Het Nieuwe Vier winkeliersverenigingen trekken zich helemaal terug Weer herrie rond de intocht Sint Nicolaas mantel mode O.B.K. kraakte even kleuterschool Kraakpand verwoest T.V. DEFEKT? RADIO ABA NAAR LOKALITEIT DE MALLEMOLEN! ERTAN Dodenherdenking in de Plantage teaaasgss" Steekwond jes na caféruzie PENNING-M0NZA AUTOMATERIALEN rijopleiding Grote maten Kleine maten Alle maten UfJftfiAUUS Glaasje teveel en doorgereden OP WOENSDAG EN VRIJDAG HUIS-AAN-HUIS IN: SCHIEDAM, ^™|^|gS^°TTERDAM Sneeuwkettingen Verhuur - Verkoop Dam 26 - Schiedam-C Telefoon 262001-266817 „minimmuilinnnummminmm»' jmini111 Schiedam. Er is weer eens herrie rond de intocht van Sint UITGAAN IN SCHIEDAM IS: Autobedrijf Nicolaas in Schiedam, die dit jaar op zaterdag 24 novem ber zal plaatsvinden. De vier winkeliersverenigingen die Schiedam telt, name lijk het City Centrum Schiedam (binnenstad), Mgr. Nolen- slaan, Schiedam zuid en Hof van Spaland. in het noordelijk stadsgedeelte hebben zich bij de organisatie terug getrok ken. Kies voor een moderne NIEUWE STIJL ROOS EN LAVOS 32e JAARGANG - OPLAGE 37.600 WOENSDAG 7 NOVEMBER 1979 Stadsblad Kantoor: Broersvest 125 - Postbus 257 - 3100 AG Schiedam - Telefoon 010-732877 Het Nieuwe Stadsblad, Groot Vlaardingen, De Maaskoerier, Westland Post, Delftse Post en Groot Rijswijk vormen groep Delfland Oplage 175.500 Randstad-Edities verschijnen in het grootste deel van Zuid Holland. 25 Edities. Wekelijkse oplage 811.800 Wij helpen direktü! Specialisten op CAI-gebied Telefoon 260778-733961 of 01899-15874 GROENELAAN 95 Verkoop - Inruil - Reparatie nok voor uw vnrlichtinn Vlaardingerstraat 17, Schiedam telefoon 010-263447 Geopend iedere dag vanaf 10 uur. Zondag vanaf 12 uur voor betrouwbare Bovag occasions met 12 mnd. garantie. v. Deventerstraat 17 Tel 731144. Koopa vond geopend. Rijschool combinatie Telefoon 731414 Op zondag 11 novemoer 1979 zal om 12.00 uur bij het monument in de Plantage een korte en sobere plech tigheid plaatsvinden ter herdenking van de gevallenen uit de tweede werel doorlog. Tijdens deze plechtigheid zal burge meester mr. G. J. te Loo namens het gemeentebestuur en de ingezetenen van de Engelse gemeente W andsworth een klaprooskrans bij het monument leggen. De betere op haar best bij Alja. Van chique, klassieke en sportieve mantels tot en met ruime, nonchalante korte jasjes. Modehuis qlja SCHIEDAM BROERSVEST 109 TEL. 267416. Ruime parkeergelegenheid t.o. ons modehuis 'Donderdag tot 21.00 unr koopavond. I 1 jaai woi/c m dhö* wjw tdicdiw' 11.11 am I» I Secretaris De Haard van het CCS: we kregen een brief van Ruud Pil- lard (Directeur SG/VW) met het verzoek een bedrag van f 1.250,—te storten. Dit bedrag zou worden ge bruikt bij de organisatie rond de in tocht van Sint Nicolaas op zaterdag 24 november. Daar tegen over stond dat Sint Nicolaas dan over de Hoogstraat zou lopen. Ook de an dere winkeliersverenigingen kre gen een brief van de heer Pillard met het. verzoek een bedrag van 750,— over te maken. Ook zij zou den dan worden vereerd met een vluchtig bezoek van Sint Nicolaas. Na overleg tussen de vier winke liersverenigingen hebben wij beslo ten om hier niet aan mee te werken. De vier winkeliersverenigingen wil len uiteraard best financieel mee werken rond de intocht van Sint Ni colaas maar zij willen dan ook vol ledige inspraak bij de organisatie. De organisatie is nu volledig in han den van de VW Schiedam. Op zichzelf