale benzine). Dit gun stige verbruik wordt eveneens be vorderd door de installatie van een vijfversnellingsbak in de Civic de Luxe. De Economy versie is nog mer vier versnellingen uitgerust. De nieuwe Civic heeft een kort, direkt schakelend pookje. Degenen die veel in de stad rijden of liever geen kopppelingspedaal bedienen, kunnen kiezen voor de automati sche transmissie, de Hondamatic. Console en handel van de Honda matic zijn oppnieuw ontworpen met als resultaat beter in de hand liggen en fraaier uiterlijk. Ten op zichte van de oude Civic is de nieuwe 3-deurs Civic 20 cm langer geworden, f7,5 cm breder en een halve centimeter hoger. De wiel basis is met 5 cm toegenomen, de spoorbreedte vóór 6 cm meer en achter 8,5 cm. Het interieur is in de lengterichting 2,5 cm ruimer en 3,5 cm breder dan vroeger. Het in stappen gaat makkelijker dan vroeger door de grotere portieren, die in twee standen open blijven staan. De zijruiten zijn groter ge worden, evenals de derde of vijfde deur die bijna even breed is als de totale carrosserie en van bumper tot de bovenzijde van het dak reikt. De driedeursversie onder scheidt zich door zijn honingraat grill van de vijfdeurs, die van een tralierooster is voorzien. De bum pers hebben dezelfde kleur als de carrosserie en zijn voorzien van forse stootrubers. De achterlichten van de Civic lopen „om de hoek" en zijn ook van opzij goed zicht baar., Deze niéuwe Civics worden eind november, begin december op de Nederlandse wegen verwacht. Er is echter ook een geheel nieuwe Civic Wagon, een stationwagen- /combi dus, deze wordt echter pas april/mei 1980 op de Nederlandse wegen verwacht. Over de prijzen was nog niets mee te delen, men streeft er echter na de prijzen niet te veel te verhogen en onder de 3% te blijven. Daarvoor heeft men dan wel een behoorlijk veranderde Civic, een ruimere Civic, een Civic met een grotere motor, dat geeft iets meer power en wat minder ge luid. Citroen heeft de CX 2000 ver vangen door de Reflex en Athena. Aan de modellen zijn weinig wijzigingen gebracht, slechts hier en daar is de mo dificatie toegepast. Het nieu we zit duidelijk onder de mo torkap. Het is de nieuwe Franse 2 liter motor, die zo wel in Renault, Peugeot als Talbot is/zal worden ge bouwd. Deze nieuwe 2 liter motor met bovenliggende nokkenas maakt de Citroën grotere prestaties mogelijk waarbij bovendien het benzineverbruik minder wordt. (14,2 km./l bij 90/h en 11,1 km./l bij 120 km./h voor de CX Reflex of Athena met 5-versnel lingsbak, tegen 12,2 km./l bij 90 km./h en 9,8 km./ bij 120 km./h voor de CX 2000). Tijdens een korte proefrit merkten wij duidelijk een verfijning van de rijkwaliteiten en de zuinigheid van de CS in de 2 liter categorie dankbij een beter reagerende en een modernere motor waarbij de als „extra" leverbare 5-versnel- lingsbak een grotere geruisloos heid oplevert, een zuinig brand stofverbruik en betere aeceleratie- cijfers (0-1000 m.: 33,2 sec., 0-100 km./h: 11,7 sec., tegen 34,4 sec. bij 1000 m. en 12.8 sec. bij 0-100 km./h met de oude CX 2000). Inmiddels zijn ook de prijzen van de nieuwe Reflex en Athena be kend. De CX Reflex kost 25.635.- de luxere Athena 28.635.-. Beide is dit inclusief de stuurbekrachtiging en zijn rijk- laarprijzen, er kómen dus geen af- leveringskosten, kenteken kosten of zelfs benzinekosten (volle tank) bij. rx: "c--1 Showroom Wesierkade 14 Schiedam lel 010 ?6 46 90/26-258e- J Werkplaatsen Stadhouderslaan Z2 13 Schiedam Tel 010 264690 Soendaiaan 30 Vlaardinqen Tel 010 34 96 44)34 9190 De nieuwe Ford Taunus staat bij ons voor u klaar. Alle verbe teringen waarover u elders misschien al gelezen heeft, kunt u bij ons zien en ervaren: z'n perfekte weggedrag, z'n ongekende komfort en z'n verrassende zuinigheid.

Het Nieuwe Stadsblad | 1979 | | pagina 8