Het Nieuwe Vlaardingen; voorlopig niets Sneltram 1 Marconiplein naar Schiedam noord rijdt in 1985 Ka mantel mode GAB Waterweg Noord „Werkloosheid niet ongunstig" ERTAN Diefstallen uit auto's Agressieve zwartrijder in lijn 8 T.V. DEFEKT? RADIO ABA NAAR LOKALITEIT DE MALLEMOLEN! Grote maten Kleine maten Alle maten ÜUÏtJTjVlUiAS ■SM Verkeerde richting drie auto's stuk Sneeuwkettingen Verhuur - Verkoop Dam 26 - Schiedam-C Telefoon 262001-266817 SCHIEDAM/VLAARDINGEN - Het lijnennet van de RET krijgt op 1 november 1985 een belangrijke uitbreiding als op die datum de nieuwe sneltram lijn 1 Rotterdam Marconiplein-Schiedam Centrum-Schiedam Noord in gebruik wordt genomen. Deze week heeft het gemeentebestuur van Schiedam een brief ontvangen van Minister Tuynman van Verkeer en Waterstaat, waarin toes temming tot de aanleg van deze nieuwe sneltrambaan wordt ge geven. UITGAAN IN SCHIEDAM IS: Autobedrijf De betere 32e JAARGANG - OPLAGE 37.600 WOENSDAG 14 NOVEMBER 1979 Stadsblad OP WOENSDAG EN VRIJDAG HUIS-AAN-HUIS IN: SCHIEDAM. KETHEL EN ROTTERDAM (WIJK OUD MATHENESSE). Kantoor: Broersvest 125 - Postbus 257 - 3100 AG Schiedam - Telefoon 010-732877 Het Nieuwe Stadsblad, Groot Vlaardingen, De Maaskoerier, Westland Post, Delftse Post en Groot Rijswijk vormen groep Delfland Oplage 175.500 Randstad-Edities verschijnen in het grootste deel van Zuid Holland. 25 Edities. Wekelijkse oplage 811.800 Wij heipen direktü! Specialisten op CAI-gebied Telefoon 260778-733961 of 01899-15874 GROENELAAN 95 Verkoop - Inruil - Reparatie ook voor uw verlichting Vlaardingerstraat 17, Schiedam telefoon 010-263447 Geopend iedere dag vanaf 10 uur Zondag vanaf 12 uur voor betrouwbare Bovag occasions met 12 mnd. garantie. v. Deventerstraat 17 -Tel 731144. Koopavond geopend. op haar best bij Alja. Van chique, klassieke en sportieve mantels tot en met ruime, nonchalante korte jasjes. Modehuis qlja SCHIEDAM BROERSVEST 109 TEL. 267416. Ruime parkeergelegenheid t.o. ons modehuis •Donderdag tot 21.00 uur koopavond, 1 Zeer grote keu/e in diverse soorten boniAlle mantels en jasjes met ui i jaar volledig^aranti^ Het aanleggen van deze sneltram is een logisch gevolg van de metrolijn naar het Marconiplein. Daar ein digt het Rotterdamse westelijke metronet. Overdekt kan men dan overstappen op sneltram 1, die via de Rotterdamsedijk, wellicht met een aangepaste trambaan, naar het Schiedamse stadscentrum zal rij den. Vandaar uit moet een geheel nieuwe trambaan worden aange legd. De route staat al voor een groot deel vast. Sneltram 1 zal rij den vanaf de Broersvest over de 's - Gravelandseweg, vervolgens over de Burgemeester Van Haarenlaan- Nieuwe Damlaan—Churchillweg naar het winkelcentrum Kethel. Hoe verder de sneltram 1 zal lopen is afhankelijk van het woningbouw programma van de gemeente Schiedam. Sneltram 1 zal zeker de wijk Woudhoek Noord aandoen en dan t.z.t. wellicht de Schiedamse woonwijk Spaland, waarvan over igens nog de eerste paal moet wor den geslagen. In Woudhoek Noord zal de eerste jaren het begin- of eindpunt van deze sneltram 1 ko men. Opmerkelijk feit bij dit alles is dat Vlaardingen kompleet buiten deze sneltram 1 wordt gehouden. „Eigen schuld" zeggen openbaar vervoer insiders „omdat Vlaardingen erop staat dat de sneltram vanaf Schie dam Noord niet alleen naar de Vlaardingse Holy-wijk wordt door getrokken, maar tevens via het stadscentrum naar het station Vlaardingen centrum al dan niet via een omweg