Openbare commissie vergaderingen Aanvragen bouwvergunningen De Gids in de bus Informatie over het Sociaal-cultureel plan Informatie-avond over beveiliging woon-schoolroutes Afgegeven bouwwoonvergunningen Er is nog plaats op schoolwerktuin complex HET NIEUWE STADSBLAD PAGINA 51 WOENSDAG 12 MAART 1980 Publicatie van de Gemeente Schiedam Wekelijks verschijnend in Het Nieuwe Stadsblad Verzorging: Gemeentelijke Voorlichtingsambtenaar Emmastraat 1 - tel. 26.05.00 In de serie besprekingen die tot doel hebben om uiteindelijk te komen tot de vaststelling van een sociaal-cultureel plan voor de gemeente, zullen nog open bare bijeenkomsten worden gehouden op donderdag 20 maart en donderdag 27 maart in de recreatiezaal van het Stads kantoor, aanvang 20.00 uur. Inmiddels is op de secretarie-afdeling Cultuur, Sport en Jeugdzaken een bro chure vervaardigd waarin de bedoeling van het sociaal-cultureel plan is toege licht en bovendien duidelijk gemaakt welke inbreng de sociaal-culturele instel lingen daarbij kunnen hebben. Van de openbare commissievergaderin gen liggen de agenda's en de bijbeho rende toelichtende stukken voor belang stellenden ter inzage bij het bureau Voorlichting in het Stadskantoor. De commissie voor de ruimtelijke orde ning houdt de openbare vergadering op woensdag 12 maart om 20.00 uur in het stadhuis aan de Grote Markt. Indien de vergadering niet geheel afgewerkt kan worden, zal de vergadering voortgang vinden op woensdag 19 maart om 20.00 uur in het stadhuis. Op de agenda staan: de lijst van bouwzaken; de onbewoon baarverklaring van een aantal woningen aan de Stationsstraat en aan het Groen- wegje; informatie over de plannen van- particulieren voor woningbouw aan de Willemskade; een plan voor een route voor langzaam verkeer langs de Rijks weg 20 op het voormalig tracé van de Pr. Beatrixlaan; Het jaarlijks krediet voor de subsidiëring van restauratie aan par ticuliere monumenten; een kredietaan vraag voor het behoud, de zorg en het vervoer van bij sloop e.d. vrijgekomen materialen in het kader van het bes- hermd stadsgezicht; de subsidiëring van de Stichting Stadsherstel Schiedam en de bouwverordening logiesgebouwen. Aan het begin en einde van de vergade ring is er het vragenkwartier voor de toehoorders. De commissie personeelszaken komt in het openbaar bijeen op woensdagmid dag 19 maart om 15.00 uur in de rechter- nis van de recreatiezaal van het Stads kantoor. Bij de dienst Gemeentewerken zijn de onderstaande aanvragen voor een bouwvergunning binnengekomen. De aanvragen zijn nog in behandeling; er zijn nog geen beslissingen over geno men. Belanghebbenden kunnen nadere informatie krijgen bij het Bouw- en Wo ningtoezicht in het Stadskantoor, elke morgen van 8.30 tot 10.00 uur bij de heer M. van der Loo, telefoon 260500 toestel 188 - A. M. Sonneveldt voor Mgr. Nolens- laan 414/416: voorgevel wijziging door uitbreiding postbussen; - Th. van Duikeren/ H. hr. Piket voor Rubensplein 18: bovenwoning ver bouwen tot twee appartementen; - J. H. van Emden (S.S.S.W.) voor Ant. Muysstraat 47: aanbouw maken voor een badgelegenheid; - G. van Vessem voor Brugmanstraat 24a: woning in- en uitwendig verbou wen; - C. de Vries voor Maasstraat 36: wo ning in-en uitwendig verbouwen; - C. H. Ruseier voor Warande 85b: wo ning inwendig verbouwen en achter gevel gedeeltelijk wijzigen; - J. Mak voor Schiedamseweg 86, 88, 90 en 92: het verbouwen van vier berg ruimten tot garages. gemeente informatie De nieuwe „Gids voor Schiedam 1980" is verschenen! In de komende week wordt de Gids huis aan huis in Schie dam verspreid, zodat een ieder het boekje in de bus zal krijgen. Daarna zul len de personen die zich nieuw in Schie dam komen vestigen bij de inschrijving op de afdeling Bevolking van de ge meentesecretarie de Gids uitgereikt krijgen, vergezeld van een mapje met aanvullend informatie-materiaal over de stad. De Gids, waarvan we hiernaast de front-pagina (die overigens in vier kleu ren is uitgevoerd) afdrukken, is een uit gave van Drukkerij Steens B.V. te Schiedam. Die heeft er naar onze me ning een fraai boekwerkje van gemaakt. Dit geldt overigens ook voor de platte grond van de gemeente, die los is bijge voegd. Drukkerij Steens heeft niet alleen de druk en de lay-out verzorgd, maar ook de advertentie-exploitatie en tevens de verspreiding, met inschakeling van de Spreij Groep. De inhoud is, voor het eerst, samengesteld door het gemeente lijk Bureau Voorlichting. De Gids wil zijn een adressenboekje ten dienste van de bewoners, waarin zij vin den de gegevens over o.a. de gemeente