Prinses Beatrix trok meer dan gewone wbelangstelling in flfcdl Ridderkerk... - V - - 3 -MÊi^SÈzê- ïfi minui,mi,minimin,mm iiimmmiimnimmmmmiimminmimimmimimmmmmiiininmiimiiiimmiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii -te- .1 4&S* Charmant als altijd verlaat prinses Beatrix, vergezeld door burge meester Verplanke, het voorplein van het nieuwe gemeentehuis van Ridderkerk. De draak is verslagen, het gemeentewapen onthuld, dus weer terug naar Drakenstein... 11111 De moderne techniek en vindin grijkheid van een voorlichtings ambtenaar (twee handen op één buik?) staan voor niets. Neem nu het draaiboek voor de „schrijvende pers" rond de ope ning door prinses Beatrix van het gemeentehuis van Ridder kerk, dinsdagmiddag 11 maart. „U bent daar uiterlijk om 14.45 uur aanwezig en „verslaat" de aankomst van de prinses en het openingsgebeuren vanaf uw stoel. Dankzij de video - verbin ding kunt u er oor- en oogge tuige van zijn". Overigens, was nog een tweede variant voor de „verslaggeving" in Ridderkerk mogelijk. Wij vonden een derde variant, door met het draaiboek in de hand en met onze fotografen ter plekke als oor- maar vooral oog getuige het gebeuren in beeld te brengen. „Verslaan van de gebeurtenis vanaf onze bureaustoel", zoals in ons eigen draaiboek stond. Noodgedwongen uiteraard, want wie zou niet graag oog in oog met onze kroonprinses, zeer binnenkort Neerlands nieuwe koningin, willen staan. Zonder het nieuwe raadhuis in het bijzonder en de gemeente Ridderkerk in het algemeen, te kort te willen doen, was deze ge beurtenis natuurlijk goed voor ekstra aandacht. Die daarvoor dan speciaal uit ging - niets menselijks is ons volkje vreemd - naar de verschijning en het naarbuiten- toe optreden van haar die we stöaks als Koninging Beatrix op de troon zullen zien. Dit feit was natuurlijk ook goed voor een hoop publiciteit, meer dan er zonder de davenrende dingen die komen gaan zou zijn geweest, mogen we veronder stellen. Beelden rond dit Rid- derkerkse gebeuren, waarvan door de organisatoren veel werk was gemaakt en waarvan ze dan ook alle eer toekomt, treft u hierbij ain. We meenden nl. ge heel in uw geest té handelen door juist op die beelden en bij behorende handelingen de na druk te leggen. Trek maar aan het touwtje en het onthullende doek zakt. Burgemeester dr. C J. Verplanke leest met de prinses mee: „Dit huis der gemeente is op 11 maart 1980 geopend door H.K.H. Prinses Beatrix. St. Joris heeft de draak verslagen en meldt dit aan de prinses en burge meester Verplanke. Samen met haar onthult Joris dan zijn eigen beelte nis, het wapen van de gemeente Ridderkerk. Jawel, de prinses „beloont" de ridder voor zijn heldhaftige daad en trekt weer aan het touwtje, ditmaal om de „beeldenaar" van St. Joris na de drakenslag: aan het licht te brengen. Actie? Alleen waren er zeer sterke armen nodig om de opdringende me nigte in Ridderkerk, die uiteraard gekomen was om de kroonprinses eens van nabij te zien, in bedwang te houden. grote erehaag, zeg maar ereboog houden de 325 Ridderkerkse kinder koorleden omhoog, als de prinses zich opmaakt om de sketch van Sint Jo ris die de draak verslaat bij te wonen. Het jongste koorlid van de 325 kinderkoorleden die op het voorplein van het gemeentehuis met erebogen opgesteld was de 4-jarige Claudia de Haas. Zij mocht een handboeket aanbieden.

Het Nieuwe Stadsblad | 1980 | | pagina 14