Overzicht cursussen Zaalvoetbal: wedstrijd Groenoord gestaakt Twee Schiedamse koren brengen moderne muziek Huishoudelijke Voorlichting m M. C. M. de Groothuis, Stadhouderslaan 28-30 PROGRAMMA HET NIEUWE STADSBLAD PAGINA 25 WOENSDAG 6 FEBRUARI 1980 Het programma van de Huishoude lijke Voorlichting is als volgt: Zelf kleding maken 12 lessen van 2 1/2 uur naar keuze 's morgens, 's middags en 's avonds. Plaats: Stadhouderslaan 30, het Kruisgebouw in Groenoord- en de Huishoudschool „de Hargahof" in Groenoord. Er zijn nog plaatsen op maandagmiddag, dinsdagavond en woensdagavond in de Stadhouder slaan en op dinsdagavond in de Hargahof. Koken voor beginners 8 lessen van 2 1/2 uur op dinsdag avond in de huishoudschool „de Hoeksteen", B. v. Haarenlaan 1155 ^kosten ƒ50.— plus ingrediënten- geld. Deze kursus start bij vol doende belangstelling in april. Fijne keuken 8 lessen van 2 uur op maandag avond in de huishoudschool „de Hoeksteen", B. v. Haarenlaan 1155, kosten ƒ50— plus ingredieënten- geld. Voor de kursus in mei is nog 1 plaats. Indische keuken 8 lessen van 2 1/2 uur op donder dagavond in de huishoudschool „de Hoeksteen",, B. v. Haarenlaan 1155, kosten ƒ50,— plus ingrediënten- geld. Voor de kursus eie in maart begint zijn nog een paar plaatsen. Gezond vegetarisch koken 8 lessen van 2 uur op woensda- gaovnd in „de Hoeksteen", kosten f 600,— plus ingrediëntengeld. Deze kursus is t/m september vol. Wandkleden 8 lessen van 2 1/2 uur op maandag morgen en maandagavond in de Stadhouderslaan 30. Start zo snel mogelijk bij voldoende belangstel ling. Gymnastiek 8 lessen van 1 uur op maandag: avond in het dienstencentrum „de 4 Molens" en op donderdagmorgen in „Chr. Soc. Belangen". Eenvoudige reparaties in huis 6 lessen van 2 uur op woensdag avond in het Ontmoetingscentrum Overschiesestraat 44, kosten 40. Deze kursus start bij voldoende be langstelling zo spoedig moge- lijk.p08sl080Ll Schoonheidsverzorging door uzelf 5 lessen van 2 uur op woensdag morgen en woensdagavond in de Stadhouderslaan 30. Kosten 30, (plus preparatengeld 7,50) Hatha yoga 12 lessen van'1 uur op maandag middag in „Chr. Soc. Belangen", dinsdagavond in „de 4 Molens", woensdagmorgen in dé Stadhou derslaan 30 en donderdagavond in het gymlokaal aan de Nolenslaan. Op maandagmiddag zijn nog een paar plaatsen. Kosten 70, Reanimatie/beademing/ hartmassage 3 lessen van 2 uur op donderdag avond in het M.C.M. de Groothuis, Stadhouderslaan 30, kosten 15, Dokakursus (ontwikkelen en vergroten in een donkere kamer) 3 lessen van 3 uur (maximaal 5 per sonen) op maandagavond of woens dagavond, in de Tuinlaan 98, kos ten 57,— plus materiaalkosten 25,—. Poppen maken 8 lessen van 21/2 uur op dinsdag avond in de Stadhouderslaan 30 of in het kruisgebouw in Groenoord, kosten 45,—. Start bij voldoende belangstelling zo spoedig mogelijk. Praten en luisteren 8 lessen van 2 uur op maandag avond in de Stadhouderslaan 30, kosten 50, De kursus eenvoudige reparaties in huis willen wij speciaal onder uw aandacht brengen. Deze kursus be staat uit 6 lessen van 2 uur op woensdagavond. De le 3 lessen worden gegeven door een timmer man. Onder zijn leiding oefent u in het gebruik van gereedschap en maakt u een werkstuk. U kunt bij hem ook uw problemen voorleggen over het maken van pluggen in de muur, verbreden van kozijnen, deur die klemt etc. De 2e serie van 3 lessen wordt verzorgd door een elektricien. Daarbij gaat het vooral om het vei lig verrichten van karweitjes en re paraties op het gebied van elektrici teit onder andere