De mensen zullen de Merwehal niet meer terugkennen TROS-radio, Randstad- /S) Edities en IC Rekreon Top van Nederlandse amusementsmuziek in Merwehal Rekreon-«flrecteur Althuizen; - Oudejaarsdag - op de radio Drechtstreek Groots popconcert Gratis Organisatie: Zangeres Zonder Naam Baloon Sandy Thérèse Steinmetz Ben Cramer ,,De TROS zal aldus op een gezellige, puur Hollandse ma nier het jaar uitluiden en ei genlijk meteen afscheid ne men van de jaren zeventig", vertelt programmaleider Wim Jansen onze krant. Top of the bill zal zeker Neerlands topgroep door de jaren heen: de Golden Earring zijn. Massada, een van onze internationale top-groepen. Drechtstreek De TROS-radio komt op vrijdag 28 en zaterdag 29 december in Dordrecht opnamen maken voor een groots opgezet radioprogramma dat op maandag 31 december (oudejaarsdag) van's och tends 11 uur tot en met 's avonds 10 uur uitgezon den gaat worden. „De bedoeling van het program ma is een overzicht te geven van wat er in Nederland op muzi kaal gebied geproduceerd wordt. En dan denken we niet aHeen aan het Nederlandstalige lied, maar dan bedoelen wij een zo groot mogelijke schakering van wat er op het gebied van de lichte muziek gebracht wordt", aldus de programmaleider Jansen vertelt dat het opnemen van het programma in één dag te kort was. ..Vandaar dat we er twee dagen voor uit hebben getrokken, waarbij jong en oud aan hun trek ken komen". Nederlandse muzikanten vinden vaak dat zij in een hoek gedrongen worden. Wil de TROS daar nu iets aan gaan doen? Jansen: ..Jazeker, er is de laatste jaren nogal wat deining veroor zaakt door topartiesten omdat ze zo weinig op de radio gebracht worden. Vandaar deze dag waarbij wij tegelijk proberen een gezellige dag te organiseren voor de mensen uit de Drechtstreek". ..Overigens", zo gaat Jansen ver der. ..vindt men het feit dat wij de Nederlandse muziek een warm hart toedragen terug in onze pro gramma's. Op de t.v. met het pro gramma ..Op volle toeren" en op de radio op Hilversum 3 met een uur lang de Nederlandstalige Top- 10 en de Polderpopparade". Waarom heeft de TROS speciaal Dordrecht uitgekozen? Jansen: ..We wilden eens weg uit het Gooi. omdat wij vinden dat wij niet alles op moeten nemen in het Gooi of in Amsterdam. Vandaar dat wij zijn uitgeweken naar Dord recht. Wij denken dat er in deze buurt zeker behoefte is aan zo'n groots opgezet programma". En over het organiseren van groots opgezette manifestaties in Dordrecht in 't algemeen: ..Er is in het Drechtstreekgebied zeker een markt voor dit soort gebeurtenis sen". Feit is dat'de crème de la crème uit de wereld van de Nederlandse amusementsmuziek zijn stem zal laten horen in de Merwehal. Vrijdagavond 28 december gaan de popgroepen de spits afbijten. Hier voor heeft radio-presentator Ad Roland (producer en presentator van deze avond) gekozen voor vier Nederlandse topgroepen. Earth Fire (de formatie die opgebouwd k rond de broers Koerts met als stra lend middelpunt zangeres Jerney Kaagman) heeft na een tijd van stilte de succesvolle draad weer opgepakt en staat momenteel we derom aan de top van onze hitpa rade. De Haagse Golden Earring, mo menteel weer in de Top-20 met ..I do rock 'n roll", komt ook met een nieuwe show. Massada. de Moluk se topformatie. die pas nog een to phit scoorden met het. instrumen tale Arumbai. is de derde groep die gecontracteerd is. Daarnaast zal ook Kayak acte de presence ge ven. Deze avond begint om 20.00 uur en zal eindigen rond 1.00 uur 's nachts. De deuren gaan op deze avond om 19.00 uur open. De toe gang is 15.—, De zaterdagopnamen beginnen 's ochtends om 10.00 uur met het kinderprogramma ..Tien-om kin dershow". Dit wordt gepresenteerd door de bekende t.v. komiek Mar tin Brozius. Deze kindershow wordt gehouden in de Merwe- bowling. De toegang is gratis, ter wijl ongeveer 250 kinderen hier van kunnen genieten. Kaarten zijn verkrijgbaar bij alle Randstad Edities, dus ook bij het kantoor van deze krant. Het kin derprogramma duurt tot 11.00'uur en wordt gevolgd door het pro gramma TROS-Country. Dit duurt tot 12.30 uur en wordt gebracht in de voorzaal onder de Merwehal. Presentator van dit wekelijkse ra dio-programma is uiteraard country-kenner Gerard de Vries. Voor dit programma-onderdeel zijn geengageerd deRuud Her mans Band (ex Tumbleweeds) en de in de regio meer dan bekende Dordtse Dycke Brothers. Omstreeks 15.00 uur start in de Merwe-bowling dan het cabaret programma. De toegangsprijs is (net als bij het countryprogramma) 7.50. Voor dit