Prestatieloop met 400 deelnemers DEZE WEEK JN SCHIEDAM i Internat. Vrouwendag in S'dam ORANJE Kip is lekker, kip is gezond en kip is goedkoop ZEKER BIJ DE KIPPENBOER! Deze week o a KIPROLLADE O 7C per stuk 9.95 NU Oj I 3 DE KIPPENBOER VOORSTELLEN RENNERSPLOEG Rands tadedrties, wekelijks in 700.000brievenbussen HET NIEUWE STADSBLAD PAGINA 41 WOENSDAG 5 MAART 1980 Afgelopen zaterdag zijn in de sporthal Buitenhof in Delft de jaarlijkse springwedstrijden gehouden van de kring Maasmond van het Koninklijk Nederlands Christelijk Gymnastiek Verbond. De gymnastiekvereniging Alliantie was één van de tien deelnemende verenigingen, die met een aantal groepen vanaf tien jaar om de prijzen streden. De onderdelen waren: lange mat, paardspringen, kastspringen en mini- tramp. De Schiedamse vereniging kwam daarbij goed uit de bus en wist vijftien medailles in de wacht te slepen, te weten vijf gouden, zes zilve ren en vier bronzen. ZWEMKAMPIOENSCHAPPEN Op de Nederlandse junioren-zwem- kampioenschappen voor gehandi capten, zaterdag te Helmond ge houden, hebben twee leden van SIS De Ooievaars goede resultaten be haald. Kees Krabbendam (15 jaar) be haalde in klasse zes op de 100 meter schoolslag een gouden medaille en een Nederlands juniorenrecord in een tijd van 2.00.2 minuten. Op de 100 meter rugslag werd Krabbendam ook eerste in 1.42.2 min.en deze prestatie leverde hij ook op de 100 meter vrije slag in een tijd van 1.33.7 minuten. Kees Krabbendam is sinds vorig jaar reeds Nederlands recordhou der op de rug- en vrije slag. Met het schoolslagrecord is hij nu dus Ne derlands junioren recordhouder op drie afstanden. Willem Noorduin (12 jaar) behaalde in de CPO klasse een bronzen me daille voor zijn derde plaats op de 100 meter rugslag in de tijd van 1.57.0 minuten. Op de 100 meter schoolslag werd hij vierde in 2.24.3 min. en op de 100 meter vrije slag werd hij eveneens vierde in 1.58.9 min. Helaas was de elfjarige Cornelis Chatelain door griep verhinderd om het vaandel van de Schiedamse Invaliden Sportvereniging De Ooie vaars hoog te houden. UITSLAGEN AUTOCROSS Watergekoelde wagens: 1. Jan van Eeten, 2. Piet Keizer, 3. Martin van de Bos. Luchtgekoelde wagens: 1. Koos Blom, 2. Ko Sillemans, 3. Kees Ro zenburg. Jan van Eeten werd voor de vijfde achtereenvolgende maal winnaar en mag nu de wisselbokaal voorgoed in zijn bezit houden. JAN MIELOO-BOKAAL In de klaverjas-nederlaagserie van Excelsior '20, waaraan 15 vereni gingen deelnemen, gaat PPSC vrij dag proberen om in het bezit te ko men van de Jan Mieloo-bokaal. Dat dit geen gemakkelijke opgave is blijkt uit het feit, dat van de tot op heden tien gespeelde wedstrij den er slechts drie verloren zijn door de organiserende vereniging. Hoekloos versloeg Excelsior met 3804 punten, GTB behaalde met 3144 punten ook een overwinning en de handbalverenigingen UVG en HVK behaalden 1848 punten. Na vrijdag tegen PPSC moet er nog gespeeld worden tegen WF, Marti- nit, Botlek en Singelkwartier. De ploegen die een nederlaag leden waren: SFC, AMRO bank, Groe- noord, HBSS, WK, Schiedam en de Schiedamse Scheidsrechters Vereniging. BASKETBAL Het damesteam van de basket balvereniging Juventus heeft zich goed hersteld van de nederlaag vo rige week tegen Parker. In Utrecht tegen Cangeroes was een bliksemstart voldoende om de K i P P e Vierambachtsstraat. Multimarkt. Bas v d Heijden - Schiedamseweg, Bas v d Heijden Broersveld deze tegenstander op de knieën te krijgen. Vanaf het beginsignaal namen de Schiedamse dames het initiatief in handen en gaf de tegenstander geen enkele kans. Pas na 17-0 kon de thuisploeg tegenscoren. Met de rust was het verschil nog steeds ruim in het voordeel van Juventus 21-39. In de tweede helft was de routine van het team van trainer/coach Hans van Hoorn voldoende om de wedstrijd te beslissen. Er werd rustig doorge- wisseld zonder dat Juventus ook maar iets verzwakte; de eindstand werd 52-67. De heren van Juventus moesten in Hilversum aantreden tegen Dunc- kers. Deze