Ook Beatrix zal het goed doen Sleepvaartmuseum belicht Muller en Wijsmuller Burgemeester Te Loo: tand Zomerkampen van C.J.V. Kinderkarnaval De eerste reactie van burgemeester Te Loo. Op de aangekondigde troonafstand van Koningin Juliana: Ik had er aal een vaag vermoeden van dat zij op haar leeftijd graag afstand zou doen van haar werk. Bij mij komen nu een paar dingen boven drijven. Ik zie haar duidelijk als verbin dingslijn met de oorlogstijd, in die tijd was zij mede het sym bool met een vrije wereld, daarna heeft zij regelmatig blijk ge geven van een democratisch koningsschap. Ik heb haar enige malen ontmoet en werd getroffen door haar warme belangstelling. Karakteristiek voor haar is het oerne- derlandse in haar optreden. Haar opvolgster Beatrix behoort tot de jongere generatie en is ook wat zakelijker in haar optre den. Ze zal ongetwijfeld moeten ingroeien in de verantwoorde lijkheden, maar ze heeft al veel interesse getoond in de moderne samenleving. Ik verwacht dan ook dat zij het erg goed zal doen. &ku&% Politie rapport p HET NIEUWE STADSBLAD PAGINA ?1 VRIJDAG 1 FEBRUARI 1980 Geboren te Schiedam: Marvin z.v. van der Gaag - Hartman Guy z.v. Bravenboer - Hanegraaf Adriana C d.v. Poot - Zonneveld Fadime d.v. Tas - Akin Karin d.v. Poldervaart - van der Kuijl Laurens z.v. Inpijn - Wagenaar Bernardus P z.v. Blom - Viveen Cigdem d.v. Gören - Köse Martijn z.v. Kerkhof - Ilmer Jeannette d.v. Schaap - Schouten Mark L I z.v. Ammerlaan - Le Blansch Lotte d.v. Hooghwerff - Mensink Süleyman z.v. Kartal - Saglam Steven z.v. van Dieten - Redeke Ondertrouwd in Schiedam: J. van Heest 23 en K. Vervoort 20 R. Houtzager 22 en J.W.C. van de Steeg 21 P. Jimenez Arriza 25 en K. Danner 20 J. vap Leeuwen 43 en A.C.M. Haak 23 A. van der Linden 19 en M. Schop 19 S. Steenbergen 29 en J.E.M. Offerman 22 G. Vinke 28 en S.R. Lamberts 27 Gehuwd in Schiedam: J.C. Steenwijk 24 en T.J. van Selm 25 R. Mastenbroek 25 en W.J.C. Bonefaas 26 M. Janssen 19 en F.J. Bouman 20 M.G.W. Bernaerts 23 en B.M.. Kornet 19 R.W. Droog 23 en C.E. Hoorman 22 N.J. Hoogewoning 29 en E.C.M. van Gelderen 26 Overleden in Schiedam C.J.A. Limburg man 74 D. Kok man 88 H.H. Ruseier man 81 W. Ouwendijk vr. geh. met L. 't Hart 71 M. van Rossen vr. geh. gew. et H.A Klaris 58 A. Jongste man 65 H. de Ronden man 80 M.J. Bal vr. geh. gew. met J. Kooijman 76 C.E.J. Koning vr. geh. met M.J. Geeratz 70 M.J. van de Velde vr. geh. gew. met P.J. van Muilen 82 A.M. Heijnsbroek vr 75 W.C.L. Schaap vr. geh. met P.A.M. Wessels 58 J. van Helden man 93 J. Polderdijk man 69 C.W. van der stelt vr. geh. gew. met W. Weeda 91 Voor eerste klas schoen reparatie, natuurlijk naar A. Overheul, Mgr. Nolen- slaan 842. Tel. 703963. Te koop: Ford Escort. Tel. 701371, alleen vrijdag na 20.00 uur 263742. —Te koop: Mini Clubman 1100, bj. '75, 50.000 km., kleur oranje, radio, prijs 2450,—. Tel. 732669. Te koop: 4 zits bankstel, i.pr.st. Tel. 269934. Te koop: Citroën CV 4, bj. 1975, i.p.st. veel acces., pr. ƒ2950,Te bevr.: tel. 263698. Goed fietsen nieuws, 5 jr. garantie, div. uitvoerin gen. Lange Bonestraat 