Het Nieuwe Voor stadsvernieuwing West en Zuid Schiedam valt met 34 miljoen in ISR-prijzen Directeur DCMR naar Antillen I B M Groots carnaval van Lentefeest en Lupardi Optiek „ARGUS" KONTAKTLENZEN Liefdesaffaire? Politieagent betrokken bij schiet en steekpartij op Parkweg! één dode T.V. DEFEKT? RADIO ABA Baanloos waardeloos? Negenjarig meisje bij aanrijding aan knie gewond Inbraken BEERS OP WOENSDAG EN VRIJDAG HUIS-AAN-HUIS IN: SCHIEDAM, KETHEL EN ROTTERDAM (WIJK OUD MATHENESSE) SCHIEDAM Het Schiedamse gemeentebestuur kan zich in de handen wrijven Minister Beelaerts van Blokland (Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening) heeft voor een tweetal Schiedamse wijken 34 miljoen gulden gereser veerd. Het geld is bestemd voor de wijken Zuid en West en zal gebruikt moeten worden voor de stadvernieuwing. Zuid en West krijgen respectievelijk 16 en 18 miljoen gul den uit de pot van de Interim Saldo Regeling waarin to taal zo'n 290 miljoen gulden zit. Schiedam is een van de veertien steden die voor dit geld in aanmerking komen, en krijgt volgens de ministeriële brief zelfs een voorrangsbe handeling. Voor alle soorten nap-] UITDEUKEN SPUITEN 32e JAARGANG - OPLAGE 37.600 VRIJDAG 18 JANUAR11980 Stadsblad Kantoor: Broersvest 125 - Postbus 257 - 3100 AG Schiedam - Telefoon 010-732877 Het Nieuwe Stadsblad, Groot Vlaardingen, De Maaskoerier, Westland Post, Delftse Post en Groot Rijswijk vormen groep Delfland Oplage 175.500 Randstad-Edities verschijnen in het grootste deel van Zuid Holland. 25 Edities. Wekelijkse oplage 811.800 Oranjestraat 19-21 Koopcentrum Schiedam ..Koningshoek" Tel. 266431 Maassluis Tel. 01899-19039 Lid A N V C De Interim Saldo Regeling is in het leven geroepen als een tussentijdse regeling die de financiële kanten re gelt van stadsvernieuwingsprojek- ten in afwachting van de definitieve wet op de stadsvernieuwing, waar over de landelijke discussie nog niet is afgerond. De ISR heeft een tweeledig doel. Behalve dat de rege ling vooruit loopt op de wet op de stadsvernieuwing kan het Ministe rie ook ervaringen opdoen met de stadsvernieuwing, zodat ie later in de wet kunnen worden verwerkt. OVERLEG De ISR regelt niet alleen het opk nappen en nieuwbouwen van wo ningen in de daarvoor in aanmer king komende wijken, maar heeft tegelijkertijd betrekking op de so- ciaalculturele voorzieningen in die wijk, op de sportaccomodaties, het verplaatsen van bedrijven, het on dersteunen van de middenstand, de parkeerproblematiek, de riolering en en de bevordering van het open baar vervoer enzovoorts. SCHIEDAM Bij een schiet- en een steekpartij in een woning aan de Par kweg is woensdagavond de 22-jarige Schiedammer G.P.M. om het leven ge komen. Een 26-jarige agent van politie R.J.B. liep bij de vechtpartij enkele er nstige steekwonden op, terwijl ook een jonge vrouw die in de woning aanwezig was, door enkele messteken gewond werd. Beide laatsten zijn inmiddels buiten levensgevaar. De 22-jarige G.P.M. was in B.'s woning aanwezig om verhaal te halen over een liefdesaffaire. B. zou een relatie heb ben met M.'s ex-verloofde. Bij de vechtpartij die daarop ontstond werd B. met een mes onder het hart gesto ken en vervolgens op het hoofd gesla gen, terwijl ook de vrouw gestoken werd. B. wist zijn pistool te trekken en schoot daarmee op M. Deze probeerde via het op de vierde etage gelegen balkon te ontsnappen. Het is voorlopig niet dui delijk of M- overleden is aan de gevol gen van deze sprong dan wel aan een schotwond van B. M. werd naar het Rotterdamse Dijk- zigtziekenhuis overgebracht, waar hij later aan zijn verwondingen bezweek. B. en de jonge vrouw werden naar het Noletziekenhuis overgebracht. Omdat een lid van het Schiedamse politie korps bij de steek- en schietpartij be trokken was, is de Rijksrecherche ge vraagd een onderzoek in te stellen. De goedkeuring van Minister Bee laerts van Blockland wordt dan ook ondersteund door de ministers van CRM, Economische Zaken en Volksgezondheid en Milieuhygiëne. Aan het gemeentebestuur van Schiedam is het nu, in overleg te treden met de bewoners van de twee wijken die „in de prijzen zijn