1795^, vanURK Verwaijen, complete woninginrichting Terug naar Soweto" Nieuwe Waterweg Noord: Seizoensinvloed gunstig voor de werkloosheid Teerstoof GEBIT STUK? 3maanden GRATIS!! *»<r Orgelconcert J. VERINGMEIER Artiestenpalet in „Driemaasstede" •nw PRIJSCADEAU 1980 f o<* °r9el 9 verschillende orgelstemmen, -"TTc sustain, automatisch ritme, etc.WJt-,!-~T0 2 x 3V2 octaaf, i |cïïovoxroterende 'uitspreker, roldeksel etc. lowrey *huurprijs met recht van koop WURUTZER 1 HAMMOND EMINENT RIHA WESTERSINGEL 42, ROTTERDAM TEL. (010) 363500 Dagelijks geopend van 9 tot 17.30 uur Vrijdag koopavond van 19 tot 21 uur RIJNMOND De werkloosheidscijfers in het gebied Nieuwe Waterweg Noord (Schiedam, Vlaardingen en Maassluis) over de maand februari 1980 is onder een nog voorzichtige invloed van het seizoen enigszins gedaald. De werkloosheid onder jeugdigen en voorts in de sectoren kantoorpersoneel en ongeschoold personeel is niet onaan zienlijk verminderd. In de komende periode zal d.m.v. de halfjaarlijkse vraagacquisitie worden getracht het vacatu rebestand op te vijzelen. Het aantal werklozen is ten opzichte van eind januari 1980 gedaald met 125, nl. een daling voor de mannen met 95 en een daling voor de vrouwen met 30. Reparatie klaar terwijl u wacht HET NIEUWE STADSBLAD PAGINA 37 WOENSDAG 12 MAART 1980 BF A IBM kit LPeler SCHIEDAM De in Utrecht ge vestigde organisatie Artiestenpalet o.l.v. Victor Conselman verzorgt dinsdagavond 18 maart, aanvang 19)45 uur, een programma in ver pleeghuis Driemaasstede aan de Voorberghlaan. Medewerkende: ac- cordeonduo Anny Paula van Wanrooy, goochelaar entertainer Haurini en Magda Berg met Neder landse liedjes van vroeger. Arties tenpalet heeft sinds 1963 tegen reis kosten op verzoek van talrijke te huizen al ruim drieduizend geva rieerde programma's gebracht voor bejaarde6 en gehandicapten. Gese lecteerde artiesten in allerlei genres verlenen belangeloos medewerking. Bijna aan de voet van de Sint Jan storen is op de Hoogstraat een zaak gevestigd, aangeduid als „Ver- waijen's Woninginrichting", die mag doorgaan als een plaatselijke renommee op dit gebied. Op dit ge deelte van deze Hoogstraat, tussen Grote Markt en de Appelmarkt, floreren nog verschillende andere middenstandszaken die stammen uit het begin van deze eeuw. Ze maakten eveneens de „kommer en kyrel" door van twee wereldoor logen en de crisisjaren en volgden ook de evolutie en de hieraan ver bonden modernisering als gevolg van een stijgende welvaart op de voet. Dit verhoogde weer de waarde van de oude Hoogstraat, die nog altijd in trek is bij het publiek dat inko pen wil doen of hier gezellig wil slenteren op de zaterdagen. Stichter van Verwaijen was, nu bijna 70 jaar geleden, de grootva der van de huidige generatie. Hij begon tussen Dam en Grote Markt een behangebszaakje met daar naast de verkoop van huishoudtex- tiel. Zelf ging hij overal behangen terwijl zijn echtgenote gordijnen en valletjes enz. naaide. Later werd ook de verkoop van meubelen ter hand genomen en verhuisde het echtpaar hiervoor naar een van de panden aan de overzijde. Later zou zijn zoon Piet Verwaijen de verdere uitbouw van het bedrijf op zich nemen. Voor ogen stond