Modehuis Sinke: show met sportieve inslag Maar ook mantelpak is weer terug van weggeweest Snertstad" Auto in brand Scholieren spelen tweetal musicals HET NIEUWE STADSBLAD PAGINA 16 VRIJDAG 29 FEBRUARI 1980 Een zonnejurk met schuinverwerkte streep. Als het nu maar zomer wil worden! Blazers, volgens klassiek model. Makkelijk voor de kille avonden. Deze week zorgde Modehuis Sinke voor een voorproefje van de lente zelf. In Sinke's modehuizen in Delft en in Schiedam werd de voorjaars- en zomermode geïntroduceerd met drie grandioze shows. Vier manne quins in de maten 36, 38, 42 en 44 passend, flaneerden 2 uur lang in steeds andere kleding langs de be wonderende toeschouwsters. De shows die gegeven werden in de royale verkoopruimtes van Sinke, waren elke avond tot de laatste plaats bezèt. Met Karin Verstrate als ladyspea ker werden de mannequins voorge steld aan het publiek. Zij toonden steeds een serie kledingstukken die qua kleur of qua merk êén geheel vormden. Zo werd begonnen met allerlei kleding in badstof velours. We zagen daarin sportieve kleding zoals een trois pièces in een mooie kleur groen, waarvan alle delen, jasje, rok en jumper los verkrijg baar zijn. Ook de grotere maten worden in het sportieve genre niet vergeten. Er was een fraai uitgevoerd don kerblauw broekpak, eveneens van badstof velours. Wat het deze zomer volgens Karin Verstrate helemaal gaat maken is een topje of plastron onder de blou se. Getoond werd o.a. een azuur blauwe japon met daaronder een gestreept plastron In de pantalons zijn dit keer zak ken, voor zowel als achter, achter wege gelaten. Dat komt een slank silhouet ten goede. We hebben tij dens de show namen gehoord van vele bekende merken. Eigenlijk kunnen we wel zeggen dat alle be kende kledingmerken wel aanwezig zijn. Zo zijn er modellen van Betty Bar clay, Elvi couture, Delmond Fran- kemalder en Jotto enzovoorts. MANTELS EN BLAZERS Ook in de mantelmode is er een grote keus. Blazers volgens klassiek model, maar ook vest-achtige mo dellen zonder knopen en mét cein tuur. Regenmantels, een onmisbaar onderdeel in ons klimaat, zijner ook te kust en te keur. Bijzonder mooi was de taupe-kleurige/in trench coat model. Voor een klein prijsje een beige re genjas- met leuke schouderaccen ten, èn een opvallende, witte regen jas. De besmettelijke tint is geen bezwaar in dit geval want de jas is goed Wasbaar. Bij de zomermantels werden pi kante dopjes gedragen, dijkwijls met de ouderwetse, maar nu weer op opduikende voile! In die bijpassende tintjes rose en blauw stond het heel apart. Heel enthousiast werd ontvangen een combinatie van een geplis- seerde ruitrok met lila en cérise. Er zijn trouwens vele geplisseerde en geplooide rokken voor het ko mende seizoen. Wat dat betreft zet de winterse trend dus nog even door. Er zijn veel pasteltinten gebruikt daarbij, hetgeen velen wel zal aan staan. Voor blondjes en voor don kere types zijn daar vele flatteuze combinaties in te maken. Zijn deze tintjes op zich al aardig, de japonnetjes van seersucker (bobbeltjes) katoen, mogen er even eens zijn. Verdere materialen voor goed draagbare jurken waren voile en tricot. TOPHIT TERUG Terug van weggeweest. Een tophit van een aantal jaren ge leden, de japon met jasje, is er weer! Dat zal velen plezier doen, want met zo'n handig jasje is het mogelijk een luchtig zonnejrukjes om te toveren in een meer gekleed geheel. En goed voorbeeld hiervan is de blauwe zonnejurk met een schuin verwerkte streep, waarbij het jasje het sportieve uiterlijk maskeert. In de pauze konden de mannequins even uitrusten van hunvermoei- dende werk. De gasten van Mode huis Sinke konden het geziene op zich laten inwerken onder het genot van een drankje. Ook werd de slanke lijn een ogenblik helemaal vergeten toen er schalen met bon bons en hapjes rondgingen. „JOGGEN" Men zal bij Sinke gedacht hebben: de extra pondjes moet men maar zien kwijt te raken met „joggen". Het ligt namelijk in de bedoeling dat Sinke binnenkort een eigen sportshop ln Delft opent waar alles voor het „joggen" (lichaamsbewe ging buiten in de ruimste zin van het woord) verkocht gaat worden, we kregen vast een klein voorproef je. De mannequin met de kleinste maat toonde een pikant shortje öan satijn gecombineerd met een blauw truitje. Het merk Gonso was te lezen op een rood trainingspak, dat ook in de sportshop verkrijgbaar zal zijn. Heel anders waren weer de ge breide modellen, gekleder uite raard, van Jotto. Dan werd ook in het suède-achtige