lijke diensten, maatschappelijke en cul turele instellingen, scholen, kerken, me dische voorzieningen en niet te vergeten de zeer vele verenigingen die Schiedam rijk is. Er is getracht om de informatie zo volle dig en zo juist mogelijk te doen zijn, maar de produktie van deze Gids heeft vele maanden van voorbereidingen ge vraagd. En aangezien we in een haastige en zeer veranderlijke maatschappij le ven is het onvermijdelijk dat er gegevens ontbreken of foutief vermeld staan. Waarvoor bij voorbaat onze excuses. Wijzigingen of aanvullingen op de tekst kunnen, graag met gebruikmaking van de bon die in de Gids is afgedrukt, wor den opgegeven aan het Bureau Voorlich ting in het Stadskantoor, Emmastraat 1. Of telefonisch onder nummer 260500, toestel 250. In het kader van het overleg over het verkeerscirculatieplan organiseert de dienst Gemeentewerken voor betrokke nen en belangstellenden een bijeenkomst op dinsdag 25 maart 1980 om 20.00 uur. in de recreatiezaal van het Stadskantoor, Emmastraat 1, over de deelnota Bevei liging woon-schoolroutes en schoolomge- ving". De gemeente zal dan een toelichting ge ven op de plannen; in het algemeen ge steld gaat het om oplossingen voor over steekplaatsen in drukke verkeerswegen en de directe omgeving van de scholen. De aanwezigen krijgen de gelegenheid om vragen te stellen en opmerkingen te maken. Na deze informatieavond kunnen gedu rende 4 weken schriftelijke reacties op de plannen worden ingediend bij de dienst Gemeentewerken, Stadskantoor Emmastraat 1. De nota is toegezonden aan de betrokke nen; exemplaren zijn verkrijgbaar bij de afdeling Verkeersonderzoek van Ge meentewerken op de 11e etage in het Stadskantoor, telefoon 260500 toestel 339. H. R. S. Bisschop het verbouwen van de v.m. winkel tot chinees restaurant Groenelaan 32 Janssen's Damesmode het vernieuwen van de entree in de pui van het winkelpand Hoogstraat 157 H. L. Verkerk het inwendig verbouwen van de woning Amalia van Solmsstraat 1 la. Door de gemeente Schiedam zijn in de maanden januari en februari 1980 de volgende bouwvergunningen afgegevèn. De gegevens zijn beknopt gehouden. Be langhebbenden die nadere informatie willen hebben over een bouwplan, kun nen daarvoor een afspraak maken met het Bouw- en Woningtoezicht en wel elke morgen van 8.30 tot 10.00 uur met de heer M. van der Loo in het Stadskantoor, telefoon 260500 toestel 188. G. Olsthoorn het geheel vervangen van een warenhuis door een geprefabriceerd warenhuis gelegen op een perceel grond aan de Groeneweg 20 H. S. Gan het in- en uitwendig verbouwen en ver groten van de woning Laan van Spieringshoek 2 f S. H. Liem het wijzigen van de raamindeling aan de achterzijde van de woning Smetanalaan 76 G. Verwol het vergroten van een dakkapel aan de voorzijde van de woning Oosterstraat 83 Van Slavenburg's Bouwbedrijven B.V. het verbouwen van de bedrijfshal 's -Gravelandseweg 390 G. W. Bannenberg het gedeeltelijk wijzigen van de voor en achtergevel van de woning Prins Bernhardlaan 78 en 80 Gemeente het plaatsen .van 6 gaskasten aan de zij gevels van de 6 flats aan het Johann Straussplein J. Valk het overkappen van de ruimte tussen de woning en de schuur Lindenlaan 5 C. G. Veringmeijer het in- en uitwendig verbouwen en het vergroten van het winkelpand annex showroom, door het plaatsen van een verdieping op de bestaande achteruit bouw van het pand St. Liduinastraat 52 C. L. Zantboer het plaatsen van een duivenhok achter het bedrijfspand Walvisstraat 3 P. C. J. Peek het in- en uitwendig verbouwen van twee opslagloodsen gelegen aan de Van Cleeffstraat 14-16 Ver. Volkshuisvesting het renoveren van 52 woningen in de complexen C, D en E (Gorzen) Ook dit jaar heeft wederom een groot aantal enthousiaste kinderen zich laten inschrijven voor een tuintje op de schoolwerktuinencomplexen. Voor het complex bij boerderij Landvreugd was de belangstelling zelfs zó groot, dat ver schillende kinderen zijn uitgeloot, maar op het schooltuinencomplex „Vijfslui zen" is nog ruimte. De kinderen uit de 3e, 4e en 5e klassen van de lagere scholen, die zich niet eer der hebben opgegeven en alsnog een tuintje willen hebben op Vijfsluizen, kunnen een aanmeldingsformulier halen en invullen bij de hoofdafdeling Plant soenen van Gemeentewerken op de 13e etage van het Stadskantoor. Het in schrijfgeld bedraagt ƒ6,— en zal later via de school worden geïnd. De definitieve sluiting voor deze tweede aanmelding is op vrijdag 14 maart 1980. Er is dus wel haast bij!!! Het tuinseizoen begint op 24 maart a.s.

Het Nieuwe Stadsblad | 1980 | | pagina 51