Stichting De Schiedamse Gemeenschap Voorzitter O.B.K. tussentijds afgetreden Overschiesestraat 1, Tel. 26.80.43 of 26.60.00 NOG PLAATS OP DE WELZIJNSMARKT Pop-overleg Schiedammofoon 3 is uit! WERKGROEPEN 15 jaar Senectutekoor 5 MEI FESTIVAL EN VERDER... Hoe roer je je? HET NIEUWE STADSBLAD PAGINA 53 - VRIJDAG 28 MAART 1980 ,f C M M K f i De welzijnsmarkt wordt gehouden op zaterdag 31 mei a.s. van 10.00- 16.00 uur in de Lange Kerkstraat, Broersveld en op het HEMA-plein. Er zijn nog kramen te huur. De prijzen zijn 56,voor een hele en 28,— voor een halve kraam. De welzijnsmarkt wordt gecombi neerd met de jaarmarkt en met een feestelijke manifestatie van voet balvereniging Wilton-Fijenoord die tijdens de manifestatie haar nieuwe naam zal onthullen. De jaarmarkt met vele oude am bachten en antiek- en curiosakra- men zal in het teken van België en vogeltjes staan. De jaarmarkt gaat op de Grote Markt door tot 's a- vonds negen uur. Dan kunnen de inmiddels schor geworden kraam- houders van de welzijnsmarkt ook nog even nagenieten. De welzijnsmarkt heeft tot doel: re presentatie van groepen en instel lingen (soms ook individuen) die zich inzetten voor het welzijn van hun medeburgers en/of lotgenoten. Voor de welzijnsmarkt hebben zich totnutoe opgegeven: politieke par tijen, vrouwengroepen, sportvereni gingen, belangengroepen, aktie- groepen, informatieverstrekkende en hulpverlenende instanties, vrije tijdsverenigingen en organisaties op het gebied van vorming en ont wikkeling. Indien u ook nog een plaatsje op de welzijnsmarkt wilt, kunt u zich op geven bij de Schiedamse Gemeen schap, Overschiesestraat 1, tele foon 268043, vragen naar de heer Tiggelhoven. Voor de (wat meer commerciële) jaarmarkt kunt u terecht bij me vrouw Van Oostrom, Aleidastraat 91a, telefoon (na 17.00 uur) 266216. Dat het OBK sinds maart vorig jaar niet meezit is genoegzaam bekend. Naast het probleem van de huisves ting van de thans 80-jarige vereni ging moet nu ook in het voorzitter schap worden voorzien. De heer J. H. H. van Krogten, die dit jaar 68 jaar hoopt te worden, heeft namelijk het OBK bestuur la ten weten de tijd gekomen te ach ten om zijn functie thans aan jonge ren over te laten. „Voor een ieder komt de tijd dat men de aktiviteiten wat moet beperken", zo schrijft hij. OBK verliest weliswaar een be stuurder met grote ervaring en in zicht doch respecteert de beweegre denen, op grond waarvan de heer van Krogten meende te moeten af treden, ten volle. Vele Schiedam mers die daadwerkelijk muziek beoefenen of op bestuurlijk vlak met muziek te maken hebben, ken nen de beminnelijke, thans oud voorzitter van OBK wel omdat hun hobby altijd wel eens een bezoek aan zijn gezellige zaak aan de Rot terdamse Dijk noodzakelijk rrjaak- te. De heer van Krogten is sinds 1951 lid van OBK. Hij werd destijds lid omdat OBK hem in genoemd jaar opdracht gaf voor de levering van een geheel nieuw instrumentarium voor de Harmonie die op andere stemming overging. Dit betekende voor de toen pas als zelfstandig za kenman gevestigde heer van Krog ten een mooieopdracht en een groot blijk van vertrouwen. Naast de verdiensten voor OBK, waarvan hij meer dan 20 jaar voor zitter was, had de heer van Krogten ook zijn verdiensten voor het Schie damse muziekleven in het alge meen. Met name in de beginperiode van de afd. muziek, waarvan hij be stuurslid was heeft hij veel werk verzet. Vanaf volgende week is de Schie dammofoon 3 te verkrijgen; bij de Schiedamse bands, bij de WV, bij Playground, Hakkert en De Vro lijke Noot. Ook proberen we op ver schillende plaatsen zoals scholen in de Quibus e.d. dit unieke Schie damse muziekkrantje te sluiten. Dit derde exemplaar telt 36 pagi na's dus ruim 2 maal zo dik als de vorige en staat vol nieuwtjes over de Schiedamse amateurpopbands, over wat het pop-overleg allemaal doet, wat er landelijk gebeurt. Er staan interviews in, tips voor onder houd van je instrument, een echte muziekstrip, kortom: voor iedereen die geïnteresseerd is in muziek valt er voldoende informatie te halen. Hij kost nu wel 3 kwartjes, maar daar heb je dan ook een dubbel dikke foon voor. Het pop-overleg heeft kortgeleden weer eens vergaderd met alle bands. Op deze vergadering zijn de werkgroepen uitgebreid, er zijn nieuwe medewerk(st)ers bijgeko men. Ook is er een bestuur geko zen. Dit bestaat uit: Gijs van Rij, Bert Roozenbeek, John Haver- mans, Hans van Rij en Nico de Vries. In de werkgroepen kunnen nog enthousiastelingen terecht: voor de Schiedammofoon, repetitie ruimten, aktiviteiten, subsidies en fi nanciën en voor het maken van een plan voor een eigen muziekhuis. Sinds de oprichting van de S. G. en met name vooral ook doordat de bestuursleden van de diverse Schie damse korpsen elkaar op de verga deringen van de afd-muziek beter leerden kennen, is de onderlinge verstandhouding tussen die korp sen veel verbeterd. De laatste twee jaren heeft de heer van Krogten zich om gezondheidss- redenen