Kerstconcerten door Gewestelijk Orkest ZAKEN-(S) VIZIER T* Menu van de week Agent getrapt J. VERINGMEIER Kerstbal en loop-inn in „Woudhoek" Boekhandel Open werkplaats voor juwelier en horloger Klaassen J. S. VAN LEEUWEN Advents-zangavond f 2.250,voor school Nepal Onze krant mikt vandaag op: Samenzang Reparatie klaar terwijl u wacht WELKE ENCYCLOPEDIE IS DE BESTE? mmm HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 18 - WOENSDAG 19 DECEMBER 1979 Vlaardinfen/Schiedam - Het Ge westelijk Orkest zal ook dit jaar weer de goede traditie van het hou den van enige Kerstconcerten voortzetten. Met de geslaagde Kerstconcert-se rie van het vorig jaar, waaraan een keur van nationale en internatio nale solisten hun medewerking verleenden, nog in gedachten, heeft de artistieke leiding van het orkest zich bijzonder ingespannen dit jaar een programma te ontwik kelen, dat alle vorige evenementen zal evenaren. In tegenstelling tot het Kerstpro gramma van het vorig jaar, met veel verschillende onderdelen en een dynamisch karakter, zal het ko mend Kerstconcert „slechts" 3 pro grammaonderdelen bevatten van een meer bespiegelende aard, maar van een grote muzikale zeggings kracht. Het orkestrale hoogtepunt van de avond zal ongetwijfeld de Symfonie Concertante voor viool, altviool en orkest KV 364 van Wolfgang Ama- deus Mozart zijn, dat zal worden opgeluisterd door een tweetal solis ten die aan deze uitvoering een ex tra dimensie zullen verlenen: George Hamza, viool en Ludwig SCHIEDAM Personeel van een sur veillerende politieauto die op de Broersveld reed, raakte zondagmiddag slaags met een onbekende man die aanstalten maakte om in een auto te stappen. De naderende politieauto scheen hem daar echter van te weer houden. Toen de politieagenten waren uitgestapt begon de man te vloeken en Lang, altviool. Beide solisten heb ben reeds vele malen als tandem deze symfonie concertante ten ge hore gebracht en met groot succes Voealisti'n De Zang- en Oratoriumvereniging Cantarella zal, evenals bij vorige gelegenheden, medewerking verle nen aan het Kerstconcert in het „O- ratorio de Noël van Camille Saint- Saëns, voor koor en orkest plus or gel. Aan dit programma-onderdeel zal tevens medewerking worden verleend door het puik van Neder landse (of althans in Nederland wo nende) vocalisten: Nelly van der Spek, sopraan Aafje Heynis, alt Margareth Beunders, alt Howard Crook, tenor Charles van Tassel, bas/bariton. Koor, orkest en solisten zullen borg staan voor een pakkende vertolking van dit werk van Saint-Saëns. Het concert zal worden geopend met de Ouverture voor Blazers van Francois Devienne (1759-1803), dat ruimschoots de mogelijkheid biedt kennis te maken met de houten ko perblazers van het Gewestelijk Or kest. Nu eens niet verborgen achter de str ij kerngroepen zullen zij een warm pleidooi houden voor deze, ietwat ten onrechte in de vergetel heid geraakte, Franse componist. Vanzelfsprekend zal het concert worden besloten met samenzang waarmee het publiek, ondersteund door koor en orkest, een geheel ei gen aktieve bijdrage zal kunnen le veren. Het geheel staat onder leiding van chef-dirigent David Porcelijn, die, voor wat het koorgedeelte betreft, in Leiden (22.12) zijn plaats zal af staan aan Henk Briër. Het Neder lands Madrigaalkoor en Het Alma Materkoor zullen eveneens in Lei den de taak van Cantarella, aanwe zig bij de concerten te Delft (20.12) en Vlaardingen (22.12), overnemen. De Kerstconcerten zullen worden gehouden op 22 december te Vlaardingen/Grote Kerk aan de Markt 20.15 uur 23 december te Schiedam/Passa