Bevolkingsonderzoek baarmoederhalskanker Grof huisvuil De boot vluchtelingen Behandeling begroting 1980 Openbare commissie vergadering SWA aktiviteiten voor mensen zonder werk Afgegeven bouwvergunningen Aanvragen bouwvergunning Markt Bachplein niet met Kerstmis en nieuwjaarsdag Termijn verlengd voor aanvragen individuele huursubsidie HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 50 WOENSDAG 14 NOVEMBER 1979 1 hC.?. l/RwW ■.11DAA i AT2 L VLP'M T gemeente informatie Publicatie van de Gemeente Schiedam Wekelijks verschijnend in Het Nieuwe Stadsblad Verzorging: Gemeentelijke Voorlichtingsambtenaar Emmastraat 1 - tel. 26.05.00 Van 21 november tot en met 19 deeember 1979 zal in Sehiedam wederom een onder zoek naar kanker van de baarmoederhals plaatsvinden. Aan de beurt is nu de eerste groep in de tweede onderzoeksronde. Het onderzoek heeft plaats in het Kruisgebonw aan het Bachplein van 21 november t/m 28 november 1979 en in het voormalige GG GD gebouw. Tuinlaan 80. van 30 november t/m 19 deeember 1979. Het gaat zoals bekend, om een bevolkings onderzoek in drie proefregio's waar ook sehiedam bij hoort. Het streven is om in een regio alle vrouwen geboren tussen 1927 en 1947. verdeeld naar de jaarklasse, in drie groepen te onderzoeken in een periode van drie jaar. Bij de nu te onderzoeken groep zijn aan de beurt de vrouwen die geboren zijn in de jaren 1927. 1930. 1933. 1936. 1939. 1942 en 1945. Deze vrouwen zullen allen een persoonlijke gerichte oproepkaart ontvan gen. waarop datum, tijd en en plaats van het onderzoek zijn vermeld. Zonder deze kaart kan men niet geholpen worden: als men niet is opgeroepen, is men ook niet aan de beurt- De organisatoren doen een dringend beroep op de betrokken vrouwen om massaal deel te nemen aan het onderzoek. In de eerste plaats uiteraard terwille van de eigen ge zondheid. maar ook om de wetenschappe lijke waarde van het onderzoek zo groot mogelijk te doen zijn. Het onderzoek is ge heel pijnloos en bestaat slechts uit het ne men van een ..afstrijksel" van de baarmoe dermond. Indien de opgeroepene op tijd verschijnt, staat zij binnen een kwartier weer buiten. Het gehele onderzoek, ook het administratieve gedeelte, vindt door dames plaats. Iedereen krijgt ook de uitslag van het onderzoek. De huisarts krijgt bericht als er afwijkingen gevonden worden, aan hem wordt overgelaten hoe gehandeld zal wor den In enige gevallen zal bijvoorbeeld een be staande afscheiding moeten worden behan deld. waarna door de huisarts een nieuw uistrijkje gemaakt moet worden. In andere gevallen is een controle uitstrijkje na enige maanden, of is een verwijzing naar de vrou wenarts de aangewezen weg. Een zoge naamd positieve uitslag zal in zeer veel ge vallen ook een zeer onschuldige aandoening kunnen betekenen! Het onderzoek geeft echter uitsluitend de situatie van dit mo ment weer. Dit houdt in dat het onderzoek geen garantie biedt dat men in de komende jaren geen aandoeningen van de baarmoe der kan krijgen. Indien men in die periode klachten krijgt, dan dient men zich tot de huisarts te wenden. Inwoners van Schiedam kunnen meewer ken om de eigen woonwijk opgeruimd, schoon en prettig te houden, door het opvol gen van de volgende richtlijnen van de ge meente Vervoer-, Reinigings-. Ontsmet- tings en Marktdienst. Grof huisvuil, zoals oude bedden en ma trassen. haarden en kachels, oude meube len en vloerbedekking, enzovoort wordt door de afdeling Reinigingsdienst gratis iedere woensdag aan huis afgehaald. Daar voor moet men wel enige dagen van te vo ren een afspraak maken met de dienst, liefst telefonisch op