Twintig nieuwe glas-containers BESLUITEN VAN DE GEMEENTERAAD Kamer-debatten via C.A.I. Openbare commissie vergaderingen m Voor verzamelen van afvalglas Verordening op verblijfsgebouwen vastgesteld Ambts-jubileum J. J. C. Kloos Aanvragen bouwvergunning Voorbereidingsbesluit „Jachthaven De Schie e.o." ter inzage HET NIEUWE STADSBLAD PAGINA 44 WOENSDAG 5 MAART 1980 gemeente informatie Publicatie van de Gemeente Schiedam Wekelijks verschijnend in Het Nieuwe StadSDlad Verzorging: Gemeentel i j ke Voo rl ichti ngsambtenaar Emmastraat 1 - tel. 26.05.00 Het gemeentelijke Vervoer-, Reinigings-, Ontsmettings- en Marktbedrijf in Schie dam is in april 1973 gestart met een proef door het plaatsen van 11 glascontainers vooral bij winkelcentra in de verschillende wijken van de stad. Gezien de hoeveelheid afvalglas dat op deze wijze is verzameld, is gebleken dat de kontainers in een behoefte voorzien. Maar de tot nog toe in gebruik zijnde kontainers hebben een paar bezwa ren: de bakken zijn te klein, ze hebben losse deksel wat nogal wat lawaai geeft en de scherven glas veroorzaken overlast in de directe omgeving. v Het V.R.O.M.-bedrijf heeft daarom vorige maand de oude kontainers vervangen door 20 speciaal voor het doel geconstrueerde glasbakken, die de bezwaren ondervangen. Het nieuwe model is voorzien van een ge luiddempende bodembedekking om de ge luidsoverlast in de omgeving te verminde ren. De bakken hebben een frisse gele kleur gekregen, met duidelijke opschriften en in- werpopeningen van verschillende grootte. De ingeworpen flessen zijn voor spelende kinderen praktisch onbereikbaar gewor den. De twintig glaskontainers zijn op de vol gende plaatsen opgesteld: aan de 's-Grave- landseweg bij Dirck 3 en bij Albrecht; Oranjestraat bij Albert Heijn; Mgr. Nolen- slaan bij de coör,; Lorentzlaan bij De Ko ning; Hof van Spaland aan de voor- en de achterzijde; Laan van Bol'Es bij de Coöp; Nieuwe Maasstraat/Lekstraat bij De Leede; Broersveld/ Herenpad bij Bas v.d. Heijden; Groenelaan bij Simon de Wit; Schiedamse- "«PPM weg bij Party Shop; Parkweg bij Voogt; Dr. Wibautplein bij het parkeerterrein; Winkel centrum De Ketel aan de achterzijde; Heijermansplein bij het Dienstencentrum; Nieuwlandplein bij EDAH; Aleidastraat- /Jan van Avernesstraat bij Jamin en verder Rembrandtlaan hoek Mesdaglaan en aan de Zijlstraat. Er zijn duidelijke voordelen verbonden aan het inzamelen van afvalglas. De hoeveel heid af te voeren afval wordt kleiner (huis houdelijke afval bestaat nu nog voor circa 12% uit glas). Er wordt een positieve bij drage geleverd voor het hergebruik (recy cling) van grondstoffen. Het energiever bruik daalt, in de glasindustrie wordt 15% minder energie gebruikt. De kans op scheu ren van de plastic vuilniszak door glas scherven wordt kleiner, waardoor de vuilni sophaler minder verwondingen oploopt. Door het deponeren van flessen, potten en ander glaswerk in de nieuwe glasbakken le vert men een bijdrage aan het her-gebruik van glas. Jaarlijks wordt in Schiedam 250.000 kg glas via de glascontainers ingeza meld. De verwachting bij het V.R.O.M.-be drijf is dat deze hoeveelheid kan gaan oplo pen tot boven de 400.000 kg per jaar. Zono dig zal in de toekomst het aantal bakken worden uitgebreid. Voor verdere inlichtingen en informatie ,-kan men recht bij het V.R.O.M.