openingstijden: „Tankercleaning weg, nu of nooit" Zuid blijft een eigen strijden voor opbouwwerker H. L. Hagens, huisarts BEZORGER Zie onze spectaculaire Kerst-advertenties elders in dit blad! Schiedam COMPLIMENTEN woensdag 19 dec. van 9.00 uur tot 21.00 uur donderdag 20 dec. van 9.00 uur tot 21.00 uur vrijdag 21 dec. van 9.00 uur tot 21.00 uur zaterdag 22 dec. van 9.00 uur tot 17.00 uur maandag 24 dec. van 9.00 uur tot 17.00 uur Het Nieuwe Stadsblad GEVESTIGD HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 3 - WOENSDAG 19 DECEMBER 1979 tot verkoop besluit, de eerste gega digde zijn. Over het met de aankoop gemoeide bedrag wilde men op het stadhuis nog geen nadere inlichtingen doen, maar vast staat dat de aankoopsom ettelijke miljoenen zal bedragen. Om de transactie zo snel mogelijk te kunnen afwikkelen, hebben B en W de 9emeenteraad maandagavond voorgesteld om het college via een delegatieregeling te machtigen alle verdere handelingen te verrichten. De gemeenteraad betoonde zich maandagavond zeer verheugd over het succes dat wethouder Scheeres en zijn ambtenaren hadden weten te behalen. Fractievoorzitter van de PvdA Lou van der Stel sprak zijn waardering uit voor allen die aan deze zaak haden meegewerkt, en wees er nog eens op dat Schiedam zich gelukkig mag prizjen met de komst van de twee metaalbedrij ven, ook al gezien een onlangs ge publiceerd rapport van Rijnmond waarin voorspeld wordt dat vooral de metaal het de komende jaren ui terst moeilijk zal krijgen. Volgens het rapport zullen tot 1985 zo'n 15.500 arbeidsplaatsen in de metaalsector verloren gaan. Ook de WD complimenteerde het college, en met name wethouder Scheeres, met het behaalde succes. Het raadslid Van Tilborg merkte echter op dat Schiedam ondanks die grote succes nog steeds in het defensief is, omdat de 650 arbeids plaatsen in feite alleen maar ver schoven worden van Rotterdam naar Schiedam. „We scheppen hier door Xen arbeidsplaatsen, maar we behouden ze, en dat is voor mij re den voor een getemperd optimis me," aldus Van Tilborg. Het CDA toonde zich uitermate content en liet ook niet na enkele waarderende opmerkingen te ma ken. Wethouder Scheeres tenslotte wees er nogmaals op dat het spec taculaire van de transactie niet is gelegen in de verschuiving van ar beidsplaatsen van Rotterdam naar Schiedam, maar in feite dat de plaatsen behouden zijn voor Ne derland omdat de beide bedrijven ernstig overwogen hadden naar het buitenland te verhuizen. Opname van het Nieuwe Waterweggebied dat de gemeente van het RSV-concern gaat kopen en in erfpacht wil uitgeven aan Brown en Root en Van Kooten Veer beek. Kerst Mgr. Nolenslaan 686 Schiedam tel. 010-702667 SCHIEDAM „Tankercleaning weg - nu of nooit!" Met die kreet gaat een aantal leden van de Werkgroep Milieu van de Bewonersvereniging Schiedam Zuid donderdag naar Den Haag. Op die dag behandelt een adviescommissie van Provinciale Staten het verzoek van elf Schiedamse organisaties om over te gaan tot sluiting van Tankercleaning B.V., een bedrijf dat volgens de bewo nersvereniging veel overlast veroor zaakt in Schiedam-Zuid. De bewonersvereniging strijdt al vijf jaar tegen deze overlast. Men wil het bedrijf gesloten zien en overgebracht naar een andere plaats. Volgens de be wonersvereniging heeft men in Zuid nog steeds regelmatig last van „een vieze doordringende olie- of zeepachti ge lucht". „Ook zijn wij niet gediend van zenuwslopende gillende keuken meiden geluiden in het weekend, van rijdende bommen (tankwagens) van drijvende teerachtige koeken in de jachthavens en van kankerverwekken de stoffen in de lucht", aldus de bewo nersvereniging. De bewonersvereniging zegt, niet al leen te staan in de strijd om Tanker cleaning B.V. te verplaatsen. Gewezen wordt op het standpunt van B en W, die in 1975 Tankercleaning de sluiting aanzegde. Tegen dit besluit ging het bedrijf in beroep, maar de gemeente werd door een kroonuitspraak in het gelijk gesteld. Tankercleaning B.V. diende daarop een nieuwe aanvraag voor een hinderwetvergunning in en het juridische spel is intussen nog steeds niet uitgespeeld. Om hun wens tot sluiting van het be drijf kracht bij te zetten zullen de ver tegenwoordigers van de Bewoners vereniging donderdag in Den Haag wederom proberen de advieskommissie van Provinciale Staten te overtuigen. Het Nieuwe Stadsblad -- --- ALGEMENE VOORWAARDEN gedeponeerd ter griffie van de arrondissementsrechtbank te 's-Gravenhage d.d. 30 juli 79 onder nr. 78/1979. KANTOOR Broersvest 125 Postbus 257 3100 AG Schiedam telefoon 010-732877 VERTEGENWOORDIGERS: J Groeneveld Telefoon 010-732877 Privé 010-261270 P K Verheugd telefoon 010-732877 Privé 010-706463 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES. Tot dinsdag- en donderdagmiddag 17 uur op het kantoor BUROLEIDER: