Het Nieuwe Stadsblad 'O Moet ik deze ring straks doorgeven?" Toonkunstring voor Rie van Haselen john kroes St. Nicolaas alom in Schiedam Postkantoor op St Nicolaas vroeger dicht hülsta !3 T.V. DEFEKT? RADIO ABA ATTENTIE m HET NIEUWE ,K. STADSBLAD Hülsta. Bij de keus van uw slaapkamer moet u uw ogen wèl openhouden. WOENSDAG 5 DECEMBER Koemarkt 1Schiedam Rotterdam Zuidplein Hoog 572 Broersvest 64-66 Schiedam Wij helpen direktü! Specialisten op CAI-gebied Telefoon 260778-733961 of 01899-15874 GROENELAAN 95 Verkoop - Inruil - Reparatie ook voor uw verlichting in verband met Sint Nicolaas die nen de advertenties voor de uit gave van uiterlijk dinsdag 4 december om 15.00 uur in ons bezit te zijn. Tevens zal ons kantoor op 5 de cember om 16.00 uur gesloten zijn. Broersvest 125 Telefoon 732877. 32e JAARGANG - OPLAGE 37.600 VRIJDAG 30 NOVEMBER 1979 Randstad-Edities verschijnen in het grootste deel van Zuid Holland. 25 Edities. Wekelijkse oplage 811.800 Stadsblad, Groot OP WOENSDAG EN VRIJDAG HUIS-AAN-HUIS IN: SCHIEDAM, KETHEL EN ROTTERDAM (WIJK OUD MATHENESSE) Kantoor: Broersvest 125 - Postbus 257 - 3100 AG Schiedam - Telefoon 010-732877 Vlaardingen, De Maaskoerier, Westland Post, Delftse Post en Groot Rijswijk vormen groep Delfland Oplage 175.500 „Alten niet afkappen. IAnger aanhouden. Tenoren en bassen kom er maar by gebaarde dirigent Edwin Wolf van „Toonkunst" dinsdagavond op de repetitie van dit koor in de grote zaal van Chr. Sociale Belangen aan de Lange Haven 73. Het „Sanctin Domlnum" moet fdlloos klinken, dus wordt het herhaald. Dan volgt de inzet van de sopranen. „Niet voorsissen en niet nagalmen" vraagt Edwin Wolf. Zomaar een impressie. Voor Rie van Haselen is het vanavond een heel bij zondere avond, maar ook voor het Toonkunstkoor. SCHIEDAMWoensdag 5 december zal het hoofdpostkantoor, gevestigd aan de Lange Nieuwstraat, niet zoals gebruikelijk vanaf 19.00 uur, maar vanaf 18.00 uur voor het publiek geslo ten zijn. De sluitingstijd van de overige Schiedamse post inrichtingen blijft ge handhaafd op 17.00 uur. Ineens wordt er vervroegd pauze ge houden. Voorzitter Wim Klomp vestigt de aandacht op het jubileum van hun secretaresse mevrouw M. van Haselen- Vlugter. Voor hem gewoon: Rie van Haselen. Hij zwaait haar alle lof toe als 25-jarig bestuurslid, waarvan de laatste jaren als secretaresse. „Je hebt je wer kelijk als een moeder gedragen tussen je kinderen, daarbij toonde je bijzon dere eigenschappen, zoals bestuursin- zicht, kennis van zaken, doorzettings vermogen, uithoudingsvermogen, in telligentie". „Nou", merkt iemand on deugend op, maar Wim Klomp gaat onverstoorbaar verder. „Je openstaan voor anderen. Bijvoorbeeld om jonge lui te helpen met repeteren of moeilijk heden op school. Om dan te vervolgen: „bij jou Rie van Haselen kon iedereen altijd terecht. In jouw huis heerste al tijd een bepaalde sfeer. Het was er ge woon een rustpunt, ook in de moeilijke jaren van Toonkunst. Dat heb ik altijd als heel bijzonder ervaren en als ik al les zo op een rijtje zet, heb ik altijd veel waardering voor je werk gehad en die waardering wil ik niet alleen bij woor den laten. Maar omzetten in „een bloemetje". En dat „bloemetje" was een fraai bouquet paarse orchideeën, haar lievelingsbloemen, die Rie van Haselen, een beetje ontdaan, met een kus in ontvangst nam. Nóg een spreker deze avond, de veel jongere Gerard Donath. Hij had zich in de notulen van 1954 gestort enn daarin gelezen dat op zaterdag 9 oktober 1954 mevrouw M. van Haselen - Vlugter als