het aansluiten van een lamp, repareren van stek kers etc. Door een werkstuk te ma ken krijgt u inzicht in de meest voorkomende aansluitingen. Zowel mannen als vrouwen zijn welk om op deze kursus. Deze kursus wordt gegeven in het ontmoetingscentrum Overschieses- tr. 44, en start bij voldoende belang stelling zo spoedig mogelijk. U kunt zich laten inschrijven bij de admi nistratie tegen betaling van het kur- susgeld. De openingstijden van ons kantoor zijn: maandag t/m donder dag van 9.30 uur tot 12 uur en maandagavond van 19.00 tot 20.30 uur, tel. 264781, Stadhouderslaan 30. Al deze kursussen zijn gratis voor mensen zonder werk, die een W.W., een W.W.W., een R.W.V., een W.A.O., of een A.A.W. uitkering ontvangen. Het zaalteam van UrStas dat zich door een 7-1 overwinning wat vaster op de eerste plaats van de derde klas nestelde. SCHIEDAM In de hoofdklasse vande zaalvoetbalkompetitie heeft Martinit de eerstr plaats moeten af staan aan Neptunus. Medekandida ten WOH en PPSC verloren ook en Groenoord zag de wedstrijd in en tegen Hellevoetsluis gestaakt. PPSCEurosport 1-2 De Schiedammers hebben één van hun slechtste wedstrijden gespeeld uit deze kompetitie. De jeugdige ploeg van Europsort heeft het PPSC danig lastig gemaakt. Wel speelden de Rotterdammers erg verdedigend en dat is nu juist iets, waar PPSC niet tegenop kan. PPSC begon wel goed en direct na het begin was een goede voorzet van Dick Vos te moeilijk voor Ron de Bruin en deze schoot dan ook hard naast. Jan 't Hoen had zijn dag, niet, alleen voor de Rotter damse doelman faalde hij gran dioos. Na twintig minuten had PPSC toch succes. Doelman Rinus Suurmond gooide de bal ver naar voren, Arie van de Klooster maakte de bal goed dood, passeerde twee man en schoot daarna keurig in 1-0. De Schiedammers kregen in de eer ste helft de beste kansen, maar ze werden niet benut. Jan 't Hoen kreeg weer een goede kans, maar nu werd zijn schot door de staander gekeerd. In de laatste minuut van de eerste helft kwam Eurosport aan de verdiende gelijkmaker 1-1. In de tweede helft probeerde PPSC er al- SCHIEDAM Op vrijdag 15 februari geven een tweetal Schiedamse ko ren een gezamenlijke uitvoering in de Magnalia Dei Kerk aan de Albarda- straat 67. Het concert wordt georganiseerd door de afdeling zang van de Schiedamse gemeenschap, onder de veelzeggende titel: „The Magic of Mu- s;ic" zullen de deelnemende koren vooral werk brengen van hedendaagse componisten. In een communiqué zegt de Schie damse Gemeenschap dat men bij de afdeling zang eens wat meer aandacht wilde gaan besteden aan het repertoire. De meeste koren brengen op hun uitvoeringen bekende werken, voor een bekend vast publiek. De afde ling zang vond echter dat het zo langzamerhand tijd werd eens aan dacht te besteden aan een wat min der makkelijk repertoire. Men is zich er van bewust dat het werk van hedendaagse- componis ten voor velen een moeilijk toe gankelijke materie is. De muziek van onze tijd is tamelijk ingewik keld voor zowel de uitvoerende ko ren als voor het publiek, zegt de Schiedamse Gemeenschap, maar toch wilde de afdeling zang juist met dit gegeven iets gaan doen. Men legde daartoe kontakt met de componist Bernard van Beurden, die zich inzet de hedendaagse mu ziek samen met amateurs aan te pakken en wat meer bekendheid te geven. Van Beurden heeft meer maals op bijeenkomsten de Schie damse koren uitleg gegevn over he dendaagse muziek. De naam „The Magic of Music" is niet willekeurig gekozen. Het is een naam van een door Ton de Leeuw gecomponeerd