gevallen". De ISR verlangt dat de stadsvernieuwing zal geschieden ir nauw overleg met de betrokkenen. Dit overleg met de bewoners wil de gemeente al volgende maand star ten, nadat de projektteams die hier voor in het leven worden geroepen, formeel benoemd zijn. Schiedam moet .wel enige haast maken met het maken van plannen, want het ISRgeld dat als uitgavenpost op de rijksbegroting staat, moet .bij stuk jes en beetjes worden „opgesou peerd", terwijl ook regelmatige tus sentijdse rapportage wordt ver langd. De gemeente is van plan de betref fende stadsvernieuwingswijken bij kleine gedeelten tegelijk aan te pak ken, uiteraard nadat met de bewo- ners uitvoerig is besproken hoe de plannen er uit moeten gaan zien. Daarbij houdt men er rekening mee dat dit overleg ook mogelijk in de vorm van individuele gesprekken' gevoerd zal worden, naast het over leg met bewonersverenigingen. Volgens wethouder Zijdeveld (stadsontwikkeling) heeft de ge meente soms meer moeite de bewo ners bij het overleg te betrekken, dan dat men te klagen heeft over Zijdeveld: „Hopen dat ook de andere aanvragen gehonoreerd worden". een enorme toevloed van geïnteres seerden. Overigens heeft men bij het projekt Slachthuisbuurt kun nen konstateren dat individueel overleg uitstekend werkt. ANDERE AANVRAGEN Naar verwachting zal de uitvoering van de plannen wel enige jaren in beslag nemen. Op het stadskantoor wil men zo snel mogelijk aan de slag om samen met de bewoners de uitgetrokken gelden optimaal te be nutten. In Schiedam-West is het overleg met de bewoners, dat al ge ruime tijd loopt, in een gevorderd stadium. In Zuid daarentegen moet men het overleg nog starten. On dertussen wil men in de betrëf- fende wijken binnenkort op een aantal plaatsen informatieborden neerzetten, compleet met telefoon nummers zodat de bewoners die vragen of klachten hebben zich met de instanties in verbinding kunnen stellen. 8chiedam heeft overigens nog twee aanvragen lopen voor geld uit de ISR-pot. Die aanvragen hebben be trekking op het 8chienoco-gebied en Schiedam-Oost-8ingelkwartier, twete wijken die ook hard aan stads vernieuwing toe zijn. Over de toe kenning van dit geld zal de minister in de loop van dit jaar beslissen. Schiedam zal dat niet zonder meer afwachten, maar z'n best doen de minister ervan te overtuigen dat ook die wijken het geld hard nodig hebben. De gemeente zal daarom proberen nog wat extra druk uit te oefenen op het ministerie, door de noodzaak ook die gebieden te ver nieuwen nog eens duidelijk te moti veren. REAKTIE Zodra de 34 miljoen binnen waren heeft het gemeentebestuur alle be trokkenen in Zuid en West daarvan inmiddels een brief op de hoogte gesteld. De eerste reaktie daarop kwam van de Bewoners-Vereni ging Schiedam Zuid, die in een open brief aan B en W van Schie dam zegt dat zij „stomverbaasd" waren „nietszeggende informatie" van het gemeentebestuur in de bus te krijgen, waarin „terloops de sloop van woningen wordt aange kondigd". De BVSZ wil terstond van het ge meentebestuur weten waar precies slechte woningen zullen worden gesloopt, en wanneer dat gaat ge beuren. Ook is de bewonersvereni ging benieuwd welk gebied in Zuid als eerste zal worden aangepakt, en welke deelgebieden daarop zul len volgen. In het kader van de technische hulpverlening aan de Nederlandse Antillen vertrekt de directeur van de in Schiedam gevestigde Dienst Centraal Milieubeheer Rijnmond, ir. P. A. R. Post van der Burg, ko mende maandag naar de Antillen. Op verzoek van de Antilliaanse re gering en in opdracht van de minis ter voor Nederlands - Antilliaanse Zaken zal de heer Post van der Burg een beleidsplan op het terrein van de milieuproblematiek opstel len en een aantal adviezen geven, waarin de bestrijding van lucht- en waterverontreiniging een belang rijke rol speelt. De directeur van de DCMR, verge zeld door juridich medewerker rar. P. Verfaille, zal tijdens zijn drie we ken durend bezoek naast Curaqao ook Aruba en Bonaire in zijn advie zen betrekken. zie pagina 10 is veel voordeliger bij Buitenhavenweg 160 Telefoon 261046 Wij helpen direktü! Specialisten op CAI-gebied Telefoon 260778-733961 