ROMERIA VALENTIJNDAG i® Het klimaat doet, ook in de winter, lijk aan. Natuurlijk zijn er hoge uit zonderingen die u gewoon in moet calcu leren. Maar vanaf Costa del Sol kunt u aantrekkelijke excursies maken. Naar Malaga of naar de grotten van Nerja of wat verder naar Ceuta, Tetouan en Tan ger. Dan hebt u weer meer gezien dan de strandgenieters en de zonnebaders. En u vooraf allemaal weten wilt wat er aan heerlijks te beleven valt voor vakan tiegangers die Costa del Sol kozen... vraag het dan onze reisdeskundigen die er alles van weten. En d'r zijn nog zoveel mooie plekjes meer op de wereld waar van wij u het bijzondere graag uit de doe ken doen. WAARHEEN EN HOE U WILT REIZEN, WIJ GEVEN DE TIPS EN DE PRIJZEN. Broersveld 167, Schiedam. Telefoon 010-731611 reisburo HET NIEUWE STADSBLAD PAGINA 37 VRIJDAG 29 FEBRUARI 1980 De familie Huisman uit Schiedam in de huifkar. vriendschap draagt er toe bij, dat Pepe hun gevraagd heeft nog een maand langer te blijven in een huis, dat momenteel leeg staat, maar dat hebben ze maar afgeslagen, want de heer Borsboom vindt 3 maanden mooi zat. Aan alles komt een eind en in Vlaardingen is het ook gezel lig want er zitten 9 kinderen op hun terugkomst te wachten. De Embajador ligt aan het einde van de Boulevard in een gezellig Spaans woonwijkje aan de rand van Fuengirola. Het heeft een zwembad öaar we 's middags wel even gebruik van maken. Niet te lang, want het water is nog ver schrikkelijk koud. In dit appartement woont ook het echtpaar Huisman van de Burg. Honnerlage Gretelaan 149 te Schie dam, samen met zuster mevr. Schop. „Jaap" (voor oud collega's van W.F.) gaat al voor de 9e maal naar Spanje. „Niet ineens voor 3 maanden hoor, maar eerst 3 weken, toen 6 en 8 weken. De laatste drie jaar zijn we pas voor 3 maanden gebleven". De omgeving van de Costa del Sol is hun niet meer vreemd. Ze kennen alle grote winkels van Marbella tot aan Benidorm. Erg veel dorpjes hebben ze eveneens bezocht. Zij weten alle plaatselijke busdiensten op een prik. En wat dacht u als er ergens markt is! Af en toe pakken ze een excursie zoals naar Tanger of Granada of de „Romeria", een bergexcursie waarvoor de fam. Huisman ons voor deze gelegenheid uitnodigde. In de bergen rond Torremolinos ligt een Haciënda waar we worden ontvangen door twee sympathieke hollandse jongens „Peter en Frank", die ons uitnodigen voor het „Spaanse ontbijt": koffie met Chur- ros. Hierna volgt een wandeling met huifkarren door het landschap. Afwisselend vertellen deze jongens op enthousiaste wijze over de vijge bomen, amandel- en sinaasappelbo men, de plantengroei en kunnen we kennismaken met de mensen die daar leven. Een Spaanse lunch hoort daar ook bij. Tot slot maken we met de bus een rondrit door het achterland. De avond brengen we door bij de fam. Huisman. Een gezellig apparte ment, ze koken zelf en eten wat ze lekker vinden. Af en toe gaan ze uit eten, da's ook lekker Fuengirola leeft, maar je moet niet op je appartement blijven zitten. Het is 14 februari, dus Valentijn- dag. Alle bejaarden van Fuengirola worden uitgenodigd 's morgens om 10 uur naar de Cine (een zaal die normaal als bios gebruikt wordt) te komen. Diverse groepen jongeren treden daar op als vertegenwoordigers van scholen uit Fuengirola en omge ving. Zij laten zien hoe zij al een Flamengo kunnen dansen. Maar ook enkele Spaanse 65 plussers la ten nog even horen, hoe zij op mag nifieke wijze de gitaar kunnen be spelen en een Tablou (Spaanse dans) nog aardig in hun benen heb ben. Na afloop, het is inmiddels 1 uur 's middags, is op het kerkplein een wijnfeest, dat