NIEUWJAARSRECEPTIE 1980 Amnesty breidt Rusland-aktie uit Hoogste punt is bereikt 9,95 Kempefts GEMEENTE SCHIEDAM Aktiviteiten voor jeugd in S'dam Noord Panties Woonwagen bewoners Kethel-Oost dinsdag 1 januari 1980 van 16.00 tot 18.00 uur Kerstfeest van zondagsschool „Het Westen" OPEN BRIEF Randstadedities, wekelijks in 700.000brievenbussen Burgemeester en Wethouders van Schiedam houden ter gelegenheid van de intrede van het nieuwe jaar 1980 een receptie in het Stadhuis aan de Grote Markt en wel op Zoals gebruikelijk zullen de leden van het College van B. en W. aanwezig zijn om in een in formele sfeer de gelukwensen voor het nieuwe jaar te wisselen met de aanwezigen. De bedoeling van de receptie is dan ook om een ieder in de gelegenheid te stellen de an dere aanwezigen persoonlijk te ontmoeten. met nopjes in de kleuren zwart, donkergrijs, lichtgrijs, blauw, orchidee en bruin HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 33 - WOENSDAG 19 DECEMBER 1979 Warme soep, een welkome versnapering voor de belangstellenden. Men schrijft ons: „Geachte redaktie, Het is langzamerhand algemeen be kend, dat er in Schiedam stappen zijn ondernomen om de woonwa genbewoners,die nu nog op een zeer slecht terrein wonen, te helpen aan een leefbaardere plaats binnen de gemeente Schiedam. Het college van B W heeft de gemeenteraad voorgesteld het terrein dat gelegen is aan de Zwaluwlaah, voor dit doel ter beschikking te stellen. Zoals te verwachten viel, werd dit rj)an bij veel bewoners in de direkte omge ving met weinig enthousiasme ont vangen. Dat een bestemmingsplan gewijzigd wordt binnen de gemeen te, daar hebben we begrip voor. Evenwel de manier waarop de ge meente dit probleem heeft aange pakt, heeft de weerstand zeker niet verminderd. Hoe dan ook, wij zijn sterk van me ning, dat er niet voorbij gegaan mag worden aan de problemen van de woonwagenbewoners. Om die reden hebben de ondertekenaars van deze open brief besloten langs deze weg hun standpunt bekend te maken. Wij zijn van mening, dat veel van de problemen voor alle partijen tot een bevredigende oplossing kunnen worden gebracht, wanneer er in alle openheid gesproken wordt tus sen de betrokken partijen. Dit geldt zowel voor het gesprek dat gevoerd zal moeten worden tussen de bewo ners van de wijk Kethel-oost en de woonwagenbewoners, als ook voor het gesprek met het gemeentebe stuur. Indien het terrein aan de Zwaluw laan beschikbaar komt, zal de ge meente Schiedam de garantie moe ten kunnen geven dat het terrein blijft passen in het parkidee van de wijk. Wij hopen dan ook, dat er een ge sprek op gang komt tussen de woonwagenbewoners eft de wijkbe woners. Het ligt in de bedoeling van de ondertekenaars van deze brief hierop in de komende tijd de aan dacht te richten. Uiteraard zal elk ander initiatief op dit punt van harte worden toegejuicht. Het zal voor iedereen een kwestie van geven en nemen zijn. Wij moe ten toch in deze samenleving samen kunnen leven!!! Adhesiebetuigingen kunnen wor den gericht aan P. Magré, Zwaluw laan 50, Kethel-Oost. Ondertekend door: L. en H. van dei- Broek J. H. Hensen - J. en A. G. de- Jong - A. en P. Magré A. Marrevee - K. M. S. Mudu - A. Oosterman - R. van Orden W. en II Veldhuyzcn - J. en p. C. de Waard - I). en I) West land W. en W van Zoest" SCHIEDAM Amnesty Internatio nal, de wereldwijde organisatie die zich inzet voor verbetering van het lot van politieke gevangenen, wildetegen de Sowjet-Unie gerichte aktie verder uit breiden. Amnesty protesteert tegen het Sowj et-systeem dat duizenden mensen om politieke reden gevangen houdt in psychiatrische inrichtingen, gevange nissen en dwangarbeiderskampen. De Rusland-aktie, die inmiddels ge steund wordt door burgemeester Te Loo, die ook gemeenteraadsleden tot steun heeft opgeroepen, en door artsen die hun Russische collegae aanschrij ven over de in psychiatrische klinieken gevangen gehouden Russen, moet vol gens Amnesty ook worden uitgebreid naar de sportorganisaties. Omdat in Moskou volgend jaar de Olympische Spelen worden gehouden, en sport en schending van de mensenrechten vol gens Amnesty niet hand in hand kun nen gaan, heeft de organisatie de hulp ingeroepen van een groot aantal Schie- damse sportinstellingen. Sinds