19A, Maassluis; Rem- brandtlaan 41, Schiedam. Te koop: 8 hoekige eet- hoek met 4 stoelen, ook 8 hoekig, wengé. Tel. 379967, na 17.00 uur. Te koop: collectie Na poleon wandborden, 12 stuks, zeer decoratief, tel. 261952. Van maandag tot zater dag Rommelmarkt Zuid, Rozenburgerplein, er zijn weer nieuwe partijen schoenen, uitzoeken 10,Er zijn nog meer koopjes. Auto si. Tummes jr. Te koop gevraagd: loop- en sloop auto's. Tel. 266946. Te koop gevraagd: lom pen en metalen, tevens zolder en kelder-oprui mingen. Tel. 268978. Te koop: 2 damesfiet sen, herenfiets en Solex. Singel 126, tel. 261434. —Te koop gevraagd: VW bus bank. Tel. 266062. Te koop: Ford 1600 Combi, '72, t.e.a.b. Tel. 700461. Te koop: Fiat 128 Ral- ley, bj. eind '73, pr.n.o.t. Tel. 708155. Gezocht: part-time free lance vertegenwoordiger (Ster) met eigen auto. Zeer hoge verdiensten. Seventy Six Products 010-820440, Rotterdam. Te koop: z.g.a.n. wand- meubel en eethoek, don ker essen. Tel. 010-703544. Te koop van jonge vrouw: moderne kleding, mt. 38-40. Tel. 731778. Te koop aangeboden: een bar met 3 krukken en een keukenbuffet, wegens over compleet. Groene- laan 103B. na 18.00 uur. SCHIEDAM C.J.V. Sfchiedam or ganiseert, evenals voorgaande ja ren (ruim 33 jaar), weer een zomer kamp in het C.J.V. kamp bij I^eus- den. Dit kamp ligt op een groot terrein in de uitgestrekte bossen tussen Amersfoort en Doorn. Op dat ter rein is er ruimte voor 6 a 8 kampen. Men maakt gebruik van ruime 8- persoons tenten met luchtbedden en dekens. Een grote tent dient als eetzaal en voor programma's bij slecht weer. De programma's be staan uit sport en spel, met span nende speurtochten en bosspelen, handarbeid, volksdansen, dropping en natuurlijk de mooie omgeving verkennen. De kampen zijn voor de volgende leeftijden: Het Kinderkamp voor 7, 8 en 9 jari gen. Het Middenkamp voor 10, 11 en 12 jarigen. Het Tienerkamp voor 13, 14 en 15 jarigen. Alle drie kampen worden gehouden van 2 tot en met 9 augustus. Het kampgeld bedraagt 127,50 inklu- sief ƒ5,— verzekering en reisgeld. Inlichtingen en inschrijvingen bij de volgende personen: Bram v.d. Tuyn, Vondellaan 20a, telefoon 263318 Jan v.d. Most. Newtonplein 83, te lefoon 620112 Ria Boshart, Royaardsplein 109, te lefoon 704274 Vanzelfsprekend kunnen de leden van de C.J.V.clubs zich opgeven bij de clubleiding. SCHIEDAM Op zondag 3 fe bruari houdt de vereniging Het Sin gelkwartier een groot kinderkarna- val in zaal Marijke aan het Broers- veld 121. Het kinderkarnaval begint om 2 uur. Het clubhuiswerk Schiedam-Zuid wil op de woensdagmorgen met een praat- en handwerkgroep gaan starten. Zij die hierin interesse hebben kunnen zich woensdagmorgen om half tien aanmel den in de Zwartewaalsestraat 16. De geschiedenis van het bedrijf wordt in het museum getoond aan de hand van oude documenten, foto's en mo dellen. Men is er in geslaagd bijzonde re documenten te bemachtigen. Het logboek van de oude Wijsmuller, dat hij maakte op die eerste „runnersreis". Zijn doopbewijs, maar ook de foto's van de generaties, die het bedrijf heb ben geleid in voor en tegenspoed. We ontdekten een foto van