Wat zeggen *uw sterren? Keramiek op t Elf man mogen niet van boord t Liesveld Vergadering gemeenteraad tr Misdrijven opgelost Nederland wit af van Westduits weekendrijverbod voor zware vrachtwagens Agenda van de Stadsgehoorzaal Inboedel gestolen Groot aantal cassettes gestolen Rands tadedrties, wekelijks in 700.000brievenbussen HET NIEUWE STADSBLAD PAGINA 43 WOENSDAG 12 MAART 1980 RAM (21 maart—20 april) Indien u vol weet te houden en net zo kunt optreden als vorige week, dan kunt u tevreden zijn. U weet het' niet opjutten, geen opmerkingen die onplezierig aandoen maar soepel meedraaien. Uw plan staat er goed voor het is aan u om er een positieve week van te maken Als u iemand niet begrijpt, zeg dat dan niet openlijk' STIER (21 april20 mei) Prettige week mogelijk als u zich aanpast aan de opvat tingen en behoeften van uw naaste omgeving Dit zal N ook uw werk ten goede komen. U heeft de laatste tijd I e neiging uw eigen tempo en koers aan te houden, ook al rammelt de samenwerking daardoor. Kijk eens om u heen, luister en pas u aan! Buitenkansje mogelijk, ver moedelijk in verband met onroerend goed. TWEELINGEN (21 mei20 juni) Deze week kan gladjes verlopen wanneer u op tijd uw opinie uit en de zaak niet nodeloos afremt door aarze len. Er doet zich een leuke mogelijkheid voor, ontmoe dig dus uw medewerkers niet door onnodige wazigheid. Dat geldt evenzeer voor de omgang thuis. Een leuk nieuwtje kan een plezierige uitwerking hebben. Doe dan van harte mee! KREEFT (21 juni20 juli) Beetje rommelige week doordat niet iedereen op tijd zijn afspraken nakomt. U moet maar een beetje impro viseren en de boel rollende houden. Het heeft weinig zin teleurstelling te tonen of iets dan maar af te zeggen. Daar schiet u weinig mee op. Üoe een scheut humor in uw recept en voorkom dat u in de clinch raakt met een belangrijke Schorpioen. LEEUW (21 juli—20 augustus) Kans op een gezellige week met een paar heel positieve ervaringen. U krijgt gelijk in een bepaalde aangelegen heid en sommige lieden zullen hun kritiek moeten in slikken. Kleine reis mogelijk in verband met een fami liekwestie. Leef niet teveel op uw wil, maar probeer ook eens te ontspannen. Wie mee wil rijden kan best wat be talen in de benzine-kas! Stoor u niet aan de nonsens van een Weegschaal. MAAGD (21 augustus20 september) Maak er een goede week van door prettig mee te doen en niet toe te geven aan uw nervositeit. Even nadenken of die echt wel ergens op stoelt en zo ja, wie dan de oor zaak ervan is. Een zekere overgevoeligheid kan u par ten spelen. U lost een probleem op voor een oudere die zich in de gebeurtenissen had verward. Oppassen voor vocht! WEEGSCHAAL (21 september—20 oktober) Er kunnen zich deze week nieuwe perspectieven voor doen in verband met e*n plan dat al in de koelkast stond! Het sluit precies aan op een bepaald aspect van een ontwerp waarmee iemand anders geen raad weet. Mocht dit gebeuren, wees dan niet al te royaal ermee, uw gezin moet ook leven en u heeft uw tijd en kennis eraan besteed, bedenk dat! SCHORPIOEN (21 oktober20 november) Gekke week, leuke mensen, tevéél werk en dus oppas sen dat u niet kribbig wordt. Houdt de boot af en vol tooi uw voornaamste taak die aan tijd gebonden is. De rest kan wel even wachten! U heeft trouwens goede me dewerkers en er is eigenlijk geen reden tot giopperen. U moet echter zo mogelijk met oorkleppen op apart gaan zitten en afwerken. Er zitten bovendien echt gezel lige uurtjes voor u in de bus. BOOGSCHUTTER (21 november20 december) Maak er een goede week van door vaart te geven aan de positieve dingen die zich voordoen. Niet nakaarten, maar lekker meehobbelen en dan in de juiste stemming de dingen uitpraten. Er moeten inderdaad nog wat puntjes op een paar i's gezet worden en daar krijgt u dan de kans