-bedrijf aan de Ringersstraat 9 of telefonisch onder nummer 377155. De gemeenteraad van Schiedam heeft in de vergadering van 18 februari 1980 de nieuwe gemeentelijke „Verordening op de verblijfsgebouwen" vastgesteld, die op een nog nader door B en W vast te stellen da tum in werking zal treden. Thans wordt op pensions een repressief toezicht gehouden waarbij aan de hand van door B en W ge stelde normen aanwijzingen worden gege ven. Dit is geregeld in artikel 30 van de Alg. Politieverordening waarbij een aan meldingssysteem wordt gehanteerd; de gene die een pension drijft is verplicht daarvan kennis te geven aan B en W. In de praktijk is behoefte gebleken aan scherpere regels, zulks ter bestrijding en voorkoming van misstanden bij de collec tieve huisvesting. Met het oog daarop is in de plaats van het artikel 30 A.P.V. de Ver ordening op de verblijfsgebouwen geko men. In deze verordening worden onder „ver blijfsgebouwen" niet alleen de pensions be doeld, zoals in art. 30 A.P.V., maar ook ho tels, logementen, nachtasyls, enzovoort. Voor het preventieve toezicht is in de veror dening een vergunningenstelsel opgeno men. Een vergunning (gebruikstoestem- ming) is vereist indien in het verblijfge- bouw huisvesting of nachtverblijf (on geacht of dit tegen betaling en beroepshalve geschiedt) pleegt te worden verleend aan ten minste 4 personen, niet behorende tot het gezin van de vergunninghouder of be heerder. En de vergunning wordt pas ver leend nadat aan de door B en W te stellen voorschriften is voldaan. Verder heeft de gemeenteraad een aantal kredieten verleend. Een bedrag van 795.000,— is uitgetrokken voor de restau ratie van de Appelmarktbrug over de Lange Haven. Gezien de toestand van de brug is het gewenst om spoedig tot de re stauratie over te gaan. Deze omvat, globaal gesproken, vernieu wing van de onderbouw met de paalfunde- ring en de revidering en restauratie van de bovenbouw. Tijdens de werkzaamheden aan de brug zal het rijverkeer worden om geleid via de Koemarktbrug en de Beurs- brug; voor de voetgangers zal speciaal een voetbrug worden aangelegd. Daar de Ap pelmarktbrug voorkomt op de lijst van be schermde monumenten, zal men aan de mi nister van C.R.M. om een subsidie vragen; het is echter niet zeker dat dit verzoek zal worden ingewilligd, gezien de beperkte fi nanciën. Ook aan het ministerie van V.R.O. en aan de provincie zal om een subsidie worden gevraagd. 22.000,— is verleend voor het gebruiksge- reedmaken van het pand Broersveld 144 (parterre) voor het opslaan, conserveren en bewerken van kunstwerken, die in het ka der van de BKR-regeling zijn vervaardigd. 21.000,is nodig voor de aanschaf van ar chief-stellingen voor de secretarie-afdeling Interne Zaken en 440.000,— voor de uit voering van het verbeterplan voor het com plex van 22 voor-oorlogse woningen aan de Lekstraat. Binnenkort komt er weer een Tuberova-be- volkingsonderzoek voor mannen van 40 jaar en ouder. In totaal zullen 15.000 man nen een oproep ontvangen. Volgens de ge bruikelijke gedragslijn zal aan de deelne mers aan het onderzoek een vrijwillige ei gen bijdragen van 3,50 per persoon wor den gevraagd. Voor dit onderzoek is een be drag van 36.000,— uitgetrokken. De vijfde mei zal dit jaar een nationale feestdag zijn. Het bestuur van de Stichting tot Viering en Herdenking van Nationale Feest- en Gedenkdagen heeft hiervoor een