Prijswedstrijd Drïemaasstede Studenten hebben het moeilijk Kinderpostzegels voor John te Loo Koperen jubileum Martinuskerk f. 6.000 rijker GEBIT STUK? Weer kerstzang in Grote Kerk FASTO 241: Tegen de vernielingen Onenigheid in dancing J. VERINGMEIER Denkvlamgelser Yvonne Keuls bij huisvrouwen Mooie vogels in Arcade Mini-computer op LEAO-school - - Reparatie klaar terwijl u wacht Fasto, de veilige geiser, Voor 2.25 liter heet- of 5.4 liter badwarmwater per minuut. Thermo-electrisch beveiligd. BIJ ONS SLECHTS BADGEISER 2500 BADGEISER 4000 Rotterdam: v. Noortwijckstraat 36 Groene Hilledijk 223 Zwart Janstraat 110 Vierambachtsstraat 15 Schiedam: Grote Markt 3 tel. 010-156140 Dordrecht: Vriesestraat 25 tel. 078-148504 HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 23 - WOENSDAG 14 NOVEMBER 1979 De viering van het 12 1/2 jarig bestaan van de Martinuskerk is zaterdag ingezet met een Eucharistieviering voor de kinderen, opgeluisterd met zang van het Jeugdkoor en het IMartienerkoor. SCHIEDAM De heer J. P. Hagenaars directeur beheerszaken zat een paar we ken geleden met de handen in het haar omdat er doorlopend iets vernield werd in de tuin van het verpleeghuis „Driemaasstede" aan de Voorberghlaan 35. Iets wat niet alleen hem erg ter harte ging, maar ook de bewoners van dit huis. Ten einde raad besloot de heer Hagenaars een beroep op de omringende jeugd te doen, die inhaakte op de uitnodiging eens te komen praten op 26 september. Taktvol wees hij de jonge gasöen op het belang van het verpleeghuis „Drie maasstede". Wat of dit verpleeghuis voor deze mensen betekent die hier verblijven en daarmede schoot hij mid denin in de roos. Vooral toen hij aan kondigde dat via een leuke tekening of opstel men blijk kon geven van hun medewerking in de toekomst. Daarop werd heel spontaan gerea geerd. Vandaar dat twee bewoners van het verpleeghuis en twee personeels leden de handen vol hadden om tot een beslissing te komen. Gistermiddag vond in „Driemaas stede" de prijsuitreiking plaats. De ge lukkige winnaars waren Paul v.d. Burg, eerste prijs, een racebaan. Twee de prijs Robert Mennen: een bouw doos. Een gedeelde derde prijs: Diana Saas en Edwin van Straaten, allebei een doos met allerlei spelletjes en de vierde prijs een schetsboek met viltstif ten kwam in het bezit van Alexander de Koning. De beloningen voor teke ningen en opstellen. Hierna bleef men nog even bijeen en het ziet er nu helemaal naar uit dat er geen vernielingen meer plaats zullen hebben. Maar dat deze kinderen ge woon gezellig binnen blijven wippen om eens een praatje te maken met de bewoners of een boodschap te doen... SCHIEDAM De pas opgerichte Studenten Vereniging Schiedam (SVS) heeft het moeilijk. Dat biykt uit het derde bulletin dat deze week is verschenen. Vooral het financiële is een sta in de weg voor deze SVS. Om alle kosten te besparen brengen ze zelf het geschre ven materiaal rond. Nu betekent één en ander niet dat de SVS op sterven na dood is. Ze hebben al zes maal verga derd en ook anders zijn ze aktief. Zo zijn tijdens een kennismakingsavond enquetteformulieren verspreid. Verder heeft men kontakt gezocht met stu denten van de Delftse T.H., maar er studeren uiteraard ook Schiedammers op de Erasmus universiteit in Rotter dam en daar heeft men om duistere re denen geen opgaven van ontvangen. Vandaar het verzoek van het bestuur van deze SVS: welke Schiedamse stu dent die in Rotterdam studeert wil daar pamfletten in de diverse openbare ruimten ophangen. Men kan hiervoor bellen naar de nummers 267136 of 267186. Daarna werden ze bij de aan vrager thuis bezorgd. Bij deze Studen ten Vereniging is inmiddels wel kon- takt gezocht met Schiedamse studen ten in Leiden. De lijst hiervan is over een maand gereed. Uit een eerste en- quette bleek dat 45% van de leden kontakt wil hebben met andere stu dentenverenigingen, 