Knoester van I.B.A. organiseert Het bestuur van de NTV De tuinbouw vakbeurs 1980 TAXI n Het verschil tussen boter en margarine ma NO ■VEILING SLEM Dit vignet op onze busjes betekent 24 uur per dag gereed staan... IMederlandse juinbouw m j&Ri Belt u maar. Rijdt u maar! bellen is rijden' Vlaardingen, tel: 151122 HET NIEUWE STADSBl AD PAGINA 36 VRIJDAG 1 FEBRUARI 1980 Het bestuur van de stichting „Nederlandse Tuinbouw Vakbeurs" is als volgt samengesteld: Ir. S. F. J. van Royen, voorzitter. Mr. C. Jansen, secretaris/penningmeester. Leden: J. Bruinsma, oud-voorzitter WéH&Té. M. Knoester, oud-organisator van de Tuinbouw vak beurs A tot Z. H. Alderliesten, namens de commissie v. leveranciers regelapparatuur. R. den Daas, namens de vereniging van Ned. fabrikanten van ketels en centrale verwarming. P. L. Denissen, namen de Bond van fabrieken en importeurs van, en de groothandel in gas- en oliebranders. J. Groot, namens de vereniging van kwekers en handelaren In groenten en planten in Nederland. J. Q. Struik, namens de vakvereniging van producenten/kwekers van tuln- bouwzaden, alsmede van handelaren in tulnbouwzaden en overige tuin man sa rti kelen. N. Verkade, namens de Algemene vereniging van Kassenbouwers. J. W. F. Verrijk, namens de federatie ,jlet landbouwwerktuig". De heer Knoester gunde zich echt de tijd. „Een goede organisator, wie zal hem vinden?" Stel die vraag in het Westland en de bestuursleden van de Stichting Nederlandse Tuinbouw Vak beurs zullen zonder aarzelen antw oorden: „Wij... En niet één keer, maar ieder jaar jaar weer!" De heren hoeven niet ver te gaan want in hun bestuur zetelt de heer M. Knoester, die met zijn zoon de directie voert van I.B.A. b.v„ het Internationaal Bureau voor Agra rische publiciteit. Met senior hadden we dinsdag j.l. een gesprek naar aanleiding van de Tuin bouw Vakbeurs 1980, die volgende week dinsdag begint. Dat wordt dan de 7e beurs van deze naam;-de eerste werd in 1974 in Delft gehouden, alle overigen werden in de Veiling Bleiswijk georganiseerd. Vóór 74 was de heer Knoester Sr. de grote man van de Tuinbouw Vakbeurs A tot Z, die 6 jaar geleden met de Westlandse Handels Tentoonstelling (WêHéTé) fuseerde. Deze fusie werd tot stand gebracht door Ir. S. F. J. van Royen, destijds voorzitter van de Ka mer van Koophandel Delft. Overigens na moeizaam onderhandelingen. De 2 GROTE ERVARING De heer Knoester moet wel iets van tuinbouw afweten, dan kan niet an ders. Wie nog geen chrysant van een krop sla kan onderscheiden begint nooit met het organiseren van een Tuinbouwvakbeurs. Gevraagd naar zijn ervaring zegt de heer Knoester dat hij altijd in de agrarische sector werk zaam is geweest. Op kantoren van de diverse groentenveilingen, bij het Pro ductschap voor groenten en fruit en daar na 14 jaar bij het Centraal Bureau voor Tuinbouwveilingen. De organisatorische kneepjes had hij al onder de knie toen hij de Hobby beurs in Den Haag opzette en de Tuinbouw vakbeurs A tot Z leerde hem alles wat een organisator wel en niet moet doen. Die grote ervaring benut de heer Knoester nu al 7 jaar voor de opzet van de Nederlandse Tuinbouw Vakbeurs. Men moet zo'n man wel de ruimte ge ven en die krijgt hij dan ook: in de grootste veilinghal van Nederland. Die staat in Bleiswijk, niet ver van het Westland. Zijn buro I.B.A. heeft de bedrijven, die met een stand op de beurs willen staan, 27.000 m2 vloerop pervlak te bieden. Een enorme ruimte, maar desalniettemin moeten de heren Knoester de