muziekwerk en juist dit werk zal als een rode draad door het programma heenlopen en als slot van het concert door de beide medewerkende koren en misschien zelfs door het publiek worden uitgevoerd. De medewerkende koren brengen naast nog een modern werk ook een bekender, vroeger werk, om het verschil des te beter te laten uitko men. Voor het publiek zou deze avond erg interessant kunnen zijn. Organisaties die zich met de mo derne muziek bezighouden geven informatie en Bernard van Beur den zal het een en ander vertellen en verduidelijken. Ook de mede werkende solisten brengen een mo dern repertoire en zullen dit toe lichten. Het uitgangspunt was vooral om zo wel de koren, als andere belangstel- lenden eens te confronteren met iets anders, dan wat al jaren ge beurt. „Veel mensen wijzen nieuwe ontwikkelingen af, nog zelfs zonder ooit maar eens iets ervan gehoord te hebben. Er bestaan veel vooroor delen ten opzichte van de heden daagse muziek". „Maar de mensen gebruiken ook dagelijks alle technische ontwikke lingen van onze tijd (auto's, koel kasten, TV's en noem maar op) dus waarom zouden we de muziek van onze tijd links laten liggen en maar terug blijven vallen op het bekende, vaste repertoire, dat vaak al eeu wen oud is", zegt de Schiedamse Gemeenscha%p Het programma voor de zang avond ziet er als volgt uit: - Schiedams Vrouwenkoor met werken van Obrecht en Brumel. - Excelsior met fragmenten van Ma gie of Music van Ton de Leeuw. - Piano- solo: Peter Beijersbergen van Henegcuwen met werken van Lord Berners. - Excelsior met Lilith van Bernard van Beurden. - Ensemble van het Rotterdams Conservatorium met AD van Ber nard van Beurden. - Pauze. - Schiedams Vrouwenkoor met fragmenten van Magic of Music van Ton de Leeuw. - Schiedams Vrouwenkoor met de Rei van Joffers van Hendrik de Regt. - Liederen met Piano: Margriet van Henegouwen, mezzo sopraan, Peter Beijersbergen van Henegouwen, piano, werken van Lord Berners en les aan te doen, maar kreeg geen kans voor een doelpunt. Ron de Bruin, alleen voor de doelman, schoot hard tegen de doelman op en ook Frans Brand kwam vrij voor doel maar schoot hoog over. Halverwege de tweede helft werd Jan 't Hoen onderuit gehaald en de uitstekend leidende scheidsrechter Dick van de Ham kende PPSC een strafschop toe. Arie Bel ging ook al in de malaise delen en zag zijn inzet door de Eurosportdoelman gestopt. Vijf minuten voor tijd maakte de Rotterdammers 1-2 en PPSC was niet meer bij machte om daar ver andering in te brengen. In de laat ste minuut schoot Arie van de Klooster ook nog naast. MartinitGIZ 4-6. Martinit kwam al snel op een 0-2 achterstand. Ron Brust scoorde 1-2 en via een strafschop van Ghiel Gouka werd het weer gelijk 2-2. Martinit veerde op en Jan Blom kon de ruststand op 3-2 brengen. In de tweede helft werd Martinit zwaar onder druk gezet en de ploeg van coach Joop Schop kreeg drie doelpunten op rij tegen 3-5. Jan Blom bracht de spanning nog even terug 4-5 maar het laatste woord was weer aan GLZ die de eindstand op 4-6 bepaalde. HellevoetsluisGroenoord gestaakt Bij een 2-1 voorsprong voor Helle voetsluis heeft scheidsrechter Ger Houwen 17 minuten voor tijd de wedstrijd gestaakt. Op dat moment zaten er drie spelers van Groenoord op de strafbank te weten Karei Bronsgeest, Piet Romeijn en Jan Kloos. Groenoord-doelman Jos vaü der Zee en John Wanders waren toen alleen nog maar over. Trainer- /coach Aad Kloppers van Groe noord maakte zich hier nogal kwaad over en attendeerde de scheidsrechter dat verder spelen zo niet