Inbrekers gepakt Plannen voor skateboardbaan Kinderen: „Wij willen spelen!" ZAKEN- VIZIER haarimport Grote regionale postzegelbeurs Schoenen bij „Le Soulier": prettig passen Aktiviteiten werkgroep Jeugdwerk-N. DR. DRALLE SHAMPOO Onze krant mikt vandaag op: VAN MILL U i HET NIEUWE STADSBLAD PAGINA 33 WOENSDAG 5 MAART 1980 200 ml. Every day om dagelijks en 2 K zacht te wassen M I ém w geldig t/m 11 maart. Schiedam Lange Kerkstraat 17-19 Tel. 010-268269 Vlaardingen Hoogstraat 159 Tel. 010-343181 SCHIEDAM De recherche heeft de daders gepakt die de beide in braken hebben gepleegd bij de firma Dixons aan de Hoogstraat. De 17-jarige W. R. H. H. zonder be roep uit Schiedam en de 18-jarige R. de G. een matroos, eveneens uit Schiedam, hebben bekend. In de nacht van 29 op 30 december van het vorig jaar werd bij de firma Dixons de etalageruit vernield en een aantal horloges en rekenmachi nes gestolen. Twee maanden later, tussen 22 en 23 februari van dit jaar, vernielden H. en de G. wederom de etalageruit van Dixons en stalen opnieuw hor loges en rekenmachines uit het pand. De eerste maal bemachtigden zij een buit van tweeduizend gulden en richtten zij een schade aan van 1700 gulden (ruit) plus 3800 gulden (be schadigde goederen). Bij hun tweede „bezoek" stalen zij voor 1300 gulden aan spullen en be droeg de schade opnieuw 1700 gul den voor de ruit en ruim 2000 gul den aan beschadigde goederen. Van de gestolen spullen heeft de politie vrijwel niets kunnen achter halen. SCHIEDAM In drukke en dichtbevolkte steden als Schiedam, waar de woonkultuur steeds meer ruimte opeist en ook het verkeer om meer plaats blijft roepen, komt de speelgelegenheid voor kinderen dikwijls in het gedrang. Vaak blijft er voor de kinderen maar weinig ruimte over om een balletje te trappen of een hut te bouwen. Sinds woensdagmiddag is men zich dat op het stadskantoor eens te meer bewust geworden. Op hun vrije schoolmiddag toog een zevental jongens uit Kethel-Noord, naar het stadskantoor aan de Emmastraat om de burgemeerster hoog stpersoonlijk aan de tand te voelen over het verdwijnen van steeds meer speelgelegenheden. SPANDOEKEN Onder aanvoering van Frans van Alphen (15 jaar) gingen het jongere broertje van Frank, Rob van Al phen en hun vriendjes Hanno Bak keren, Ronnie Contanus, Alexan der Bakker en Bas Bastiaajise op bezoek bij burgemeester Te Loo en wethouder voor stasontwikkeling Chris Zijdeveld. Zij wilden wetn waarom het nodig is dat em op de randvlakte bij de Abel Tasmanstraat in Kethel-Oost- Noord, bedrijven gebouwd worden ten koste van de speelgelegenheid op dat terrein, waar de jongens ge wend waren hun hutten te bouwen. Al eerder had Jan Kraayeveld, die woensdagmiddag ook van de partij was, de burgemeester per brief ge vraagd naar de noodzaak van nieuwbouw op zijn speelterrein. Toen daarop geen antwoord kwam waren de jongens met spandoeken voor het huis van de burgemeester gaan staan, maar die aktie had geen succes omdat de burgemees ter op dat moment niet thuis was. Naar aanleiding van één en ander had burgemeester Te Loo de jon gens uitgenodigd eens naar het stadskantoor te komen, waar de burgervader, geassisteerd door wethouder Zijdeveld, uitleg zou ge ven over de plannen die de ge meente heeft met het terrein aan de Abel Tasmanstraat. TOEKOMST Op dat terrein, legden de beide stadsbestuurders uit, worden bin nenkort een aantal kleine bedrijfs panden gebouwd (plan Kethel- vaert). Vandaar dat bulldozers het terrein vlak maken en de bomen (wilgen) uit de weg ruimen. De jongens begrepen weliswaar de noodzaak van de stadsuitbreiding in Kethel, maar stelden zich niet te vreden met deze uitleg alleen. Frans van Alphen wilde weieens weten waar de kinderen van Kethel kunnen spelen als hun