getheater, Passage 14.00 uur. Bij het Kerstconcert te Schiedam (23.12) zal het Oratorio de Noël van Camille Saint-Saëns niet worden uitgevoerd. In plaats hiervan zal het publiek worden uitgenodigd deel te nemen als „koorlid" aan een community-singing. Dagelijks van 9-17 uur en na telefonische afspraak. Nieuwe Haven 131, telefoon 010-261417. om zich heen te slaan. Zonder enige aanleiding trapte hij tegen de politie auto. De man werd beetgepakt maar gedroeg zich bijzonder recalcitrant en wist een gerichte trap in het gezicht van een der agenten te plaatsen. Door ditbrute geweld brak een stifttand. De onbekende man bleek de 29-jarige W. P. te zijn die onder invloed van te veel alkohol verkeerde. SCHIEDAM Bij een uit de hand ge lopen feestje in de Lorentzlaan werd in de nacht van vrijdag op zaterdag tot driemaal toe assistentie verleend door de politie. Buren van M.A.M.R., dege ne die het feestje gaf, klaagden over geluidsoverlast. De politie die te hulp werd geroepen wist de gemoederen te kalmeren, maar moest later in de nacht opnieuw optreden toen de ge moederen tussen R. en buurman H. J. S. opnieuw waren verhit. Ten huize van R. vielen enkele klappen en bij dit handgemeen sneuvelde de voordeur- ruit van S.'s woning. Later werd de politie nogmaals te hulp geroepen, ditmaal om een onderlinge ruzie tussen familieleden van R. te sus sen. Tijdens dit voorval verscheen op nieuw buurman S. die wederom met R. op de vuist wilde. De politie wist de ge moederen echter te kalmeren. SCHIEDAM In deze donkere da gen voor Kerstmis geeft de Loop- Inn weer het lichtend voorbeeld met het organiseren van een flonke rend evenement. In de sfeervol in gerichte zaal van het dienstencen trum Woudhoek aan het Heijer- mansplein (Heijermansflat) zal op vrijdag 21 december het traditio nele Kerstbal worden gehouden. Zoals gewoonlijk is de toegang gra tis en de minimum leeftijd 18 jaar. De zaal gaat óm acht uur open. De medewerkers van de Loop-Inn ho pen, die avond veel bezoekers te mogen verwelkomen. Een juiste keus vraagt goede informatie neem nog dit jaar Uw besluit en profiteer van de extra intekenvoordelen tot 31 december voor U een voordeel van meer dan 300, Bel of kom langs bij Broersvest 44, Schiedam, telefoon 268152 SCHIEDAM Op vrijdag 21 de cember zal een advents-zangavond gehouden worden in de Juliana- kerk, B.K. laan 29, Schiedam. Aan vang 20.00 uur. De toegang is vrij. Medewerking wordt verleend door: Ds. J. Nieuwsma, mevrouw J. Het- tinga, sopraan; de heren C. Pas- schier en J. H. van Oordt, orgel; Martin Visser, trompet. Verder zul len vijf bekende SChiedamse koren hun medewerking verlenen. Ludwig Lang SCHIEDAM De Gunningschool aan de Burgemeester Van Harenlaan heeft de afgelopen weken een bedrag van 2250,bijeengebracht. Dit geld is bestemd voor de Schiedammer Ger- rit Brinkman, die het volgend jaar aan een school in Nepal wil aanbieden. Dinsdagmiddag werd het geld op de Gunningschool aan Gerrit Brinkman overhandigd. Het geld had men bijeen gekregen door de verkoop van meube len en door het organiseren van een rommelmarkt. Naast de Gunning school hebben ook een aantal andere Schiedamse scholen de afgelopen we ken geld ingezameld voor de school in Nepal. Het totale bedrag loopt tegen de tienduizend gulden. George Hanoza Hl» en alle voorkomende sieraden heelt de eigenaar hier z'n atelier. Hij verricht kleine reparaties in het b^jz^n van de clientèle als de noodzaak hiervoor aan wezig mocht zfln. Door alles zelf te doen levert dit een belangrijk voordeel op in een tijd dat alles duurder wordt. Op