mogelijk was. Scheidsrechter Houwen stuurde de coach de zaal uit en staakte daarna de wedstrijd. SPSV—FC Promenade 3-1. De Schiedamse Politie Sport Ver eniging behaalde de derde overwin ning in successie. Jan Kooy zorgde voor 1-0 maar Promenade kwam op 1-1 "bij de rust. Leen Schuller en Epi Groeneveld zorgden voor de 3-1 overwinning. UrsusRoestvast 7-1 Ursus nestelde zich wat steviger op de eerste plaats in de derde klas door een ruime overwinning. In de eerste helft ging het wat moeizaam en werd er slechts een 2-0 stand be reikt door doelpunten van Tom Koogje en Kees Dontje. In de tweede helft liep alles beter ges meerd bij de Schiedammers en Rebecca Clarke. - Excelsior met werken van Mozart. - Schiedams Vrouwenkoor en Ex celsior samen met: The Magic of Music van Ton de Leeuw. De toegangsprijs is bewust laagge houden: 3,Het uitgebreide pro grammaboekje is gratis aan de zaal te krijgen. Kaartverkoop bij de VVV/SG en 's avonds aan de zaal. Het concert begint om 20.00 uur. Coen Steenbergen (2x), Kees Dontje (?x) en Henk Verwey zorg den voor een 7-0 voorsprong. In de laatste minuut wist Roestvast de eer te redden door doelman Joop Kuiters te passeren. FCN'66—Lombardijen 16-1. FC Nieuwland behaalde een mon steroverwinning op het zeer zwakke Lombardijen. De Schie dammers ploeg had al twaalf doel punten gemaakt voordat FCN doel man Theo Geeve gepasseerd werd. De doelpuntenmakers waren Henk van der Lely (7x), Joop van Gulik (6x), Peter Friederich, Martin Schaap en Wim de Groot elk één maal. SFC-LMO 2-3 SFC is niet alleen aan de kop van de ranglijst kunnen blijven. De Schiedammers delen nu die eerste plaats met de tegenstander van maandagavond LMO. Het was 0-2 bij de rust en in de tweede helft werd het zelfs 0-3 voordat Krien van Gerven een tegendoelpunt kon maken. Piet de Nijs zorgde voor spanning door 2-3 te laten aanteke nen en daarna viel het licht van het elektronisch scorebord u it en moest de scheidsrechter zelf de tijd in de gaten houden. Bij het laatste fluitsignaal protesteerde SFC nog wel voor het te kort spelen maar de arbiter ging daar niet op in. GTBNCS 4-5. GTB kwam met 0-1 achter door een strafschop. Koos Hoek kreeg even eens een strafschop te nemen maar miste. Via 0-2 was het Gé Killestein' die er 1-2 van maakte. NCS bracht de ruststand op 1-3. Rinus Hendriks zorgde weer voor de spanning door 2-3 te laten noteren. NCS liep uit naar 2-5 maar toch konden Koos Hoek en Willem Janson de eind stand op 4-5 brengen. DRZDCMR 7-1 DRZ had. het niet moeilijk tegen DCMR en leidde bij de rust al met 3-0 door doelpunten van Ab Wolt huis (2x) en Ronald van der Linden. Cees Bruinsel (2x) en Ab Wolthuis brachten de stand op 6-0 voordat Ben Stip voor DCMR kon tegensco- ren. Piet van Os bracht het einde op 7-1. OACN Boys—C Portugues 2-2. Willem de Klerk en Henk Lansber gen zetten de Boys op 2-0 bij de rust. In deze sportieve wedstrijd die uitstekend werd geleid door scheidsrechter. J. Kimah wist de Portugese ploeg toch een gelijkspel te bewerkstelligen. Heineken—WF 4-4. Heineken kwam op 2-0 voordat Ti- nus van Loenen voor WF kon tegendoelpunten 2-1. De tweede helft ging WF in met een 3-1 achter stand. Peet den Hartog en Siem van Loenen brachten de ploegen weer naast elkaar 3-3. WF kwam zelfs op een voorsprong maar Heineken kwam verdiend aan de gelijkma ker. Uitslagen De overige uitslagen waren: VVHR—Demos 4-3, Steeds Volhar den—Hermes DVS 7-2, SMVSchiedam 6-3, VDLSW 5- 5, GWS—HBSS 1-2 en FC Blanken burg—B FC 2-2.

Het Nieuwe Stadsblad | 1980 | | pagina 25