wordt georganiseerd door de plaatselijke middenstand. Het feest wordt geopend met een optreden van het R.K. kerkkoor, waarin ook onze Schiedammers zingen. Dan is er voor iedereen gratis wijn, sandwiches en sigaretten. Het ge heel werd afgewisseld met zang, uit het publiek. Wie maar voor de mi cro wil komen. Dat levert een gea nimeerde samenzang op co pleet met handgeklap. Totdat ik plotseling „Tulpen uit Amsterdam" "hoor, wat door een in Nederland onbekende zangeres ten gehore werd gebracht, waarna een Spaanse stem met hollands accent de mensen bedankt voor de warme gastvrijheid welke de hollandse mensen hier in Fuengirola genie ten. Applaus! Daar moest ik even op af, want een hollander die zo Spaans spreekt, kan mij wat meer vertellen van de mensen hier. Het was Jan Veer uit Hoorn, Amsterdammer vdór z'n pensionering en hij liet me in sap pig dialekt weten, dat de mensen véél intenser Spanje kunnen bele ven als ze niet zo op zich zelf blij ven zitten. Trek er op uit, ga de straat op, stap eens zo'n kroegje of Bodega binnen... „Niet dringen om bij de bar te ko men; je blijft gewoon staan tot ze je hebben opgemerkt en zullen je dan uitnodigen naast hun aan de bar plaats te nemen en hun uiterste best doen om je te verstaan". Jan Veer is op deze manier aan een appartement gekomen, gehuurd van een Spanjaard. Het is eigenlijk gekomen, doordat hij in de boot was genomen door een portier van een flatgebouw, die hij 5000 Pts. voorschot had gegeven om hem het volgende jaar aan een voordelige flat te helpen. „Wat dacht u...hij vroeg het andere jaar de dubbele prijs die hij met mij had afgesproken en daar sta je dan met je koffers"Ik heb toen maar alvast één maand gehuurd en M Vaste gasten van „La Campagna" in het midden het echtpaar Borsbooom geflankeerd door het echtpaar Veer, onze gids. ben de straat op gegaan om te kij ken of ik iets particulier kon huren. Het is me uiteindelijk gelukt, maar wat je voor narigheid tegenkomt is bar en boos. Er zijn ook investeer ders, uit Madrid, die je voor een bil lijke prijs wel een „krotje" aanbie den....of een huis, wat dubbel be woond wordt, waarvan de mensen tijdelijk afwezig zijn en u de kleren kast moet delen..." De Grote Onbekende Nederlandse zangeres zong „Tulpen uit Amster dam". Op de achtergrond Jan en Janet Veer. Gratis hapjes en drankjes op het wijnfeest. Overwinteren VLAARDINGEN/SCHIEDAM Jaarlijks overwinteren aan de Spaanse Costa del Sol enkele duizenden Nederlanders. Onder hen bevinden zich uiteraard ook talloze inwoners van Vlaardin gen en Schiedam, die vaak trouwe lezers zijn van „Groot Vlaardingen", „De Maaskoe rier" of „Het Nieuwe Stadsblad. Terwijl in Nederland het eerste voorjaarszonnetje probeert door te breken genieten deze stadsge noten in het verre Spanje van de warme zonnestralen. Dat ze hun stad echter niet zijn vergeten bewijst wel de familie Erkelens, die ook aan de Costa del Sol „Groot Vlaardingen" leest. Jan Groeneveld, vertegenwoor diger van „Het Nieuwe Stads blad", liet de zaak de zaak en de boel de boel en ging er samen met zijn vrouw twee weken tus senuit. In Fuengirola, het overwinte ringscentrum aan de Spaanse zonnekust, trof hij een aantal Vlaardingers en Schiedammers, die best „in" waren voor een praatje met hun eigen krant. In geuren en kleuren vertellen zij van hun wederwaardigheden in het zonnige Spanje en zenden de lezers van de krant meteen een vrolijke vakantiegroet. Spaanse toestanden op een gezellig wijnfeest. yDe COSTA DELSOL^x' is interessant óók om het boeienda achterland REISBIIR0 VILLERIIS

Het Nieuwe Stadsblad | 1980 | | pagina 37