Het Nieuwe Jan Poort, opbouwwerker Oost "Ik wil me niet beperken tot de voordeur en het dak" Uitwisseling met Udine en Vienne Verkoop fabriekspartij vloerbedekking 4" 4p 4p 4" 4p 4 T.V. DEFEKT? RADIO ABA Steen in nek Minister Tuynman: Geen koppeling tramnet Schiedam Noord en Delft Zuid Sla om voor de advertentie van Gebr. De Veld. Schiedam-Oost heeft een opbouwwerker. Per 1 ja nuari is benoemd de 23-ja- rige Jan Poort, die op part time basis (20 uur per week) de problemen in Oost wil gaan aanpakken. „Ik heb er behoefte aan direkt aan de slag te gaan" zegt Jan Poort, „en ik ga niet achter m'n bureau zitten wachten tot de mensen naar me toe komen." Geen problemen TAPIJT CENTRALE HOLLAND Utrecht 32e JAARGANG - OPLAGE 37.600 VRIJDAG 11 JANUAR11980 Stadsblad Js OP WOENSDAG EN VRIJDAG HUIS-AAN-HUIS IN: SCHIEDAM, KETHEL EN ROTTERDAM (WIJK OUD MATHENESSE) Kantoor: Broersvest 125 - Postbus 257 - 3100 AG Schiedam - Telefoon 010-732877 Het Nieuwe Stadsblad, Groot Vlaardlngen, De Maaskoerier, Westland Post, Delftse Post en Groot Rijswijk vormen groep Delfland Oplage 175.500 Randstad-Edities verschijnen in het grootste deel van Zuid Holland. 25 Edities. Wekelijkse oplage 811.800 Wij helpen direktü! Specialisten op CAI-gebied Telefoon 260778-733961 of 01899-15874 GROENELAAN 95 Verkoop - Inruil - Reparatie ook voor uw verlichting Jan Poort is afkomstig uit Lim burg. Vorig jaar juni deed hij ein dexamen aan de sociale academie „De Dommel" in Eindhoven. Hij liep twee jaar stage in Helmond en Eindhoven en deed daarnaast vrij- willigers-opbouwwerk. Stage Jan Poorts belangstelling gaat in de eerste plaats uit naar werk in de stadsvernieuwingsbuurten. Werk, waarbij hij ook te maken krijgt met de huisvestingsproblematiek: In Helmond en Eindhoven was hij al aktief in de oudere wijken, waar hij ook in de „ombudswinkel" stond om mensen individueel hulp te ver lenen. Daarnaast hield hij zich be zig met het opzetten van projekten voor volwassenen-educatie; anders gezegd: het oprichten van een school voor volwassenen. Gedurende de paar jaar dat hij in het opbouwwerk zit heeft Jan Poort zich op verschillende terreinen be geven, In Brabant was hij ook be trokken bij een „sociaal kaart-on- derzoek", dat feitelijke gegevens vastlegde over de betrokken wijk waar Jan werkte: gegevens betref fende de groenvoorziening, de ver keersintensiteit, het welzijnswerk, enz.p08sl080Ll Aan de slag Na het voltooien van zijn studie wilde hij liefst zo snel mogelijk aan de slag en niet in het vrijwilligers werk blijven hangen. „Het maakte me weinig uit waar ik kwam te werken, als ik maar meteen aan de slag kon," verklaart hij. „Het werk dat ik hier in 8chiedam-Oost ga doen ligt op dezelfde lijn als het werk dat ik in Helmond en Eindho ven deed, dus ik denk dat het wat dat betreft wel goed zit." Niettemin: Schiedam is voor Jan Poort een onbekende stad. Ook de mentaliteit van de bewoners ver schilt volgens Jan Poort nogal van die in het Zuiden: „Ik heb gemerkt dat de mensen in Schiedam, en trouwens in de hele Randstad, wat stugger zijn. Dat maakt de zaken er natuurlijk niet gemakkelijker op, maar het mag voor mij geen belem mering zijn om m'n werk te doen." „Ik denk ook wei dat ik vrij snel een beeld van de situatie kan krij gen. Hoewel Schiedam me onbe kend is, kan ik de mensen vragen stellen en zodoende meer aan de weet komen, 't Hangt natuurlijk voor een groot