een week wordt een beroep geda an op de sportorganisaties, hun leden brieven te laten schrijven naar Russi sche instellingen of hun handteke ningen te plaatsen op lijsten die in clubhuizen en dergelijke zijn neerge legd. Op tien januari van het volgend jaar zal in dienstencentrum de Vier Molens aan de Nieuwe Damlaan 's avonds een slotmanifestatie worden gehouden waar de heer Kronid Arka- deviesj Ljubarski, een uit Rusland ontvluchte dissident, zal spreken. iBhbv De Kerstman was dinsdag een van de attraktles by de feestviering rond het wijkcentrum-Noord. SCHIEDAM De werkgroep Jeugd werk in Schiedam Noord heeft in ver band met de komende feestdagen en de kerstvakantie een programma voor de jeugd samengesteld. Aktiviteiten voor de jeugd van 6-12 jaar. Woensdag 19 december gaan de kinderen naar het Visserij museum. Aanvang 14.00 tot 16.00 uur. Verza melen om 13.45 uur bij het kantoor van de S.S.S.N. (Jac. Urlusplein). En tree 1, Kerstvakantie aktiviteiten: Filmvoorstelling: donderdag 27 de cember. Aanvang 14.00 uur, zaal 't Trefpunt (Naast de Martinus kerk), Willem Andriessenlaan. Entree 1, Haags Marionetten Theater: vrijdag 28 december. Aanvang 14.30 uur, zaal „De Ark", Hargplein 101. Entree 1-. Levend Ganzebordspel: donderdag 3 januari. Aanvang 10.00 uur, zaal 't Trefpunt (naast de Martinus kerk), Willem Andriessenlaan. Entree 0,50. Kinder theater Maccus: vrijdag 4 ja nuari. Aanvang 14.00 uur, zaal 't Tref punt (naast de Martinuskerk), WUiem Andriessenlaan. Entree 1, Inlichtingen zijn te verkrijgen bij S.S.S.N. kantoor, Jac. Urlusplein, tel. 702207 Film voor de jeugd van 12 tot 16 jaar op vrijdag 21 december. Titel: De Vjjf Commando's, met Frank Kramer, John Garco. Over de film: Na een mislukte landing van de geallieer den in Zuld-Italië, komen de Duitsers met een plan, Plan-K, om hen de gena deslag toe te brengen. Het is van groot belang dit plan te onderscheppen. Hiervoor werden vyf commando's in no-time getraind en gedropped achter de vijandelijke linies. Verkleed als Duitsers dringen ze de zwaar bewaakte villa binnen en met hulp van de spion ne Helga, weten ze bij de kluis te ko men waarin het plan zich bevindt. Na dat het alarm in kolonel Muilen ka mer op sluwe wijze door Helga is uitge schakeld, hebben de commando's een kwartier vrijspel om de kluis te kraken. Dan ontdekt Muller dat het alarm is uitgeschakeld en komt het tot een he vig treffen tussen Duitsers en com mando's. Drie commando's en Helga komen om, maar 2 weten te ontsnap pen en met het plan de geallieerde li nies te bereiken. De voontelling zal plaatsvinden in de grote zaal van de „Ark", Hargplein 101, aanvang 19.00 uur, zaal open 18.30 uur. Entree 2, Ete blijven in de barre tempe- E raturen waren er erwtensoep en poffertjes verkrijgbaar. E Het definitieve hoogtepunt Ewerd bereikt toen de kerst- E man de verlichting van de kerstboom ontstak die boven E op het dak was geplaatst. SCHIEDAM Dinsdagmid- E dag werd de top bereikt in de E bouw van het nieuwe wijk- centrum in Schiedam-Noord. E Het wijkcentrum, dat ge- bouwd wordt in de direkte nabijheid van winkelcentrum E Spaland, kreeg die middag een groot aantal bezoekers binnen en buiten haar muren Ete verwerken, onder wie wet- E houder voor culturele aange- legenheden Herman Post- E hoorn en leden van de be- E heerscommissie en van de he 's wonerswerkgroep. Om warm SCHIEDAM Op zondag 23 de cember viert de Zondagsschool „Het Westen" weer het Kerstfeest, dat zoals gewoonlijk gehouden zal worden in de grote zaal onder de Opstandingskerk. Aanvang half drie. Het thema van het Kerstfeest is dit jaar: „Weten van, of geloven in, de Here Jezus". Dit thema zal tijdens de eerste helft worden uitgewerkt in de zang, Bijbellezing en in de Kerstvertelling. Na de pauze, waarin gratis koffie en limonade geschonken zal worden, wordt het Kerstfeest voortgezet met o.a. een vrije vertelling. Het Kerstfeest van de Zondagsschool „Het Westen" is voor iederen, jongeren èn ouderen! Ook zij die niets met de Zondags school te maken hebben, zijn toch welkom. De toegang is gratis. Voor meer informatie telefoon 70.58.17 of 26.22.27. «tr.HOFNFNMfin SCHOENENMODEHUIS Fransenstraat 17-19, tel.343938 Vlaardingen.

Het Nieuwe Stadsblad | 1979 | | pagina 33