46% niet. Verder kwam uit dit onderzoek tevoorschijn dat men de voorkeur geeft aan b.v. universitaire kontakten, talenontwik keling enz. Belast met de ledenadmini stratie van de SVS is Gerard Brouwer, Laagland 17, 3121 TA Schiedam. Verschil van mening leidde tot een handgemeen tussen de 21-jarige F.H., de 19-jarige R.A.D. en de 18- jarige P.W.A. van O. in een dancing op de Grote Markt. Wat de oorzaak hiervan was is onbekend. Dagelijks van 9-17 uur en na telefonische afspraak Nieuwe Haven 131. telefoon 010-261417. SCHIEDAM Morgenmiddag 15 no vember houdt Yvonne Keuls voor de leden van de Ned. Ver. van Huisvrou wen een lezing met als onderwerp „Jan Rap en zijn maat". Zij vertelt over haar ervaringen in een Haags opvangtehuis voor jongeren. De problematiek vooral bij de eerste opvang stelt zij op haar eigen wijze aan de orde. Het stuk „Jan Rap en zijn maat" is bekroond met de jaarlijkse prijs voor toneelcritici en gaat in Nederland en België het derde seizoen in. Het wordt nu onder meer opgevoerd in Frankrijk, Duitsland, Noorwegen en binnenkort ook in Zwit serland. Onlangs is Yvonne Keuls on derscheiden met het Zilveren Cultureel Jongeren Paspoort vanwege haar ver diensten voor-de jeugd en voor de CJP houders in het bijzonder. Deze middag is ook toegankelijk voor niet-leden te gen een entreeprijs van 2,50. Aan vang 2 uur in de grote zaal van „Irene" aan de Nieuwe Haven 121. De kerk was op smaakvolle wijze versierd en de jeugd had een leuke bijdrage geleverd met diverse teke ningen, knipsels, enz. Zondagmorgen werd de Eucharis tieviering opgeluisterd met zang van het Groot Gemengd Koor „St. Jan Baptist" en onder de genodig den bevonden zich o.a. de pastores Stalenhoef en Maarssen, vertegen woordigers van de Hervormde Kerk en de kerkbesturen van Mar- tinus en de Jacobuskerk. Het speciale koffieconcert dat 's middags om 3 uur werd gegeven, kenmerkte zich in de eerste helft door een optreden van het koor „Bel Canto" en daarna door de spe ciale klanken van de muziekvereni ging „St. Radbout". Iedereen was in de ban van deze zang en muziek en uiterst tevreden over de feestgave van de parochianen: een bedrag van maar liefst f. 6.000,Dat zal worden besteed aan één der grote wensen van de pastores van deze kerk: de inrichting van een dagka pel en het installeren van een spe ciale ziekentelefoon. Het kopje koffie geschonken ver hoogde de sfeer en ongedwongen sprak men niet alleen over de ge beurtenissen van deze dag en wer den er herinneringen opgehaald over 12 1/2 jaar Martinuskerk in Groenoord. SCHIEDAM De Nederlandse Bond van Vogelliefhebbers, afdeling Schie dam houdt van vrijdag 16 tot zondag 18 november haar jaarlijkse onderlinge wedstrijd annex vogelshow in de bo venzalen van gebouw Arcade. Het zijn vooral de door de leden gekweekte kl eu rkanaries in vrijwel alle voorko mende kleurslagen die hier te bewon deren zijn b.v. vetstof en pigmentkana ries, broedsels van dit jaar en oudere vogels. De kweek hiervan is de specia liteit van de afdeling, befaamd in eigen stad en zelf in het gehele land. Zelfs in het buitenland toont men be wondering voor de kwaliteit van de kleurkanaries van Schiedamse oor sprong. Uitgebreid is ook de collectie kuif-vorm en postuurkanaries die aan wedstrijd en show deelnemen. Bij vori ge tentoonstellingen en keuringen be reikten ook dames onder de leden met hun vogels kampioenstitels. Op het ge bied van de bastaarden ontstaan door kruisingen tussen kanaries en tropi sche vogels en wildzang bereikten le den goede resultaten. Minder uitge breid wordt de ingezonden collectie tropische vogels. Zaadeters zoals ze- bravinken in tal van kleurslagen, Ja panse meeuwen, de fraai getekende amadines en prachtvinken. Klein maar exclusief is de groep agaporniden (dwergpapegaaitjes) en grote parkieten die vogels te zien geeft met fraaie verenpakken. Aan