Het Nieuwe De naweeën van „Voor het leven getekend" Vara's kwartjesprijs op Schiedamse school HUDSON BELLEN john kroes i's mogen met carnaval 's nachts open hülsta'IS! T.V. DEFEKT? RADIO ABA 010-268220 telefoon 010-267469 Hülsta. Bij de keus van uw slaapkamer moet u uw ogen wèl openhouden. SCHIEDAM „Structuren zijn knellende jassen voor ge voelige ideeën". Zo formuleren Aad Sprong en Bram Uil hun onvrede over het uiteindelijke resultaat van de strip- tentooiistelling „Voor het leven getekend" die van 28 april tot 3 juni 1979 in het Stedelijk Museum werd gehouden. Sprong en Uil waren de initiatiefnemers van deze exposi tie. Als maandagavond 28 januari de Museumcommissie ver gadert staat op de agenda ook hun evalutie van deze expo sitie, die indertijd al veel stof deed opwaaien omdat een strip van tekenaar Willem Holtrop werd verwijderd. Hol- trop had leden van het koninklijk huis afgebeeld in een positie die beledigend werd geacht. MISSER BEZIELENDS ARMOEDIG Politie rapport Broersvest 64-66 Schiedam 32e JAARGANG - OPLAGE 37.600 VRIJDAG 25 JANUAR11980 Stadsblad WÊÊmnÊBHÊ^ÊÊm OP WOENSDAG EN VRIJDAG HUIS-AAN-HUIS IN: SCHIEDAM, KETHEL EN ROTTERDAM (WIJK OUD MATHENESSE) Kantoor: Broersvest 125 - Postbus 257 - 3100 AG Schiedam - Telefoon 010-732877 Het Nieuwe Stadsblad, Groot Vlaardingen, De Maaskoerier, Westland Post, Delftse Post en Groot Rijswijk vormen groep Delfland Oplage 175.500 Randstad-Edities verschijnen in het grootste deel van Zuid Holland. 25 Edities. Wekelijkse oplage 811.800 De discussie schijnt nu een staartje te krijgen, want in hun eindrapport dat vorige week gereed kwam spuien Aad Sprong en Bram Uil een niet malse kritiek, die vooral gericht is tegen de museum-direc tie. Volgens Uil en Sprong is de stripex positie geen groot succes geworden door „ondeskundigheid, kinderach tige psychologische spelletjes, dis functioneren van de museum-com missie en rationele bemoeiing van politici" die recht tegenover de plannen voor kwaliteitsbescher ming stonden. Sprong en Uil zeggen ook dat de edèkatieve kant van het tentoonge stelde ernstig tekort schoot, uit gaande van de veronderstelling dat de gemiddelde bezoeker niet veel meer van strips wist dan Ollie B. Bommel en Donald Duck. Over vloeiers, die bedoeld waren als een rustpunt tussen het ene en het an dere onderwerp werden door het uitblijven van een edukatieve toe voeging waarbij men gedacht had aan video en dia's veelal ver keerd begrepen, aldus Uil en Sprong. Ook het uitblijven van landelijke publiciteit vinden Uil en Sprong een misser. Zij betreuren het dat uitwisseling met andere musea of andere vormen van ondersteuning voor hun ideeën zijn uitgebleven en wijten dat aan de staf, „die kenne lijk, vond dat landelijke publiciteit niet hoefde." De hoofdmoot van de kritiek van Uil en Sprong betreft museumdi- rekteur Hans Paalman. In hun eva luatie stellen Sprong en Uil voor de direkteur tijdelijk op non-actief te zetten, omdat zij menen dat de be handeling die zij hebben ondergaan in het verleden ook door anderen is genoten. Uil en Sprong vinden dat het beter zou zijn een museumdirekteur voor een bepaalde periode aan te stellen in plaats van voor onbepaalde tijd, omdat een langdurige uitoefening van het direkteurschap volgens hen onvermijdelijk leidt tot „beroepsde- foratie". Sprong en Uil herhalen hun al eer der geuite kritiek dat Schiedam door de slechte begeleiding van „Voor het leven getekend" een unieke kans voorbij heeft laten gaan. De uitwerking van hun idee is hen in de praktijk niet meegeval len: weinig geld, weinig medewer king. ,,'t Valt niet mee vandaag de dag iets bezielends te doen," zegt Bram Uil. Aad Sprong heeft geen idee hoe de museumcommissie de kritiek zal ontvangen. „Persoonlijk maakt het me weinig uit. Op ver zoek van de gemeente hebben we deze evaluatie gemaakt en daarin geschreven wat er naar onze me ning fout is gegaan." Museum-direkteur, Hans Paalman, die voor commentaar op de uitlatin gen van Sprong en Uil niet bereik baar was, schrijft in een evaluatie van de striptentoonstelling dat er indertijd al weinig kritische be schouwingen over „Voor het leven getekend" in de kranten versche nen. Volgens Paalman was het enige kritische artikel van de hand van striptekenaar Harr Wiegman, die stelde dat de opzet en inrichting en de educatieve begeleiding