§eHQBN (tPS M Stap maar m een witte tophit de nieuwe Uankwitte zomermode natuurlijk bij Laat voor gaan die kindervoet h I I 1 HET NIEUWE STADSBLAD PAGINA 32 VRIJDAG 21 MAART 1980 Voor de kindervoet geldt ei genlijk maar één ding. Niet in de eerste plaats: hoe zien die schoenen eruit, maar vooral: zijn ze geschikt voor de voet. r Honderd procent schoenen mode, de twee kleuren-com- binatie met wit als zomers accent. Ook aan de mannen- voet. Want: eerst de voet en dan de schoen, daar gaat iedere schoenenzaak, die zichzelf respecteert, van uit. Koop ze niet te klein, maar vooral niet „op de groei" dus niet te groot. Kindervoeten moeten een mensenleven lang mee en dan zijn ingebouwde steu nen (alleen waar nodig!!) wijdte en of breedte maten belangrijk. Laat zelfs losse steunzolen boven mode pre valeren als 't nodig is. Dat de schoenenwereld met een aantal goede, vaak zeer verantwoorde merken juist op dit chapiter inhaakt is voor Velen al een weet, het mag op deze pagina nog eens onderstreept! Dat de meeste zaken, ook in dit kader dan nog verdraaid aardige schoentjes en ook grotere maten brengen, pleit dan alleen maar voor de vakmensen, die tot deze combinaties wisten te ko men. Ik heb nieuwe schoenen. Nieuwe witte schoenen. Dat was (maar dan in het Duits) een tijdje geleden een Schla ger-tophit. Neue, weisse Schu- he... Dat wordt ook een tophit aan de herenvoet dit seizoen. Natuurlijk, niet alle mannen gaan er in naar werk, job of mee de hort op. Maar let op: veel wat jong is en ook de leef tijd daar boven, zal wat de kleur betreft, lichtvoetig door het leven gaan. Zowel in de soepele, noncha lante stijl als, wat meer gek leed door de kombinatie van wit leer met bruin of zwart. En dan voorzien van perforatie. Zij, die vijftig jaar of ouder zijn weten onmiddelijk welk type zomerschoen we hier bedoe len, want je zag ze voor de oor log al. Wit dus, ook voor de meisjes- en vrouwenvoet. Maar daar vrouwen wit nooit uit de weg zijn gegaan, is dat niet zulk „hot" schoenennieuws. Al mag dat wit dan sterk in opmars zijn. Nu hinkt, evenals dat met de kleding het geval is, ook de schoenenmode op twee benen. Aan de ene kant wordt het alle maal eleganter, krijgt het zowel voor de vrouw als de man meer stijl, daarnaast is het al sport- look wat de klok slaat. Dat zie je dan ook aan die voe ten terug. O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O DE KLEUREN Voor hem evenwel ook: elegan ce. Gewoon hele mooie, goeie schoenen in vaak prachtige leersoorten. Waarbij de model len met het gladde voorstuk, dat vrij hoog tet de wreef oploopt, de modernste belijning laat zien. Daar tussen in: semi sportief de broques (met die gaatjes-neu zen) van leder met dat graan- korrel-effekt, hunting niet te ver geten, suède ook én de stevig aandoende sportschoen van ruige leersoorten, zoals jucht. De kleuren tenslotte: voor de vrouw blauw, grijs, beige en als zomerse accenten funchia, cerise en mint. Voor de heren lichte beige tin ten, lama, diep donkerrood en diep donkerbruin voor de jeugd: bleu electric, caynne (ofwel peper), paars en cerise. Voor allemaal: wit, nieuwe, witte schoenen... KINDERLIJK De belijning: slank, bijna klas siek, de kwaliteit vaak goed. Veel open schoentjes dit jaar. Hetzij alleen met een open teen hetzij als sandalet model. Maar dan toch steeds weer met dat hakje. Enorme tegenhanger voor het vluggere werk, die bijna kinder lijk aandoende de gehele voet omsluitende, dichte schoenen met veters Meestal gemaakt van chroomleer in honderd pro cent modekleuren. VROUWELIJK Elegant, héél vrouwelijk, dus (laten we wel wezen) in vele ge vallen het aankijken waard: die pump. De mooie schoen met de hoge hak en dat in allerlei variaties. Deze winter al vol op mode, door het dragen van laarzen in het winterbeeld niet altijd opval lend. Ook al dragen we deze zomer wat lichtgetinte laarsjes, het ac cent zal nu nog sterker op die pump-modellen vallen 'n Elegante voor 'n ele gante mode FIJN ALTERNATIEF Tussen dat hoge hakwerk, vaak met wreefbandje én de aan doenlijke jeugdschoenen in, zien we de sandalet met de rechte, leren blokhak. De trotteur voor haar die rede lijk veel loopt heeft een vrij lage hak, de sportieve schoenen hebben dikke, soepele zolen. Daarmee zijn we gelijk (weer) bij de man beland Ook voor hem en dan vooraf voor de grote groep tussen pakweg veertien tot tegen de vijftig is er die sportschoen. We hoeven niet alleen meer op gympies of baseball schoenen te lopen. Al die leuke sport schoenen zijn er een fijn alter natief voor geworden. De 'college- ge schoen voor dames. On voorstelbaar goed. Echt leer. in zwart, bordo en wit. Leuke versierster voor meisjesvoeten. Prachtig mat-leer. in de pasteltinten bleu en fuchsia. Maat 35-39 49,95 Maat 28-34 yiyiqc Eindeloos sportief Met lekker dikke zool in wit leer met soft binnenwerk Maat 36-39 Maat 40-45 89,95 Moderne college schoen' voor mannen (let op... origineel vlaggetje) in zwart en bruin. Echt leer Nu al veel verkocht Hoog modische da mespump. in bijna- wit en zwart linnen Een tophit. Da mespump met door- kijkhak. in wit en zwart Ook met hiel- bandje verkrijgbaar SCHIEDAM. Hoogstraat 2. SCHIEDAM-kethel. winkelcentrum Spaland 36 vlaardincen. Liesveld 16. 19 vestigingen. Jogging, de originele Eve and Adam sport schoen. Met leren neus en hiel. Alle kleuren, ook in wit. Maat 31-34 Maat 35-46 39,95

Het Nieuwe Stadsblad | 1980 | | pagina 32