ploeg stond op de rang lijst maar twee punten achter op de Schiedammers. Het werd dan pok een spannende wedstrijd. In de eerste helft hielden beide teams elkaar goed in evenwicht wat aan de ruststand te zien was: 29-29. In de tweede helft nam de ploeg van trainer-coach Karei Verwer direct een voorsprong. Onder aan voering van Jan Kcumans, Roel Pi- per en Peter van der Waal nam Ju ventus een 33-42 voorsprong. In de laatste minuten kwam de thuis ploeg wel dichtbij maar gevaarlijk werd het niet meer voor Juventus en wonnen verdiend met 55-59. BINGO Vanavond is er in de grote zaal van de Chr. Sociale Belangen een bin goavond. De aanvang is precies acht uur. GYMNASTIEK Afgelopen zaterdag heeft de gym nastiekvereniging ARMA een on derlinge wedstrijd geturnd tegen de gymnastiekvereniging OKV in Har- melen. Veertien dames en meisjes van ARMA hebben aan deze wedstrijd deelgenomen. Dit was de derde ont moeting tussen beide verenigingen en ook de derde maal dat de Schie damse vereniging heeft gewonnen. De totaaluitslag was: ARMA 255,1 punten en OKV 239.1 punten. Voor ARMA was de uitslag: 1. Linda Westdijk, 2. Anita Scheffers en 3. Bea Etienne. DAMMEN Het tweede tiental van de damclub Schiedam heeft een goede uitgangs positie verworven om volgende jaar in de provinciale hoofdklasse uit te komen. Na een teleurstellende start, verlies tegen Hardinxveld, heeft een tiental zich hersteld. Het sterk geachte team uit Lisse werd met een 12-8 nederlaag naar huis gestuurd. Vorige week was de reis naar Leer dam. De start van de wedstrijd was niet denderend, Jan van Stigt Thans moest al s.el een nul incasse ren. Dit inspireerde de Leerdam mers, want a snel liep hun voors prong op tot 6-2 door remises van Louis Vrijland en Joop van der Schalk en een onverwachte neder laag van Ad Kinnigen. Echter toen werd orde op zaken gesteld. Floor Pauw rolde zijn tegenstander op, terwijl teamleider Leen Eiors- man zijn goede spiel beloond zag met een mooie overwinning. Tom Tilman sloeg terecht een remise aanbod van zijn tegenspeler af en kon evenlater de derde Schie damse overwinning aantekenen. Jacques en Aad Prins wisten' hun partijen op remise te houden. Nog een punt restten de Schiedammers van de overwinning. Jan Bergen nam geen enkel risico en wikkelde in een voordelige stelling vlot af, daarmede de totaaloverwinning veilig stellend. Vrijdagavond komt het tweede team van Den Haag op bezoek. Bij gelijk spiel is Schiedam verzekerd van promotie, terwijl bij verlies de compietitie een staartje zal krijgen. Het kampioenschap van Schiedam heeft tot nu toe een verrassend ver loop. Na 3 ronden (van de elf) is het Leen Lijklema nog niet gelukt een punt te vergaren. Vrijdagavond moest hij zijn meerdere erkennen in Rob van Eijk, die zich daarmede aan de kop van de meute heeft ge nesteld. Ook de dit jaar gepromo veerde Dick van Schaik doet van zich spreken. Na een overwinning op Tiny Mous moesten de partijen tegen Peter Lansbergen en Wim Vrijland worden afgebroken. De verwachting is dat beide partijen in remise zullen eindigen. In de tweede klasse, toonde Tom Tilman zijn goede vorm door Bert Utens gedecideerd te kloppen. De broederstrijd tussen Jacques en Aad Prins leverde winst op voor eerstgenoemde. De overige partijen eindigden in remise. Wederom heeft Schiedam een kam pioen in haar midden. Ron Heus- dens behaalde de jeugdtitel van Zuid Holland. Hiermede plaatst hij zich direct in de finale voor het kampioenschap van Nederland. Vrijdagavond wordt in de kantine van de Wielerbaan Schiedam De Harga/Sintmaartensdijk-ploeg voorgesteld van het komende wie- Ierseizoen. De ploegenvoorstelling is gepland op kwart voor negen. DIPLOMAZWEMMEN Bij de Schiedamse Vrijwillige Bri gade tot het redden van drenkelin gen hebben weer 29 leden een zwembrevet behaald. De geslaag den zijn: Brevet drie, René van de Burg, Joke Engering, Eric van de Graaf, Joost van de Helm, Chris Jongste, Nicky Kerklaan, Ron Ker- klaan, Richard Krohne, Alex Maan, Antoinette