Nieuwe ophaalbrug in park 't Nieuwelant ZAKEN- (31 VIZIER *r H. BOSVELD BEHANDELING VAN VOET-, BEEN-, EN RUGKLACHTEN BEHANDELING BIJ KINDEREN VAN KNIK- EN PLATVOETEN Boekhandel Roodbol is verbouwd KSH GOUD EN ZILVER PERIDOT B.V. Oranjebal Kethel Huishoudelijke Voorlichting Pelgrims naar A'dam schoentherapeut-podoloog Onze krant mikt vandaag op: v v K\*m Zelf kleding maken: Koken voor beginners: Indische keuken: Gymnastiek: M. C. M. de Groothuis, Stadhouderslaan 28-30 Yoga: Bloemschikken: Poppen maken: VLAARDINGENOver een van de vijvers van het park 't Nieuwelant, vlak bij het station Vlaardingen oost, de nieuwe ophaalbrug in gebruik genomen. gediplomeerd door de Academie der Podoiogie d.m.v. stabiliserende zoolvlakken volgens geheel nieuwe methode veelal door aanpassing van voetbed in de schoen voorafspraken uitsluitend tel. 154128 Ook het adres voor de betere merken schoenen RUTTEN SPECIAALSCHOENEN Eig. H. Bosveld van s -Gravesandestraat 56 f-mem 311. UW NACHTKASTJE IS GEEN KLUIS! HET NIEUWE STADSBLAD PAGINA 29 VRIJDAG 14 MAART 1980 12 lessen van 2 1/2 uur naar keuze 's morgens, 's middags of 's avonds. Plaats: Stadhouderslaan 30, het Kruisgebouw in Groenoord en huis houdschool de Hargahof in Groe noord. Kosten 67,50. Er zijn nog enkele plaatsen vrij. 8 lessen van 2 1/2 uur op dinsdag avond in de huishoudschool „De Hoeksteen", B. v. Haarenlaan 1155. Kosten 50,— en ingrediëntengeld. De kursus start 25 maart. Er zijn nog 2 plaatsen. 8 lessen van 2 1/2 uur op donder dagavond in „De Hoeksteen". Deze kursus is vol. 8 lessen van 1 uur op maandag avond in dienstencentrum „De 4 Molens" en donderdagmorgen in Chr. Soc. Belangen. Kosten 35,—. Op donderdagmorgen zijn nog een paar plaatsen. 12 lessen van 1 uur. Kosten 70,—. Op woensdagmorgen van 9 tot 10 uur en van 10.15 tot 11.15 komen in april een paar plaatsen. Plaats: Stadhouderslaan 30. 8 lessen van 2 1/2 uur op maandag avond in de Stadhouderslaan 30. Kosten 45,Deze kursus start 17 maart. Er zijn nog enkele plaatsen. 8 lessen van 2 1/2 uur op dinsdag avond in de Stadhouderslaan 30. Kosten 45, U kunt zich opgeven bij de admi nistratie van de Huishoudelijke Voorlichting, Stadhouderslaan 30 tegen kontante betaling van het kursusgeld. De openingstijden van ons kantoor zijn: maandag t/m donderdag van 9.30 tot 12 uur en maandagavond van 7 tot half 9. Te lefoon 264781. Deze brug is nagenoeg een kopie van de vorige ophaalbrug. De oude ophaalbrug heeft op verschillende lokaties in de stad zijn diensten be wezen. Uit 1901 dateert een bestek voor „het opstellen ener houten ophaal brug ter vervanging der bestaande vlotbrug toegang gevende van af den Hoflaan tot den Schiedam- schendijk". In die tijd lag er tussen het terrein van de gemeentelijke rëlnigings- en ontsmettingsdienst en de Schie- damsedijk een haven die in open verbinding stond met het buizen gat, de zgn. beerhaven. Deze haven ontleende zijn naam aan het feit dat daar de Westlandse boeren en tuinders hun mest (beer) kwamen kopen van de gemeente Vlaardingen die het in tonnen op haalde in de stad. Voor de verbin ding van de Hoflaan met de Schie- damsedijk was een smalle brug aangebracht die in 1901 vervangen werd door de eerder genoemde op haalbrug. Uit het bestek blijkt dat de ophaal brug al eerder een bestemming had en aangepast, voorzien van een nieuw brugdek naar de Hoflaan verplaatst moest worden. In het be stek van die jaren stond: „In ver band da deze brug is geplaatst IV geweest voor toegang over een schutsluis zullen de uiteinden der schooren versmeed moeten worden tot verbinding aan de ankerpalen en zullen de stijlen en vleugels aan het hameigebint eene wijziging heb ben te ondergaan". SCHIEDAM In de nacht van 22 op 23 maart wordt in Amsterdam eem stille omgang gehouden. Schie dammers die zich willen aansluiten bij de pelgrims uit Overschie die aan deze stille omgang deelnemen, kunnen zich opgeven bij pastoor G. A. de Bot, Burg. Baumannlaan 169 in Rotterdam, tel. 157909. Zaterdagavond wordt de eucharis tie gevierd in de parochiekerk van O.L. Vrouwe van Altijddurende Bijstand aan de Burg. Baumann laan in Overschie. Tussen 23.30 en 24.00 uur vertrekt men vervolgens per touringcar naar Amsterdam. Voor de pelgrims uit Schiedam zal de bus dan tot in het centrum van Schiedam rijden. De kosten van deelname zijn vijf tien gulden pier persoon. In de jaren 1940-1941 werd deze beerhaven gedempt, terwijl gelijk tijdig een smal spoorlijntje aange legd werd van de haven, via Hofsin gel en Schiedamsedijk naar de toen nog onbebouwde Babberspolder. Dit spoor werd gebruikt om betone lementen