het gebied van de nieuwste horlo ges, voor dames en heren is de zaak rijkelijk gesorteerd in stjjlklokken en pendules. Ook de weer gevraagde ron de klokken voor kantoor en keuken zijn in het assortiment opgenomen. Er valt voorts te Idezen uit een grote hoe veelheid zilveren hangers en byjoux en andere sieraden van edelmetaal. Vele huisvrouwen breken zich alweer het hoofd over de menu's voor de beide Kerstdagen. Menigeen wil ook het ge bak zelf maken. Om zeker te zijn van een goed resultaat het eerst nog eens uitgeprobeerd. Daarbij wordt uiter aard in de eerste plaats aan de tradi tionele gebaksoorten als gevulde spe culaas en kerstkrans gedacht, maar misschien wilt u eens iets heel anders. Onder het weekmenu vindt u het re cept van een Couronne de Noël, een Franse variatie op de kerstkrans Die is het proberen zeker waard. Zondag: tomatensoep, rollade, aardap elen, prinsessenboontj vlaflip. Maandag: koudvlees, remouladesaus, gebakken aardappelen, sla, broodschotel met ro zijntjes. Dinsdag: gehakt, witte kool, aardappelen, van- illevla met gebakken appel. Woensdag: bruine bonen, gebakken uien, appel moes, aardappelpuree, kwark met ver se vruchten. Donderdag: stamppot rauwe andijvie met blokjes kaas, yoghurt met bruine suiker. Vrijdag: gebakken vis, peterseliesaus, aardap pelen, rauwe witlofsla, bessen sour cream. Zaterdag: boerensoep met stokbrood, fruit. Boerensoep. 100 gram mager gerooktspek, 40 gram boter, 250 gram fijngesneden soep groenten, 1 liter boudlon, 75 gram rijst, 75 gram geraspte oude kaas. Bak het in blokjes gesneden spek zachtjes uit in de boter, fruit de soep groente 5 minuten mee. Voeg de bouil lon en de rijst toe en laat alles 30 minu- SCH1EDAM In de Rembrandtlaan nr. 22 is sinds kort gevestigd de juwe lierszaak en horlogerie van Ferdinand Klaassen, voor het westelijke stadsge deelte een nieuwe branche. Wat in de modem ingerichte zaak direkt opvalt, is de open werkplaats. Als erkend hor logemaker en reparateur van klokken ten zachtjes koken. Maak de soep op smaak en voeg van het vuur de kaas af de kaas toe of serveer deze er apart bij aan tafel Couronne de Noël deeg: 100 gram boter, 100 gram bloem, 100 gram kwark, 3 gram zout. Vulling: 100 gram rozijnen, Vi dl. water, 100 gram gedroogde en geweekte abriko zen, 100 gram walnoten, 100 gram amandelspijs, rasp van 1 sinaasappel, kaneel, ei, abrikozenjam, oranjesnip pers. Snijd de harde koude boter met 2 mes sen door de bloem metde kwark en het zout een samenhangende massa is ver kregen. Bestuif de tafel met wat bloem en rol het deeg luchtig uit tot een lap van ongeveer 1/3 cm dikte. Vouw het deeg in de lengte en breedte 3 maal op. Herhaal deze behandeling nog 2 maal en laat het dan op een koude plaats een half uur rusten. Rol het daarna uit tot een langwerpige lap van 40-10 cm. Wel de rozijnen 5 minuten in warm water. Droog de geweekte abrikozen en sijd ze in kleine stukjes. Hak de walnoten fijn. Roer de amandelspijs wat los met de sinaas appelrasp en kaneel en meng de uitge lekte rozijnen, de abri kozen en walno ten erdoor. Voeg zo nodig iets losge- kopt ei Maak Yün dit nengsel een lan ge rol. Leg deze op de deeglap. Vouw de lap om de vulling heen, plak de ran den vast met water en vorm er een cir kel van. Bestrijk het deeg met losge klopt ei. Breng de krans over op een beboterd bakblik en bak hem midden in een op 225o C voorverwarmde oven in circa 20 minuten gaar en goudbruin. Bestrijk de krans wanneer hij uit de oven komt met abrikozenjam en gar neer hem met oranjesnippers.

Het Nieuwe Stadsblad | 1979 | | pagina 18