gedeelte van jezelf af. Ik heb voor de komende tijd een introduktieplan samengesteld en ik zal proberen in zo kort moge lijke tijd met zoveel mogelijk men sen kennis te maken." YV erkprogramma 8amen met de Bewonersvereniging Schiedam-Oost heeft Jan Poort een werkprogramma opgesteld. Daarin staan de dingen die het eerst onder handen genomen zullen worden. Enkele onderdelen daaruit: begelei ding van de twee bewonersgroepe ringen in Oost en proberen iets te doen aan het achterstallige onder houd van de woningbouwvereni- gings woningen in Oost. Voorts de 140 woningen van de ge meente die een groot achterstallig onderhoud vertonen onder de loep Opbouwwerker Jan Poort In zijn nieuwe werkgebied: Schiedam-Ooost. nemen en tenslotte samen met de gemeente werken aan de plannen om de wijk leefbaarder te maken. Daarnaast wil Jan Poort ook gaan deelnemen aan het wijkoverleg. „Ik heb er voorlopig m'n handen vol aan," ze9t hij. Zelf omschrijft hij zijn taak als volgt: „Proberen de mensen te hel pen met problemen waar ze niet uitkomen. Daarbij wil ik wel zeg gen dat ik niet alles zelf ga uitzoe ken. Ik wil de mensen ondersteu nen en ze daarbij leren de proble men zelf op te lossen onder het motto „al doende leert men". In de korte periode dat hij nu zetelt in het buurthuis aan de Franldin- straat heeft Jan Poort al met ver schillende bewoners van Oost ken nis gemaakt. Hij heeft zich voorge nomen om binnenkort „de wijk in te sjouwen", dat wil zeggen: bij ver scheidene bewoners op bezoek gaan, koffie drinken en een praatje maken. „Ik ben niet van plan hier achter m'n bureau te blijven zitten," zegt Jan Poort met klem. „Ik ben van plan een aktief beleid te voeren en ik wil me niet beperken tot de voordeur en het dak om het zo maar eens te zeggen. Ik wil me ook met de levensomstandigheden be zighouden." De bewonersvereniging Oost, bij monde van Roel van Dalen, zegt over de nieuwe opbouwwerker": „We zijn gelukkig dat we er nu één hebben. Persoonlijk ben ik erg blij met Jan. Hij komt goed over." Overigens staat de benoeming van de opbouwwerker in Oost los van de problemen die spelen rond de benoeming van een soortgelijke funktionaris in Schiedam Zuid. Na de benoeming van een opbouwwer ker in West, een wijk die als tweede (na Zuid) op het lijstje stond, kwam er een halve plaats vrij in Oost, die door Jan Poort, één van de drie sol licitanten, is opgevuld. „Ik ver wacht over die benoeming dan ook geen problemen," besluit Oosts nieuwe opbouwwerker, die na zijn proeftijd van twee maanden een woning in 8chiedam of Rotterdam wil zoeken. V SCHIEDAM De Afdeling Inter nationale Uitwisseling van de Schiedamse Gemeenschap organi seert dit jaar uitwisselingen met de partnersteden Udine (Italië) en Vienne (Frankrijk) voor jongeren van circa 16 tot en met 19 jaar. Van 19 juli t/m 2 augustus gaan twee groepen Schiedammers naar het buitenland en van 2 tot en met 16 augustus komen twee groepen bui tenlandse jongeren naar Schiedam. Op donderdag 17 januari organi seert de IU (zoals de afdeling Inter nationale Uitwisseling in de wande ling wordt genoemd) in zaal Irene, Nieuwe Haven 155 een voorlich tingsbijeenkomst. Er wordt een filmpje gedraaid over de uitwisse ling van vorig jaar met beelden van het bezoek aan het Italiaanse Udi ne, er wordt het één en ander over de uitwisseling van dit jaar gepraat en er zijn oud-uitwisselaars om be langstellenden uitgebreid