TRM82> Kogelmachine fl0„ rtw DE LANGE „De Favoriet" showt tennis- en badmode stijgt uwgasrekening sneller dan uw sa la ris? Dt itutUvlAKI C A mag misschien toch woningen erbij trekken Isoleer. Doe het zelf met Handisol. Besparingen tot f 6,- per m2 per jaar. PvdA-discussie Aanrijding door alkoholgebruik Nieuwlandpiein 21/38 Schiedam 4(H) m2 showroom technische dienst Telefoon 010-714445 b.g.g. 01899-22914 Landstraat 81Vlaardingen SCHIEDAM Swingend en springend lieten acht man nequins dinsdagavond zien wat „De Favoriet" aan sportkleding te bieden heeft. In een goed gevulde zaal „De Rank" toonden 5 dames en 3 dressmen tennis- en badkleding die er zijn mag. Van degenen die de show stalen waren er twee nog heel jong. Sander en Tanja liepen dapper mee, en na de eerste onwennige pasjes op het plankier draaiden zij hun rondjes alsof ze dat al veel vaker hadden gedaan. SCHIEDAM Hoewel het gemeentebestuur nog geen defi nitieve beslissing heeft genomen, ls het niet uitgesloten dat zij het grootwinkelbedrijf C&A toestemming zal ge ven, één of meerdere woningen in het C&A complex aan de Rotterdamsedijk/Broersvest niet langer te verhuren. C&A wil deze woningen bij de winkel trekken om er een kantine en een kantoorruimte te vestigen. HET NIEUWE STADSBLAD PAGINA 17 VRIJDAG 21 MAART 1980 1D1T1 metcorrectiemogelijkheid I 1950,- CX BTW KAIVTOOREFFICIENCY BV IO Elke daq van HH flb Vlak de van Vri|dag koopavond T [n^d JK BB Postkantoor in Vlaardingen. Vlak naast de achterkant van het Postkantoor in Vlaardingen. Over het algemeen zijn de pijpen van de pantalons recht, ook wel eens iets uitlopend, en de pijpen van sommige pakken zijn gerim peld met behulp van elastiek. Temidden van de heldergele forsyt hia en veelkleurige cinneraria's ge plaatst door de firma Krabbendam, was het niet moeilijk om in een voorjaarsstemming te komen. De toch wel onmisbare hoge tempe ratuur, en een warm zonnetje moe ten we er dan maar even bijdenken. Voor de eerste kille weken op de tennisbaan werden trouwens di verse fijne trainings- en joggings- pakken getoond. Zo zagen we een tennispspspes- peaspaappa in ait en blauw. Het jack was overwegend wit, met een blauw en rode garnering, en de pantalon donkerblauw. Voor meis jes toonde Tanja een wit trainings jack met kapuchon, waarbij zij een wit rokje droeg van het merk Ro- bey en een oranje Adidas shirtje. Voor heren was er bijvoorbeeld een fijn pak van badstofstretch, uitge voerd in wit met donkerblauw. WIT MET BLAUW FAVORIET Als er al een tendens in de tennis- mode is om ook zachte tintjes als bleu en geel ingang te doen vinden op de tennisbaan, „De Favoriet" doet daaraan niet mee. Misschien wel omdat de KNLTB (Kon. Ned. Lawn Tennis Bond) het daarmee, zeker in competitiever band, niet eens is. Hoe het ook zij, stralend wit, met een enkel licht- of donkerblauw ac cent, blijft het goed doen. Een rokje met een donkerblauw voorpand, bleek in een omzien veranderd te kunnen worden door simpel weg het pandje los te knopen, en om te draaien. Bij de -rokjes en de shorts werden vlotte t-shirtjes gedragen met aller lei aardige biesjes, punthalsjes en op de schouder gestrikte bandjes. Veel van wat getoond werd was van het merk Robey, maar ook de mer ken Adidas en Marilena kwamen regelmatig terug. Voor heren is er eveneens een ruime keuze in shorts en shirts. De heren volgden het voorbeeld van de tennisgroten om zich in plaats van het geijkte wit te kleden in donkerblauw. JURKJES Voor dames waren er twee jurkjes die beslist nog even genoemd moe ten worden, temeer daar deze over het algemeen in de minderheid zijn. Tinka toonde een uiterst luchtia jurkje dat heel soepel viel. Als enige versiering was er een donker blauw biesje rond de v-hals aange bracht. Dan was er nog een setje van Mari lena, weliswaar tweedelig, maar zo danig op elkaar afgestemd dat het de indruk gaf een geheel te zijn. Het gerimpelde rokje en de blouse had den vertikale kleurige streepjes. Voor hem was er in hetzelfde idee een shirt. Op en top unisex, en dat stond heel goed. De bij tennis horende accesoires als racket, sokken en schoenen ontbra ken ook niet tijdens de show. Zelfs een gele tennisbal werd speels van de een naar de ander gegooid, tot Sander hem tussen de toeschou wers deed belanden. BADMODE Na de pauze was de beurt voor namelijk aan de badmode. Net als de tenniskleding werd de badkleding gebracht „in duplo", meestentijds een bikini en een bad pak van hetzelfde type. Een badpak en bikini in de kleur brique open den de rij. We hebben ons laten ver tellen dat zij er ook zijn in turqois. Voor meisjes waren er wedstrijd badpakken met een speelse noot, zoals een gekleurde bies opzij. Ook de heren waagden