Winst op NCR/Ommoord Hans den Held, veelzijdig man bij Schiedamse Boys koöpfë L :»o.220 182,50 Volkswagenbus zonder motor van Leeuwen Twee nieuwe biljarts R.K. Bejaardenbond KABELJAUW- WOU* v' HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 33 - WOENSDAG 31 OKTOBER 1979 Het elftal van Schiedamse Boys. Staand v.l.n.r. Jan Post (trainer), Hans den Held, Peet van Heiten, Leen Esbach, Dick Jumelet, Bertus Schenau, Piet van Tricht, Kees van Ark, Jan van Geene (voorzitter). Zittend v.l.n.r. Ben Stip, Jan Dettmeijer, John Klepke, Aad van Tricht, Leen van Bock- kom, Robbie Speyer en Leo van Hul. Hans den Held: „Die strafschop was een cadeautje". Schiedam „Ik liet me professioneel vallen, ik kende de scheidsrechter en hij trapte er in. De strafschop die we daardoor meekregen, was een ca deautje. Ik moest het wel proberen voor een kans op de gelijkmaker en het is nog gelukt ook." Hans den Held, vleugelspeler van Schiedamse Boys, gaf het na afloop van de wedstrijd tegen NRC/Om- moord (uitslag 2-1) eerlijk toe. „Toen ikzelf die penalty mocht be nutten, ging het allemaal veel beter en de winnende treffer een kwar tier later, gescoord door Dick Ju melet, kwam tot stand door de grote inzet die onze gehele ploeg toen toonde.", waren de opgewekte woorden van de negentienjarge Hans den Held. BEZETEN VAN VOETBAL De jeugdige eerste elftalspeler van de in de afdelings tweede klas spe lende ploeg van Schiedamse Boys is bezeten van voetbal en is er dan ook de hele week mee bezig. Buiten het spelen van de wedstrij den en uiteraard de trainingen, is Hans den Held ook nog wedstrijd secretaris van het jeugdbéstuur, lei der van een jeugdploeg en sinds vo rig jaarook nog scheidsrechter. „Ik fluit echter alleen thuiswedstrijden van de lagere teams van mijn eigen vereniging", liet Hans weten. Dat dit hem ook aardig afgaat, heeft hij zondag bewezen, toen het het derde elftal van de Boys heeft geleid te gen het vijfde van stadgenoot DHS. Hans den Held is op zijn achtste jaar met voet ballen begonnen bij HBSS. Van zijn tiende tot zijn twaalfde jaar speelde hij bij PPSC en ging toen weer terug naar HBSS. Toen hij zeventien jaar was stapte hij over naar Schiedamse Boys. „Ik heb daar, tot op dit moment, nog steeds geen spijt van", gaat Hans verder. „Het werk bij de Boys doe ik ontzettend graag. Dit komt ook door de prettige sfeer die er in de club heerst. De samenwer king tussen jeugdbestuur en het verenigingsbestuur is enorm goed." Over het eerste elftal laat Hans den Held weten: ,„We hebben een leuke jonge ploeg en we kunnen goed met elkaar opschieten. Ook buiten het veld is het een echte vriendenplóeg. Niet alleen nu we gewonnen heb ben hoor, ook als we verliezen. Dan is de stemming na afloqp van de wedstrijd wel iets minder, maar een uur later, is de kater weer vertrok ken en gaan we opgewekt aan de volgende wedstrijd denken", gaat de vlot pratende Hans verder. TRAINER GEINTERESSERD IN JEUGD Ook belangrijk vindt Hans den Held dat ze bij Schiedamse Boys een trainer hebben die een vereni gingsmens is. „Trainer Post is ook erg geinteresseerd in de verrichtin gen van de jeugdafdeling", laat Hans weten. Als we trainer Jan Post naar dezeinteresse vragen zegt de in Vlaardingen wonende oefen- meester: „Ik ben nu bezig om de jeugd te laten doordringen. Steeds meer van de „oude garde" vloeien langzaam af. We hebben nu al een behoorlijk jeugdig elftal. Ook belangrijk is dat ik nu zelf het jeugd A-elftal on der mijn hoede heb. Ik weet zo doende wat door voor kwaliteit in zit, voor doorstroming naar de se lectie". Jan Post wil als laatste ook nog wel kwijt, de goede communi catie tussen trainer, bestuur en elf talcommissie. „Want dat is onont beerlijk in een goed draaiende ver eniging", zegt hij resoluut. Ook de voorzitter van de Schie damse Boys, Jan van Geene, moet dit beamen en zegt daarover: „Kijk elke commissies heeft bij ons haar eigen taak. Het bestuur begeleidt de diverse commissies wel, maar ze hebben allen een eigen verantwoor ding en we laten ze zoveel mogelijk zelfstandig werken". Over de wedstrijd van afgelopen zondag tegen NRC/Ommoord zegt trainer Jan Post: „Als we voor de rust achter hadden gestaan, had ik niets te zeggen gehad. De tweede helft hebben we met veel inzet in ons voordeel beslist." MATIGE EERSTE HELFT In de eerste helft van de wedstrijd kon