De regenmantel, onmisbaar in dit klimaat! Leuk, licht en op vallen model met leuke schou deraccenten. materiaal sue dezet het een een en ander getoond. Opvallend daarbij was dat de overgooier weer terug is in het modebeeld. Suedezet heeft een aantal voorde len boven suède, waarvan de voor naamste toch wel zijn de wasbaar- heid en de soepelheid van het mate riaal. MANTELKOSTUUMS Voor vele gelegenheden geschikt is het mantelkostuum. Hiervan wer den een aantal voorbeelden ges howd. Vooral een donkerblauw pak met een geplisseerde rok en wat witte accenten, kreeg veel handen op el kaar. Niet in het minst, denken wij, door de vlotte bijpassende hoed met witte roos, was dit inderdaad een succesvol geheel. Het was trouwens toch aardig dat de getoonde accessoires allemaal ter plekke erbij gezocht kunnen worden, want men heeft een grote sortering bij Sinke. Het is natuurlijk onmogelijk een volledig verslag te geven van alles wat er tijdens deze avond getoond werd. De indruk die overblijft van dit wervelende kijkfeest, onge dwongen aan elkaar gepraat door Karin Verstrate, is dat er voor veel smaken, maten en types iets te vin den moet zijn in deze kollektie die voor het overgrote deel in een aan trekkelijke prijsklasse zit. De geplooide rok is zeer in trek, vooral tegenwoordig op de fiets! Een schattig complet, confetti japon met effen jas, exclusief. Men schrijft ons: „Wie beweert dat Schiedam een snertstad is, waar de onmogelijkste dingen kunnen gebeuren, roept ongetwijfeld stadgenoten op tot tegenspraak. Er is echter een klacht, die bij haast alle Schiedam mers blijkt te leven en die naar mijn mening volkomen terecht is. Dat is de schande van de BK-Laan. Wat daar door de gemeente in opdracht van wie? de laatste maanden gebeurt, overtreft de stoutste verwachtingen van ver baasde burgers. Men presteert het om een uitvalsweg van zo grote be tekenis voor het verkeer en die in zo'n perfecte staat verkeerde, die ook helemaal berekend was voor de regeling van een grote verkeers stroom, volkomen af te breken. De doorgangen nauwelijks bruik baar te maken voor vrachtverkeer, bloembakken als doodskisten in dreigende rijen op te stellen op de middenbaan, zodat je als automobi list je hart vast houdt om er zonder schade door te komen. Weet u, dat bewoners van de Wil lem Buitenwegstraat in Rotterdam zulke zelfde bloembakken in hun straat aan puin geslagen hebben vanwege de dreigende ongelukken7 Ze hadden eigenlijk groot gelijk. Herinnert u zich nog dat vorig jaar de stoplichten op de kruising Oranjestraat/ Lange Nieuwstraat maandenlang niet konden functio neren omdat er geen geld was voor reparatie? Het werk aan de BK-Laan was toen al begonnen. Is hqt enige motief au tootjes pesten? Weet u, dat veertien dagen geleden een ambulance van de GGGD tien minuten heeft moe ten wachten in de file van de BK- Laan om een verongelukt kind op te halen. Ik ken het verhaal van een huis moeder die het kind al die tijd heeft moeten kalmeren omdat het gilde van de pijn. De broeder van de GG en GD verontschuldigde zich te recht, dat hij zo laat kwam; hij kon er gewoon niet door; Ieder weldenkend mens moet het als een schande ervaren dat in deze dure tijd een goede weg, vernield wordt ten koste van zoveel geld miljoenen? in een stad, waar met j dit nutteloos weggegooide geld zo veel andere dingen gedaan hadden kunnen worden. Informeert u eens bij de bus-chauf feurs, taxi-chauffeurs, vrachtwa genrijders en de burgerij. Hun klachten zullen overtuigend zijn. P. Martens, Vlaardingerdijk 162, Schiedam. SCHIEDAM Leerlingen van de Albertus Magnusschool en de Ja- cinta (kleuter)school repeteren mo menteel hard voor de uitvoering van twee musicals, genaamd „Spionnen in het circus" en „Waar is Hansje". Deze musicals zullen op woensdag 5 maart 's avonds om hlaf acht in het Passage Theatér op de planken worden gezet. De volgende dag geven de kinderen een uitvoering van de musicals in een bejaardentehuis in Hoogvliet. Randstadedities, wekeiijks in 700. OOO brievenbussen SCHIEDAM Dit weekeinde is een personenauto door onbekenden in de brand gestoken. Het interieur van de auto ging in de vlammen verloren. De auto behoorde aan de 38-jarige Schiedammer die zijn wagen had ge stald in de nabijheid van het gebouw van „Driemaasstede" aan de Voor- berglaan Een onbekende heeft daar de auto opengebroken en vervolgens het inte rieur in de brand gestoken. De schade aan het voertuig is aanzienlijk.

Het Nieuwe Stadsblad | 1980 | | pagina 16