toen te kunnen voorzien in een complete woninginrichting. De eer ste pijler hiervan was de oprichting van een afdeling in tapijten en ver dere vloerbedekking plus woning textiel, gerealiseerd in de Mgr. No lenslaan. Later kwam de „Bedderie Verwaijen" op de Hoogstraat, een dubbelzaak gevestigd in de panden 134 en 121. Wat de drie componenten gemeen hebben is dat ze zijn ingericht als showroom met verkoop van de uit gebreide collecties, elk op hun ge bied. De zaak in de Mgr. Nolen- slaan wordt geleid door Harry Ver waijen. Bedrijfsleider van de „Bed derie" is Chris Coppens. Als oudste kleinzoon van de stichter zit Wim Verwaijen zo te zeggen op het stam- nest. Op zestien jarige leeftijd werd hij reeds ingeschakeld als vaders's as sistent. Nu drijft hij deze zelfstan dig met naast zich zijn echtgenote, Elizabeth die belast is met de admi nistratie. Of er voor dit klaverblad van zaken nog toekomstplannen bestaan? Wim Verwaijen: „Wij denken nog wel aan expansie met het oog ge richt op de binnenstad". Scene uit „Terug naar Soweto" SCHIEDAM Zondagmorgen 16 maart organiseert de Nederlandse Orgel Federatie haar maandelijks theater orgelconcert het Passage theater. Dit concert zalverzorgd worden door de Engelse organist Charles Horrex. Aanvang van het concert half elf. Zaal open tien uur. Prijzen der plaatsen voor niet leden 5,—. Voor leden op vertoon van uw lidmaat- schapkaart, 65 plussers, C.J.P. hou ders en kinderen t/m 12 jaar 3,—. Kaarten zijn vanaf 8 maart dage lijks verkrijgbaar aan de kassa van het theater en bij P. Foncke, v. Ruysdaellaan 35a. Op zondagmor gen 16 maart vanaf half tien aan de kassa. 1 SCHIEDAM Vrijdagavond 14 maart is in zoldertheater De Teer stof Mieuwstraat) de produktie „Terug naar Soweto" te zien. Het programma wordt gepresenteerd door Paul Beudel en Marius Mon- kau. Bij de voorstelling wordt ook gebruik gemaakt van dia's. „Terug naar Soweto" Scenes From Soweto) vertelt het verhaal van een Afrikaans student Nelson) A die terugkeert naar Zuid-Afrika. Nelson gelooft niet in gewapende strijd, politieke aktiegroepen. Het enige wat hij wil: een goede baan, zijn familie helpen en de ver anderingen zullen vanzelf komen, al is het langzaam. Maar als hij terugkeert in Soweto, wordt hij enige maanden al gekon- fronteerd met grote studenten on lusten in Soweto. Tijdens een konfrontatie met de po litie wordt Nelson gedwongen „Kleur" te bekennen. Het verhaal is gedeeltelijk geba seerd op de geschiedenis van Wel lington Tshazibane, een Oxford stu dent en vriend van de auteur. Tsha zibane keerde in 1974, als eerste Zuid-Afrikaan met een ingenieurs opleiding terug naar Soweto. Na een bomaanslag op de Carlton Tower in Johannesbfrg werd hij door de politie opgepakt. Kort daarop stierf hij in de gevangenis. Een onderzoek naar de dood van Tshazibane verzandde in de bu reaucratie en is nog steeds niet af gerond. Programma Teerstof vrijdag 14 maart 21.00 uur Paul Beudel en Marius Monkau met „Terug naar Soweto" ƒ12.—. Pas 65/CJP 9 zaterdag 15 maart 14.30 uur Clown Woudi met „Hans en Griet je". Leeftijd vanaf 4 jaar. 3. zaterdag 15 maart 21.00 uur Clown Woudi voor volwassenen 10.