nummer 377155. Alstublieft, zet dus niet zonder afspraak zo maar her grove huisvuil op straat! Dit ver oorzaakt een hinderlijke en onnodige ver vuiling van de straten en wijken. Interhnden b.v. H. C. Bouman E. Groene woud W J. Terlaak E. Grauwmeijer J. J. Jonas Adres Noordvest 18 Villastraat 95 Door de gemeente Sehiedam zijn in de maanden september en oktober 1979 de volgende bouwvergunningen afgegeven. De gegevens zijn beknopt gehouden. Belanghebbenden die nadere informatie willen hebben over een bouwplan, kannen daarvoor een afspraak maken met het Bouw- en Woningtoezicht en wel elke morgen van 838 tot 10.00 unr met de heer M. van der Loo in het Stadskantoor op de 8e etage, telefoon 260500. toestel 188. Naam Projekt het in en uitwendig verbouwen van het bedrijfspand het plaatsen van een berging aan de woning het in- en uitwendig verbouwen en vergroten van het café. door de opslagruimte aan de Ampèrestraat te verbouwen tot biljartkamer het wijzigen van de indeling van de achtergevel van het pand het samenvoegen van de woning alsmede het wijzigen van de voorgevel het wijzigen van de indeling van de achtergevel van het pand het vergroten van de dakkapel aan de voorzijde van de woning M. J. Klarenbeek en A. J. J. van Kleef het vergroten van de dakkapellen aan de voorzijde van de woning van Ham B.V. het wijzigen van de voorgevel en de indeling van het pand J. Buyk Bij de dienst Gemeentewerken zijn de on derstaande aanvragrn voor een bouwver gunning binnengekomen. De aanvragen zijn nog in behandeling: er zijn nog geen beslissingen over genomen. Belanghebben den kunnen nadere informatie krijgen bij het Bouw- en Woningtoezicht in het Stads kantoor. elke morgen van 8.39 tot 10.90 uur bij de heer M. van der lx», telefoon 260500 toestel 188. M. Rip voor een pand aan de Harreweg; het gedeeltelijk vergroten van de vecstal- ling en veevoederbergplaats. Bouw- en Aannemingsbedrijf J M. Bak ker B.V. voor panden Lange Haven 48. 50. 54 56, 58 en 60 het verbouwen van voorma lige pakhuizen en woningen tot apparte menten. Aannemingsbedrijf v.d Tempel en Zn. B.V. voor het Prinses Beatrixpark: het ge heel oprichten van een restaurant met bo venwoning. G. Verwol voor het pand Oosterstraat 83: het vergroten van een dakkapel aan de voorzijde van de woning. Paraat B V voor een perceel aan de Al- gerastraat het oprichten van een bedrijfs hal;. Slavenburghs BouwU-drijvcn voor het pand 's -Gravenlandseweg 390: plaatsen van kozijnen en twee gevels van het be drijfspand dBfss Ter zake van het vluchtelingenprobleem in het algemeen en van het actueel spelende probleem van de bootvluchtelingen in het bijzonder, zijn burgemeester en wethou ders van Schiedam van mening dat Sehie dam zich niet afzijdig mag opstellen, maar dat hulp aan deze vluchtelingen dient te worden geboden. Na ampele overwegingen en na adviezen te hebben ingewonnen zijn B en W echter tot de conclusie gekomen dat het vooralsnog niet haalbaar moet worden geacht om bootvluchtelingen in Schiedam op te ne men. Daarbij hebben B en W zich noodge dwongen vooral laten leiden door de nij pende huisvestingssituatie. Er zijn momen teel uitzonderlijk veel woningzoekenden, waaronder een groot aantal urgente geval len; zelf acute noodgevallen zijn nauwe lijks of niet tijdig te helpen. We! zijn B en W bereid, hierin gesteund door de raadscommissie voor algemene- en bestuurlijke zaken, om bij te dragen in de leniging van de nood van deze vluchtelin gen. Dit zou kunnen gebeuren door Fian- eiële of daadwerkelijke deelname in een regionaal opvangprojekt Dit standpunt is kenbaar gemaakt aan de gemeentebesturen