Louter barokmuziek in Stedelijk Museum Schaduwkuil uitstekend door Groeton vertolkt Muziek en show voornaamste ingrediënten van Benefietbal GEBIT STUK? ROODBOL RUBENSPLEIN méér dan een boekhandel Programma Teerstoof haarimport W&0 Spektakel duurt 6 uur J. VERINGMEIER Sir Arthur Conan Doyle DE COMPLETE SHERLOCK HOLMES Verkrijgbaar bij: Winterconcert Harmonie WF Pin Point in Q.T. Alle 9 delen nu verkrijgbaar. Een studie in rood f 14,90 Het teken van de vier f 17,90 De hond van de Baskervilles f 17,90 Het dal der verschrikking f 19,90 De avonturen van Sherlock Holmes f 25,- De gedenkschriften van Sherlock Holmes f 25,90 De terugkeer van Sherlock Holmes f 28,50 Een buiging ten afscheid f 24,90 De dossiers van Sherlock Holmes f 27,90 Gil SCHEERMESJES GILETTE Geldig t/m 25 maart. /k Reparatie klaar terwijl u wacht HET NIEUWE STADSBLAD PAGINA 21 - WOENSDAG 19 MAART 1980 nr a Rubensplein 16 Schiedam Telefoon 01026 95 13 SCHIEDAM/VLAARDINGEN Op 22 maart, zaterdag, houdt de Harmonie Wilton-Feijenoord haar winterconcert in de Stadsgehoor zaal van Vlaardingen. Het concert begint om acht uur. Het pro gramma ziet er als volgt uit:. - Optreden Jeugdorkest WF o.l.v. Wim Vos - Ie Optreden Harmonie WF o.l.v. P. van Vliet Ouverture en Ut Charles Si mon Catel arr. Désiré Dondeyne First Suite in Es for Military Band (3 delen) Gustav Holst Symphonia J. S. Bach arr. Meyns City of Spires Trevor J. Ford Schiedam Louter barokmuziek staat er op het programma voor het concert in het Stedelijk Mu seum dat zondag 23 maart wordt gegeven. Deze muziek zal ten ge hore worden gebracht door het Swijnskop trio, bestaande uit Hanni Barendrecht (dwarsfluit), Hellen van der Linden van Dijk (clavecimbel) en Armen van der Linden (barok-cello) Deze muziek is „een sunderlige he- melsche gave van God geordineert ende menschen gegeven, niet tot onêerlijcke oft lichtverdigen mis- bruycke, maer om hem voer al danckelyck te lovene, ledicheit te schouwene, tyt te winnen, melan cholie te verjagene, onlust te verdri- vene, sware geesten te verlichtene, beroerde harten ter verheugene". Aldus Tielman Susato. Op het pro gramma komen de volgende com ponisten voor: Geminiane (fluitso- natej Scarlatti (sonate voor cleve- cimbel), Vinei, Paxton (cellosonate), Vrijdag 21 en zaterdag 22 maart, 21.00 uur. Vangrail met „De jonge weduwe zoekt een stapelbed", 14,—. Pas 65/CJP 11,—. Zaterdag 22 maart, 14.30 uur. Clown Woudi met „Hans en Griet je". Leeftijd vanaf 4 jaar. 3,— Vrijdag 28 en zaterdag 29 maart, 21.00 uur. Bob van Leeuwen met „Mensenkennis", 10,—. Pas 65/CJP f 7,50. Zaterdag 29 maart, 14.30 uur. Clown Woudi met „Hans en Griet je". Leeftijd vanaf 4 jaar. 3,—. Reserveringen: maandag tot en met vrijdag: via de VVV Schiedam (266000). Vrijdagavond en zaterdag vanaf 13.00 uur: via het theater (269455). Gereserveerde kaarten dienen ui terlijk een kwartier voor de voor stelling te worden afgehaald. SCHIEDAM Soos Q.T. aan de Nieuwstraat organiseert zaterdag avond 22 maart weer een live-op- treden van een nog tamelijk onbe kende band. Aan de beurt is dit maal de groep „Pin Point" die zal trachten een ieder aan het swingen te krijgen. „Pin Point" is een zes-mans forma tie die bestaat uit leden die afkom stig zijn uit Rotterdam, Schiedam en Den Haag. Naast swingende mu ziek brengt de groep ook rustige nummers ten gehore. Aanvang van het optreden: half tien. vulling van 5 mesjes Topper Schiedam Lange Kerkstraat 17-19 Tel 010-268289 Vlaardingen Hoogstraat 159 Tel 010-343181 Pauze Optreden Tamboerkorps WF o.l.v. Tambour-maïtre J. M. Ris- sema WF-Tromparade J. Poot Triomf door Ritmiek S. Eg berts Holiday in Spain S. Egberts Down the Street H. van Boven 2e