Koppetje '80: kort en.ongeremd Snelkapsel zonderA bakkebaarden Haute Coiffure Francaise brengt: voor haar: la Ligne Farouche voor hem: la Ligne Cosmos Kapper houdt spreekuur Is er ook haarmode voor heren? Er zijn blijkbaar nogal wal dames die problemen hebben met hun haar of van zichzelf zeggen: ik heb vreselijk moeilijk haar, daar is niets mee te beginnen. Niet alleen haaruitval, dode punten of haar dat afbreekt, maar ook met 'n te sterke permanent kan men zich erg ongelukkig voelen. Zo kan een vrouw, die jarenlang een getoupeerd kapsel heeft gedragen, last hebben van een snel dunner worden de kruin, waar de hoofdhuid doorheen be gint te schemeren. Ook kan b.v. zwanger schap oorzaak zijn van futloos, vet en slap haar. Vervelend, want juist dan wil een vrouw er toch goed uitzien. Sommi gen beginnen te vroeg te 'grijzen' of het mooie blonde haar van vroeger wordt vaal en glansloos. Kortom heel wat problemen en probleempjes waarover men eens met een haarspecialist zou willen praten. Een deskundig advies kan vaak tot aanzienlij ke verbetering leiden of zelfs volledig uit komst bieden. Zo'n advies wordt nu mogelijk. De beken de Rotterdamse modekapper en ontwer per John Postmus gaat hiertoe spreekuur houden. Dit is 'n primeur in de Neder landse-kapperswereld, die zeker in een bepaalde behoefte voorziet. In zijn salons aan de Weissenbruchlaan, Hillegersberg, die hij op dit moment tot z'n werkterrein heeft uitgekozen, houdt hij iedere woens dagochtend van 9.00 -11.00 uur spreek uur. Een geheel vrijblijvend consult kost /12.50. Wanneer gelijk een afspraak wordt gemaakt voor een behandeling, dan worden de ƒ12,50 consult-kosten in mindering gebracht. Voor de vele vaste kliënten is deze nieuwe service geheel gratis. Wees zuinig op je haar... je moet er tenslotte je hele leven mee doen. De dameskapsalons van John Postmus zijn in Rot terdam en wijde omgeving al vele jaren een niet weg te denken begrip. De laatste jaren begint ook 'John Postmus FOR MEN' steeds meer bekendheid te krijgen. Hoe komt dit? Wel, deze herenkapsalons hebben een typisch eigen, moderne sfeer. Naast kap pers zijn het vooral kapsters die knippen,föh nen, permanenten en ver der alle behandelingen, die tegenwoordig in een mo derne her en kapsalon voor komen, met heel veel inte resse uitvoeren. De man en in het bijzonder de jon ge man, begint steeds meer te beseffen dat zijn uiterlijk en z'n image mede bepaald wordt door z'n haar. Vond men vroeger alles gek of overdreven, ja zelfs verwijfd, thans vindt men veel dingen heel nor maal. Deze trend wordt zelfs door de vrouw aange moedigd. Toch zijn er nog veel heren die een zekere schroom hebben bij John Postmus binnen te stap pen of een afspraak te ma ken. In het buitenland, vooral in de grote wereld steden, vindt men kapsa lons waar dames errheren gewoon door elkaar zitten en niemand stoort zich daaraan. Bij John Postmus worden de heren echter nog steeds in aparte sa lons behandeld. Het Filiaal Oudedijk zal binnenkort geheel worden verbouwd waardoor ook de heren een geheel aparte afdeling krijgen. In de haardracht van heren is er ook altijd 'n bepaalde modetrend geweest. De man is echter in het alge meen veel conservatiever en meer behoudend. Toch is bij de jongere generatie de laatste 25 jaar het ac cent sterk op het haar ko men te liggen. Het optre den van de Beatles hegft in de hele wereld een shock veroorzaakt. De jeugd was met geen stok meer naar de kapper te krijgen. Want de kapper knipt je haar er af. Nee je haar moest lang zijn. Thans is de trend weer naar korter haar en goed verzorgde kapsels. De scheiding in het midden en haar op het voorhoofd is weer helemaal in. Soms, als het haar dun, slap en gauw vet is, wordt een grove structuurbehande ling (permanent) toege past. Ook de haarkleur komt bij de heren in de belangstelling. Bij John Postmus ziet men soms jongelui die een 'bleach' (blonde lokken) krijgen. Ook kleurcorrec- ties komen steeds vaker voor. Kortom, de man is wat zijn haar en cosmetica betreft modieuzer gewor den. Heren... het kan verkeren. HET NIEUWE STADSBLAD PAGINA 29 VRIJDAG 21 MAART 1980 Ongeremd. Woest zelfs, op z'n minst aan de wilde kant. Dat is koppetje '80. Tenminste, als we naar de haarlijn kijken, het kapsel voor de vrouw. En vooral als we weten wie dit kapsel introduceert. Het Syndi- cat de la Haute Coiffure Fran- caise komt er mee, nog steeds de eerste