makelaardij kregen hun gymnastiekdiploma Vaardigheid Ruim 300 bij Alliantie kinderen OPEN HUIS Schiedamseweg 26 Vlaardingen Tel (010) 343844 ROEMER VISSCHERSTRAAT 224 TE VLAARDINGEN HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 37 - VRIJDAG 30 NOVEMBER 1979 piïvé: .M~ »?l 010-346679 010-355763 010-341404 010-348805 U'dNBM De technische lddng gezamenlijk op de plaat. Brag met ongelijke leggers was een moeilgk onderdeel by de vaardlgheidsproe- SCHIEDAM Zaterdag was het eindeijjk de grote dag voor de jeugd van de Christelijke Gymnastiek Vereniging „Alliantie" voor het afleggen van bekwaam- ddsproeven voor het behalen van het diploma. Een proef die jaarlijks afgelegd dient te warden om te zien wat de vorderingen zijn op het gebied van de gymna stiek. Sinds het samengaan van de gymnastiekverenigingen Animo, DOK en ODO in november 1977 werden deze bekwaamheidsproeven voor de derde maal gehouden en dit keer in het gymnastieklokaal van de Prins Willem Alexander- school aan de Willem Pastoorstraat, 's Morgens vroeg was de technische leiding, bestuur en tdcommissie al druk bezig om de allerlaatste voorbereidingen te tref fen om de lange dag volledig te doen slagen. Even voor negen uur kwamen de eer ste mdses van zeven tot negen jaar zich al reeds melden. De voorzitter van sektie A, Cees de Groot, opende deze dag en toen moch ten de meisjes met hun eerste of tweede graad met de oefeningen beginnen. Onder toezicht van de technische lei ding, ouders en overige belangstellen den balanceerden zij op de evenwichts- balk, rolden over de mat of zwaaiden aan de ringen. Ook kwam de brug met ongelijke leggers nog aan de beurten moest er over de bok gesprongen wor den. Juryleden sloegen de verrichtin gen nauwkeurig gade om tenslotte de prestaties in cijfers uit te drukken. Na dat iedereen zijn vaardigheden had la ten zien, brak het spannende moment aan, geslaagd of niet. Terwijl de leden van de telcommissie druk aan het re kenen sloegen, trachtte Aad van Til- borg deze spanning enigszins weg te nemen met het zingen van enige lied jes, wat met veel enthousiasme g daan werd. Eindelijk kwam het verlossende woord:,,Alle 47 meisjes geslaagd". On der luid applaus mochten de kinderen het diploma met het vaantje in ontvangst nemen. Meteen hierna kwam de volgende groep op, de meisjes van 7 tot 9 jaar voor de basisproef en de derde graad. Al geruime tijd ston den ze in de kleedruimte te popelen van ongeduld, want voor een aantal meisjes zou ditde eerste keer zijn. Naat ook deze meisjes hun vaardigheden hadden getoond, mochten ook zij alle maal (71 in totaal) het diploma met vaantje in ontvangst nemen. ZENUWACHTIGE STEMMING De meisjes van 10 tot 13 aar kwamen nu aan de beurt en daar zouden niet alleen diploma's en vaantjes uitgereikt worden, maar er waren ook nog me dailles te verdienen voor diegenen die hun oefeneingen het best uitvoerden. Het was dan ook eenzenuwachtig ge doe en de vraag was wie er zenuwachti ger waren, de meisjes of de ouders. Het is natuurlijk niet niks als je dochter bij de besten behoort uit een groep van 70 meisjes, want zo groot was de opkomst voor d tweede graad die als eersten op kwamen. De bok was vervangen door het paard, maar verder waren de toe stellen gelijk aan de vorige groepen. Dat de evenwichtsbalk een moeilijk onderdeel is, bleek ook nu weer. Vele meisjes konden zich maar moeilijk staande houden en Angelique Speel- meyer was het ongelukkigste, daar zij erg gevoelig in aanraking kwam met de balk, wat resulteerde in een gekneusde elleboog. Gelukkig voor haar was dit haar laatste onderdeel zodat zij toch nog haar diploma in ontvangst mocht nemen. Opvallend was, dat iedereen de oefening goed kende en dat was in het verleden niet altijd het geval. Dit gold eigenlijk voor alle kinderen, waaruit is gebleken dat iedereen enthousiast naar deze dag heeft toegeleefd. De uitslag van de meisjes 10 - 13 jaar