bestuurslid was gekozen. Een goede zaak werd toen genoteerd en dat is intussen in al die jaren wel gebleken. Acht jaar gele den maakte hij kennis met een kleine bedrijvige vrouw op de repetitie. Hij vond dat zij altijd met armen en benen tegelijk in de weer was, maar een rust punt vond met de elleboog gesteund op de piano. Zij beschikt over een groot organisatietalent, maar ze kan ook goed „donderen", en dat was wel te récht, moest hij even kwijt TOONKUNSTRING „Klein maar dapper was je altijd", ver volgde Gerard Donath. Een vrouw die nooit zal zeggen: dat heb ik allemaal maar even gedaan. Daarom vond hij het een voon-echt om namens alle koorleden haar een kleinood aan de vinger te mogen schuiven. „De straling van deze kleine blauwe saffier zal nooit de straling van je ogen kunnen evenaren. Moge deze straling je leven vergezellen als bewijs van dankbaarheid, die w| voor je hebben". De steen, gevat in een fraaie zilveren zetting glansde daarna aan haar vin ger. En daar stond ze weer in haar gelief koosde houding bij de piano: Rie van Haselen. Voor het eerst in haar leven zoekend naar woorden om de emotie kwijt te kunnen. Eerlijk bekennend dat het even in haar „gedaagd" had toen Gerard des 's morgens bij haar thuis en zo langs zijn neus weg gevraagd had: ,,zal je vanavond een net jurkie aantrekken?" Toen ze haar man, iets ongewoons op de repetitieavond, zag binnenkomen toen heeft zij zich even schrap gezet. In haar dankwoord zei ze verder dat het, zonder tegenkandida ten, 25 jaar geleden niet zo moeilijk was om in het bestuur van Toonkunst te komen. Ups en downs heeft zij al die jaren beleefd met Toonkunst. Jaren van muziekschool en de gezamelijke concerten met het Philharmonisch or kest en de moeite om het Passage Theater vol te krijgen. Het Philharmo nisch ging in 1966 naar „De Doelen" in Rotterdam. Heel logische zaak vond Rie van Haselen, maar we zaten er wél Ria van Haselen was wat trots op haar toonkunstkring. mee. Maar toen kwam ineens een nieu we burgemeester: de heer H. Roelfse- ma uit Groningen (met echtgenote een trouw lid geworden), en in Groningen had hij Toonkunstervaring opgedaan. Reden om met voorzitter Wattez toen de hoofden bij elkaar te steken en alle moeilijkheden waren opgelost. „Het is geen verdienste om 25 jaar bestuurslid van Toonkunst te zijn" erkende Rie van Haselen tot slot. „Ik heb het altijd met plezier gedaan, al zijn die 25 jaar met de statutenwijziging onlangs wel een unicum geworden. Moet ik deze Toonkunstring straks doorgeven?" was haar schuchtere vraag. Het antwoord was hardgrondig „neen" en tot slot zong men haar massaal het „Lang zal ze leven" toe. Alleen vrijdag en zaterdag bij Netrico. vani-89;- voor Oy Ria van Haselen wordt door haar trou we leden toegezongen. hulsta interieuridee: trendstyle *Wij adviseren u graag over de ongekende mogelijkheden van het Hülsta Trendstyle programma. Tevenè kunnen wij u dan informeren overTje veelzijdigheid van andere Hülsta programma's en de onbeperkte keus die u daarbij heeft t.a.v. houtsoorten en afmetingen. In onze showroom laten wij u èlle slaapkamer mogelijkheden van Hülsta zien. Zondagmiddag 2 december brengt St. van 5t. Ambrosius. Tevens verkoop Nicolaas een bezoek aan „Vrij Entree" van Welfare werk van het Rode Kruis in hel dienstencentrum „De 4 en een tentoonstelling van wandkled- Molens". De aanwezige kinderen en. Aanvang 2 uur. zaal open half ontvangen een verrassing en het hoge twee. bezoek zal worden omlijst met muziek

Het Nieuwe Stadsblad | 1979 | | pagina 1