bescheiden programma opgesteld, met uiteraard daaraan voorafgaand een her denking van de doden op 4 mei. Voor de viering is een krediet van 25.000,ver leend. De herdenkingsbijeenkomst in de Grote Kerk wordt georganiseerd in samen werking met de Vereniging Voormalig Ver zet en de Vereniging Expogé, met medewer king van Schiedamse muziek- en zangver enigingen. Voor de viering van Bevrijdingsdag is o.m. gedacht aan een bevrijdingsvlam op de Koemarkt, het houden van roei wedstrijden in de havens, een prof-wielerronde op de Broersvest en culturele manifestaties in de Sporthal. De gemeenteraad heeft een Brandveilig heidsverordening vastgesteld, die de hui dige verordening uit 1911 zal vervangen en die getemporiseerd zal worden uitgevoerd. De verordening die beantwoord aan de ei sen van de tijd, biedt de brandweer steun voor een goed preventief optreden. De heer J. J. C. Kloos, medewerker van de afdeling Financiën van de ge meentesecretarie, zal medio maart zijn vijftig-jarig jubileum in dienst van de gemeente Schiedam vieren. Ter gelegenheid hiervan bieden Bur gemeester en Wethouders de heer Kloos een jubileumsreceptie aan op vrijdag 14 maart 1980 van 16.00 tot 17.30 uur in de recreatiezaal van het Stadskantoor, Emmastraat 1. De abonnees op de Centrale Antenne In richting (C.A.I.) te Schiedam kunnen voor taan via de radio FM-band rechtstreeks de debatten in de Tweede Kamer beluisteren. De frequentie waarop men dan moeLaf- stemmen is 91.9 Mhz. Wanneer er geen de batten zijn, hoort men een bandmededeling met de tekst: „U bent verbonden met de draadomroep van de Tweede Kamer. De Kamer vergadert op dit ogenblik niet". Wie belangstelling heeft in de agenda van deTweede Kamer kan hiervan kennis krij- gen op de volgende wijze: door een abon-, nement te nemen op de agenda van de Tweede Kamer te bestellen bij de Staats drukkerij afdeling Abonnementen, Chr. Plantijnstraat 1 t/m 9 te Den Haag of telefo nisch op nummer 070-789911 afd. abonne menten. Het abonnement kost 65.— per jaar inklusief B T W. —in de leeszalen van de bibliotheken zullen ter zijner tijd de agenda's ter inzage liggen. Het totale programmapakket van de Cen trale Antenne Inrichting in Schiedam is als volgt Voor de FM-radioprogramma's de zenders met de frequentie in Mhz: Hilversum 1 100,4 Mhz Hilversum 2 van 7.00-17.00 uur 90,1 Mhz na 17.00 uur 93,1 Mhz Hilversum 3 91,3 Mhz Hilversum 4 van 7.00-17.00 uur 93.1 Mhz TV-geluid Nederland 1 88.25 Mhz TV-geluid Nederland 2 88.85 Mhz Tweede Kamer-debat 91.9 Mhz België BRT 1 101.6 Mhz België BRT 2 102.2 Mhz België BRT 3 - 95.55 Mhz België RTB 1 99.15 Mhz België RTB 2 102.8 Mhz Duitsland WDR 1 89.5 Mhz Duitsland WDR 2 101 Mhz Engeland BBC 2 104 Mhz .Engeland BBC 4 103.4 Mhz A.F.N. 94.3 Mhz Voor de televisieprogramma's zijn dat de volgende zenders met de kanalen: Nederland 1 kanaal 11 Nederland 2 kanaal 21 België Vlaams 1 kanaal 7 België Vlaams 2 kanaal 4 België Waals 1 kanaal 57 Duitsland 1 kanaal 2 Duitsland 2 kanaal 5 Duitsland 3 kanaal 9 België Vlaams 2 is alleen te bekijken van dinsdagavond t/m vrijdagavond' 20.10 tot 23.00 uur De kwaliteit van de ontvangst van de bui tenlandse TV en FM programma's is af hankelijk van de atmosferische condities. Van de openbare commissievergaderingen liggen de agenda's en de bijbehorende toe lichtende stukken voor belangstellenden ter inzage bij het