terrein straks volgebouwd is. Wethouder Zijdeveld legde aan de hand van tekeningen uit dat er ten oosten van de toekomstige bebou wing een groenstrook met een rij-. wielpad wordt aangelegd en dat daar weer ten oosten van opgespo ten land blijft liggen, waar de kin deren van Kethel voorlopig terecht kunnen als zij een hut willen bou wen. Voorlopig. Met dat woord namen de jongens geen genoegen: „Hoe moet dat dan met de kinderen na ons? Waar kunnen die dan nog spe len?" vroegen zij. De burgemeester en zijn wethouder moestfen het antwoord op die vraag schuldig blijven. „Dat is nog zo ver in de toekomst, daar denken we nog helemaal niet over na," zeiden ze. Helemaal teleurgesteld gingen de jongens niet naar huis, want voorlo pig kunnen ze hun hutten blijven bouwen, zij het op een andere plek. Jan Kraayeveld kreeg trouwens een mooi souvenir mee van wethou der Zijdeveld: een grote platte grond van het gebied, waar hij erg trots op was. SKATEBOARD Wat minder ver in de toekomst ligt misschien de aanleg van een skate boardbaan, waar de jeugdige beoe fenaars van deze razend populaire schaatsplanksport hun passie naar hartelust kunnen uitleven. Burge meester en wethouders hebben de Dienst Gemeentewerken gevraagd een plan uit te werken en een kre dietaanvraag voor de gemeente raad op te stellen voor een skate board-baan in de Fahrenheitstraat, op het terrein van de voormalige Finse scholen. Overigens is d gemeente op die ge dachte gekomen door een brief van twee jongens: Maral van der Kruk uit de Jan van Markenstraat en Frank Noordijk van het Chopin- plein. Frank en Maral vroegen in september 1978 al aan de gemeente of er niet een skateboardbaan zou komen. Aanvankelijk kek de gemeente wat moeilijk tegen de aanleg van zo'n baan aan, maar na de brief van Frank en Maral volgden meer ver zoeken, en intussen bleek ook wel dat het „skateboarden" eerder aan populariteit won dan verloor. De plannen voor een schaatsbordbaan >:.»v p - Mogelijk binnenkort al in worden nu nader bekeken. De ge meente stelt zich wel op het stand punt dat er een zekere contrdle bij het gebruik moet worden uitgeoe fend, het liefst door de buurtbewo ners. Vandaar dat men koos voor de Fahrenheitstraat in plaats van voor het Beatrixpark, waar niemand tij dig ter plaatse zou zijn als er een ongeluk op de bawn zou gebeuren. Wat de veiligheid betreft denkt de gemeente er ook aan het gebruik van helmen en beschermstukken op ellebogen en knieën verplicht te stellen. In ieder geval zal de baan voorzien worden van een waar schuwingsbord, dat de gemeente niet aansprakelijk is voor ongeluk ken of beschadigde kle% kledings tukken. Volgens een suggestie van Gemeen- Schiedam: een skateboardbaan. tewerken zou men bij de aanleg van de baan ook rekening kunnen hou den met een andersoortig gebruik ervan, bijvoorbeeld door de „rollen- katers", het nieuwe woord voor de felkleurige en supermoderne rol schaatsen die na het skateboardem een nieuwe jeugdrage lijken te wor den. De gemeente geeft de voorkeur aan een polyesterbaan boven een baan van asfalt. Polyester is goedkoper en kan bovendien in een type gele- verd worden dat verplaatsbaar is. De polyesterbaan die de gemeente op het oog heeft bestaat uit losse element die gemakkelijk in en uit elkaar genomen kunnen worden. De kosten voor de aanleg van een skateboardbaan worden geschat op 35.000 gulden. krijg je nu al de kriebels om een leuk beestje van gips te maken, kom dan eens langs. Tijd: van 14.00-16.00 uur. Zaan: Boerderij Landvreugd, Sweelincksingel 7. Entree: 0,75. Zaterdag 15 maart: De Poppenkasten van Sapperlipo- pet: Het verhaal gaat over de droomdoos van mijnheer Vaandra ger, maar meer over het verhaal zullen we niet verklappen, want dan is de lol er af. Tijd: aanvang 10.00 uur. Zaal: Boerderij Landvreugd, Swee lincksingel 7. Toegang: 1, Woensdag 19 maart: Sport en Spel: Het weer wordt zo langzamerhand weer wat beter. Dat betekent dat we met een aantal ak- tiviteiten ook naar buiten trekken. Voor deze middag hebben we een aantal spellen georganiseerd op het grasveld aan de Jozef Oreliosingel (bij de snackbar). Toegang gratis. Tijd: van 14.00-16.00 uur. Inlichtingen bij werkgroep Jeugd werk, tel. 702207. MAASSLUIS Op zaterdag 8 maart zal er in Koningshof te Maas sluis een grote Regionale Postzegel ruilbeurs gehouden worden. Deze beurs wordt georganiseerd door de Vereniging van Postzegelverzame laars „Maassluis". Van 10 tot 17 uur kan men hier gratis terecht voor het ruilen, kopen of verkopen van postzegels. Koningshof is een ontmoetingscen trum gelegen tegenover het winkel centrum Koningshoek aan de Ui- verlaan te Maassluis, gemakkelijk bereikbaar per openbaar vervoer. Per bus: uitstappen halte Uiver- laan. Per trein: uitstappen halte Maassluis-West, ook aan de Uiver- laan. De toegang is gratis. SCHIEDAM Het Rubensplein is sinds begin februari verrijkt met een schoenwinkel. De heer L. Gans heeft zich daar gevestigd met heel toepasselijk „Le soulier" (het schoeisel). In de vroegere banketbakkerij van Botermans is heel wat verbouwd en veranderd om de grote sortering schoenen voor dames, heren en kinderen een plaats te geven. I De winkelruimte is voorzien van een hoekzit, om prettig passen mogelijk te maken. Ook staan er een ouderwets gaskacheltje en een aquarium ter verhoging van de ge zelligheid. Ook is de winkel gezel lig ingericht, en niet te vergeten de etalage waarin de artikelen over zichtelijk zijn opgesteld. De heer Gans, die al van kindsaf in het schoenenvak zit (zijn vader heeft een winkel in Schiebroek) legt de nadruk op serviceverle ning. Hij stelt een prettige behan deling als hij zelf ergens als klant binnenkomt op hoge prijs, en heeft service hoog in zijn vaandel gesch reven. Heel belangrijk vindt hij het dat de klant zich op zijn gemak voelt, om rustig keus te kunnen maken uit het sortiment dat vele goede schoenen omvat met toch nog be taalbare prijzen. In de kollektie zijn er Piedro kin derschoenen, verder van Bommel, het Engelse merk Hucks, Hush puppies enzovoorts. Ook een grote sortering exclusieve tassen ontbreekt niet. Voorts wor den schoenreparaties uitgevoerd, een prettige combinatie die niet vaak wordt aangetroffen. De heer Gans koestert het plan om met een A-Ford uit 1930, mensen die slecht ter been zijn, naar en van zijn winkel te rijden teneinde ook bejaarden in de gelegenheid te stellen zijn winkel op een ge makkelijke manier te bereiken. Ook dit is een vorm van service, waarvan hij hoopt dat velen er ge bruik van zullen maken. SCHIEDAM De werkgroep jeugdwerk heeft voor de kinderen in Schiedam-noord de volgende ak tiviteiten georganiseerd. Aktiviteiten voor de jeugd van 6-12 jaar. Zaterdag 8 maart: Kinderdisco: Jongens en meisjes: een gezellige diskomiddag met plaatjes die in de top-40 staan of daar nog net niet in staan. Als je zin hebt om te „swingen" zou ik zeker naar deze middag komen. Tijd: van 10.00-12.00 uur. Zaal: Boerderij Landvreugd, Swee lincksingel 7. Toegang: 1, Woensdag 12 maart: Handenarbeid: Ook deze aktiviteit is altijd erg geslaagd. Veel jongens en meisjes kunnen hun kreativiteit op deze middag kwijt. Er is van al les te doen: verven, kleien eri met gips werken, enz. enz. Misschien ZONNESCHERMEN MARKIEZEN VERTIKALE JALOEZIEËN HORREN ROLLUIKEN VOUWWANDEN EXCLUSIEVE LUIFELS ZONNEBANKEN ST. LIDUINASTR. 25 SCHIEDAM 010-73 01 33 Zeilmakerij VAN LEEUWEN B.V. Molenstraat 2, Hellevoetsluis (achter de Westkade) Telefoon 01883-18211

Het Nieuwe Stadsblad | 1980 | | pagina 33