moet u deze krant eens zien! 3 7 A u %ad^ \t 11II )11I I M I r\J V. AllblU 1)1 >1 )I I I V11 J I >1 I fOILI 11)4,111 )fl 1 11 II 1 I 1 II >1)1 HUlf j; I)I/H)MOIÏ l l \l I I 1 I I )/l II 111 A 31 Voor u bekeken, beschreven en in beeld gebracht: het totale modebeeld 1980. Vandaag presenteert Randstad Edities een lente bij lage vol nieuws, suggesties en hints: ga kijkend en le zend met ons het voorjaar in. De variatie is groot, waarbij onze bladen ook ieder voor zich inhaken op wat dit seizoen brengt, al in huis heeft. Een Total Look met een eigen gezicht. Want u ziet ook waar u het kunt gaan bekijken, waar het te krijgen is. In uw eigen stad, uw gemeente, dicht bij huis of ver der op. Een globale indruk geeft deze eerste pagina, aspek- ten van de Total Look komt u hierna, veelal met de zelfde thema tekeningen verlucht, tegen. Aktueel mo- denieuws, tot in de details. ,,lk heb niks om aan te trekken" is een veel gehoorde uitdrukking. Dan zeggen wij: moet u deze krant eens zien. HET NIEUWE STADSBLAD PAGINA 23 VRIJDAG 21 MAART 1980 MODE) gezien door, de .ogen van randstad-edities aan te trekken Jogging beheerst de sportmode Of er nu echt gejogt wordt of niet: ve len trekken een jogging-pak aan Het is er zelfs in velours. Voor tennis, de zomersport bij uit stek, blijft het wit met een vleug marine Wit en zwart zijn mode, ook aan de voet Voor de vrouw, via open schoentjes of pumps met een open neus, de man stapt ook wit-ge- schoeid de zomer in Verder voor hem veel semi-sportiefs Aktueel voor beiden: de leest uit de jaren vijftig De mannenmode heeft stijl, dat heel erg nonchalante is er af Veel combinaties zijn er deze zomer, in costuums, maar ook zelf te kiezen en samen te stellen De kleuren: grijs en beige, dus vrij rustig, voor uitschieters zorgen al lerlei poloshirts en spencers met brede strepen De mannenmode laat vooral een sportief beeld zien met tweed en stretch als belangrijke materialen Het badpak gaat het winnen van de bikini Strandsets met vlugge shorts of wijde rokken, waarop een zonnetop dat is strandmode 80 Voor killere momenten zijn er de wijde blouses in velours. De man draagt (b.v.) een surfzwembroek Modetinten zijn in monturen van lichtgewicht kunststof terug te vin den Rose en zacht groen als ac centen, witte brillen: ook die bril is een stukje mode De monturen werden iets kleiner, hebben wat sportiefs voor avondje uit of disco steentjes of glittervul sel. Metaal blijft belangrijk Zachte pasteltinten geven de mo- detoon aan bij de foundation Er is belangstelling voor het dessous- achtige, nieuwe trend in onder mode de hang naar lingerie-effec ten Salopetjes en tuinbroeken, marine- strepen en sportopdrukken, cordu- roy-broeken in allerlei pittige tin ten: dat is kindervoorjaar '80 Maar veel aardige jurkjes, vaak van katoen, zijn er ook Polo-shirtjes hebben brede strepen, 't moet er allemaal sportief uitzien Dus ook veel spijkergoed De broek, die van boven vrij wijd is en naar onderen smal toeloopt, staat model voor de pantalon jon geren-look Salopettes, tuinbroe ken en overalls ook die horen er bij. Voor iedereen, het sweat-shirt van katoen, liefst met opdruk Wie graag pure mode draagt kiest een zijden rok en dito blouse, disco vraagt om body-stocking en body warmers. Over de hele linie: véél spijkergoed' Het opbouwen van een garderobe door zelf alle mogelijke combina ties te maken, is toonaangevend. Blazers of andere jasjes spelen daarbij een belangrijke rol. Het mantelpak (in allerlei stijlen) wordt veel gedragen, bij japonnen en pakjes zijn zwart, wit, grijs mari ne, fuchsia en appelgroen de kleu ren. Vrij kort haar met een grove, non chalante krul: dat is de belang rijkste haarlijn van nu Wie 't lang wil houden zorgt ook voor een structuur. Voor de man niet te lang en geen bakkebaarden meer Een vrouwelijke charmante, vooral natuurlijk ogende make-up is het vriendelijke cosmetica-nieuws. Voor disco de glimmerstick

Het Nieuwe Stadsblad | 1980 | | pagina 23