tweede graad was: 1. Irma Suvaal met 39,2 punten; 2. Yvonne van Dijk met 38,7 punten en 3. Karin Bekhout met 38,2 punten. Onder luid applaus kregen de ze meisjes de medailles uitgereikt waarvan in de kleedkamer driftig de behaalde punten vergeleken weren. VAL BIJ RINGOEFENING Intussen was het reeds diep in de mid dag geworden toen 26 meisjes hun eer ste graadoefening en 46 meisjes hun derde graadoefening moesten uitvoe ren. Hierbij kwam Marleen uwerling nogal ongelukkig ten val bij haar ringoefening. Het zag er in eerste in stantie nogal vrij ernstig uit, maar na onderzocht te zijn door de broeders van de GG en GD kon zij, nog bibbe rend van de schrik, naar de verrichtin gen van haar vriendinnen blijven kij ken. Ook hier slaagde iedereen, terwijl de volgende meisjes een medaille kre gen uitgereikt: Derde graad, 1Els de Jong 38,5 punten; 2. Yvone van der Zouwen 38,1 punten en 3. Saskia Scheen 37,9 punten. Eerste graad: 1. Danielle Harteveld 40,8 punten; 2. Monique Martens en Bianca Egging 39,2 punten en 3. Irene Romein en Mi randa de Winter 38,8 punten. In totaal zouden 319 kinderen hun bekwaam- heidsproef afleggen, zodat 58 jongens nu moesten laten zien wat zij waard waren. Alle 7 en 8 jarigen mochten hun diploma in ontvangst nemen en ook hier waren er jongens die dit voor het eerst meemaakten. Tenslotte waren de jongens 10 - 13 jaar aan de beurt ver deeld over vier graden, keurgraad, eer ste, tweede en derde graad. Waar schijnlijk doordat de tijd begon te dringen sloop er na zo'n succesvolle dag toch nog een foutje in de organisa tie. TELFOUT GEMAAKT Een in eerste instantie niet opgemerkt (elfoutje liet Johan de Maar buiten de prijzen vallen. Na de prijsuitreiking werd deze fout pas geconstateerd en het bleek zelfs dat Johan winnaar ge worden was bij de derde graad. Hij kreeg daarom alsnog zijn medaille uit gereikt. De uitslagen bij de jongens waren: Derde graad: 1. Johan de Maar 38,3 punten; 2. Peter Ouwerkerk 37,7 pun ten; 3. Kees Jan Buskes 37,0 punten; 4. Siebren Kramer 36,9 punten. Tweede graad: 1. René van Tilborg 39,1 pun ten; 2. Patrick van der Vlugt 38,3 pun ten, 3. Richard van de Berg 36,9 pun ten. Eerste graad: 1. Peter de Bruin 38,0 punten; 2. Michel Menner 36,5 punten. Keurgraad: 1. Bram van de Water 40,0 punten; 2. Arie Villerius 38,5 punten, 3. André Heesbeen 37,3 punten. GOEDE ORGANISATIE Een uitstekende organisatie had er voor gezorgd dat de bekwaamheid sproeven ook dt jaar weer konden worden afgelegd. Hoofdleider Aad van Tilborg: „het was een bijzondere suc- Bij het bokspringen wordt Patrida van der Plas geholpen door leidster Sonja Kapteyn. cesvoile dag met een goede sfeer en uit stekende prestaties. De oefeningen za- tenermeestal goed in, hoewel de afwer king nog wel eens wat te wensen overliet". Nu is het nu weer oefenen voor het volgend jaar en proberen weer het begeerde diploma te behalen. Ho- penlijk zullen dan de bekwaamheid sproeven in de sporthal Margriet kun nen worden afgelegd, want het blijft in een gymnastieklokaal toch maar be helpen. Op vrijdag 30 november 1979 van 16.00 uur -17.30 uur aan de: - schitterend verbouwd 3 a 4 kamerappartement. - voorzien van c.v., - met veel eiken betimmeringen - gelegen op de 4e woonlaag (toplaag) Aan de ringen maakte Wendy Jung een goede oefening. „SPALAND" NIEUW LAND Sandra Vermeer doet het erg voorzich tig op de balk. Dinsdagavond 4 december wordt in de recreatieruimte van het bejaardencen trum „Spaland" een filmavond geor ganiseerd door de heer Ruppert. In een gezellig sfeertje zal aandacht worden besteed aan de verjaardag van de Sint. Aanvang 7 uur. Peuters van Jeugd haven Nieuwland krijgen maandagochtend 3 december een bezoek van de Sint met zijn zwarte Pieten. Wilt u nog bezoek van de Sint met zijn knechten aan huis hebben neemt u dan even kontakt op via tele foonnummer 702013. Kosten 27,50.

Het Nieuwe Stadsblad | 1979 | | pagina 37