of 01899-15874 GROENELAAN 95 Verkoop - Inruil - Reparatie ook voor uw verlichting SCHIEDAM De Interkerkelijke Werkgroep Arbeidsvraagstukken or ganiseert op 22 januari de derde avond in de serie informatiebijeenkomsten over het onderwerp „Baanloos- Waardeloos?". Deze avond wordt ge houden in het dienstencentrum „De Vier Molens" aan de Nieuwe Damlaan 766 en begint om "acht uur. Onderwerp van de avond is dit keer „De WAO De avonden zijn voor iedereen toegan kelijk. De entree is vrij. Voor nadere inlichtingen kan men terecht bij de In terkerkelijke Werkgroep Arbeids vraagstukken, p/a Tuinlaan 18, tel. 264500. SCHIEDAM Sticbtipg Lentefeest en de Rotterdamse carnavalsvereni ging Lupardi werken voor het 2e jaar samen om een van de grootste carna valsfestijnen voor met name gehandi- SCHIEDAM1Een negenjarig meisje liep gisteravond bij een aanrijding een vleeswond aan de knie en mogelijk een hersenschudding op. Het meisje dat een fietsje bestuurde kwam op de hoek van de Singel en de Oostersingel in botsing met een vrachtauto die be stuurd werd door de twintigjarige M.M.C. uit Rotterdam. Het meisje, T.C.H., verleende geen voorrang. Zij werd naar het Noletziekenhuis overge bracht. In de Aleidastraat kwam een fietsende jongeman van achttien jaar gister avond ten val. De jongeman, R.I.F.J., wilde gaan schaatsen. Eén van de schaatsen die over het stuur hingen, raakte vermoedelijk tussen de spaken van het voorwiel. J. moest met een her senschudding naar het Noletzieken huis worden gebracht. Het ongeluk ge beurde omstreeks half zeven. kapten en bejaarden uit Schiedam en Rotterdam te organiseren. Het voor naamste doei van dit feest zal zijn: doorbreken van het isolement waarin gehandikapten en bejaarden nog we ieens verkeren. Het feest wordt op zaterdag 9 februari gehouden in de lijnbaanhallen te Vlaardingen. Het carnavalsfeest dat die zaterdagmiddag om vijf uur los barst, duurt tot middernacht En een ieder zal worden getrakteerd op koffie met gebak en div. andere presentjes. De carnavalsavond wordt opgeluisterd door twee bandjes, te weten het danso- rkest, het Europoort kwartet en een onvervalst Brabantse Boerenkapel de Oerletoeters en een optreden van Nico Haak. Mensen die dit feest willen meemaken, kunnen een deelnemersformulier aan vragen. In Rotterdam kan dit bij de se cretaris van de carnavalsvereniging SCHIEDAMSE NOTITIE Op maandag 21 januari organiseert de ontspanningscommissie van de Volk- stuindersvereniging „Thurlede" wede rom een klaverjasavond in zaal „Beatrix" aan de Lange Kerkstraat. De aanvang is acht uur, de zaal gaat open om half acht. Vanzelfsprekend zijn alle leden, vrienden en begunsti gers van „Thurlede" van harte wel kom. Lupardi, Hortensiastraat 10, telefoon 842390. In Schiedam kan men zich op geven bij de Stichting Lentefeest, Broersvest 101, Lentefeest is overdag van 10.00 tot 17.00 uur telefonisch te bereiken onder nummer 730831. Voor de mensen die dit carnavalsfeest dolgraag willen meemaken maar geen vervoer hebben om naar de lijnbaan- hallen te komen, kunnen met heide or ganisaties hierover overleg plegen, zo dat tegen geringe vergoeding dit ver voer geregeld kan worden. SCHIEDAM Omstreeks tien uur gisteravond kreeg de Schiedamse poli tie een melding binnen dat werd inge broken in de drankenhandel Van Rad der B.V. aan de Overschiesestraat. Op het Emmaplein bemerkte de politie twee onbekende knapen die er in alle rijl vandoor gingen. Hoewel de politie de achtervolging inzette raakte zij het spoor bijster. Op de vlucht gooiden de inbrekers een hoeveelheid sigaretten weg die zij ver moedelijk gestolen hadden uit de auto maat in de kantine van het bedrijf. De 42-jarige mevrouw M.EV. heeft bij de politie aangifte gedaan van diefstal in de kledingzaak Cartouche aan het Nieuwlandplein. Twee vrouwen en een man werden daar door een klant be trapt toen zij bezig waren een aantal kledingstukken te roven. De klant sprak de dieven aan en volgde hen toen het drietal de winkel verliet. Op de vlucht gooiden de dieven een tas met kleding weg. Men is er niet in geslaagd hen te achterhalen.

Het Nieuwe Stadsblad | 1980 | | pagina 1