bureau Voorlichting in het Stadskantoor. De Sportraad houdt de openbare vergade ring op woensdag 5 maart om 20.00 uur in het Stadhuis aan de Grote Markt. Behan deld worden de verslagen van de vergade ringen van het dagelijksbestuur en van de secties en van de ingekomen stukken en mededelingen; verder de verdeling van de jeugdsportsubsidie 1979; overzicht van de rustperioden van de sportterreinen in 1980; een uittreksel van de Nota Provinciaal Sportbeleid en de instelling van een com missie voor de inventarisatie en de behoef tebepaling van sportakkomodaties. Tot slot is er het vragenhalfuurtje voor de toehoorders. De Raadscommissie voor Vorming en Re creatie sectie onderwijszaken houdt de openbare vergadering op donderdag 6 maart om 20.00 uur in het Stadhuis aan de Grote Markt. Behandeld wordt het raads voorstel tot het verlenen van medewerking aan de Ver. voor Christelijk Onderwijs i.v.m. de brand in de Mastenbroekschool; het schoolbuitenhuis en verder voorko mende zaken. Toehoorders hebben spreek recht tijdens de vergadering. De Welstandscommissie komt bijeen op vrijdagmiddag 7 maart in de vergaderka mer op de 8e etage van het Stadskantoor, waarvan het openbare gedeelte zal begin nen omstreeks 15.30 uur. De Commissie voor Financiën en Economi sche Zaken komt bijeen op dinsdag 11 maart in het Stadhuis (voorm. B. en W.-ka- mer) aan de Grote Markt, waarvan het openbare gedeelte begint om 20.00 uur. Be handeld zal worden de agenda van de open bare gemeenteraadsvergadering van maan dag 17 maart, voor wat betreft de financiële aspecten van de voorstellen, eventueel aan gevuld met punten betrekking hebbende op de Openbare Nutsbedrijven Schiedam. De Commissie voor Ruimtelijke Ordening komt in het openbaar bijeen op woensdag 12 maart om 20.00 uur in het Stadhuis aan de Grote Markt. Op de gemeentesecretarie afd. Openbare Werken in het Stadskantoor en in de lees zaal van de Openbare Bibliotheek aan de Lange Haven 131 ligt voor een ieder ter in zage het besluit van de gemeenteraad van Schiedam van 18 februari 1980, waarbij be sloten is te verklaren, dat een herziening van het geldend bestemmingsplan wordt voorbereid voor het gebied dat globaal wordt begrensd door het noordelijk talud van de Polderwetering, de gemeentegrens met Rotterdam en de noordzijde van de Al- gerastraat, zoals dat staat aangegeven op de bij het besluit behorende kaart. Bij de dienst Gemeentewerken zijn de on derstaande aanvragen voor eeq bouwver gunning binnengekomen. De aanvragen zijn nog in behandeling; er zijn nog geen be slissingen over genomen. Belanghebbenden kunnen nadere informatie krijgen bij het Bouw- en Woningtoezicht in het Stadskan toor, elke morgen van 8.30 tot 10.00 uur bij de heer M. van der Loo, telefoon 260500 toestel 188. - J. C. Beerman voor Bosrand 6: woning vergroten door het bijbouwen van een hobbykamer P. Noordzij voor Zwartewaalsestraat 21: dakkapel aan de voorzijde van de wo ning vergroten; - D. Sterrenberg voor Gasstraat 10: aan bouw maken en indeling begane grond van de woning wijzigen; - Sportvereniging S.V.V. voor Sportlaan: kantine vergroten door het uitbreiden van de keuken; R. J. A. Meyer voor J. A. Alberdingk Thijmstraat 16a: zijgevel gedeeltelijk wijzigen; M. G. Hartman voor Vlaardingerdijk 349: bar verbouwen tot bar annex cafe taria.

Het Nieuwe Stadsblad | 1980 | | pagina 44