Optreden Harmonie WF o.l.v. P. van Vliet Monuments of the Netherlands Louis Andriesen Italian Festival Glenn Osser Dance Americana Paul Yoder Flash Back Pi Scheffer Bolero for Band Glenn Osser Bella Vista (mars) C. M. Mel- lema (met Tambourkorps). Bal na afloop van het concert in zaal „Harmonie" met medewerking van de „Party Sound Band". Mozart (fluitsonate), Danzi (duet fluit-cello) en tot slot de sonte van La Lumagna van Blavet (fluit met continuo) Hanni Barendrecht studeerde aan het Rotterdams Conservatorium en behaalde de diploma's L en C met onderscheiding, waarna nog de aantekening kamermuziek volgde. Heieen van der Linden studeerde aan het Kon. Conservatorium in Den Haag en momenteel aan het Kon. Vlaams Conservatorium te Antwerpen bij Jos van Immerseel. Armen van der Linden studeerde cello bij Samuel Brill. Beiden tra den zij zowel samen bij recitals als apart solistisch op met diverse en sembles in binnenen buitenland. Het concert wordt gegeven in de aula van het Schiedamse Stedelijk Museum, Hoogstraat 112, zondag 23 maart om half drie. Entree: leden ver. vrienden, 65plusser C.J.P. 3.— niet leden 5.—. Schiedam - Met als basis amateurs van de Toneelvereniging „Groeton" wist regisseur Ad Hoeymans voor het toneelstuk „De Schaduwkuil" een cast te vinden, die volledig op z'n taak was berekend. Zelf vertaalde hij dit werkstuk van de Amerikaanse toneelschrijver en acteur, Michael Christofer en paste het aan zijn eigen visie over de han deling aan. Lectuur en media staan tegenwoor dig bol over stervensbegeleiding; een woord dat bij menigeen een huivering doet ontstaan. Doodgaan is nu eenmaal het meest reëele voor alles wat leeft op aarde. Voor de mens is het iets om in jonge jaren voorlopig niet aan te denken en waar hij bij het bereiken van een hogere leeftijd van nature naar toe groeit. Het woord „onvergankelijk" staat in feite ten onrechte in onze woor denboeken en speelt evenzo in de menselijke gedachten. De zeker heid, eens te moeten sterven kan angst oproepen, echter meer nog de manier waarop. Deze filosofie is mogelijk de oor zaak dat Christofer's „The Scha duw Box" in Amerika het beroep stoneel niet als een „best seller" heeft gehaald. De Schiedamse to neelgroep „Groeton" heeft het aan gedurfd het ten tonele te voeren met een première in het Passage Theater. Voor een goed bezette zaal, brach ten zij uitstekend toneel met goed getroffen personages en karakters- pel.. De inhoud van het stuk; de confrontatie met drie mensen in stervensnood, samengebracht in een ziekenhuis bungalow, zal bij de toeschouwers genuanceerd zijn overgekomen. De acceptatie van een absoluut einde leeft nu eenmaal niet bij iedereen. De geestesgesteldheid van de drie patiënten liepen sterk uiteen, even als die van de naaste familieleden. Een man van middelbare leeftijd met aanvaarding van zijn, in tegen stelling met diens echtgenote die zulks niet kon doen. Daarnaast staat een oudere vrouw, slechts door chirurgische ingrepen in het leven gebleven. Zij wacht op de komst van haar lievelingsdoch ter en is gedoemd in een stadium van seniliteit haar leven te beëindi gen. Als laatste is daar de nog jeug dige intellectueel die zijn huwelijk verwoest zag en tenslotte in de ar men van een vriend als homose- xueel zou sterven. Scène uit De Sschaduwkuil: menselijke openhartigheid Begeleid door een therapeut kwam de drie met hun naasten tot ontboe zemingen over het verleden en de nu de bodem ingeslagen toekomst verwachtingen: een terugzien in vreugde en in verbittering, doch te vens in gedwongen aanvaarding. Dit ging gepaard met vaak hoog oplaaiende emoties met een mense lijke openhartigheid. In zijn voorwoord van het