zich in bad kleding op het plankier o.a. in een zwarte zwembroek, en een gedessi neerd model in blauw. Eroverheen gedragen werden pulls, trainigs- jacks en een keer zelfs een fraaie donkerblauwe badjas. Niet onvermeld mogen blijven de leuke zwarte strappless strandjurk met daaronder een zwarte minis- cule bikini, en een lang strandge- waad met diepe splitten opzij met bijpassend badpak. Al deze vrijetijdskleding werd va naf het podium „binnengepraat" nu eens niet door een lady-speaker, maar door een heer. Ook achter de schermen is tijdens de show hard gewerkt. Daar waren de mensen van kapsalon Ferry aanwezig om te assisteren bij het kleden. De originele kapsels (mannequin Marsha bijvoorbeeld had tiental len vlechtjes in het halflange haar) waren ook van de hand van Ferry. Zo hielp alles en iedereen mee om deze avond, die op de maat van dis- comuziek de pan uit swingde, tot een succes te maken. Bijgaande foto's geven u een in druk van de modellen die in „De Rank" geshowd werden. C&A deed dit verzoek aan het ge meentebestuur omdat het huurcon tract over enkele lokalen van de Comeniusschool is afgelopen. Daardoor moest het winkelbedrijf op zoek gaan naar een vervangende ruimte. VRAGEN Eerder deze maand stelden de CDA raadsleden Rosman, Van Lingen en De Koning vragen over deze kwes tie. Zij wilden weten of het gemeen tebestuur er geen bezwaren tegen had, voor dit doel woonruimte te onttrekken aan de toch al zo krappe woningvoorraad van Schie dam. De raadsleden vonden dit „ge woon niet acceptabel". In hun antwoord zeggen B en W dat „wat hèt zwaarste is, ook het zwaar ste moet wegen". Daarmee wordt gedoeld op de op handen zijnde in- tregatie vafti het kleuter- en lager onderwijs, waarbij ook de Come niusschool zou worden betrokken. Hoewel het gemeentebestuur zegt, zich terdege bewust te zijn van de zeer grote behoefte aan goede en goedkope woonruimte, wil zij daar tegenover stellen dat ook het econo misch belang van Schiedam de zorg van het gemeentebestuur meer dan waard is. Deze twee argumenten zouden der halve kunnen pleiten voor toestem ming aan C&A om een of meer wo ningen bij het bedrijf te trekken. Toezeggingen zijn volgens B en W echter nog niet gedaan. BEHOEFTE De drie CDA-raadsleden wilden ook van B en W weten of het ge meentebestuur bij een positieve be slissing dus in het voordeel van C&A niet te veel vooruit zou lo pen over de nog te voeren discus sies over de toekomst van de Schie- damse binnenstad. Bekend is dat C&A haar Schie- damse vestiging graag zou verhui zen naar een andere plaats in de binnenstad. Volgens het gemeen tebestuur staat de definitieve vesti gingsplaats van C&A nog niet vast. „Wei ligt voor de hand dat C&A in het winkelvoorzieningenpatroon van de te reconstrueren binnenstad een plaats inneemt," aldus burge-_ meester en wethouders in hun ant woord. B en W stellen zich op het stand punt dat een bedrijf als C en A voorziet in een grote behoefte waar bij de overige winkels in de binnen stad alleen maar gebaat zijn. NIET VOORUITLOPEN Een eventuele onttrekking van woonruimte aan de woningvoor raad, die bovendien van tijdelijke aard zou zijn, is volgens B en W geen vooruitlopen op de ontwikke lingen aangaande de binnenstad. Bij C&A is men zich ook bewust dat woonruimte onttrekken „geen aantrekkelijke zaak is". Dit zegt de heer Smits van de afdeling Onroe rend Goed van C&A in Amster dam. De heer Smits bevestigt dat C&A graag een nieuwe vestiging in Schiecjam zou krijgen, maar zegt er bij dat men voorlopig nog geen be paalde plaats op het oog heeft. Volgens de heer Smits is de huidige vestiging van C&A op de hoek van de Rotterdamsedijk en de Broers- vest niet ideaal. SCHIEDAM Op woensdag 26 maart houdt de Schiedamse Partij van de Arbeid de derde discussie bijeenkomst van dit seizoen in zaal Irene aan de Nieuwe Haven. Aan vang 8 uur. Thema van de bijeenkomst is dit maal de. Maatschappelijke Strate gie. Bram Peper, lid van het par tijbestuur, zal de discussie inleiden. Met deze discussiebijeenkomsten wil de Partij van de Arbeid haar le den stimuleren ook buiten-parle mentair aktief te zijn en aktie te voeren. De PvdA stelt daarbij de vraag hoe en waar de leden zich in maatschappelijk verband politiek- bewust opstellen. SCHIEDAM Een 23-jarige Schie dammer heeft woensdagavond een aanrijding veroorzaakt toen hij met zijn personenauto in botsing kwam met een geparkeerde wagen. Het ongeluk gebeurde omstreeks zes uur op de hoek van de Jan Steenstraat en de Paulus Potter straat. Beide auto's raakten behoor lijk beschadigd. De bestuurder liep geen verwordingen op' Volgens de politie verkeerde de man onder invloed van alkohol.

Het Nieuwe Stadsblad | 1980 | | pagina 17