de beste niet. La ligne „Farouche'' is de naam en elk woordenboek leert je dat dit wild of woest betekent. Op z'n Hollands wil dat eigenlijk gewoon zeggen, dat er een kort kapsel wordt gebracht, dat borg staat voor gemakkelijk bewe gen, gemakkelijk leven, er non chalant plezier van hebben. Als het je staat tenminste, want iedere kapper met een beetje vakmanschap en gevoel voor mode zal in de eerste plaats de vrouw, ongeacht haar leeftijd, het kapsel geven dat bij haar past en dat haar staat Bij haar persoonlijkheid, bij haar ge zicht. En dan moet natuurlijk het haar ook nog de gewenste kwaliteit hebben om er mee aan het ,,fa- rouchen" te gaan VAK HANDEN Leuk is het zonder meer en het vereist in de damessalon twee vakbekwame handen Kappers handen, die het mes weten te hanteren, want de nieuwe coupe wordt met het mes ge sneden Is jarenlang uitsluitend de schaar gebruikt, terug naar het mes voor Farouche. De lijn is in twee versies uitge bracht. Het zijn kapsels met een puntige nekpartij, het ene zeer strak, het andere met een lichte krul, die het haar volume geeft Het aanbrengen van een struc tuur in de vorm van een soepele permahent is daarbij een vereis te NAAR VOREN Naast de lange nekpartij ligt het totale accent op de voor- en zij kant van het kapsel Het wordt naar voren gekapt, bedekt het voorhoofd grotendeels of, meer mysterieus, éèn oog, terwijl de andere kant vrij blijft Bij het oor wordt het ook naar voren gekapt, wie dat niet staat kiest voor een soepele krul, die geföhnd en/of geborsteld wordt in een vorm, die wel bij het ge zicht past DE SLAG Haarmode '80 kort dus voor deze eerste lente in dit nieuwe decennium Wie evenwel sinds enige tijd weer trots is op z'n iangere lengte, kan daar nog steeds door allerlei eigentijdse manieren van opsteken tal van kanten mee uit. Waarbij een permanent dan weer zorgt voor het nodige vo lume, of ,,de slag'' zoals je best mag schrijven in deze tijd, waarin de vijftiger jaren mede het modebeeld, dus ook het kapsel, bepalen Mode, maar ook een staaltje kappers-vakmanschap, dit kap sel voor lente '80. Farouche, noemde men in Pa rijs deze lijn, wat zo'n beetje neerkomt op wild of woest. Op z'n Hollands gezegd: een kap sel voor vlotte beweeg'lijkheid. Mede door het raffinement van de struktuur. Ongeacht rang of stand, school of job, straat of laan: de man aan de jonge kant van de veertig houdt heel goed in de gaten, wat de nieuwe haarlijn is. Wie zich daarbij een beetje modebewust kan noemen, laat die lijn toepassen bij z'n kapper of kiest, in overleg met de man (of vrouw) die de coiffure moet gaan maken, wat bij hem past. Voorjaar '80 is dat la ligne Cosmos. Zo zegt het 't Syndi- cat de la Haute Coiffure Mas culine Francaise Want ook voor mannen is'er zo'n Frans syndicat, zoals dat al zo vele jaren voor vrouwen het geval is. Nu telt ons land verschil lende vak-clubs en verenigin gen, die up to date én con tinu sleutelen aan hun vak en die nieuwe lijnen bespreken en technisch doornemen. Kijken we even naar wat het beroemde syndicat introdu ceert, dan is dat een redelijk kort kapsel met het haar hal verwege boord of coll. Het wordt, zoals dat in vak termen heet, bot geknipt en krijgt, als het haar daar om vraagt, een soepele struc tuur. Dat betekent meer vo lume en krullerig door, wat normaliter permanent heet. OMHOOG Die structuur, als men ten minste een kapsel met een beetje pit en beweging wil, zorgt er o m. voor dat het uit het gezicht bij de oren om hoog geföhnde en gebor stelde haar prima blijft zitten. Het valt halverwege het voor- Géén bakkebaarden, niet te lang, stevig door de struktuur, nonchalant door de bot gesne den krul: het mannenhoofd, zoals de wereld van de haute coiffure dat begin '80 laat zien. hoofd, een paar centimeter boven de wenkbrauwen Toepassing van deze lijn zon der structuur gaat ook best als men er (zoals met elk kapsel uiteraard) het haar voor heeft. NIET LANG MEER Is men niet meer zó piep, dan kan deze ligne cosmos ook, zeker door een wat gematig der toepassing met bijvoor beeld een scheiding. Zo hoorden we van een van de leden van dit syndicat, die het met een „snel" kapsel ka rakteriseerde. Ook omdat we geen bakkebaarden meer zien. Die zijn helemaal uit, evenals trouwens voor elke man het lange haar! •John Postmus lor men Coupe 'Leon' John Postmus Scheiding in 't midden is in!

Het Nieuwe Stadsblad | 1980 | | pagina 29