pro gramma zegt regisseur Ad Hoey mans: „Met de Schaduwkuil" heeft Michael Christofer een waardevolle bijdrage geleverd tot geestelijke Mi lieuhygiëne, waarvoor wij hem veel dank verschuldigd zijn". Of hier waarheid in schuilt is aan de kij kers geweest om te beoordelen. Het bijna semi-beroepsensemble bestond uit de dames: Len Dessing, Tiny Rulof, An Heblij en, in een ware glansrol, de veelzijdige actrice Martha Segaar. Bij de herenrollen: Paul Segaar, Koos de Groot, Dick Bijkerk, Leon Prins en Roland de Booy. Het decorontwerp is van Koos Ger- kema. Hiervan straalt in alle wit heid de cleane sfeer uit van de ge middelde verpleeginrichtingen, die een stempel drukken van realiteit op, de strekking van het toneelstuk. WB. SCHIEDAMSE NOTITIE Jongerencentrum Zuid aan de Rijn straat 1 heet voortaan „The Chel- ler". Het jongerencentrum ligt on der de kerk, en is geopend op woensdagmiddag van 2 tot 5, op donderdagmiddag van 2 tot 5 en op vrijdagmiddag van 2 tot 5. „The Cheller" is ook geopend op donderdagavond van 7 tot half 10. Dan wordt er disco gedraaid; toe gang één gulden. SCHIEDAM Maggie MacNeal is één van de artiesten, die op 29 maart tijdens het derde Benefiet Bal in Bowling Musis Sacrum te Schiedam optreedt. Het pro gramma van het zes uur durend spektakel bestaat verder uit optre dens van buikdanseres Yonina, zanger-troubadour Lobo en The Rudolf Fitskie Show Dancers; een discoshow door de Rotterdamse boetiek Limelight; bowlingkam pioenschappen voor de gemeente raadsleden van Schiedam en Vlaardingen en dansen op muziek van Continental Blue en de dixie- band Daddy's Jazz Bunch. Zoals bekend is de opbrengst van het Benefiet Bal bestemd voor de afdelingen Schiedam en Vlaardin gen van de Vereniging Vluchtelin genwerk Nederland. Streefbedrag is 10.000 gulden en dat geld moet binnenkomen via de kaartverkoop, sponsoring, reclames en adverten ties. De volgende bedrijven steunen het Benefiet Bal: Amstel Bierbrouwe-^ rijen. Havenloods, Randstad-edi ties, Het Vrije Volk, Bottelo (Coca Cola), North State International ft., Tekenstudio Pepijn, Sneldruk, Stu dio Passage, Pieterman glas, Ne derlands Artiesten Buro en Bow ling Musis Sacrum. De artiesten die op het bal optre den, behoeven weinig introduktie. Maggie MacNeal vertegenwoordigt ons land dit jaar op het Eurovisie Songfestival met het door haarzelf gecomponeerde liedje „Amster dam, Amsterdam". Buikdanseres Yonina is al diverse malen op de te levisie geweest. Yonina, in Amerika geboren uit Libanese ouders, leidt een school voor Oriëntaalse dans in Amsterdam. Voor de dansmuziex op het bal zor gen Continental Blue en Daddy's Jazz Bunch. Dat laatste orkest be staat uit gerenommeerde jazzmusi ci, zoals Piet le Blanc (ex Ramblers en Boyd Bachman), Peter Visser, Hans v.d. Ouweland, Henk Guillot, Harry Kanters, Jaap Froentjes en Willem Raadsveld. De Rudolf Fitskie Show Dancers is een groep van vier meisjes en Fits kie zelf. Ze brengen een spectacu lair showballet met nummers als „Mein Herr" uit de film Cabaret, de „Charleston" en „The Fifth" uit Sa turday Night Fever enz. Rudolf Fitskie startte zijn carrière met klassieke dans, maar specialiseerde zich na enige tijd in beat, jazz en showballet. Hij heeft een eigen dansschool in Schiedam. Met zijn showdancers treedt hij regelmatig in Nederland, België en Duitsland op. Kaarten voor het Benefiet Bal zijn in beperkte mate verkrijgbaar bij Bowling Musis Sacrum, Lange Ha ven 115, Schiedam en bij de VVV's in Schiedam en Vlaardingen. Het bal begint om 20 uur. Zaal open 19.30 uur. Dagelijks van 9-17 uur en na telefonische afspraak Nieuwe Haven 131, telefoon 010-261417.

Het Nieuwe Stadsblad | 1980 | | pagina 21