Platanen moeten verhuizen ZAKEN VIZIER in sporthal OJC vraagt vrijwilligers Cafetaria en party-service Kempers Onze krant mikt vandaag op: in onze surfshop Div. surfplanken, occasions, vanaf 695.- Surf-accessoires, surfpakken HET NIEUWE STADSBLAD PAGINA 25 VRIJDAG 22 FEBRUARI 1980 Het bomenverplanten aan de 's Gravelandseweg was een karweitje voor' een daarin gespecialiseerd bedrijf uit Brabant. een reconstruktie plaatsvinden van het bomenbestand. Van de hier al fors ontwikkelde platanen, die des tijds in dubbele rijen werden ge plant, maakte de afdeling plantsoe nen (Eén enkele rij. Het overschot kreeg een plaats el ders in het industriegebied. Het me chanisch uitgraven van de bomen met wortel en al werd uitge voerd door het in dit soort werk ge specialiseerde bedrijf Van Iersel uit Biezen-Mortel, Brabant. Als in de nieuwe woningen van de wijk Woudhoek binnenkort de eer ste bewoners komen zorgt de plant soenendienst voor een wat vriende lijker aanzien van de naaste omge ving. In de nieuwe wijk zullen jonge bomen en heesters worden "aange plant, met als basis vijftien volwas- i sen populieren die afkomstig zijn uit de omgeving van het vliegveld Ypenburg. De bomen moeten daar verdwijnen wegens verbreding van de naburige rijbanen. Van de dubbele rij bomen aan de 's Gravelandseweg werd door plantsoe nendienst één énkele rij gemaakt. honden die voor het eindexamen staan van de cursus „Gedrag en Ge hoorzaamheid" op de Schiedamse Wielerbaan. Belangstellende hon denbezitters kunnen hier een kijkje komen nemen om te zien hoe er bij deze training tussen hond en baas een nauwe band wordt gekweekt. nieuws te brengen. Voor Schiedam zullen dat ditmaal zijn een grote poppenstand met antieke poppen en een stand waar oude postzegels te koop zijn. De opzet van de Antie kade is ongeveer gelijk aan vorig jaar. Ook antiekhandelaren uit Schie dam kunnen aan de beurs deelne men. Zij dienen zich daarvoor in verbinding te stellen met organisa tiebureau Antiekade, Postbus 1, Limmem, telefoon 02205-1241. De openingstijden voor de antiek beurs in de sporthal zijn: vrijdag van vijf tot tien uur 's avonds, en zaterdag en zondag van elf tot zes uur. SCHIEDAM Antiekliefhebbers uit Schiedam en omstreken kunnen het weekeinde van 11,12 en 13 april vast vrijhouden, want op die data wordt in Sporthal Margriet voor het tweede achtereenvolgende jaar de „Antiekade" gehouden. De Antiekade wordt georganiseerd door het gelijknamige bureau uit Limmen (Limb), dat per jaar tussen de twintig en dertig antiekbeurzen door het hele land op poten zet. Teder jaar probeert Antiekade iets Schiedam en de Propagandacom- missie, zodat iedere Schiedammer op zijn persoonlijk probleem en grieven antwoord kan krijgen. De WD-Schiedam wil op deze ma nier proberen duidelijkheid te scheppen over vele WD standpun ten en hoopt zo allerlei onder de mensen levende vooroordelen te kunnen ontzenuwen. SCHIEDAM De WD-afdeling Schiedam is van plan om in de naaste toekomst eens in de twee maanden een wijk van onze stad te bezoeken. De bedoeling van deze „Wijkont- moetingsavonden" is de betrokken bewoners in de diverse wijken en de gelegenheid te geven om ten eer ste eens kennis te nemen van de be doelingen van de WD over allerlei zaken zoals: problemen die in de di verse wijken leven op plaatselijk gebied, vragen die onder de mensen leven op landelijk gebied over poli tieke en ideologische inzichten, en zovoorts. Deze avonden worden georgani seerd door de Propagandacommis- sie, in samenwerking met het afde lingsbestuur en de frakties. De