van Vlaardingen en Maassluis. De gemeenteraad van Schiedam zal volgende week in vijf openbare vergaderingen in de recreatiezaal van het Stadskantoor de begroting voor het jaar 1980 van de gemeente in behandeling nemen en wel op: maandag 19 november om 20.00 uur dinsdag 20 november om 14.00 uur en 20.00 uur (ook voor de maandelijkse agenda) donderdag 22 november om 14.00 uur en 20.00 uur Belangstellenden zijn uiteraard van harte welkom Morgen of overmorgen zullen in een aantal plaatselijke kranten pagina-grote adverten ties zijn opgenomen, waarin in het kort wat meer bijzonderheden over de begroting 1980 staan vermeld. Voor belangstellenden zijn overdrukken van deze advertenties te verkrijgen bij het Bureau Voorlichting in het Stadskantoor, of telefonisch aan te vragen op nummer 260500. Wie de begroting 1980 wil inzien, kan daarvoor terecht bij de secretarie-afdeling Finan ciën in het Stadskantoor le etage, of bij het Bureau Voorlichting in het Stadskantoor maar ook bij de centrale leeszaal van de Openbare Bibliotheek aan de Lange Haven 131 en in alle bibliotheek-filialen. Dit laatste is gedaan omdat men daar ook in de avond uren terecht kan. De begroting is ook te koop, bij de afdeling Financiën. Een complete set boeken, be staande uit de „Begroting van inkomsten en uitgaven" de „Begroting van de takken van dienst" en de „Nota inzake de aanbieding van de,begroting" kost 40.De Aanbiedings nota, waarin de belangrijkste gegevens uit de begroting en vooral de wijzigingen t.o.v. de begroting voor 1979 staan vermeld, is ook afzonderlijk verkrijgbaar voor 10. Voor het indienen van aanvragen van een „individuele huursubsidie" over het tijd vak 1 juli 1979 tot 1 juli 1980 is de termijn met drie maanden verlengd; als sluitings datum geldt thans 1 januari. Zo heeft het ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening bij rondschrijven medegedeeld. Degenen die voor het tijdvak 1 juli 1979 tot 1 juli nog in aanmerking willen komen voor individuele huursubsidie, wordt verzocht hun aanvragen zo spoedig mogelijk in te dienen bij de secretarie afdeling Algeme ne en Burgerzaken in het Stadskantoor Emmastraat op de 2e etage, omdat aanvra gen die na 1 januari 1980 ingeleverd wor den, niet meer in behandeling genomen kunnen worden. Deze datum geldt niet voor huurders die eerst na 1 oktober 1979 een woning betrek ken. Voor hen geldt een indieningstermijn van drie maanden, die begint op de datum waarop de huur van de nieuwe woning is ingegaan. Ook voor inlichtingen kan men zich wenden tot de afdeling Algemene- en Burgerzaken in het Stadskantoor, telefoon 260500 toestel 367 of 192 Van de openbare commissievergaderingen liggen de agenda's en de bijbehorende toe lichtende stukken voor belangstellenden ter inzage bij het bureau Voorlichting in het Stadskantoor op de 7e etage. De Adviescommissie Kindercentra in Schiedam houdt een openbare vergadering op vrijdag 16 november om 13.30 uur 's middags in de vergaderkamer 11.06 op de elfde etage van het Stadskantoor. Op de agenda staat o.m.: bespreking van het ge sprek met de Commissie Vorming en Re creatie van 2 oktober j.l.; de positie en be voegdheden van de Adviescommissie; sa menstelling van de Adviescommissie; de opvangmogelijkheden van kinderen van buitenlandse werknemers en het overleg over behoeftepeiling van een medisch kin derdagverblijf. De commissie voor de Ruimtelijke Orde ning houdt de openbare vergadering op woensdag 21 november om 20.00 uur in het Stadhuis aan de Grote Markt. gelegen aan de Sneiliussingei 18 Smetanalaan 86 J. A. Alb. Thfjmstraat 45 a/b Smetanalaan 88 