Gebouw Irene heeft een nieuwe eigenaar Ineke's Bruidsboetiek showt modellen in wit en pastel JEWEL HOUSE Jaarconcert Harpe Davids Eén volle week lang betalen wij kontant voor: Voor niets juweliers goudaf val of oude sieraden Zilverafvalsieraden bestek f 0,85 per gram Rietzeilers bingo gebaseerd op 14 krt. 12.per gram gebaseerd op 925 Prijzen gelden tot donderdag 20-3-'80. Passage 6, Schiedam telefoon 010-269940 HET NIEUWE STADSBLAD PAGINA 18 WOENSDAG 12 MAART 1980 SCHIEDAM Sinds drie maart heeft gebouw Irene aan de Nieuwe Haven een nieuwe eigenaar. Op die datum verkocht de Vereniging De Belangen, verbonden aan de Ned. Herv. Kerk, het zalencomplex aan Rob Lutz, de man die er al elf jaar als beheerder optreedt. Lutz zegt over die overname: ,,De vereniging De Belangen vond dat haar doelstellingen eigenlijk niet meer verwezenlijkt werden in Ire ne. Het kerkelijke kwam daar steeds steeds meer op de achter grond." „Gebouw Irene heeft nu eenmaal een commerciële exploitatie nodig, er zijn in de loop der tijd steed meer feesten gekomen en ook meer culturele en politieke bijeenkom sten." Verandert er iets in Irene riu er een nieuwe eigenaar is? Schertsend zegt Lutz: „We gaan nu natuurlijk nóg betere partijen verzorgen." En weer serieus: „In wezen verandert er weinig. Wel wil ik de zondag bij de exploitatie betrekken. Vanaf september wil ik iedere zondag avond een dansavond organiseren." Die dansavonden zijn bestemd voor het publiek vanaf ongeveer 25 jaar, de mensen dus die buiten het disco- gebeuren vallen. De dansavonden zullen muzikaal worden verzorgd door het Schiedamse Mustang Trio. SCHIEDAM De Chr. Harmo nievereniging „Harpe Davids" houdt op vrijdag 28 maart haar jaarconcert in het Passage Theater. „Harpe Davids" staat onder leiding van dirigent C. P. Kramer. Aan het jaarconcert wordt mede werking verleend door het „Doek Yard" mannenkoor onder leiding van A. Slootmaker. Het concert begint om kwart voor acht. Plaatskaarten zijn verkrijg baar aan de zaal en kosten 3,50. WIT GELIEFD Om te beginnen de witte bruidsja pon die nooit is weggeweest uit het modebeeld en ook tegenwoordig nog zeer geliefd is. Diverse mooie modellen, allemaal tot op de voet, waren voorzien van een sleep van Brussels kant. Prachtig was een witte japon met smalle schouderbandjes, de zogehe ten spagetti-bandjes, waar over heen een geplisseerde cape werd gedragen. In de stof was een verti kaal satijnstreepje verweven. Dit was het model dat door het week blad Margriet is uitgekozen oma an het lezerspubliek te tonen samen met een geheel kanten japon. De stof van dit laatste model is zeer geschikt, volgens eigenares en lady speaker Ineke de Groot, om als wiegekleed of doopjurk dienst te doen in latee jaren. VEEL ZACHTE TINTEN BRUIDSMOEDERS Een zwart zijden avondjapon, met de hand beschilderd, behoorde tot het mooiste wat op dat gebied ge toond werd. De prachtige bloemen waren gedekt van tint, en als ple zierige bijkomstigheid hoorden we dat een garantiebewijs afgegeven wordt op de houdbaarheid bij een eventuele reinigingsbeurt. SCHIEDAM - Maandagavond heb ben heel wat bruidjes en hun moe ders kunnen zien hoe zij zich anno 1980 kunnen kleden op hun trouw dag. In zaal Sitton hield Ineke de Groot een bruidsmodeshow die klonk als een klok. Circa 90 model len uit haar Bruidsboetiek aan de Franselaan passeerden de revue, getoond door vriendinnen die de romantische kleding met veel zwier wisten te dragen. Het is de tweede keer dat de piep jonge eigenares van de Bruidsboe tiek een reeks van 4 shows verzorgt in een viertal plaatsen in Zuid-Hol land. Dat er nog altijd veel belangstelling is voor specifieke bruidskleding werd bewezen door de 160 bezoek sters die de zaal vulden tot de laat ste plaats. Menigmaal kreeg een getoond mo