te infor meren. De (ongetwijfeld gezellige) bijeenkomst begint om 20 uur. De internationale jeugduitwisseling wordt door IU omschreven als „een andere manier om op vakantie te gaan". Er zijn natuurlijk duizend en een manieren om op vakantie te gaan, maar het aardige van de IU- vakantie is dat de deelnemers bij een gastgezin logeren en een pro gramma voorgeschoteld krijgen dat is samengesteld door de partner- stad. De deelnemers zitten zo met hun SCHIEDAM Minister Tuynman van Verkeer en Waterstaat voelt er niets voor het Rotterdamse en Haagse tramnet aan elkaar te kop pelen via Schiedam Noord en Delft Zuid. Onlangs verleende hij toestemming voor een sneltram 1 van Rotterdam via Schiedam centrum naar Schie dam noord. Enkele tweede kamerle den hadden daarna bij de behande ling van het struktuurschema ver keer en vervoer de suggestie geuit om dan gelijk het Haagse en Rotter damse tramnet via het noordelijk gedeelte van Schiedam en het zuidelijk gedeelte van Delft aan el kaar te koppelen. SCHIEDAMOmstreeks half één gi stermiddag deed zich een bedrijfson geval voor hij op het nieuwbouwterrein van Radio Modern aan de Jan van Rie- beekweg. De 31-jarige M.C. was daar bezig met sloperswerkzaamheden. Hij was doen de een gat in een muur te hakken toen hij een steen in de nek kreeg. Per GGD-ambulance werd de man overgebracht naar het Gemeente Zie kenhuis. neus op het dagelijkse leven. Ze maken toeristische uitstapjes maar krijgen ook de problemen van de partnerstad op hun bordje. De uit wisseling bestaat niet alleen uit zware kost. Die zware kost gaat hand in hand met plezier maken. Wie alleen maar een beetje wil lan terfanten, kan beter niet met de IU op vakantie gaan. Wie belangstelling heeft voor de uitwisseling, kan zich nu al opge ven bij de Schiedamse Gemeen schap, Overschiesestraat 1. De kos ten zullen tussen de driehonderd en vierhonderd gulden gaan bedra gen. Iedere uitwisselaar moet in principe een buitenlandse gast huisvesten. Men wordt verzocht zich voor 17 februari op te geven. -ADVERTENTIE U kunt nu in twee dagen honderden guldens verdienen. De Tapijtcentrale Holland komt 2 dagen naar Delft. Met medeneming van een kolossale partij vloerbedekking, zo uit de fabrieken naar het publiek. Met vijf jaar fabrieksgarantie tegen weggeef prijzen Enige tips om voordeel te behalen zijn: collectie nylontegels 40x40 zelfklevend, 8 m2 voor 55,- (50 tegels). Tapijttegels in zes kleuren los te leggen v.a. 3,- per stuk. Schitterende Engelse bloemtapijten in wol en nylón Nylontapijt in 9 kleuren voor douche en kamer per meter 29,95, volledig wasbaar. Huiskamerbreed nylontapijt, voor gang, hal en trappen, in 4 kleuren voor 59,- per strekkende meter. Als speciale aanbieding: zuiver scheerwollen tapijt 400 cm. breed vanaf 139,- per strekkende meter. Wollen Berbertapijt 400 cm. breed 119,- per strekkende meter. Zuiver scheerwollen handgeknoopte karpetten, 2200 gram per m2, zowel in klassiek als modern, in elke maat te leveren v.a. 110,- per m2. Er kan besteld worden op afroep, er kan gelegd worden. Betaling bij ontvangst tapijt. De koffie staat voor U klaar. Deze eenmalige verkoop gehouden in de foyer van de Staddoelen, Verwersdijk 44 te Delft en wel op vrijdag 11 januari van 17.00 uur tot 21.00 uur en zaterdag 12 januari van 10.00 uur tot 17.00 uur. V Mf Qla nm trnnr Ho aHuortontio LET OP!

Het Nieuwe Stadsblad | 1980 | | pagina 1