mME/TvtniiF n Mode heeft twee gezichten: elegante én sportieve Bij Buijs koopt u „goed" A MOOIE MODERNE A/s we 't over mode hebben, MANTELS BLAZERS Leuke japonnen en pakjes, rokken en truitjes moet U nu eens gaan zien bij: MODES Vraag ook eens naar ons credietp/an. Blouses D.L 't Mag best een beetje goed. modehuis Japonnen Mantels Rokken Jumpers Vesten Enz. enz. Singel 125-129 Tel. 267972 HET NIEUWE STADSBLAD PAGINA 26 VRIJDAG 21 MAART 1980 Net een zuurstok, zo n ouderwetse in verschillende kleuren. Een witte sabbelpijp met hardrose en groene strepen. Dat is voorjaars- modenieuws 80. Dat zijn d& belangrijkste kleuren. Ook al kom je daar namen voor tegen zoals fuchsia (voor dat rose), mint of appel voor het groen, want het mooie woord wil ook wat. Voeg daar dan aan toe, dat wit véél gecombineerd met zwart en dat marine ook hand in hand gaat met het veel gebrachte wit dan hebben we het kleurenpalet voor het belangrijkste gedeelte gehad Een leuk palet, dankbaar ook, niet aan leeftijd gebonden en je kunt er letterlijk alle kanten mee uit. De elegante kant, de wat stren gere lijn, het speelse van het nieuwe voorjaar het is een veel zijdige mode. Met als we aan de coupe denken het laatste Pa- rijse nieuws: de schootjes, stro ken of volants op de heupen. Want die komen weer in beeld. Viel het accent de afgelopen ja ren en ook deze winter op de schouderlijn, die breed was, mocht de taille ook weer gezien, de heupen zijn nu aan de beurt. Nog niet bij alles en voor ieder een, maar een trend is het zon der meer Jasje, blazer, mantelpakje: geen vrouw kan (en wil) zonder voor jaar '80. Overslagjasjes, zoals dit, hebben soepele nochalance. DE PAKJES Belangrijk deze lente en niet weg te denken uit welke vrou wengarderobe dan ook: de pak jes. Het mantelpak, zelfs de wat strakkere tailleur, of de combi natie. Waarbij je jasje en rok op elkaar afstemt. Die jasjes hebben een eigen gezicht. Door bijvoor beeld een kraagloze hals, een overslag of een klein staand boordje. Véél, véél rokken zult u in de za ken tegenkomen, omdat die jas jes daar uiteraard om vragen. Plooirokken, effen of in een ruit, rechte rokken met een loop ruimte door_splitten, vaak zak ken in de zijnaad en de lengte een handbreed onder de knie. TOPS Dat blouses ook een belangrijke rol spelen laat zich raden. Veel overslagmodellen, hooggeslo ten zijn ze er ook, menig decolleté vraagt om een zonnet je, allerlei tops doen het goed bij de meer sportieve combina ties. Daarbij wordt de rok door een broek vervangen. En er zijn nog al wat pantalons voor de vrouw. Van bermudas af tot lange toe en verschillende lengten er tussen in. Soms slui ten ze nog strak aan, wijdere blijven voor de jongere vrouw actueel. SEXY Sexy is de .American way van kleden Hierbij worben lichaamsvormen zichtbaar, schouders, heup en taille krijgen accent kortom de vrouw is vrouw Waarbij het onder de hand wel bekende beeld van deze tijd elegante mode, naast sportieve dracht, niet weg te denken valt Ook al bedrijf je geen sport, je trekt kleren aan met een sport- image. Al staat er maar „roller skate" op de boezem van zo n katoenen sweater, al omhul je je met een ander -sportachtig ge val, als het maar die noncha lance heeft. STOFFEN Vandaar ook dat zomer '80 twee verschillende stofbeelden heeft. Soepele gladde zoals katoen, linnen en de linnenachtige, naast de stoffen met een lichte structuur. En die varieert nog al, ook als we aan wol denken. Veel wordt er gebracht in jersey, of die nu van katoen, wol, zijde of synthetische materialen is. Aanhouden... want dan bent u gekleed, zoals deze lente dat wil. Uitschieters anno 80: geome- trischëiijnen, invloeden van de 50-er jaren (pin-up girls, body builders, copacabana als ver siering) en een blik in de toe komst. Waarbij robots en Thun- derbirds jong nederland zullen aanspreken. Maar schrik niet, mooie gestyleerde bloemmo tieven, strepen en ruiten zijn alle even dankbare dessins. Waar de vrouwelijke kleding-in- teresse ook maar naar uitgaat: het elegante, het gezellige of het sportieve, één ding staat vast: we zijn redelijk kritisch geworden Kij ken goed uit wat we doen met ons goeie (kleed) geld. Kwaliteit, een hang naar het mooie en goede, voert voor me nigeen de boventoon. Boven de kwantiteit Liever één steengoed mantelpak (bijvoorbeeld) of een beeldschone, jurk dan een rokje zus en een jasje zo. Ook dat is trend'80. Dat we daarbij oog hebben voor de betere stoffen is een logisch gevolg. En al zullen velen, zo maar er tussen door iets plezie rigs voor de komende zonne maanden gaan uitkiezen, aan lokkelijke prijskaartjes niet voorbij lopen, het mag best een beetje goed en een beetje mooi! Kijk maar om u heen en kijk maar in de Winkels om dat be vestigd te zien. Schiedam - Hoogstraat 94-98 Telefoon (010) 266022 zijn we voorlopig niet uitgepraat. Wat is Mode In ieder geval: Niet te dicteren. Zij, die dat wel willen, presenteren vaak modellen die je nooit ziet dragen. Sinds jaar en dag stellen wij onze kollekties samen uit binnen- en buitenlandse aanbiedingen en gaan daarbij uiterst selektief te werk. Om een modewoord te gebruiken: Wij zijn „alert". Als u onze etalages bekijkt, let u dan op prijs en kwaliteit. Over smaak valt niet te twisten, doch wij menen (en hebben ook die ervaring) dat de onze, velen van U aanspreekt. Uiteraard stellen wij uw bezoek zeer op prijs. In verband met de koopavond is onze zaak op donderdag tot 1 uur gestoten. -fib EN

Het Nieuwe Stadsblad | 1980 | | pagina 26