—. Pas 65/CJP ƒ7.50. vrijdag 21 en zaterdag 22 maart 21.00 uur Vangrail met „De Jonge Weduwe zoekt een stpelbed" 14.—. Pas 65/CJP ƒ11.— zaterdag 22 maart 14.30 uur Clown Woudi met „Hans en Griet je". Leeftijd vanaf 4 jaar. 3. Reserveringen: maandag t/m vrijdag via de VVV Schiedam 010-266000j. Vrikdag- avond en zaterdag vanaf 13.00 uur via het theater 010-269455). Gereserveerde kaarten diene uiter lijk een kwartier voor de voorstel ling te worden afgehaald. Het werkloosheidspercentage man nen bedraagt thans 2,8% (was 3%). De afhankelijke mannelijke be roepsbevolking bedraagt per 1-1- 1980: 57.000 (was per 1-1-1979: 56700). De vraag naar mannelijk personeel daalde van 767 naar 721 (min 46). De vraag naar vrouwelijk perso neel daalde van 96 naar 81 (min 15). BOUWNIJVERHEID B EN U (Mannen). Het aanbod van personeel in de bouwnijverheid bleef constant nl. 115. De vraag naar personeel daalde van 72 naar 66. 50% Van het ingeschreven bestand staat korter dan 3 maanden ingeschreven, de overige 50% is moeilijk plaatsbaar door leeftijd en/of onvoldoende vak bekwaam heid METAALPERSONEEL (Mannen). Het aanbod van metaalpersoneel handhaafde zich op hetzelfde ni veau als de vorige maand nl. 358. De vraag naar metaalpersoneel daalde in geringe mate van 360 naar 356. Het aanbod in deze be drijfstak is voor 40% ouder dan 45 jaar. 50% Van het bestand staat al langer dan een halfjaar ingeschreven. De totale vraag naar personeel en het totale aanbod van personeel ligt vrij dicht bij elkaar. De arbeidsbe middeling wordt echter bemoeilijkt door leeftijdseizoen en voorwaar den m.b.t. een bepaalde graad van vakbekwaamheid. Daarnaast passen de cijfers in di verse beroepen slecht op elkaar. De belangrijkste aanbodgroepen zijn: ingenieurs/constructeurs/teke naars; machinebankwerkers; elektrisch lassers: elektromonteurs. De belangrijkste vraaggroepen zijn: plaatwerkers; automonteurs; lood- en zinkwerkers. HANDELSPERSONEEL (Mannen en vrouwen). Het aanbod van mannelijk handels- personeel daalde van 112 naar 106. Het vrouwelijk aanbod van han- delspersoneel bleef constant, nl. 218. De vraag naar handelspersoneel beweegt zich zo langzamerhand naar een dieptepunt nl. 25, t.w. 20 vacatures voor mannen en 5 vaca tures voor vrouwen. KANTOORPERSONEEL (Mannen en vrouwen). Het aanbod van mannelijk kantoor personeel daalde van 133 naar 116. Het aanbod van vrouwelijk kan toorpersoneel daalde van 185 naar 170. De vraag naar dit personeel daalde bij de mannen van 43 naar 21, ter wijl de vraag bij de vrouwen daalde van 31 naar 23. Ondanks de daling van het aanbod van personeel in deze sector blijft er sprake van een wanverhouding tussen „vraag en aanbod" in deze arbeidsdeelmarkt. De werkloosheid onder jeugdigen tot 23 jaar is gedaald van 851 naar 795 (min 56). De werkloosheid onder schoolver laters daalt bij de meisjes, terwijl bij de jongens de eerste, tussentijd se, schoolverlaters zich al hebben gemeld. De vraag naar jeugdig personeel tot 19 jaar bedraagt 106, nl. 80 va catures voor jongens (hoofdzake lijk metaal) en 26 vacatures voor meisjes, vnl. kantoor. Dagelijks van 9-17 uur en na telefonische afspraak. Nieuwe Haven 131. telefoon 010-261417.

Het Nieuwe Stadsblad | 1980 | | pagina 37