Sportkampioenen gehuldigd. HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 39 - WOENSDAG 7 NOVEMBER 1979 De winnaars van de klasse tot 31 kilo staand v.l.n.r. Jan Hendrik van Da len, Peter Janssen, Dragos Bergkotte, Arthur Visser, zittend v.l.n.r. Rob Boender en William Judo: strijd om schooltitels SCHIEDAM Vrijdagavond vond In het stadskantoor aan de Emmastraat voor de eerste maal in Schiedam de huldiging plaats van de sportkampioenen van het seizoen 1978-1979. Onder auspiciën van de Schiedamse sportraad opende de wethouder voor sport en recreatie Herman Posthoorn de bijeenkomst. „We hebben nog nimmer zoveel kampioenen hier in deze recreatiezaal bijeen gehad", waren de eerste woorden van de wethouders. „We hebben voor deze alle reerste keer dat de gemeente Schiedam haar kampioenen huidigd al direct een foutje gemaakt, wat gelukkig op het laatste moment nog hersteld kon worden", bekende Posthoorn eerlijk. De kampioenen van boksvereniging De Haan en de judoka's van sportschool Lagerwaard kwamen niet op de lijst voor. „Voor het volgend jaar wilen we ook de scheidsrechters in deze huldiging be nomen. Promoveren als scheidsrechter is toch ook wel een huldiging waard", aldus Posthoorn. Met de woorden: „Ik hoop dat we van deze avond leren, om het volgend jaar nog beter te doen", gaf de voorzitter van de sportraaJ het woord aan burge meester John te Loo. BELANGRIJKE PLAATS Schiedams nieuwe burgemeester zei: „Ik ben diep onder de indruk van het sportgebeuren in Schiedam. De sport beoefening is é*n van de wezenIjjke vullingen van de vrije tijd in ons land. In de korte tjjd dat ik in deze stad ben, heb ik al ervaren dat de sport in Schie dam een belangrijke plaats inneemt. 15.000 actieve sportbeoefenaren, het geen op bijna 20 procent van de totale bevolking neerkomt, zegt wel wat", al dus burgemee8ter te Loo. De burgervader was er ook gelukkig mee dat de samenbundeling van de sport wo geleid door de sportraad. Te Loo daarover: „Dat sportmensen zich op zulke avonden ontmoeten is een goede zaak.- Ik spreek de wens uit, dat dit soort avonden zeker herhaald worden". Daarna ging Schiedam eerste burger over tot het uitreiken van de herinne ringen, welke door de medewerker van het sportbureau Jan Tjassens werden opgeroepen. Alle kampioenen kregen een verzilverd herinneringsbord aan geboden. De vice-voorzitter van de sportraad Arie Verlinde voerde als laatste spre ker het woord en bedankte de burge meester voor zijn bereidwilligheid om de kampioensherinneringen te over handigen en kreeg een fraaie Schiedam-stropdas aangeboden om de vier uur overwerk te compenseren. „Als we fouten hebben gemaakt, hetzij ons vergeven. Andere jaren gaan we met deze huldiging door en wij hopen dan ook weer op uw medewerking", al dus Arie Verlinde. De kampioenen waren: Voetbalvereniging DHS 2e en 7e elftal. Voetbalvereniging HBSS 2e en 7e elf tal. Voetbalvereniging Martinit 8e elftal en ie zaalteam. Voetbalvereniging PPSC 2e zaalteam. Voetbalvereniging Schiedam le zaal- tedm. Voetbalvereniging Ursus 5e elftal. Voetbalvereniging WF 2e en 3e elftal. ABC algemeen kampioen BBO (bedrijf Wilton Fijenoord). Handbalvereniging DWS dames 1 veld, dames 4 en heren 4 zaal. Handbalvereniging UVG heren 1 en heren 2. Honkbal Schiedam 3e team. Tennisvereniging KSVV'71 team, 1, 2 en 22. Tennisvereniging TSF team 2 gemengd en le herenteam. Basketbalvereniging Juventus dames 2. Volleybal Bort en Partners heren 1 en heren 2. Tafeltennis De Korenbeurs 2e, 3e, 8e en 10e team. Tafeltennis Perfect le, 2e en 7e tean Schied. kampioen dubbel. Tafeltennis De Ooievaars le, 2e en 3je team Mark Chomette Schied. kamp. Zaalvoetbal Groenoord 2e ream. Zwemmen SRB le