is dat al een merkwaardige zaak omdat de taak van een VW is om de stad naar buiten te brengen in dé vorm „Schiedam schenkt meer dan u denkt" en niet om een Sint Nicolaas intocht te organise ren. De aangewezen organisatie hiervoor is de Schiedamse Gemeen schap, die ruim 25 jaar geleden in het leven is geroepen als overkoe pelende organisatie van het Schie damse verenigingsleven. Nu is in Schiedam VW en de Schiedamse Gemeenschap vestzak- broekzak, omdat beide instellingen in hetzelfde pand huizen (prove niershuis) en hetzelfde personeel in clusief directeur Ruud Pillard beide organisaties ten dienste staat. De Schiedamse Gemeenschap zegt geen geld te hebben voor een Sint Nicolaas intocht, slaat vervolgens een bladzijde om en heeft kennelijk ineens wel geld kunnen vinden bij de VW Schiedam. Anders. De intocht van Sint Nicolaas op za terdag 24 november verloopt dit jaar toch anders dan anders. De aankomst is gepland bij het VW/SG kantoor in het proveniers huis, de Schie ter plaatse dient dan als aankomstpunt. Vervolgens hijst Sint Nicolaas zich op zijn traditionele schimmel, suk kelt met Zwarte Pieten aanhang door de Lange Kerkstraat en wordt op het bordes van het stadhuis op de Grote Markt zaterdagmiddag 24 november ontvangen door burge meester John te Loo. Daarna maakt het bisschoppelijk gezelschap rechtsomkeer en gaat opnieuw via de Lange Kerkstraat en het Broersveld naar de foyer van het Passage Theater waar de bekende goed heiligman uit het Spaanse Myra residentie houdt Di recteur van deze gemeentelijke Passage Theater isjuist de eer der genoemde Ruud Pillard tevens directeur van de Schiedamse Ge meenschap en VW Secretaris De Haard van het City Centrum Schiedam: „voor die 1.250,— kregen wij alleen een lo pende Sint Nicolaas over de Hoog straat en dat vinden wij teveel geld7' Op de vraag of er nu altijd herrie moet zijn rond de intocht van een volkomen onbesproken grijsaard als Sint Nicolaas in Schie dam zegt CCS secretaris De Haard: „ach laat ik maar niets zeggen maar de conclusie is juist dat er rond deze intocht altijd wel wat is." De letterlijke zwarte piet bij de win keliersverenigingen is dus Ruud Pillard, SG/VW en Passage Thea ter directeur. Deze wijst alle verwij ten van CCS secretaris De Haard verontwaardigd van de hand. „Wij hebben alle winkeliersvereni gingen in Schiedam aangeschreven, de winkeliersvereniging mgr. No- lenslaan heeft niets van zich laten Het bestuur van O.B.K., dat met wethouder Posthoorn en het be stuur van de Rijnmondband al een paar maal om de tafel heeft geze ten was het wachten vorige week ineens moe en men besloot de al ja ren leegstaande Jacintha kleuter school aan de Mgr. Nolenslaan te bezetten. Met vliegend vaandel en slaande trom via het Jeugdshowkorps en de mini-majorettes! Opzien hebben ze wel gebaard, be langstelling onderweg. Vooral door die spandoeken met als op schrift o.a. Wij gaan een gebouw bezetten. Of: burgemeester Te Loo geef ons een gebouw kado. Of: zet ons niet in de kou en geef ons ge bouw. Woordvoerder tijdens het laatste gesprek had als tekst in de op tocht: „Posthoorn zit niet te praten maar laat ons in dit gebouw zit ten." horen, zuid liet weten niet geïnte resseerd te zijn en het CCS (City Centrum Schiedam) was wel gein- teresseerd. Toen wij als organisatie in eerste instantie bij elkaar zijn ge komen hebben wij de winke liersverenigingen aangeschreven. Als het CCS toen had laten