het talrijke publiek (ook dat be wijst de sfeer in de club) niet warm worden van het vertoonde spel. Vooral in het eerste half uur speelde de wedstrijd zich voor namelijk op het middenveld af. Eén schot van Hans den Held, na vijf minuten net naast en een inzet van Ommoord-speler Theo Bayens, goed gered door Boys-doelman Aad van Tricht, waren de enige op merkelijke feiten in dat eerste half uur. Toen daarna Ben Stip scoorde uit een verre pass van Den Held, maar terecht werd afgekeurd voor buitenspel, werd NRC/Ommoord wakken en kreeg Schiedamse Boys het nog erg moeilijk. De Rotterdammers hadden echter de pech dat de Schiedamse doel man Aad van Tricht in zo'n uitste kende vorm stak. Schoten van Chris van Bussel, René Philip en vooral Marchel Gabreél wist hij kundig te stoppen. Geheel onnodig gaf de zeer matig leidende scheids rechter aan de Ommoord-speler Frank Starrenburg een boeking, de reden was voor vriend en vijand een grote vraag. Toen de rust bereikt was, was de stand nog steeds 0-0. Leo van Hul werd voor de tweede helft met een armblessure vervangen door Dick Jumelet. Na tien minuten in de tweede helft kwam Schiedamse Boys op een achterstand. Toen de bal tussen een kluwen van spelers onzichtbaar geworden was, had de man in het zwart duidelijk een overtreding gezien, maar dan ook hij alleen maar. De bal ging op de bewuste stip en René Philip verzilverde dit buiten kansje maar al tegraag 0-1. Twee minuten later kregen ook de Schie dammers een cadeautje. Hans den Held liet zich, zoals eerder vermeld, prachtig vallen en maakte uit de toegekende strafschop zelf gelijk: 1- 1. TOCH EEN ECHT DOELPUNT Daarna gebruikte trainer Jan Post ook zijn tweede wissel. Leen van Bockkoum werd vervangen door jeugdspeler Robbie Speyer. Het vlotte allemaal veel beter bij de Boys en een kwartier voor tijd werd er toch een „echt" doelpunt gemaakt. Bans den Held gaf een goede pass op Dick Jumelet en deze kogelde onhoudbaar voor doelman Jan van Deventer in 2-1. NRC/Ommoord wisselde daarna twee spelers maar ook deze zagen geen kans meer om Schiedamse Boys van de overwinning af te houden. NRC/Ommoord elftallei der Broos van Geelen was na af loop zeer teleurgesteld en maakte de opmerking: „Verliezen is geen schande, maar wat deze scheids rechter allemaal uithaalde was on begrijpelijk. Die man kan beter ping-pong wedstrijden gaan leiden, want van voetbal 'heeft hij niet veel verstand". SCHIEDAM Donderdagmiddag 25 oktober is één der grootste wensen van de R.K. Bond voor Bejaarden afdeling Schiedam in vervulling gegaan. Toen gaf in aanwezigheid van Paul van Mansum als afgevaardigde van de Raad van het Be- jaardenwerk, de wnd. voorzitter van de socléteitscommissie, de heer Bonefaas en de oud-voorzitter de heer Albers de voorzitter Cees Lansbergen de eerste stoot op één van de twee gloednieuwe biljarts, waarmede de i.geruikname hiervan een feit Cees Lansbergen zei dat hij veel zorg heeft over de geringe nieuwe ledenaan- was. Men zou hiervoor anderen moeten benaderen en erop wijzen dat men reeds op 55-jarige leeftijd lid kan wor den, en behoeft men daarvoor beslist niet deel te nemen aan de sociëteitmid dagen. Het lidmaatschap voor echtpa ren is op het ogenblik 15,per jaar. Het gaat iets omhoog omdat men meer af moet dragen aan het hoofdbestuur. Daarvoor krijgt men elke maand het blad „Levensavond" en wordt er in het nieuwe seizoen het één en ander geor ganiseerd. De toekomstmuziek is om met andere bonden in nauwe samen werking meer te doen voor de gepen sioneerden, of vervroegd gepensioneer den enz. Heeft u interesse? Neemt u dan even kontakt op met mevrouw Krowinkel tel. 262338 of met de heer Bonefaas tel. 267967. Het gironummer t.n.v. de penningmeester is 3769073. Peet van Hellen maakte het de NRC/Ooord verdvdiging erg moeilijk. SCHIEDAM Een complete motor van een volkswagenbus geparkeerd aan de Bökelsweg werd in de tijd van 19 en 22 oktober door onbekenden meegenomen. Bedoeld busje stond in de berm en aan de stand van de wagen kon men zien dat hij wat lichter was geworden. Waarde motor: 2000, j Westnieuwland 71 Telefoon 010-343060 Vlaardingen zeehengel type Surf 4.20 m, 150 gr plus Ryoby zeemolen power full nr. 5 alles inclusief. 2-delige pool- pakken van ,29.75 voor Albatros paraplu voor zeevis serij van 95,- voor

Het Nieuwe Stadsblad | 1979 | | pagina 33