liefhebbers nog selecteren. Alleen vakgerichte bedrijven, die zich uitsluitend met de toelevering aan de tuinbouw bezig houden, komen in aanmerking. En die moeten dan als zodanig nog bela/tgrijk zijn ook. De Beurs richt zich alleen op de tuinbouw, maar van wat daarmee verband houdt ontbreekt dan ook niets! VOORBEREIDING Met de voorbereiding van de Tuin bouw Vakbeurs zijn de heren Knoester 8 maanden bezig. Met ruim 300 stand houders worden contacten onderhou den en men kan zich voorstellen dat de telefoon niet stilstaat en dat er een zee van brieven heen en weer golft. Het aan de hand van verkregen informatie in- genoemde vakbeurzen werden in een stichting ondergebracht die de naam N.T.V.: Nederlandse Tuinbouw Vak beurs kreeg. delen van 27.000 m2 op een platte grond is ook een tijdrovende bezigheid. Een zeer omvangrijk project is de Beurs catalogus, die steeds dikker wordt. In 1978 besloeg de inhoud 276 pagina's en nu, voor 1980, wordt op 320 pagina's gerekend. Daarnaast moet het nodige propagandamateriaal verzorgd worden. Wij kijken de heer Knoester Sr. eens aan en vragen ons af of de geweldige taak, die hij nu al voor de 7e keer op de schouders neemt, niet te zwaar wordt. Goed, zijn zoon neemt veel van hem over maar wat overblijft is voor een man van 66 jaar meer dan genoeg. Denk eens aan een paar praktische puntjes: de standhouders slapen 's nachts niet in de open lucht en leven niet op water en brood gedurende de 5 beursdagen. IBA reserveert hotelka mers in de omgeving van Bleiswijk, IBA zorgt voor een vakbeurs-restau rant in de veiling. Met dat restaurant bemoeit het bureau zich verder niet, de man die het bedrijf runt, huurt zelf ruimte in de hal. Maar laat die man het afweten (en dat deed hij 14 dagen geleden) dan moet IBA wel voor een plaatsvervanger zorgen. Zorgen genoeg dus en naarmate de opening van de beurs nadert spitsen de zaken zich toe. Voor de aanleg van leidingen hebben de eleciriciëns 14 dagen nodig en de PTT heeft een week werk aan het in stalleren van een telefooncentrale met alle erop en eraan. Het bouwen van de stands en het ver der inrichten van de veilinghal vergt 10 dagen. Er moeten 50 freelancers aan genomen worden voor de diverse dienstverleningen, er moeten afspra ken gemaakt worden met Rijks- en ge meentepolitie wat de regeling van het verkeer betreft. Men verwacht 50.000 bezoekers en die komen uit alle delen van de wereld. Dus moeten er tolken zijn en de VVV's van Delft en Rotterdam verlenen de nodige bijstand als het gaat om het on derbrengen van hen, die van verre ko- DE OPENING Als wij dat alles hadden moeten orga niseren zouden wij zeker het hoofd zijn kwijtgeraakt en op het laatste moment zouden wij dan ontdekt hebben dat een beurs ook nog geopend moet worden. Iemand als de heer Knoester vergeet .zoiets niet, de 500 mensen die voor de opening v.an de 7e Nederlandse Tuin bouw Vakbeurs zijn uitgenodigd heb ben de schriftelijke invitaite al weken in huis. En Dr. W. H. Kemmers, direc teur van het Centraal Bureau van de Tuinbouwveilingen in Nederland, die de opening officieel zal verrichten, hoeft zijn toespraak niet op het laatste moment op papier te slingeren want hij werd tijdig aangezocht. De heren Knoester hebben alles geregeld, zonder paniektoestanden. Zij zijn het rustig kloppend hart van de organisatie. Het hart van de Vakbeurs zijn de handels kwekerijen, die met hun fraaie bloe- menarrangementen het geheel tot een lust voor het oog maken- Want eerlijk gezegd: tuinbouwapparatuur, roltafels en sorteermachines worden tegenwoor dig in aantrekkelijke kleuren tentoon gesteld maar geen verfje kan met de stille pracht van een bloem concurre ren. Een aardige bijzonderheid is nog dat de kwekers al een jaar van tevoren be zig zijn met de kweek van bloemen voor de NTV. LEVENSWERK De heer Knoester is altijd bezig met de NTB; de beurs zou men bijna zijn le venswerk kunnen noemen. Hij ervaart dat zelf ook zo en zegt dat dit werk hem veel voldoedoening heeft geschon ken. Hij hoopt nog wei een paar jaar door te gaan. Hij verheugt zich in de komende ge beurtenissen: „Het is ieder jaar een heel feest als ik alle vrienden en relaties weer zie", zegt hij. Wij denken dat de sympathieke directeur van I.B.A. die, ondanks de grote drukte zo vlak voor de beursdagen, ruim de tijd nam om ons te woord te staan, straks ook veel tijd zal moeten nemen om zijn vrien den de hand te drukken. Want dat zul len er niet weinig zijn... A.D. u vi rïp Het affiche voor 1980, zwarte letters ook zeer goed leesbaar.^ sen gele ondergrond. Zeer zakelijk maar Eén telefoontje en de Eurotax komt voor uw deur en brengt u met uw begeleider waar u heen wilt. Dag en nacht. 24 van de 24 uur staat EURO-TAX-rolstoel vervoer voor u klaar. Met zijn speciaal ingerichte busies Waar de rolstoel wordt ingereden en daarna stevig verankerd, waarbii ook de aangepaste veiligheidsgordels voor optimale veiligheid zorgen. Het systeem werd ontwikkeld in samenwerking met de Technische Hogeschool in Delft en is goedgekeurd door de Ri|ksdienst voor het Wegverkeer' Voor individueel groeps- vervoer (tot 8 pers.) Geschikt voor alle typen rolstoelen, ook elektrische Begeleider en mede-- passagiers GRATIS! Wij rijden ook op rekening van ziekenfondsen en G.A.K. Boter wordt gemaakt van de room van de melk. In de fabriek wordt de melk gecentrifugeerd, waarbij de room wordt afgescheiden. Die wordt dan ge pasteuriseerd, zodat eventuele ziekte kiemen worden gedood. Het pasteuri seren geschiedt voor verhitting. De room wordt vervolgens weer gekoeld en er wordt zuursel aan toegevoegd. Geur en smaak van de boter worden voorna melijk door het zuursel bepaald. De room. die nu zuur is geworden, wordt gekarnd. In grote roestvrij stalen karn- kneders wordt ze gedurende een half uur flink in beweging gehouden, waar door de vetdeeltjes aan elkaar gaan klonteren en boterkorrels vormen. Als de karnkneder wordt stilgezet, komen de boterkorrels boven drijven. De vloeistof die is ontstaan, noemen we karnemelk. Deze karnemelk wordt af gevoerd en de boterkorrels worden ge kneed tot een soepele massa. Dat is bo ter. Ze wordt streng gekeurd en dan verpakt. Meestal in wikkels waardoor pakjes van 250 gram ontstaan. Margarine is 110 jaar geleden voor het eerst bereid door de Franse chemicus Mège Mouriès. die van zijn regering dé opdracht had gekregen een goedkoop vervangingsmiddel voor boter te ver vaardigen. Dat vervangsntiddel moest bovendien lang houdbaar zijn. Mou riès noemde zijn vinding margarine. Hij perste rundvet uit en verwerkt de olie-achtige stof die hij verkreeg met koemelk en water tot een produkt dat op boter geleek. Sindsdien is er veel veranderd in de margarine-bereiding. De apparatuur, die in het begin sterk leek op die voor de boterbereiding. is danig veranderd. Er zi jn nu machines, die de benodigde grondstoffen gelijk tijdig karnen, koelen en kneden en het cindprodukt afleveren bij de verpak kingsmachines.

Het Nieuwe Stadsblad | 1980 | | pagina 36