weten ook bij de organisatie betrokken te willen worden was het CCS ook daarbij welkom geweest. Ook is het niet waar dat het CCS voor die 1.250,— alleen een wandelende Sint Nicolaas over de Hoogstraat zou hebben gekregen. Wij hebben ze schriftelijk het voorstel gedaan voor dit bedrag een Sint Nicolaas aan te bieden die vrijwel dezelfde route zou volgen als andere jaren, dus via het Proveniershuis en de 's - Gravelandseweg de Broersvest op. Dan zou Sint Nicolaas aan het be gin van de Hoogstraat van zijn Geen gedreun ot' geraas, of het ver nielen van een ruit. Maar met een sleutel die precies op het slot paste werd de ruimte open gezet en lieten de muzikanten van O.B.K. zich ho ren en dansten de majorettes. Secretaris A. Ritman zegt hiervan: „Vanzelfsprekend dat de Rijn mondband bovenaan de lijst staat voor een behoorlijke repetitieruim te. We hebben hierover met wethou der Posthoorn gesproken. Er is een voorstel gekomen voor een gloed nieuw gebouw, kosten 2,5 ton kaal. Niet op te brengen voor ons, daarom deden we een beroep op de wethouder voor deze ruimte, die we erg geschikt voor onze harmonie vinden. We zouden er zelfs erg ge lukkig mee zijn en het geld om deze ruimte op te knappen en geluid- dicht te maken hebben we echt wel. Dat we rechts en links repeteren kost ons leden. Dat houdt in dat we dan geen uitvoering meer kunnen geven straks. We hebben geen bin ding meer met de leden." SCHIEDAM Een 25-jarige van een kraakpand aan de Lange Achterweg in Schiedam is maandag morgen rond half zes met een diepe schimmel afstappen en vervolgens lopende de Hoogstraat over gaan. Aan het eind van de Hoogstraat dan de Grote Markt op en de ont vangst van burgemeester Te Loo op het bordes van het stadhuis. Ver volgens zou Sint Nicolaas weer zijn schimmel bestijgen en dan via de Lange Kerkstraat en het Broers veld naar de foyer van het Passage Theater waar hij dan een receptie zou houden. Hieruit blijkt dat speciaal de bin nenstad ruimschoots bij de jaar lijkse Sint Nicolaas optocht zou worden betrokken." Ruud Pillard: „ik laat mij zeker de zwarte piet niet toespelen. Het CCS bestuur had attenter moeten reageren dan waren zij vanaf het begin bij de organisatie rond de jaarlijkse Sint Nicolaas optocht betrokken.' snijwond in zijn onderarm naar het ge meente ziekenhuis gebracht na een brand in zijn kraakpand aan de Lange Achterweg. Het pand zelf brandde ge heel uit. Aangezien het hier een brand in de Schiedamse binnenstad betrof gaf de brandweer middelalarm. Men was met veel materieel aanwezig. Het pand, toch al vervallen, was na de brand helemaal rijp voor de sloop. De 35-jarige P.G. en de 36-jarige sloper A.P.R. kregen met een aan tal onbekende personen ruzie in een café aan het Broersveld, waar bij P G. een hoofdwond en een her senschudding opliep, hij werd hier voor in het Gemeente Ziekenhuis opgenomen. R- liep hierbij twee kleine steekwondjes op in zijn lin kerarm en rug maar kon na behan deling in het ziekenhuis naar huis. Op de Mgr. Nolenslaan had maan dagmiddag een aanrijding plaats tussen twee personenwagens, waar van de een bestuurd werd door de 34-jarige W J.M.B.L.W. en de auto van mevrouw T.A.deH. Nadat W. de schade had opgenomen reed hij echter ineens weg, maar kon achterhaald worden. Hij bleek een glaasje teveel op te hebben en werd hiervoor ter verantwoording op het hoofdbureau van politie geroepen.

Het Nieuwe Stadsblad | 1979 | | pagina 1