voor de semipermanente woningen aan te voeren. Of er ver- band bestaat tussen het dempen van de niet meer in gebruik zijnde beerhaven en de aanleg van het spoor is niet meer bekend doch feit was dat de ophaalbrug daar ter plaatse overbodig werd. De brug werd toen verplaatst naar de Bab berspolder achter het „land van Suyker". Er liep in die tijd een pas van Vlaardingen-Oost door de onbe bouwde Babberspolder naar de Kethelweg. Dit pad kruiste een we tering op de plaats waar nu het ly ceum staat. De brug werd daar weer opgebouwd. Na de oorlog werden er woningen in de Babberspolder gebouwd waardoor de brug opnieuw afge broken moest worden. Na einige tijd opgeslagen te zijn geweest werd de brug rond de jaren '51-'52 weer opgebouwd en wel op de plaats waar de nieuwe brug is gesi tueerd. Door de hoge ouderdom en de toenemende vernielzucht raakte de brug in zeer slechte staat. Daar restauratie onmogelijk bleek werd besloten de bovenbouw van de brug zo mogelijk geheel in de oorspronkelijke vorm na te bou wen. Daartoe is de oude brug eerst zorgvuldig gesloopt, afgevoerd naar een houtbewerkingsbedrijf en zijn bij dit bedrijf alle onderdelen op maat nagemaakt. Uiteraard vergde deze werkwijze nogal wat tijd maar nu de nieuwe brug gereed is mag men toch wel spreken van een geslaagde opera tie. Het is te hopen dat deze brug een even lange levensduur bescho ren is als zijn voorganger. I E Centraal inkoopbureau voor Wij betalen de hoogste waarde voor uw oude sieraden Ons kantoor is geopend van 10 00-17.00 uur Zaterdag van 10.00-14.00 uur. GOUD- EN ZILVERFABRIEK Van Helmontstraat 9 Rotterdam Telefoon 010-773028 SCHILDERIJENDIEFSTAL SCHIEDAM - Uit een woning aan het Bart Verhallenplein werden in de eerste weken van maart een aan tal kostbare voorwerpen gestolen. Tijdens de vakantie van de bewo ner, de 40-jarige P.v.D., verschaften onbekenden zich toegang tot het huis en stalen daaruit vier schilde rijen, een horloge en een pot met muntgeld. De goederen vertegen woordigen een waarde van niet minder dan 15.000,—. Boekhandel Roodbol aan Rubens plein 16 heeft een verandering on dergaan. In de loop van de jaren was door het uitbreidende assorti ment de loopruimte steeds kleiner geworden. Reden voor de eigenaar, de heer Roodbol, om de mogelijk heden tot uitbreiding eens te bekij ken. Door de achter de winkel gelegen gang, trap en keuken bij zijn ver koopruimte te betrekken, zou er beslist plaats gewonnen worden^ Volgens dit plan is de verbouwing dan ook tot stand gekomen, en vo rige week kon men het resultaat van dit werk bewonderen. Donder dagmiddag en -avond was er een drukbezocht open-huis aan Ru- beasplein 16. De bezoekers toonden zich enthou siast over het bereikte resultaat. De indeling kon dankzij deze ver bouwing ook overzichterlijker worden. Zo is er achterin de winkel een aparte hoek met boeken voor kin deren tot 15 jaar. Daar worden eveneens de spelletjes, puzzels en doe-artikelen (knippen, tekenen, knutselen) verkocht. Het is, zoals de heer Roodbol het uitdrukt, een winkeltje in een win kel. Maar ook de boeken, waar het uiteindelijk om begonnen is, ko men beter tot hun recht. Er is meer plaats ingeruimd voor pockets in de talen Engels, Frans en Duits, en diverse andere rubrieken zijn eveneens beter vertegenwoordigd. Maar zelfs de grootste boekwinkel kan geen voorraad houden van alle boeken: snel bestellen en snel leve ren kan wèl. Daarin stelt de heer Roodbol dan ook een eer. Voorts heeft hij een afdeling kantoorboek handel, waarin velerlei schrijfwa ren en tekengereedschap verkrijg baar zijn. Als straks met een nieuw school jaar de tijd van studieboeken aan schaffen weer aanbreekt, heeft de heer Roodbol een extra man die speciaal belast is met dit onder deel. llit reakties van klanten is wel ge bleken dat de al meer dan 40 jaar aan het Rubensplein gevestigde boekhandel een onmisbare schakel in de keten van buurtwinkels is! SCHIEDAM Op vrijdag 21 maart organiseert de Oranjevereniging „Wilhelmina" Kethel haar jaar lijkse feestavond in gebouw „De Rank", aanvang 8 uur. Het programma wordt verzorgd door de Schiedamse Toneelgroep „Alberdinck Thijm", evenals de Oranjevereniging oud in jaren. Opgevoerd wordt het kluchtige blijspel „Bokken en Geiten", waar mee de toneelgroep elders reeds met succes is opgetreden. Als sluitstuk van de avond volgt een „grande bal-masque" hoewel mascerade niet verplicht is gesteld. Aan de meest originele of leuke costumeringen worden prijzen toe gekend. Mooie prijzen zijn ook ver bonden aan de te houden grote tombola.

Het Nieuwe Stadsblad | 1980 | | pagina 29