A kt ie op Schiedamse scholen Harten in beweging voor aktie Nepal t HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 15 - WOENSDAG 7 NOVEMBER 1979 Belangstelling genoeg voor deze Schiedamse scholenaktie Ook de opbrengst hiervan is voor de school in Nepal. Met Inzet van personeel en leerlingen van de Wm. Gehrelsschool en de Prof. dr. J. H. Gunninghschool heeft men zaterdag door bet organiseren van een rommel- en spnllemarkt en een verkoop van onde school meubelen op de laatste school plus een bomvolle container met oud-papier, waarvan de opbrengst nog niet bekend is, gezorgd voor een opbrengst van 5.700,op de Wm. Gehrelsschool en een be ding van 4.800,op de Prof. dr. J. H. Gunninghschool. Tezamen dus voorlopig 10.500,voor die kinderen op de kostschool in Kathmandu in Nepal. Een aktle die onderwijzer Gerrlt Brinkman van de Wm. Gehrelschool ontekend heeften die aansloeg op nog vier andere scholen met kleuterscholen in Schiedam. De aktle Nepal is dus volop In beweging en het zit er helemaal in dat aktle de ver wachtingen gaat overtreffen. IN DE BANKEN Leerlingen van de Prof. dr. I. H. Gun ninghschool hadden belangstelling voor het klankbeeld van Gerrit Brink man over Nepal. Met omlijsting van kleurige dia's. Een kostelijk gezicht al die ouders in de banken tijdens een spelletje bingo. Grabbelend kon men hier naar harte lust. Naar het aantal bonen raden, maa. ook sjoelen en oude schoolmeu- belen hopen. Waar zal de pijl eindigen. Vooral de Amerikaanse verkoop van verschillende artikelen zette behoorlijk zoden aan de dijk. Een compleet bankstel was te koop, maar oak een eethoek met veel chroom en een ronde tafel. Doelschieten en het gewicht van alle onderwijzers en het hoofd der school raden. Totale opbrengst van deze rommel markt: 4.800,maar daarbij is nog niet inbegrepen de opbrengst van die bomvolle container met oud-papier voor deze aktie. Gerrit Brinkman heeft de vlam in de harten voor Nepal ontstoken. Vreugde bij de organisatoren, vreugde vooral ook bij de kinderen, die zich hier voor ingezet hebïen. Een drukte van belang op beide scholen zaterdag de gehele dag. Onvoorstelbaar wat er allemaal bij el kaar „gesleept" is op deze scholen. Je zou zeggen dat 6r nog nooit een rom melmarkt georganiseerd is; De kinderen voerden hun ouders en broórtjes en zusjes enthousiast mee naar de verkoop van alle 8pulletjes. De inwendige mens kon men ook ver sterken, want enthousiaste leden van het oudercomité hadden verschillende taarten en cakes gebakken. Op de Wil lem gehreischool kon men kennis ma ken met de Indonesische keuken, loten kopen aan de lopende band, een kansje wagen bij het rad van avondtuur. Een speciale snoepkraam was er voor de kinderen, met de nodige belangstel ling en afname. Plantenstekjes te kust en te keur. Jon gens in W.G.-shirtjes sjouwden af en aan. Het rad van avontuur onder leiding van de directeur van de LEAO-school de heer J. van Berge draaide op volle toeren, zowel voor de kinderen als voor de ouders en men kon hier speciale verkante houten plan ten hangers ko pen. Naar de naam van de pop raden die gen „Corrie" is en door een Rotter- dammertje werd gewonnen. Kleikunstwerkjes waren hier te koop. Maar ook kleine glasbeschilderde werkjes Ballen gooien voor Nepal Heeft u nog iets over voor de hongerenden. Touwtje trekken via de poppenkast. Graag uw aandacht voor Nepal.

Het Nieuwe Stadsblad | 1979 | | pagina 15