districtswedstrij den. Damclub Schiedam Rob van Eijk senior-kampioen van Schiedam. Wim Vrijland districtskampioen. Wim Vrijland kampioen sneldammen. Schaakvereniging Schiedam Maurice Smits kampioen van Schiedam. Schaakvereniging Groenoord 2e team. Hengelsportvereniging Schiedam Omstreken kampioen Frits den Hou- ting. Bridge Izaac van Gelderen en Arie Smit. Boksvereniging Wim de Haan, kam pioen B-klasse Zuid Holland, super zwaargewicht Gerard Kramer. Kampioen C-klasse Zuid Holland licht weltergewicht Alex Franken. Kampioen C-klasse Zuid Holland licht gewicht Anton Lissenberg. Kampioen C-klasse junior licht-welter gewicht Aad Vergouwe. Judoschool Peter Lagerwaard, kam pioen Zuid Holland Kuy-graden 86-95 kg. Simon Lops, kampioen Zuid- Holland Kuy-gradem 78-86 kg. Hans Adriaanse. Kampioen dames tot 66 kg. Jacky Sigmond tevens tweede bij de kampioenschappen Zuid Holland. Kampioen van Schiedam alle catoge- riën Paul Utens. Kampioen van Schiedam zwaarge wicht Leo Blanke. Kampioen van Schiedam zwaarge wicht tot 16 jaar Peter Baron. Gymnastiekvereniging Alliantie A- kamp. heren springwedstrijden gewest Zuid-Holland, Eric Kapteijn, John van de Meer, Harry van der lie, Aad van Tilborg en Arien Roetman. Gymnastiekvereniging Arma Turn- kampioenschappen NCS dames 3. In- grid van der Kruit, Irene Knol en Bea Etienne. Gymnastiekvereniging Excelsior Verenigingskampioen district Rotter dam dames A-groep bestaande uit: Jo- landa Fransen, Anita Kerkhof, Karim Olsthoorn, Manon Oomen, Annet Ho- liehoek, Jaqueline van de Eshof, Els Parrin en Jolanda Olsthoorn. iSmm De voetbalclubs waren de grootste vertegenwoordigers op de huldigingsavond SCHIEDAM Onder grote publieke belangstelling hield het budo-insti- tuut Schiedam zondag in de sportschool van Gerard Vroegh aan de Jacob Rijsterstraat in Groenoord, een toernooi voor judoka's die zijn aangeslo ten bij de Schiedamse sportschool. Ingedeeld in zeven gewichtsklassen kwamen 237 jongens op de wedstrijdmatten, die bij elkaar een kleine ze venhonderd wedstrijden hebben afgewerkt. Voor de aanwezige ouders en be langstellenden was het bijzonder interessant om te zien hoe deze jonge knapen zich inzetten om tot de prijzen door te dringen. Opvallend was dat er in de ochten duren bij de lichtste groepen al duidelijk de noodzakelijke techniek en vaardigheid op de mat werd ge bracht. Bij de groepen 41 kilo en hoger die in de middaguren zich presenteerdn, was buiten de felle inzet ook het element taktiek van toepassing. De judoka's die verleden jaar de fi nale bereikten, hadden het deze keer erg moeilijk. De sportieve con currentie wordt steeds groter. Wat het wedstrijdpeil alleen maar ten goede kwam. NODIGE SPANNING De finale in de klasse tot 24 kilo tus sen Edwin Groenhorst en Etien Collé bracht de nodige spanning. Na een gelijk opgaande strijd kwam Etien in een houdgreep te recht waar geen uitkomen meer mogelijk was. Voor hem een tweede plaats en Edwin ging met de groot ste winst naar huis. In de klasse tot 31 kilo was de finale een verrassing. Jan Hendrik van Dalen, die door alle wedstrijden te winnen tegen William Warmerdam, die via de herkansing terug was ge komen, de finalestrijd moest ma ken. William moest ondanks zijn er- norme inzet toch de meerdere er kennen tegen de goed judoënde Jan Hendrik van Dalen. De grootste groep was de klasse tot 36 kilo. De finale die al jaren ging tussen de geroutineerde judoka's Jerry Fokas en Edward Veldhoven was deze keer niet van toepassing. Jerry kwam door alle voorwed strijden te winnen wel in de finale maar Edward werd in de kwartfi nale uitgeschakeld door Frank de Heer. Frank was echter nog niet opgewassen tegen de ervaren Jerry Fokas en