de show is een koopklasse toegevoegd waar iedereen zich een vogeltje naar keuze kan aan schaffen en tevens de nodige voorlich ting krijgt over verzorging enz. De show is gratis voor het publiek toegan kelijk. Vrijdagavond van 8 tot 10 uur; zaterdag eyeneens en zondag van 10 tot 's middags 5 uur. De kampioenen van het jaar zijn kenbaar aan de aan hun kooien bevestigde rozet. Aan de hand van een catalogus zijn alle aanwezige vogels op naam te herkennen. SCHIEDAMSE NOTITIE Het bestuur van de Algemene Bond Voor Ouderen afdeling Schiedam doet een beroep op diegenen die ergens in een kast of schuur timmergereedschap hebben liggen dat niet meer gebruikt wordt. Men kan dit uitstekend gebrui ken in de hobbyruimte van de sociëteit aan de Lange Nieuwstraat. U gelieve dit gereedschap hier af te geven waar voor bij voorbaat dank, schrijft secre taris A. van der Linde. burgemeester, mr. li. H. te Loo, laat een van de kinderen de afbeelding van de kinderpostzegels zien, uitgegeven in het teken van Het Jaar van het Kind. SCHIEDAM Voor de achtste maal organiseert het Comité „Schiedam zingt" de traditioneel geworden kinderkerstzang in de Grote Kerk op vrijdagavond 21 december a.s. Deze avond zal geheel In het teken van het ldnd staan en medewer king hieraan verlenen „De Damrakkertjes", het Toonkunstkinderkoor, vijfde klassers van de Orai\je Nassauschool, de Kon. Julianaschool, De Erasmus- en de Mastenbroekschool en de koperblazers van „Harpe Davids". Presentatie: Gudy Kunst - Sanders. Het kerstconcert met samenzang heeft een dag later plaats, n.l. op zaterdag 22 december. De muzikale omlijsting komtdan van de Nationale Brass Band o.l.v. Meindert Boekelen u kunt verder luisteren naar Marco Bakker, „The Creedsingers" en de koorvereniging „Progeza" uit Vlaardingen. De presen tatie geschiedt door envoy B. F, J. van den Hoek. De toespraak houdt burge meester mr. G. J. Te Loo en achter het orgel neemt Jacq. P. Bekkers plaats. Elk jaar heeft het Comité „Schiedam Zingt" bestaande uit Jan Meulendijk, Kees Leeuwestein en Jac. Duinkerke kunnen rekenen op een financiële bij drage. Vandaar dat men het gironum mer 2717 van de Bondsspaarbank aan de Lange Nieuwstraat doorgeeft. Wél op het strookje zetten: rek. nr. 81.30.79.098. Vanavond wordt in de L.E.A.O. school aan het Oude Kerkhof 13 voor de ouders en belangstellenden een voorlichtings avond gehouden, waarbij men algemene informatie krijgt. Demonstratie van moderne kantoorapparatuur, demonstratie etaleren. Maar men ziet ook brug klasleerlingen aan het werk en men krijgt informatie over devervolgo- pleidingen. Aanvang 8 uur, einde ongeveer half 10. SCHIEDAM Gistermorgen heeft burgemeester John te Loo de eerste kinderpostzegels gekocht bij het Schiedamse Comité voor Kinderpostze gels, wederom met een kraam in de hal van het hoofdpostkantoor aan de Lange Nieuwstraat Schoolkinderen assisteerden hem daarbij om de rech ten van het Kind uit te beelden. De afbeeldingen van de zegels staan dit jaar in het teken van het Kind. Fotograaf Willem Diepraam en grafisch ontwerper Jan van Toorn hebben op de vier zegels en kele fundamentele rechten van het kind aangegeven. Zo toont de 40 en 20 centzegel een meisje op de schouder van haar vader waar mede het recht op liefde en be scherming getypeerd wordt. De 45 en 20 centzegel verbeeldt het recht van medische verzorging met de afbeelding van een 2-jarig vluch- telingetje, de 55 en 20 centzegel ver beeldt het recht op voeding enz. De 75 en 25 centzegel sluit de serie met een typering van het recht op onderwijs. De opbrengst van de kinderpostze- gelaktie komt net als elk jaar ten goede aan voorzieningen voor li chamelijk, geestelijk en sociaal ge handicapte kinderen in binnen- en Tot 29 december zijn deze speciale kinderpostzegels verkrijgbaar op het hoofdpostkantoor.

Het Nieuwe Stadsblad | 1979 | | pagina 23