naar de Broekpol der." De tweede eis van Vlaardin gen is dat de sneltram in Vlaardin gen centrum ondergronds dient te lopen, een miljoenenkwestie waar op de Minister van Verkeer en Wa terstaat voorlopig niet wenst in te gaan. Hoe het openbaar vervoer in 1985 in Vlaardingen zal worden ge regeld is een open vraag. Hoog stwaarschijnlijk zullen door de wei gerachtige houding van het ge meentebestuur van Vlaardingen, lees de verkeerswethouder Bas Goudriaan, lokale bussen vanaf Schiedam Noord de inwoners van Vlaardingen naar het eindpunt van Sneltram I in Schiedam Noord gaan brengen. GEFINANCIEERD Minister Tuynman heeft, blijkens zijn brief, de nieuwe sneltram 1, die voor 100% door het rijk wordt gefi- nancieerd, opgenomen in zijn bere kening met een Metro sneltram Coolhaven Marconiplein. Voor deze laatste verbinding wordt f. 54,2 mil joen gulden vergoed. De rest wordt ook door het rijk betaald via een exploitatierekening van deze snel tram. Voor sneltram 1 komt voorlopig f. 29,7 miljoen uit de rijkskas. De vol ledige kosten voor deze tram bedra gen f. 59,4 miljoen gulden. Het ver schil wordt ook weer t.z.t. via een exploitatierekening door het minis terie van verkeer en waterstaat be- taald. Niet opgenomen zijn de kos ten voor de nieuwbouw van tramre mise of op Rotterdams of op Schie dams grondgebied. Zeker is dat dit laatste gebouw er zal komen. Verder is het opmerkelijk dat er voor deze sneltram en het overige verkeer een ondergrondse tunnel zal komen bij de spoorwegover gang van Schiedam Nieuwland on der de Nieuwe Damlaan. Hiervoor is voorlopig een bedrag van f. 2,5 miljoen door het ministerie uitge trokken. Met dit hele omvangrijke openbaar vervoer project, dus va naf de Rotterdamse Coolhaven tot aan het noordelijk gedeelte van Schiedam is voorlopig een bedrag uitgetrokken van f. 94 miljoen gul den. vervolg op pagina 3 -y ïnnlr**^ Uit de personenauto van de 19-ja- rige W.A.Z. geparkeerd aan de Klaas Katerstraat werd een casset terecorder met vier bandjes wegge nomen ter waarde van 200,-. De schade aangebracht bedraagt 50,-. Op de Burg. van Haarenlaan nam men uit de auto van de 22-jarige J.K. een autoradio mee ter waarde van 300,-. 8chade eveneens 50,-. Twintig cassetteplaatjes mist de 22- jarige J.C.A.P. uit zijn auto, gepar keerd aan de Van Marumstraat. Waarde 100,-, schade 50,-. Uit een auto van de 32-jarige R.G.H. aan de Louis Ramaekersstraat werd een autoradio meegenomen ter waarde van 75,-. SCHIEDAM Het aantal werklozen ingeschreven bij het Gewestelijk Arbeids bureau Nieuwe Waterweg Noord (Schiedam, Vlaardingen en Maassluis) is ten opzichte van eind september 1979 gedaald met 30, te weten een staging voor mannen met 2 en een daling voor vrouwen met 32. Het werkloosheidspercentage mannen bedraagt thans 2,8%. De vraag naar man nelijk personeel steeg van 876 naar 1078, m.n. bouwvak-, ongeschoold en metaal- personeel; de vraag naar vrouwelijk personeel steeg van 92 naar 126. BOUWNIJVERHEID (mannen) Het aanbod van personeel in de bouw nijverheid steeg van 65 naar 78. De vraag naar personeel steeg van 157 naar 192. Ondanks het seizoen heeft de bouw behoefte aan o.a.: 31 timmerlie den (zowel burger- als utiliteitsbouw), 20 metselaars, 35 opperlieden bij de metselaar en 51 betonopperlieden. METAALNIJVERHEID (mannen) Het aanbod van metaalpersoneel daal de van 343 naar 324. De vraag naar metaalpersoneel steeg van 453 naar 517. De tekorten aan goedgeschoold personeel