moest genoegen nemen met de welverdiende tweede plaats. Jodoka Edwin Onverwacht, die uitkwam in de klasse tot 47 kilo! liet duidelijk zien dat hij de meer dere was, door alle wedstrijden jvertuigend te winnen. In de voor rondes plaatste hij Philip Jan van Renswoude in de finale op een tweede plaats en ging zelf met het ere-metaal naar huis. GESLAAGD TOERNOOI Na afloop kon trainer en organisa tor Gerard Vroegh terugzien op een bijzonder geslaagd toernooi, waar van hij zelf vindt dat het niet be langrijk is dat er een toernooi is op zich, maar dat alle jonge judoka's er een groot plezier in hebben en de volgende keer weer enthousiast zijn om met wedstrijden mee te doen. Als we aan Gerard vragen of er veel tijd in zit om tot een leuke judo-kern te komen zegt hij: „Als ik met de jongens bezig ben met de wedstrijdtraining en meemaak dat er een bruisend enthousiasme aan wezig is om de prestatie op te voe ren, dan is het voor mij geen werk tijd meer maar hobbyisme om daar mee bezig te zijn." Op de vraag: „Waar moet een goede wedstrijd-ju doka aan voldoen? antwoordt hij: „Ik geloof dat een juiste mentaliteit wel primair staat. Daarnaast dient hij over een goede technische vaar digheid te beschikken en moet pre- statief ingesteld zijn." Moet een judoka wei prestatie leve ren? Gerard: „Prestatie moet ik al tijd scheiden. De grootste groep jongens leveren wel een prestatie maar persoonlijk, de andere groep, de wedstrijd judoka's, willen pres teren in groepsverband. Ik vind ook dat je een jongen niet moet ver plichten om aan wedstrijden deel te nemen". Sportleraar Gerard Vroegh: „Mijn werk is tevens mijn hobby". JUDO STEEDS POPULAIRDER De judosport heeft een belangrijke plaats ingenomen in de sportwereld en dan dient zeker gezegd te wor den dat het niet alleen jongens en heren zijn die deze sport beoefenen. Ook meisjes en dames nemen een grote plaats in. Het prettige is da- took veel dames en heren judo heb ben gekozen, als vorm van konditie- training met als prettige bijkom stigheid een stuk lichaamsvorming. Judo heeft ook het grote voordeel dat het een binnensport is en het gehele jaar beoefend kan worden. Het wedstrijdprogramma bij Budo- instituut Schiedam is de komende weken volgeboekt. Aanstaande za terdag is er een ontmoeting met een jeugdteam uit Rotterd m.l Op 17 en 18 november krijgt de sportschool gastjudoka's uit het Duitse Aitenahr. Dit wordt een drie-steden ontmoeting, hier zullen ook judoka's uit Gouda aanwezig zijn. Op 1 december worden de kampioenschappen van Schiedam gehouden en komen de meisjes ook op de mat om de titels te verdedi gen. UITSLAGEN Klasse tot 24 kilo: 1. Edwin Groen horst. 2 Etien Collé, 3. Gerard van Papendrecht Klasse tot 27 kilo groep A: 1. Ro nald Quartel, 2. Edwin Baris, 3. Jean Paul Schriek Klasse tot 27 kilo groep B: 1. Jeroen Strack, 2. Ferry van Lieshout, 3. Je roen Heggelman Klasse tot 31 kilo groep A: 1. Jan Hendrik van Dalen, 2. William War merdam, 3. Rob Boender Klasse tot 31 kilo groep B: 1. Arthur Visser, 2. Dragos Bergkotte, 3. Pe ter Janssen. Klasse tot 36 kilo groep A: 1. Jerry Fokas, 2. Frank de Heer, 3. Remco van der Lugt Klasse tot 36 kilo groep B: 1. Edwin Marinus, 2. Hans den Drijver, 3. Olof Waltman Klasse tot 41 kilo groep A: John van Sliedrecht, 2. Hans Esbach, 3. Henk Veldhoven Klasse tot 41 kilo groep B: 1. Michel van Leeuwen 2. Rikus Stolk. 3. Frank Peters Klasse tot 47 kilo groep A:. 1. Ed win Onverwacht 2. Philip Jan van Renswoude, 3. Frans van Marion Klasse tot 47 kilo groep B: 1. Ro nald Bobeldijk 2. Edwin Scholte, 3. Wim van Son Klasse tot 54 kilo: 1. Wim Vijfwin kel, 2. Dennis de Bakker 3. George Schoofs

Het Nieuwe Stadsblad | 1979 | | pagina 39