Rozenburgse straat 25a FilipsvanBourgondië- straat 27-29 Noordvest 121 Voor Schiedammers zonder werk, die toch aktief willen zijn (SWA). organiseert de Trechter weer diverse aktiviteiten in het Ontmoetingscentrum aan de Overschiese- straat 44, telefoon 263569. De naam zegt het al; het „ontmoeten" in kontakt komen met anderen, is een belangrijk onderdeel van de aktiviteiten, die in het Centrum plaats vinden. Samen met anderen dingen doen is vaak prettiger dan in je eentje. Er is een gezellige barruimte waar men koffie, thee en limonade tegen lage prijs kan krijgen en waar men met anderen een kaartje kan leg gen, of kan dammen of schaken. Het Cen trum is geopend van maandag t/m vrijdag van 9.00 - 12.00 uur en van 13.00 - 17.00 (op vrijdag na 15.00 uur gesloten). Binnenkort gaan weer een aantal aktiviteiten van start. De soos-avonden beginnen weer met ingang van 20 november. Dan kan men ook in de avonduren in het Ontmoetingscentrum te recht in een gezellige sfeer, om er te kaar ten. te schaken, dam of tafeltenissen, of voor zo-maar een praatje. Alle belangstel lenden zijn welkom. De bestuurskader-kursus begint op vrijdag 23 november en wordt op vrijdagavonden gehouden van 9.00 - 12.00 uur. Deze kursus is er voor mensen, die al een bestuursfunk- tie in een club of vereniging hebben, of die zich tot een dergelijke funktie voelen aan getrokken. Er wordt gewerkt aan de ver groting van de vaardigheden in het samen werken met anderen. Aan de kursus kun nen per groep maximaal 12 personen deel nemen. snelle aanmelding is daarom ge wenst Tekenen/schilderen is er voor iedereen die graag onder begeleiding bezig wil zijn om in diverse technieken aan de eigen ideeën vorm te geven. Talent en ervaring zijn niet vereist. 1-essen op woensdag van 14.00 - 17.00 uur; start op 21 november. Bij het emailleren leert men eigen sieraden maken, als armbanden, broches, hangers. Als deelnemers de techniek onder de knie hebben, wil men proberen een „groeps werk" te maken. Lessen op woensdag van 9 00 12.00 uur: start op 21 november. Voor Schiedammers zonder werk, die toch Doe- en praatgroepen voor de mensen die er behoefte aan hebben om samen met an deren wat nader in te gaan op de proble men die zich voordoen als je zonder werk zit; het uitwisselen dus van (persoonlijke) ervaringen. Op donderdag van 9.00 - 12.00 uur; start 22 november. Eei) belangrijke aktiviteit in het Ontmoe-i tingscentrum zijn de voorlichtings- en in-l formatie bijeenkomsten, waarbij ingegaan, wordt op vragen en onduidelijkheden rond zaken waar mensen, die zonder werk zitten, mee te maken kunnen krijgen. Medewer kers van de Gemeentelijke Sociale Dienst, het Gewestelijk Arbeidsbureau en het G. A. K. treden op als gastsprekers. Gestart wordt met een gezellige introduktiemiddag om elkaar te leren kennen en het pro gramma te bespreken. Wie mee wil doen kan zich opgeven bij SWA, Overschiese- straat 44, 3112 HG Schiedam en voor infor matie telefoonnummer 263569. Burgemeester en wethouders hebben be sloten dat de weekmarkt op het Bachplein op dinsdag 25 december 1979 (eerste kerst dag) en op dinsdag 1 januari 1980 (nieuw jaarsdag) te laten vervallen. Door de Marktdienst (VROM-dienst) is op dinsdag 18 september j.l. eenenquete onder de kooplieden van de markt Bachplein ge houden. Daarbij bleek dat het merendeel (85%) van de kooplieden geen voorstander is voor het verschuiven van de markt op de genoemde feestdagen naar de maandagen 24 en 31 december. Dit mede in verband met de verwachting van een geringe be langstelling van de kant van het publiek.

Het Nieuwe Stadsblad | 1979 | | pagina 50