voor. Op zakelijk gebied alleen luisteren naar een goede en vertrouwde relatie. Laat u niets uit de vingers praten. STEENBOK (21 december20 januari) Zorg dat u deze week zoveel mogelijk in alle kalmte uw dingen kunt afdoen. U heeft veel te overdenken en bent met erg gebrand op storingen en onderbrekingen Geef met toe aan een neiging tot zelfbeklag, dat haalt weinig uit en u bent eigenlijk juist flink van aanleg. En die flinkheid is precies dat, wat u en uw omgeving nodig hebben. Kans op een voordeeltje in verband met roe rend goed. WATERMAN (21 januari—20 februari) U heeft de laatste tijd neiging tot overdrijven. Let erop dat u niet door ongezouten kritiek uw vrienden afsch rikt! Een overhaast uitgesproken opinie kan precies de oorzaak zijn dat vlot begonnen onderhandelingen wor den afgebroken. U kent uzelf voldoende om te weten dat u in dit soort stemming geen plannen moet lance ren. Zorg dus dat dit een positieve week wordt en niet andersom! VISSEN (21 februari—20 maart) En maar organiseren en regelen! Gelukkig loopt alles redelijk vlot. Alleen nu en dan kans op haken en ogen, maar dat duurt bij u niet lang. U heeft een leuk succes met een plan dat veel vereenvoudigt. Wees voorzichtig met een Steenboktype dat vooral van u veel begrip no dig heeft. Neem daar in ieder geval de tijd voor! Bij een eventuele verhuizing niet te zwaar tillen en sjouwen. Houdt u buiten familiekwesties! Een van de ingezonden werken op de tentoonstelling. SCHIEDAM Op de „Luxem burg", een vrachtschip van 12000 ton, dat op de werf van Wilton Fije- noord ligt, werden de afgelopen nacht elf mensen vastgehouden. Zij mochten het schip pas verlaten als zij een verklaring tekenden waarin stond dat zij afzagen van een aantal rechten. Inzet van het conflict was een ar beidsgeschil. De elf bemanningsle den eisten betaling van achterstal lig loon. De autoriteiten van het schip weigerden dit te betalen. De vakbond die in het geschil werd betrokken (De Internationale Transport Federatie ITF) ried de bemanningsleden aan de verkla ring niet te tekenen, omdat zij daar door alle rechten op dit loon zouden verspelen. SCHIEDAM Met de aanhouding van de 18-jarige Schiedammer F.D.G.B., die inmiddels voor de of ficier van justitie is geleid, heeft de Schiedamse politie een aantal mis drijven opgelost die begin deze maand werden gepleegd. In een garage in Apeldoorn stal de jongen een auto van 30.000,—. De auto werd later in Zevenbergen te ruggevonden. In dezelfde periode begin maart, brak de jongen in, in een kwekerij. Ook .bracht hij tweemaal een be zoek aan een garagebedrijf aan de Jan van Riebeeckweg, waar hij voor 210,aan geld en goederen stal. Vijf maart stal de jongen boven dien een herenfiets bij het Centraal Station van Rotterdam. De gemeenteraad van Schiedam houdt de maandelijkse openbare vergadering op maandag 17 maart in de recreatiezaal van het Stadskantoor, aanvang 20.00 uur precies. De agenda van de vergadering met de voorstellen liggen ter inzage bij het bu reau voorlichting in het Stadskantoor en zijn tijdens de vergadering verkrijgbaar bij de bode in de zaal. De gezamenlijke organisaties van werkgevers in het wegvervoer en hun klanten, de verladers, willen graag af van het rijverbod voor zware vrachtwagens in West- Duitsland tijdens de zomerwee keinden. De Bondsrepubliek reser veert de grote doorgaande wegen naar en van vakantiebestemmin gen dan in hoofdzaak voor perso nenauto's. Het wegvervoer en de verladers, verenigd in C.O.G. en EVO, hebben staatssecretaris me vrouw Smit-Kroes gevraagd te trachten haar Westduitse college ervan te weerhouden ook in 1980 weer een rijverbod voor het zware wegvervoer in te voeren. De Bondsrepubliek werkt al sinds 1969 met zo'n verbod en denkt er nu zelfs over dit voor vijf jaar tegelijk vast te