van de tentoonstelling slecht was. Ook waren er volgens Paalman veel vaste bezoekers van het mu seum die zich afvragen waarom de striptentoonstelling door het hele museum moest worden gehouden. „Vooral aan de armoedige aanbük van de entreezaal stoorden velen zich niet in het minst de staf van het museum," aldus Paalman. In zijn evaluatie schrijft Paalman tenslotte dat in tegenstelling tot andere initiatieven uit de burgerij, zoals de jaarlijkse kersttentoon stelling van de Historische Vereni ging en de aktiviteiten van de Ver eniging Vrienden van het Museum, er vanaf het begin van de vage plannen voor de stripexpositie een Aad Sprong: teleurgesteld slecht contact organisatoren. is geweest met de Volgens Paalman VARA'S kwartjesprijs was van daag op de Openbare Kleuter- en Lagere School „Het Windas" in 8chiedam. Iedere maand wordt door de redactie van het VAR A-ra dioprogramma „Kinderen en kwartje?" ergens in Nederland een prijs uitgereikt voor een nuttig in itiatief in het lager onderwijs. Op „Het Windas" in Schiedam is, naar aanleiding van veel positieve reacties op een enquete onder de ouders, een overblijf-mogelijkheid op school geschapen waar nu 35 kinderen gebruik van maken. Er zijn 4 leidsters/ moeders aangetrok ken die zich met de kinderen bezig houden, spelletjes met ze doen, ze meenemen voor een wandeling en ze allemaal van een glas melk en fruik voorzien. De dredactie van „Kinderen en kwartje?" pleit al jaren voor het z.g. „continu-rooster". De ongestoorde schooldag, het gehalveerde risico op de dagelijkse gang door het ver keer en de gelegenheid voor de moeder om een baan buitenshuis te hebben, zijn daarbij belangrijke motieven. Bij „Het Windas" is het continurooster in goed overleg met de ouders tot stand gekomen en is het succes ervan duidelijk aange toond. De gemeente Schiedam sub sidieert dit initiatief met 2,per kind per dag of 5,per week. De VARA kwartjesprijs werd op vrijdagmiddag 25 januari rond 15.00 uur uitgereikt door Hedy d'Ancona, zelf moeder van 5 kinde ren en lid van de Eerste Kamer-fr actie van de PvdA. Voor de kinde ren was er een voorstelling van het Speeltheater. Deze ging aan de prijsuitreiking vooraf. Een radio verslag van de prijsuitreiking is te horen in de uitzending van „Kinde ren een kwartje?" op woensdag 30 januari, van 13.40 - 14.30 uur via Hilversum 2. (VARA-radio, woens dag 30 januari, 13.40-14.30 uur Hil versum 2). Wij helpen direktü! Specialisten op CAI-gebied Telefoon 260778-733961 of 01899-15874 GROENELAAN 95 Verkoop - Inruil - Reparatie ook voor uw verlichting SCHIEDAM In verband met de komende Carnavals-viering heeft B en W besloten dat café's en derge lijke instellingen in de periode van vrijdag 8 tot en met maandag 18 fe bruari (met uitzondering van de nachten van zondag op maandag 10/11 en 17/18 februari) op é<n avond naar keuze tot vier uur 's nachts geopend mogen zijn. Indien horeca-houders hiervan ge bruik willen maken dienen zij tijdig tevoren, doch uiterlijk 8 dagen vóór de te houden carnavalsavond, een ontheffing aan te vragen bij het bu reau Algemene Zaken op de tweede etage van het Stadskantoor. Is men eenmaal in het bezit van de ze ontheffing dan kan niets een vro lijke carnavalsviering tot diep In de nacht nog in de weg staan. resulteerde dat in het zich afzetten tegen de staf van het museum. la carte restaurant gespecialiseerd in vis- vlees-en grill-gerechten geopend: di. t/mvr. v.a. 17.00 uur za. en zo. v.a. 16.00 uur appelmarkt 2a schiedam SCHIEDAM Woensdagmiddag omstreeks drie uur brak brand uit in een onbewoond pand aan de Van der Elststraat. De brand ontstond in een kast vol oude kranten. De brandweer wist het vuur snel te doven zodat de schade beperkt bleef. De politie ver moedt dat de brand is aangestoken. De sportvereniging FC Nieuwland is een doos koeken armer. De koeken werden deze week gestolen uit de kan tine van de vereniging aan het Harga- park. hülsta-interieuridee: formstyle Wij adviseren u graag over de ongekende mogelijkheden van het Hülsta Formstyle programma. Tevens kunnen wij u dan informeren over de veelzijdigheid van andere Hülsta programma's en de onbeperkte keus die u daarbij heeft t.a.v. de houtsoorten en afmetingen. In onze showroom laten wij u èlle slaapkamer mogelijkheden van Hülsta zien.

Het Nieuwe Stadsblad | 1980 | | pagina 1