J. J. Warbie telefoon 010-732877 Privé 01891-4733 INZENDTERMIJN REDAKTIEKOPY: Tot maandag en woensdagavond op het kantoor REtÖtKTIE: Adri Boer Peter de Lange Emdre'daktie Ruud van Houwelingen Telefoon 010-344281 Privé 010-265764 HOOFDREDAKTIE RANDSTAD-EDITIES: P. J. Hovingh telefoon 015-124331. toestel 35 privé 01807-18513 BEZORGING: Indien het Nieuwe Stadsblad niet of onregelmatig bij u bezorgd wordt verzoeken wij u 010-153874 te bellen omg. Hooiland - Rietkraag aantal kranten 250 stuks Hoge beloning Broersvest 125 Telefoon 26.39.39 Burgemeester Te Loo werpt een blik op de bijna tweeduizend handtekeningen die hem door de Overleggroep Opbouwwerker Zuid werden aangeboden. Wethouder Posthoorn bewaart het stilzwijgen. Schiedam Schiedam-Zuid blijft strijden voor een eigen opbouwwer ker. Maandagmiddag togen ver tegenwoordigers van de Overleg groep Opbouwwerk Zuid naar het stadskantoor om burgemeester Te Loo en wethouder Posthoorn een petitie te overhandigen, In het ver zoekschrift, dat door ongeveer tweeduizend bewoners uit Zuid on dertekend was, vraagt de overleg groep opnieuw de aandacht voor de kwestie van een vaste opbouwwer ker voor Schiedam-Zuid. De kwestie of Zuid nu wel of niet een opbouwwerker krijgt,en zo ja aan wie die eer dan te beurt zal val len, speelt al enkele maanden. Het dossier is inmiddels zo dik dat de duidelijkheid er door heeft inge boet. In ieder geval herinnert Zuid I eraan dat zowel de SSWO (Schie- damse Sociale Werkgevers Organi satie) als de gemeente hebben be loofd dat Zuid als eerste Schie damse wijk voor een opbouwwer ker in aanmerking zou komen. Van de drie kandidaten die naar de functie solliciteerden viel één al na vrij korte tijd af. Daarna begon het touwtrekken om de twee resterende kandidaten. Zuid legde een duide lijke voorkeur aan de dag voor Ar- mand van Puyvelde, een man die al jaren opbouwwerk doet in de Gor zen in zijn vrije tijd. Volgens 'de Overleggroep kwam er door „naijver en politiek gerom mel" niets van een benoeming, en daarbij deden geruchten de ronde dat Van Puyvelde zou zijn afgewe zen vanwege zijn lidmaatschap van de communistische partij. Me vrouw Kramer van de Overleg groep zegt dat 's man politieke overtuigingen voor Zuid geen ver schil maken, omdat men Van Puy velde kent en van zijn kwaliteiten is overtuigd. „Het is toch een uitge maakte zaak dat iemand che de wijk goed kent als eerste in aan merking zou moeten komen," zegt mevrouw Kramer. De kwestie wordt nog ingewikkel der dobr het feit dat Schiedam- West waarschijnlijk op korte ter mijn een opbouwwerker krijgt. In Zuid vindt men dat onrechtvaardig omdat zij de eerste opbouwwerker van Schiedam voor zichzelf opei sen. „Het is natuurlijk ergens on mogelijk om de zaak terug te draaien en te zeggen, geef ons die opbouwwerker uit West, want wij weten best dat West ook hard een opbouwwerker nodig heeft. Maar er zijn op het stadhuis toch wel pot jes te vinden waaruit een opbouw werker voor Zuid betaald kan wor den?" aldus mevrouw Kramer van de Overleggroep. In Zuid hoopt men dat ook dat de handtekeningen aktie van maan dag goede resultaten zal opleveren. Gebeurt dat niet dan overweegt de Overleggroep zelf maar een soort SSWO op te richten, omdat er met de plaatselijke SSWO „toch niet te werken valt". De oprichting van een dergelijke Stichting ziet men overigens als een laatste redmid del om alsnog een opbouwwerker te krijgen. per 1 januari te Schiedam Schoolstraat 5, telefoon 264244 Spreekuur maandag t/m vrijdag s morgens 7.30-9.30 uur, 's middags volgens afspraak, (voorheen praktijk G. W Ormel, huisarts). van 21-12 t.m. 4-1 vervolg van pagina 1 Brown en Root is mo menteel gevestigd aan de Rotter damse Jbshaven en heeft een kan toor aan het Dullaeretplein. Tussen de bovengenoemde onder nemingen bestaat een samenwer king in het kader waarvan Van Kooten Veerbeek alle produktie en reparatie uitvoert. De reden van verplaatsing bij Van Kooten Veer beek houdt verband met een voor genomen aanzienlijke uitbreiding van activiteiten. Ook Brown en Root heeft plannen tot expansie, waarbij mede een rol speelt dat de huidige vestiging aan de Jobshaven te Rotterdan vanwege het aflopen van hun huurcontract uiterlijk 1984 moet zijn verlaten. Omdat er -zoals gezegd- tussen beide bedrijven een samenwerking bestaat op het vlak van produktie en reparatie hebben beide bedrij ven eveneens veel belang bij con centratie. AANKOOP Over aankoop van het Nieuwe Wa terweg terrein, dat de gemeente vervolgens aan de bedrijven in erf pacht wil uitgeven, is in beginsel overeenstemming bereikt. Niet in gesloten bij de koop is het zoge naamde Mofas-terrein, maar de ge meente heeft daar wel een optie op en zal, indien Rijn-Schelde-Verolme Met spoed vragen wij een nette

Het Nieuwe Stadsblad | 1979 | | pagina 3