Rijntalder, Michel van de Velden, Norbert Veringmeier en Eric op de Weegh. Brevet vier, Cla- dys van der Geugten, Anïte van der Lubben, Sandra van der Lubben, Monica Scheer en Elvira Verschu ren. Voor het brevet vijf slaagde Erik Jansen. Brevet zes, René van de Berg, Miranda Binneveld, Martha de Bruin, Corrie Buitenhuis, Monique Hoen derkamp, Paul Jeene, Anneke van Lieshout, Rens van de Ploeg, Mar tin Stolk en Petra Valk. TAFELTENNIS De tafeltennissers van SIS De Ooie vaars blijven met grote cijfers win nen. In een thuiswedstrijd werd Trefpunt 6 met 9-1 verslagen. Het niet meespelen van Wim Vermaas, die op een voortreffelijke wijze door de talentvolle Jchn du Chati- nier werd vervangen deerden de Schiedammers niet. Van deze spe ler zal De Ooievaars in de toekomst nog veel plezier kunnen beleven. Enkele weken geleden veroverde hij het clubkampioenschap en nu in zijn eerste grote wedstrijd scoorde hij meteen al een hattrick. Alleen Ronald Oosthof moest één nederlaag toestaan. Het dubbelspel werd door het gelegenheidskoppel, Mark Chomette en Ronald Oosthof, ook in winst omgezet. De reserves blijven ook aan de winnende hand. Ondanks de degradatie van het vo rig seizoen is dit team door de bond toch voor de vierde klas behouden. Met 3-7 zegevierden zij over Roteka 3. Koos van Es kwam tot drie winst partijen. Tweemaal winst was er voor Wout Peeman en slechts één maal voor Rinus van der Zouwen. Het dubbelspel van Van Es/Peeman resulteerde ook in een zege. Het derde team won van De Repelaer 3 met 4-6. Ook hier verrichtte John Chatinier een hattrick. Jaap de Bruin en George Chatinier wisten ieder één set te winnen, terwijl zij samen ook in het dubbelspel triom feerden. SLIJTERIJ WIJNHANDEL U BELT, WIJ BEZORGEN Oranjestraat 8-10-12-14 Telefoon 265997-264140 SCHIEDAM - Voor de zesde achtereenvolgende maal organis- seerde de softbal-, voetbal- en honkbalvereniging „Schiedam", in samenwerking met de atletiekver eniging Metro uit Rotterdam, za terdag de traditionele jaarlijkse prestatieloop. Dat prestatielopen steeds meer be langstelling trekken en de deelne mers zowel individuelen als door groepen, sportlieden en vrije - tijds trimmers/sters zijn was zaterdag in sportpark Harga duidelijk waar te nemen. De organisatoren hadden, wat het weer betreft, geen betere dag kunnen uitzoeken. Het aantal deelnemers was iets minder als vorig jaar, maar dit kon als oorzaak hebben dat zowel in Dordrecht als Naaldwijk ook een prestatieloop werd gehouden en veel KNAU fèden daaraan hebben deelgenomen. Ook was in tegenstelling tot dit jaar vorig jaar het gehele zaterdagvoet bal afgelast en waren veel voetbal lers naar Harga gekomen om aan de prestatieloop deel te nemen. MINILOOP Om precies één uur loste Klaas van de Geest, directeur van de Bondss paarbank Schiedam, het startschot en vertrokken 33 jeugdige lopertjes voor de afstand van twee kilometer. Na zes minuten rond kwam Enrico van Wingerden als eerste binnen. Richard van der Meer werd w ede in 6,23. Derde tl werd Bobby van de Nat in 6,44, vierde Danny Slijman in 7,8 en vijfde werd Michel Boeren in 7 minuten en 35 seconden. Voor de drie en een halve kilometer had den de meeste deelnemers ingesch reven, namelijk 127. Hier was de qitslag: 1 Martin Weeda 11,27 min., 2. Jan van de Luitgaarden 11,45 min., 3. Eric Kolmeyer 12,27 min., 4. Cor Krommenhoek 12,45 min. en 5. Ronald Budding 12,56 minuten. Voor de zes kilometer melden zich 97 deelnemers aan de start en hier kwam als eerste binnen Arie Boers in de tijd van 22 minuten en 4 se conden, 2. Cornelis de Snayer 22,20 min., 3. Cees Vermaat 22,40 min., 4. Theo Buys 22,47 min., en 5. Nico van der Vaart 22,59 min. 71 deelnemers waren vertrokken voor de 8 1/2 kilometer en Ray mond Schippers legde deze afstand af in 28 minuten en 13 seconden, 2. Jim Koster 28.49 min., 3. P. Bijl 30,15 min., 4. B. van Beers 30,59 min. en 5. L.N. van Schie 33,08 mi nuten. Voor delangste afstand van deze prestatieloop, 16 kilometer, werden 76 - deelnemers