leggen. Problemen voor de Nederlandse belanghebbende vervoerders en verladers zijn onder andere dat om wegen moeten worden gemaakt, waardoor ernstig tijdverlies ont staat. Gevolgen: niet op tijd bij de klanten, hogere kosten, energie verspilling en langere tijd onder weg. „Vooral de export van dag verse "produkten komt daardoor steeds meer in de knel'k zeggen de organisaties in hun brief. Er wordt ook op gewezen dat vrachtauto's nu over sterke motoren beschikken. Het conflict tussen de elf beman ningsleden, afkomstig uit Irak, Thailand, Sri Lanka en Pakistan en de autoriteiten op de „Luxemburg", een schip dat onder de vlag van Singapore vaart, maar waarvan voorlopig niet duidelijk is wie de ei genaar is, leek vanochtend opge lost. Na tussenkomst van de politie en de vakbond, zag het er vanochtend vroeg naar uit dat de elf opvaren den het schip in de loop van de dag mochten verlaten, zonder dat zij de gewraakte verklaring behoefden te tekenen. Het loonconflict zou daarna verder worden uitgevochten door de vak bond en de werkgever. VI,AARDINGEN - Tot en met 29 maart is er in de expositieruimte van De Kattenbeker gevestigd op het Liesveld 151 in Vlaardingen een kleine tentoonstelling ingericht van keramische multipels van Jan van der Vaart. Het is een kollektie van een tiental verschillende vormen, in verschil lende glazuren uitgevoerde vazen en kandelaars. De multipels zijn in meervoud uitgevoerde werkstuk ken van de hand van Jan van dei Vaart, waarbij de fraaie vormen niet aan schoonheid inboeten. Wel wordt aardewerk van „museum kwaliteit" betaalbaar voor de kera- miek-verzamelaar. Jan van der Vaart werd geboren in 1931, zijn werk bevindt zich in vele partikuliere kollekties en in een groot aantal Nederlandse musea. De tentoonstelling is tot en met 29 maart en de openingstijden zijn: van dinsdag tot en met zaterdag van 9 tot 18 uur, op zaterdagen van 9 tot 17 uur en op vrijdagavond van 19 tot 21 uur. VLAARDINGEN Donderdag 13 maart. Stadsgehoorzaal, 20.15 uur: Frans Halsema met zijn one-man show: „Je moet er geweest zijn". Harmonie, 19 uur: Ruilbeurs. Zaterdag 15 maart. Stadsgehoor zaal, 20 uur: Accordeon orkest Flardingha. Donderdag 20 maart, Harmonie, 20.15 uur: Toneelgroep Proloog met toneelspel over „Korter werken". Vrijdag 21 maart. Stadsgehoorzaal, 20 uur: Toneelgroep 't Masker met „Plaza Hotel". SCHIEDAM Op 10 maart werd ingebroken in een woning aan de 's -Gravenlandseweg. Men ver schafte zich vermoedelijk toegang door middel van een valse sleutel. Behalve een geldbedrag van hon derd gulden nam men een groot deel van de inboedel mee. Gestolen werden onder andere: een stofzui ger, een gasfornuis, een muziekin stallatie, een aantal boeken, een fo totoestel en een tweetal gouden hor loges. De waarde van het gestolene is nog niet bekend. Aangifte van de dief stal deed de bewoner, de 34-jarige A.C.M.F. SCHIEDAM In de nacht van 9 op 10 maart wejd de etalateruit van de firma Van Dalen aan de Rotter- damsedijk vernield. De firma Van Dalen verkoopt onder andere grammofoonplaten en cassettes. Bij de diefstal maakte men een groot aantal cassettes buit met een totale waarde van 1200,—. De schade bedroeg bovendien ƒ1100,-. waardoor ze minder tot filevorming bijdragen. Ook heeft de vakantiespreiding die de laatste jaren is gerealiseerd ge leid tot spreiding in het personen vervoer over de weg. De organisaties hopen dat op zijn minst het weekendrijverbod voor het zware vervoer gedeeltelijk zal worden versoepeld. Bijvoorbeeld door het terugbrengen van de duur en het aantal wegen, waarop zo'n verbod geldt. Ook zou het verbod kunnen worden beperkt tot die weghelft waarop in oen bepaalde periode de hoofd stroom van de personenauto's zich naar of van de vakantiebestem ming beweegt.

Het Nieuwe Stadsblad | 1980 | | pagina 43