zijn nogal fors, nl. o.a 10 draaiers, 59 ijzerwerkers, 40 plaatwer kers, 33 machinebankwerkers, 69 pij pen- en verwarmingsmonteurs, 24 automonteurs, 25 electrisch lassers, 21 loodgieters en 25 electromonteurs. HANDELSPERSONEEL (mannen en vrouwen) Het aanbod van mannelijk handels- personeel daalde in geringe mate, nl. van 122 naar 116. Het aanbod van vrouwelijk handels- personeel steeg daarentegen van 228 naar 236. De totale vraag naar handelspersoneel bedraagt thans slechts 49 (26 mannen en 23 vrouwen). Vooral de arbeidsmarktsituatie voor vrouwen is in de winkelsector bepaald ongunstig te noemen. KANTOORPERSONEEL (mannen en vrouwen) Het aanbod van mannelijk kantoor personeel daalde van 170 naar 151. Het aantal werkloze vrouwen in de kan toorsector verminderde eveneens, nl. van 228 tot 214. De vraag naar perso neel steeg bij de mannen van 24 naar 56, bij de vrouwen daalde de vraag naar personeel van 34 naar 28. In de kantoorsector blijft er sprake van een ruime arbeidsmarkt; toch heeft het bedrijfsleven veel problemen bij het vinden van gekwalificeerd personeel. JEUGD De werkloosheid van jeugdigen tot 23 jaar is verminderd van 998 tot 938, een en ander wordt veroorzaakt door het teruglopende aantal werkloos inge schreven schoolverlaters. De geregistreerde vraag naar jeugdig personeel tot 19 jaar bedraagt 211 voor jongens en 33 voor meisjes. Hoewel de ontwikkelingen op de ar beidsmarkt niet ongunstig zijn, nl. een dalend aanbod van vrouwelijk perso neel en een forse stijging van de totale vraag naar personeel, is het werkloos heidsniveau thans toch 60 ingeschreve nen hoger dan vorig jaar in oktober. De najaarsacquisitie m.b.t. de behoefte aan personeel verloopt, getuige de stij gende vraag naar personeel, zeer be vredigend. De ruim 1200 vacatures in het gewest Nieuwe Waterweg Noord liggen voor het publiek ter inzage en eventueel ter verkrijging, op de vacaturebanken op het arbeidsbureau te Schiedam en bij Vroom en Dreesmann te Vlaardingen. De vacaturebank bij V&D werd on langs verhuisd van de 2e naar de 3e etage (links van de roltrap). In beide vacaturebanken treft men te vens banen aan in Rotterdam. Spijke- nisse. Delft en het Westland. Boven dien kan men kennisnemen van vele landelijke vacatures, o.a. bij de Rijkso verheid. Het totale aantal openstaande functies per vacaturebank bedraagt ruim 6.000. De vacaturebank bij Vroom Dre esmann is voor het publiek toeganke lijk tijdens de winkeluren, behalve op de koopavond en op zaterdag. Broersvest/Koemarkt Schiedam nu nog eindpunt van het tram- lijnnet, in 1985 tussenstation naar Schiedam noord. De 25-jarige kantoorbediende H. C. A. K. werd agressief toen hij een bekeuring kreeg vanwege het feit dat hij geen tramkaartje had en schopte daarbij de controleur die hierbij spierkneuzing opliep en ter behandeling in het Noletziekenhuls werd verwezen. Daarna kon hij huiswaarts. Hoewel K de benen had genomen werd hij later door de politie ter verantwoording geroe pen op het hoofdbureau. De 64-jarige bestuurder van zijn auto A.L. kwam op de Van Haaren laan tot de ontdekking dat hij ver keerd zat en wilde dit wijzigen. Met dat gevolg dat 20-jarige C.D.J.K. te gen hem opbotste en de 24-jarige W. van G. hem niet kon ontwijken. De schade aan de auto's was groot. En de vierjarige passagier van A.L. liep hierbij pijn in zijn nek op en werd ter behandeling in het Nolet- ziekenhuis opgenomen.

Het Nieuwe Stadsblad | 1979 | | pagina 1