kapitein Moerman, de man die model heeft ge staan voor Jan den Hartog's boek Hol lands Glorie. De man ook, die met drie anderen Bureau Wijsmuller na de laatste wereldoorlog opnieuw gestalte gaf. Het groepje enthousiaste vrijwilli gers, dat het Nationaal Sleepvaartmu- seum ,,In de vaart houdt" is er opnieuw in geslaagd een voor de liefhebbers leuke tentoonstelling in te richten. Met veel modellen (die vooral de jeugd erg aan zullen spreken), maar ook met unieke documenten en prachtige foto's. Noemen we de berging van het boo reiland Crion, dat op de rotsen van Guernsney klemvast was komen te zit ten. De berging van de tankers Elwood Mead, de Andros Patria. Staaltjes van vaderlandse sleepvaart- kunst, die internationaal de aandacht trokken. Van deze staaltjes Hollands Glorie zijn foto's, grote kleurenplaten te zien op deze nieuwe expositie in het Nationaal Sleepvaartmuseum. Uit het Stedelijk Museum aan de Hoogstraat is dinsdag een bronzen beeldje ontvreemd. Het beeldje genaamd de „Runner" heeft een waarde van driedui zend gulden. Muller en Wijsmuller, twee rederijen in de sleepvaartwereld, die klinkende na men hebben. Muller uit Terneuzen en Wijsmuller uit IJmuiden vormen het on derwerp van de expositie, die wordt en die is ingericht in het Nationaal Sleepvaartmuseum in Maassluis. Aan de hand van foto's en modellen in Dordrecht. Het was de grootvader van schepen wordt een beeld gegeven van de huidige direkteuren, Willem van deze rederijen, die ieder hun spo- Muller, die aanvankelijk op de West- ren op het gebied van de sleepvaart erschelde visserschepen, zeilschepen, hebben verdiend. Nu is wellicht Wijs- zoals hij die zelf ook had, maar buiten muller bekender dan Muller, maar bracht. Hij gaf zijn zoon de En Avant vlak de laatste toch niet uit. De eerste I, een sleepbootje en er zouden er velen begon in 1906, de Zeeuwin 1911 eri wel volgen. De opbloei van de laatste jaren vindt zijn oorsprong in de opening van de zeesluis in 1968, die Gent bereikbaar maakte voor schepen tot 60.000 dwt., toch flinke jongens. Er wordt nauw samengewerkt met de „Union de Remorqueage et de Sauve- tage S.A.", een Antwerpse onderne ming. Sleepwerk op de Westerschelde, assistentie van schepen in het Kanaal Gent-Terneuzen, hulp in de haven, duwvaart naar Rotterdam of Dor drecht vormen de belangrijkste werk zaamheden van de onderneming, waarvan het Nationaal Sleepvaartmu seum interessante en zeker beziens waardige zaken toont. De laatste tijd legt de rederij Willem Muller BV zich steeds meer toe op de zeesleepvaart, waarin ook al aardige resultaten werden geboekt. Veel bekender is natuurlijk de rederij Wijsmuller, de andere rederij, die in deze tentoonstelling wordt belicht. Sinds in 1906 kapiteitn Joh. F. Wijs muller begon met het overvaren van schepen op eigen kracht (het museum heeft foto's van de reis van het licht schip Suriname-rivier, dat omgebouwd werd tot schoener, zodat het op eigen zeilen naar de overkant kon varen). Ook ziet men er de sleepboot Holland, die in 1913 de eerste boot was van Wijsmuller zelf.

Het Nieuwe Stadsblad | 1980 | | pagina 21