weggeschoten en hier waren het vanzelfsprekend KNAU atleten die beslag legden op de eerste plaatsen. Peter Fritz van Metro kwam binnen in een tijd van 54 minuten en 46 seconden,. Van de Vlaardingse atletiekvereniging- For- tuna, was het Ed Schlarman die als tweede finishte in 57 minuten en 40 seconden. Derde werd A. Cabaret van Tenaco in 57,58 min., 4. Pim Mellegers 59,21 min. en 5. Joop Kagestein' in 59,32 minuten. JONGSTE DEELNEEMSTER Als jongste deelnemer send eerst genoteerd de drie jarige Jeroen De directeur van de Bondsspaarbank Schiedam, Klaas van de Geest lost het startschot voor de miniloop. Jonkman, maar bij de prijsuitrei king bleek dit een misverstand te zijn en werd alsnog tot jongste deel neemster uitgeroepen de anderhalf jarige Lisette de Lavoir. De peuter had het parcours van twee kilometer volledig uitgelopen aan de zijde van haar moeder. De oudste deelnemer was de 73 - jarige heer Oudejans die de 16 kilometer had volbracht. Hij kwam wel als laatste binnen, ongeveer twintig mi nuten na de één na laatste, zijn tijd was één uur en 35 minuten, maar werd niettemin met applaus bin nengehaald. In de bestuurskamer van SV HV Schiedam werd de krasse baas gehuldigd en dit was zijn vierde Schiedam - loop. „Ik had eigenüjk in Dordrecht wil len gaan lopen, maar aangezien ik een lichte blessure aan mijn kuit heb, heb ik toch maar voor deze loop gekozen", zegt Oudejans. „Deze loop was uiterst geschikt voor mij, want had het halverwege niet meer gegaan, had ik de acht ki lometer gepakt", was zijn reactie. Op de vraag of het op deze leeftijd nog verantwoord is om dergelijke afstanden te lopen zegt Oudejans „ik ga elk half jaar naar de sport keuring en daarnaast adviseert mijn huisarts of ik nog door kan gaan". Commissielid tijdwaarnemer Her man Heesbeen over deze zesde Schiedam - loop: „Onze evenemen tencommissie is dik tevreden over het verloop. Alles is goed verlopen en doordat er geen kruisende auto wegen op het parcours waren was dit dan ook volkomen veilig. De evenementencommissie, die uit vijf tien man bestaat, heeft er veel werk aan gehad, maar wij hebben dit graag gedaan". SCHIEDAM Een aantal vrou wen in Schiedam wil de Interna tionale Vrouwendag niet onge merkt voorbij laten gaan. Deze dag, die in 1910 voor het eerst in Kopenhagen werd gevierd, wordt donderdag 6 maart in Schiedam herdacht met een bijeenkomst in het Vrouwencafé (In de Teerstoof). Op de eerste Vrouwendag in Ko penhagen waren vertegenwoordig sters uit 16 landen aanwezig. Het was voor de eerste maal dat vrou wen op een Internationale Confe rentie bijeenkwamen om te strijden voor algemeen kiesrecht, sociale ze kerheid en tegen het oorlogsgevaar. Op deze conferentie keurde men een voorstel goed, ieder jaar op 8 maart een Internationale Vrouwen dag te vieren, als symbool van de strijd der vrouwen voor hun rech ten. Deze achtste maart was er in het jaar 1908 de dag der strijd voor de vrouwen in de kleding- en textielin dustrie in de Verenigde Staten, waar men de. 8-urige werkdag, be- hoorlijke arbeidsvoorwaarden plus het kiesrecht eiste. Demonstraties en acties waren in dertijd zo vastbesloten en doeltref fend dat zij de aandacht trokken van vrouwen in de gehele wereld. In Nederland werd de eerste Inter nationale Vrouwendag gevierd op 8 maart 1912. In Schiedam valt de viering van de Internationale Vrouwendag in twee gedeelten uiteen. Het eerste deel wordt gehouden op donderdag avond 6 maart in het vrouwencafé, waar met medewerking van onder andere de VOS-cursus, de Bijspij kercursus, de aktiegroepen Tijd voor School, Wij vrouwen eisen en de Rooie Vrouwen, een feest wordt georganiseerd. De toegangsprijs voor dit gebeuren is één gulden. Op zaterdag 8 maart vindt het tweede deel van de vie ring plaats in Passage-Bio, die van 4 tot 6 uur 's middags is afgehuurd. Daar wordt voor 3,50 p.p. een vrou wenfilm vertoond, getiteld „Adop tie".' Eventuele inlichtingen bij Jacinthe Winnubst, tel. 732626.

Het Nieuwe Stadsblad | 1980 | | pagina 41