eer ste van deze avonden wordt gehou den dinsdag 26 februari in gebouw „De Ark", Hargplein 101, specifiek bedoeld voor bewoners van Kethel - Groenoord - Woudhoek, maar alle geïnteresseerde Schiedammers zijn van harte welkom. Op deze avond zullen aanwezig zijn: de voltallige WD-raadsfrak- ties. leden van het WD-bestuur SCHIEDAM Op 8 februari is aan de Lange Singelstraat 109 geopend Cafetaria-partyservice Kempers. De eigenaar, de heer Kempers, is groot geworden in de kokswereld en is reeds 10 jaar chef-kok. Vandaar dat hij er zijn hand niet voor omdraait alles wat in zijn ca fetaria op tafel komt, zelf klaar te maken. Het meeste kan worden bereid waar de mensen zelf bij zijn, zodat de klant kan zien dat hij zuivere produkten voorgeschoteld krijgt. Zo komen er op de menukaart voor: salades, broodjes met room boter, vissoorten, gegrinde pro dukten enzovoorts. Ook is er in de cafetaria plaats om rustig zittend een kopje koffie te drinken, met gebak desgewenst. 's Zomers kan men zelfs gebruik maken van een terrasje. Voorts kan de heer Kempers op be stelling ijstaarten leveren, alsmede toastjes en salades voor parties. Ook is het mogelijk hier een com plete maaltijd te verkrijgen, om mee naar huis te nemen. Hierin is weer heel wat keus uit soepen, nas- si, bami, goulash, entrecóte en der gelijke. De heer Kempers benadrukt dal hij deze gerechten eveneens zeil klaarmaakt. Geassisteerd door zijn vrouw, hoopt hij zijn zaak uit te bouwen tot een gerenommeerde ca fetaria. Alleen 's maandags is cafetaria Kempers gesloten. Alle andere da gen is men geopend van 12 urn 's middags tot 12 uur 's nachts. SCHIEDAM De Stichting Open Jongeren Centrum Schiedam- Noord zoekt vrijwilligers die willen meehelpen met het organiseren van verschillende aktiviteiten speciaal voor de jeugd. Omdat het Open Jongeren Cen trum (OJC) nog niet over een eigen ruimte beschikt de besprekingen daarover zijn nog steeds niet afge rond moeten deze aktiviteiten el ders worden georganiseerd. De voornaamste plannen zijn films draaien in boerderij Landvreugd (in Schiedam-Noord) en het geven van een aantal concerten, waarvoor men van het Passage Theater ge bruik wil maken. Het OJC week daarvoor overigens al eerder naar het Passage Theater uit, en wel op 22 december van het afgelopen jaar. Op het programma stonden toen film, muziek en gezelligheid. Twee bekende groepen verzorgden die dag een live optreden, in de foyer van het theater waren wat „straat muzikanten" en de gebeurtenis werd gecompleteerd met films die ook muziek als onderwerp hadden. Het OJC wil een dergelijke groots opgezette dag, die vorig jaar zo'n succes werd, graag herhalen. Het OJC omschrijft zichzelf als een groep jongeren die vindt dat er veel te weinig te doen is in Schiedam. Vooral in Schiedam-Noord is vol gens hen letterlijk niets te beleven. Om wat meer leven in de brouwerij te brengen is het OJC nu op zoek naar vrijwilligers die willen mee werken met de binnenkort te orga niseren aktiviteiten als de concer ten en de films. Deze vrijwilligers zouden kunnen helpen bij het uitzoeken van de te draaien films en het opzetten en uit voeren van de aktiviteiten. Wie zin heeft om zich daar voor in te zetten kan kontakt opnemen met het OJC Schiedam Noord, Postbus 4070 Schiedam. Het OJC is telefonisch te bereiken in de caravan van de SSSN aan het Urlusplein, telefoon nummer 702207. Nieuwe surfplanken nog voor de oude goedkope prij zen plus een verrassing toe! met kortingen tot WW /O Alle werkdagen geopend.

Het Nieuwe Stadsblad | 1980 | | pagina 25