del een gul applaus van de toe schouwsters. Er was dan ook veel smaakvols te bewonderen in bruidskleding en avondjaponnen. Ook een bruidsmoederjapon, zwart, met een schouderlijn van pa reltjes, gooide hoge ogen. Toevallig noemen we nu twee zwarte japonnen die veel indruk maakte, maar ook in andere tinten en gebloemde stoffen is deze keuze groot. Een bruid is nog niet helemaal klaar met de aanschaf van de japon alleen. Ook een hoed of een sluier behoort op zo'n dag bij haar garde robe evenals een tasje en hand schoenen. Deze accessoires zijn ook allemaal verkrijgbaar, in dezelfde stijl, bij de Bruidsboetiek. Een stola en een pa- rapluie worden voor deze dag ter beschikking gesteld, en doen goede diensten als er foto's gemaakt wor den. De avond werd besloten door het binnenkomen van bruid Dolly, in de gelijknamige japon. De muziek, zeer toepasselijk „Hello Dolly", werd ten gehore gebracht door een broer van Ineke. Het was trouwens toch (Eén grote samenwerking van vrienden en familie, want de ou ders van de eigenares, zelf werk zaam in de kledingbranche, hiel pen mee om deze avond gladjes te laten verlopen. En dat zij daarin geslaagd zijn werd wel bewezen door het spon tane applaus aan het eind van de avond. Er komen nog taee avonden in deze reeks van vier (in de plaatsen Krimpen a/d IJssel, Schiedam, Rotterdam/Hillegersberg en Naaldwijk) die helemaal de bruid als middelpunt hebben. Behalve wit zijn er tegenwoordig ook veel pasteltinten in de bruids kleding. Zo was er een lila exem plaar, met een geplisseerde rok en stroken. Zoals men misschien weet zijn lila en plissé allebei erg „in" de komende zomer. Ook zagen we lin degroen, oud-rose en de kleur „champagne". Een bruine toets geeft zo'n japon een aparte stijl. Het voordeel van een gekleurde ja pon is dat deze bij latere feestelijke gelegenheid nog eens gedragen kan worden. Maar niet alleen de toekomstige bruidjes keken hun ogen uit tijdens deze drie uur durende parade van feestelijk geklede mensen. Ook bruidsmoeders kunnen te kust en te keur uit stijlvolle avondjapon nen. Het plezierige daarbij is, en dit geldt ook voor alle bruidsjaponnen, dat niet alleen de kleine maatjes aan hun trekken komen. Iedereen die bij Ineke's Bruidsboe- tiek haar japon koopt, krijgt een op maat gemaakt exemplaar. SCHIEDAM De Schiedamse Carnavalsvereniging De Rietzeilers houdt een ingo-avond op donder dag 13 maart in gebouw Irene aan de Nieuwe Haven 155. De avond beg nt om acht uur, de zaal gaat open om half acht. Iedere n is van harte welkom. Kinderen onder de zestien moeten begeleid zijn door een ouder iemand. Hoofdprijs v n de bingo-avond is opnieuw een dames- of herenrijwie Noot van de redaktie: Op pagina 5 (bovenaan), van Het Nieuwe Stadsblad van vrijdag 7 maart staat heel duidelijk te lezen dat het genoemde concert niet door zou gaan. SCHIEDAM Men schrijft ons: „Mijne Heren, Zondagochtend was het druk in de Passage. Veel Schiedammers, maar ook be langstellenden uit de wijde omtrek, verheugden zich op het aangekon digde koffieconcert. Helaas moest uit de volledige duis ternis in het Passagetheater en de afwezigheid van een kassière wor den afgeleid dat dit culturele ge beuren niet door zou gaan en ui teindelijk is iedereen dan ook weer huiswaarts gekeerd. Verbazingwekkend en onfatsoen lijk vind ik het dat geen van de ambtenaren, verantwoordelijk voor de gang van zaken in dit gemeente lijk theater de moeite heeft geno men om mondeling of via een briefje aan de deur de afgelasting bekencf te maken. Kennelijk was er wel gelegenheid de kassière en het overig personeel op de hoogte te stellen, maar de klanten gingen de mist in. En daarmee op den duur het Passa getheater.... A. Verwaaijen Schoolstraat 9 Schiedam."

Het Nieuwe Stadsblad | 1980 | | pagina 18