Vlaardingers en Schiedammers genieten van de Spaanse zon Fuengirola: UtOfL reis- en passageburo Tekst en foto's: Jan Groeneveld ODE AAN ZUSTER FIDELIA ZELF INITIATIEF OPBRENGEN Appartementen Stella Maris Appartementen Playa del Castillo. 651, Hotel Las Palmeras en Hotel el Puerto. Rotterdamsedijk 403 Schiedam TelOIO. 73ÏO lP We zaten nog maar net in het vliegtuig een DC 10, toen mijn naam werd omgeroepen. Of ik mij maar bij de stewardess wilde vervoegen. Je schrikt, vreemde gedachten spelen door je hoofd, 't feest gaat niet, door....totdat ik een stewardess tegemoet loop die m'n tasje omhoog steekt. „Ik ben maar zo brutaal geweest in uw tasje te snuffelen", zegt ze nog. Op dat moment stijgt het schaamrood tot achter je oren, je zou haar wil len zoenen. Ja, wat dacht je, m'n tickets, paspoorten, geld, rijbewijs, sleu tels alles zat er in en ik had het laten staan op een tafeltje bij de Gate in de vertrekhal. Erg attent, hoor, de stewardessen van Martin-Air. De eerste dagen van ons verlof ge bruiken we om eens lekker uit te rusten en wat te akklimatiseren. Op het dorpsplein de Ramblas van Fuengirola hebben we afgesproken met het echtpaar Phillippie uit de Piersonstraat te Schiedam. In het kerkje daar wordt iedere zondag middag een dienst gehouden voor Nederlandse touristen. We moesten blijven staan, want de kerk was vol. De dienst wordt geleid door de eveneens hollandse pater Andres en zuster Christine. Voorin de kerk bij het altaar staat een koor opge steld waarin ons echtpaar Phillip pie zingt samen met het echtpaar Harmsen, die wij later nog zullen ontmoeten. Het echtpaar Phillippie uit de Piersonstraat, Schiedam, zingend aan de afwas. Gedurende 3 maanden van hun overwintering repeteren zij met het koor op woensdagavond en wée, als je niet komt, dan mag je zondag's niet meer zingen in het koor.... Mevrouw Phillippie is eigenlijk de gangmaakster, zij zong al 7 jaar in het koor „Pro-Deo", onder de bezie lende leiding van die lieve zuster Fi delia van Huize Frankeland. „Net zo lief", vertelt mevrouw Phil lippie enthousiast verder, „als Pa ter Andres en Zuster Christine, die voor alle hollanders aan de Costa del Sol altijd klaar staan". Wat moet je als je gebit breekt? Zuster Christine gaat wel even mee naar de tandarts. „Bij ziekte is zij voor ieder bereik baar. Wèl vindt ze dat de mensen duidelijke recepten bij zich moeten hebben van de medicijnen, die men gebruikt. Nog maar al te vaak ge beurt het dat medicijnen thuis in holland zijn blijven liggen, of op reis verloren zijn, en zoek dan maar uit wat de patiënt nodig heeft." „Nog steeds gaan oudere mensen zonder goede verzekering op va kantie, dat levert problemen op bij een eventueel overlijden. Ook deze week nog moest een vrouw haar man in Spanje laten begraven om dat de verzekering niet toereikend was voor een overtocht naar Hol land. Maar als dit soort zaken goed geregeld zijn heb je het hier fijn. De zon schijnt iedere dag en onder el kaar hebben we het reuze gezellig. Nee, we zitten nu voor het 2e jaar in Fuengirola en we genieten met volle teugen", besluit mevrouw Phillippie. Op de boulevard van Fuengirola treffen we het echtpaar Harmsen. Zij wonen daar in het Lido, een ap partement op de le etage, een royale flat met 3 slaapkamers en maar liefst 2 badkamers. „Dat is voor als mijn zoon 28 fe bruari komt voor een paar weken". We maken eerst een foto voor we verder praten. „Moet ik een hemd aan?" Welnee, zeg ik, ze mogen best zien dat het hier warm is. Als we weer boven komen schuiven we op het balcon aan en koesteren ons in de zon terwijl we genieten van het riante uitzicht over de zee en de levendige boulevard. Mevrouw Harmsen serveert een koel borreltje en de heer des huizes steekt van wal. Hij vertelt over de aankomst in de flat. „Dat kan vaak zwaar tegenvallen. Kaal, uitgeleefd in de ergste gevallen. Als je dat voor 't eerst meemaakt weet je niet waar je in terecht komt. De vrouw zou zo rechtsomkeert willen maken, maar kijk, dat bedoel ik nou met in itiatief opbrengen". „Ik ben begonnen met alle meube len opnieuw te beitsen, een fauteuil, die gescheurd was heb ik gerepa reerd. Ben daarvoor een meubel stoffeerder op gaan zoeken, heb in z'n werkplaats mogen rondscharre len totdat ik een stukje bekleding vond, dat paste. Toen lijm gehaald en de zaak was gepiept". De woonkamer was een kale boel. We hebben uit de slaapkamers, die we niet gebruiken, de kastjes weg gehaald en die gezellig in de kamer neergezet. Hier en daar wat van huis meegebrachte kleedjes zorgen voor dat persoonlijke sfeertje. Bij een bouw wat stenen en cement versierd en wat bloembakjes ge maakt. Langs de weg staan enorme rietpluimen, die het hier als decora tie erg goed doen". Mevrouw Harmsen is pas jarig ge weest, daarom is een wand in de kamer met verjaardagskaarten ver sierd en met leuke tekeningen van de kleinkinderen. Zo heeft dit echt paar Harmsen ook hun „stekkie" gevonden onder de zon van Fuengi rola. VLAARDINGSE VISSERS In het Hotel en Appartementen complex „Las Palmeras" treffen we op de 4e etage op de zonzijde het echtpaar Erkelens aan van de Koninginnelaan 409 uit Vlaardin- gen. Hij heet Toon voor z'n vrien den, en zal voor oud-Vlaardingers geen onbekende zijn. Hij heeft de tijd nog meegemaakt op de haring- loggers, en over die tijd worden er nog wel wat gedachten uitgewis seld. „De Erkelensjes" hebben het gewel dig naar hun zin, wandelen heel wat af in de omgeving. Ze verdwa len ook vaak. „Maar ik vind het leuk als je aan zo'n Spaanse boer de weg moet vragen. Die mensen zijn ook erg vriendelijk". Een wan- Groot Vlaardingen gaat mee met de familie Erkelens van de Koninginne laan. Vertrek 9-3, 15 dagen 575, pp. eksklusief brandstoftoeslag. Bezetting: Minimaal 2 pers. Vertrek 18-5, 14 dagen. 3 kamer app. bij bezetting van 4 pers. pp. (Kinderen t/m 9 jr. Korting) Kinderen t/m 10 jaar gehele seizoen gratis verblijf op de kamer van de ouders. Zij betalen dus alleen de vlucht!! X TOERKOOP REISADVISEUR KLM J agent

Het Nieuwe Stadsblad | 1980 | | pagina 35