onderdeel zijn in middels de" contracten getekend met Jules de Corte en Miel Cools. Programmaleider Wim Jansen deelt mee dat onderhandelingen gaande zijn met Conny Stuart en Frans Halsema. Dit cabaret duurt tot 17.00 uur. Ondertussen vindt van 15.30-17.00 uur het café chantant plaats. Hier voor worden ongeveer 200 gasten verwacht. Dit programma-onder deel, dat ongetwijfeld veel bejaar den zal trekken, is net als het kin derprogramma gratis te bezoeken, mits men kaarten besteld bij een van de bladen van Randstad Edi ties. Ex-Veronica presentator Frans Nienhuys (eens de oudste d.j. van Nederland genoemd) zal het ge heel presenteren, dat gevuld zal worden door het Ramona Kwartet en Herman Emmink. 's Avonds om 20.00 uur vindt dan het grote gala plaats. Dit gala. dat omstreeks 00.30 uur zijn finale zal bereiken, wordt in een feestelijk ingerichte Merwehal gepresen teerd door Wieteke van Dort en Wim Hoogenkamp (de allround artiest die pas nog onderscheiden werd met een Edison). Maar liefst 21 artiesten zullen voor het voetlicht treden en beslist hun beste beentje voorzetten: Liesbeth List, Alexander Curly. Willem Duyn. Margriet Eshuys (ex-Luci.- fer). Therese Steinmetz, Gé Titula- er. Zangeres zonder Naam. Sandy. Xandra. Corry Konings. Inez Tim mie. Balloon (ex-Teach In), Oscar Harris. Lenny Kuhr. Eddy Christi- ani. Jan en Zwaan. Ben Cramer, Jacques van Eyck en de Kermisk lanten. Kortom, een lijst met namen die de afgelopen 15 jaar aan de top hebben gestaan (en de meesten nog steeds staan) van het Neder lands amusement. Dit onderdeel kost slechts 10. Waarbij duidelijk is dat de zaal, plaats biedend aan ruim 3.000 mensen snel uitverkocht- zal zijn. Houdt u deze twee data in uw agenda maar vast vrij... DE OPNAMEN DIE DE TROS op vrijdag 28 en zater dag 29 december in de Merwe hal maakt, zullen op maandag 31 december vrijwel de gehele dag uitgezonden worden. Het TROS-muzifest '79 begint om 11.02 uur op Hilversum I met het Café Chantant. Dit duurt tot 12.03 uur. Het popconcert begint om 14.02 uur en zal duren tot 16.30 uur, dit wordt dan direkt ge volgd door het kinderpro gramma, dat om 17.02 uur af gelopen is. 17.02 uur begint het cabaret- programma, dat om 18.11 uur eindigt. Hierna volgt het avondprogramma dat om 19.02 uur het country- en wester ngedeelte en van 20.02 uur tot 22.02 uur het grootse gala met zijn vele artiesten. DRECHTSTREEK Merwe- hal-directeur Ronald Althuizen reageert enthousiast op de vraag wat hij van dit TROS-festival, dat in zijn hal gehouden wordt, denkt. „Ik ben erg gelukkig dat wij dit aan het publiek kunnen bieden en dat de entree-prijzen zo laag kunnen blijven". Het gala, dat op oudejaarsdag- en avond via TROS-radio te beluiste ren is, wordt naast de TROS geor ganiseerd door Merwehal-Rekreon en Randstad Edities. Althuizen vertelt verder dat zijn verwachtingen hoog gespannen zijn: ,,Het publiek zal de gezellig heid en de sfeer moeten brengen" De popgroepen zullen op de vrij dagavond optreden op een immens groot podium van 360 vierkante meter. Er zullen twee tribunes aan weerszijden van de hal geplaatst worden, terwijl degenen die niet willen zitten voor het podium kunnen staan. „Uitverkochte zaal", is de verwachting van de di recteur, hiermee doelend op ruim 3.000 jongeren. ..De dag erna zullen de mensen de zaal niet meer terugkennen", aldus Althuizen. „In de nacht zullen wij keihard moeten werken om de zaal aan te passen aan de gala sfeer van zaterdag. Er zullen ban ken met rugleuningen en zitjes neergezet worden. Er worden daarnaast nog 1.000 stoelen uit de Leysdreamzaal in Roosendaal overgebracht. Maar ook de zaal zal briljant aangekleed worden. Een grote hoeveelheid bloemen, vloerbedekking op de vloer, kort om: we versieren de zaal helemaal in gala-sfeer". „Vergeet overigens niet te vermel den", zo gaat Althuizen in zijn be kende stijl verder, „dat de garde robe, toiletten, en horecavoorzie- ningen keurig aangepast worden. Wij hebben bij voorgaande gele genheden erg veel geleerd en zul len proberen geen fouten te ma ken". Voorts, zo vertelt de directeur nog, zal er vanaf het punt waar de bus verbinding "met de Staart stopt, continu een busverbinding zijn met de Merwehal. „Het is het laatste grote gebeu ren van de jaren zeventig in Dordrecht", zo besluist de en thousiaste organisator Ronald Althuizen, „en het zal verdraaid moeilijk worden om het in de jaren tachtig zelfs te evena ren...". Jaren zeventig worden in Pordt muzikaal uitgeluid

Het Nieuwe Stadsblad | 1979 | | pagina 47