wat moeten ontzien en het was voor hem dan ook een enorme klap dat het OBK gebouw, dat hij gerust als zijn levenswerk mag be schouwen, ten gronde ging. Daarna kreeg hij dan nog de grote teleur stelling te verwerken dat een toe zegging omtrent andere repetitie ruimte niet werd gehonoreerd. Gelukkig heeft OBK in Jan Braat een jeugdige 2e voorzitter. Jan gaat nu als waarnemend voorzitter „het diepe" in maar hij weet, dat de af getreden voorzitter bereid is hem met raad en daad zoveel en waar mogelijk, bij te staan. Het verenigingsleven gaat dus ge woon door. Zo zal de Harmonie en de Jeugd Harmonie op 25 april a.s. het gebruikelijke concert in het Passage Theater geven. ,Het wordt een leuk en overwegend licht pro gramma. Degenen die zondagmid dag 16 maart in de Heyermanflat luisterden waren enthousiast. Zij beluisterden n.l. een groot deel van het op 25 april te brengen con cert. De beide showkorpsen doen dit jaar niet mee op 25 april. Zij verzorgen n.l. dit jaar, begin van de zomer een „buitengebeuren" waar aan diverse zusterverenigingen zul len meewerken. O.B.K. heeft ge meend het beste door het maken van muziek aandacht te schenken aan het feit dat OBK op 9 maart 1980 80-jaar bestaat. Verder gaat het Showkorps met de majorettes in augustus 3 dagen naar Duitsland om diverse optre dens te verzorgen. Voor de jeugd is eveneens een reisje met daaraai een optreden verbonden in voorbe reiding. Het zal vooral voor het showkorps improviseren worden omdat vanaf mei geen gebruik meer gemaakt kan worden, van de SFC cantine omdat die een grondige verbou wing tegemoet gaat. Problemen genoeg dus bij OBK maar niets duurt eeuwig en men heeft de moed en hoop op betere tij den niet opgegeven. Het Senectutekoor, waarover U al vaker heeft kunnen lezen op deze pagina viert dit jaar alweer haar 15- jarig bestaan. Een tijdje geleden zijn dan ook 7 leden eens flink in het zonnetje gezet, omdat zij ook al die 15 jaar al deel uit maken van het Senectutekoor. Het was een bij zonder gezellige middag, waar be halve de nodige huldigingsbloeme tjes en woorden uiteraard ook ge zongen werd. En hiervoor is men vooral bij el kaar: samen zingen. Het Senectute koor begint inmiddels ook een van de grotere Schiedamse koren te worden en dat is ook geen wonder, want er wordt hard gewerkt en daarbij is het er nog erg gezellig ook. Binnen is het koor weer te beluiste ren en wel op 5 mei 's middags in dienstencentrum de 4 Molens om 15.00 uur. Mocht u kennis willen maken met het koor omdat het u ook wel wat lijkt loopt u dan eens langs op de woensdagmiddag, om 14.00 uur in gebouw Chr. Soc. Belangen, aan de Lange Haven. Iedereen is van harte welkom. Op 5 mei zal er van alles te beleven zijn in de stad, om de bevrijding van 35 jaar geleden weer te vieren. Ook het popoverleg doet hier aan mee, door 's middags van 3 tot 6 in sporthal Margriet een festival te or ganiseren. Hier zullen spelen: Alaska, Waste of time, Topanga Canyon Band, Crumpets en der Immer Grade Aus Band. De toegang is gratis en we re kenen op veel publiek. In augustus zal er weer een presen tatiefestival komen. Pop-Bouw- Werk-'80. Alle Schiedamse ama teurbands kunnen zich hiervoor aanmelden. Datum en plaats zijn nog niet zeker, maar dat wordt ui teraard tijdig bekend gemaakt. Zijn we hard bezig om veel zaken uit te zoeken waarmee de bands te maken hebben, zoals: kontrakten, belastingen, Buma, struktuur enz. Verder neemt het Schiedams Pop- overleg ook deel aan landelijk over leg, met soortgelijke organisatie uit andere steden. Over al dit soort punten kan je ver der uitgebreid lezen in de Schie dammofoon Vragen? Meewerken? neem even kontakt op met Jolie op het buro van de SG. Vormings- en ontwikkelingswerk is meer dan alleen kursussen organi seren. Het is ook voorlichting geven over allerlei zaken die te maken hebben met het menselijk streven een zinvol en gelukkig bestaan te leiden. Die voorlichting zal vaak te maken hebben met hoe je je in je ontplooien of wordt dat tegenge werkt? Wat zijn de belemmeringen en hoe ga je ermee om? Dit maal een stukje over assertivi teit, over eerlijk voor jezelf durven uitkomen. Bij de V.V.V. kun je de agenda van groepstrainingen in Ne derland inkijken. Tussen 9 en 13 uur en tussen 14 en 17.30 uur in de Overschiesestraat 1. ASSERTIVITEIT IS VOOR JEZELF OPKOMEN Er zijn drie manieren om met an dere mensen om te gaan. De eerste manier is over je te laten lopen; dat noemt - men sub-assertief. De tweede is fel van je af te bijten; dat noemt men agressief. De derde ma nier ligt daartussen. Je laat niet over je lopen, maar je deelt ook niet gelijk doffe dreunen uit. Je brengt duidelijk tot uitdrukking wat je wel en niet wilt, wat je fijn en wat je rot vindt zonder de bedoeling de ander te kwetsen. Deze manier noemt men assertief. Assertief worden doe' je niet in één dag. Als je vandaag de beslissing neemt vanaf nu assertief te zijn, merk je gauw genoeg dat dat heel wat voeten in aarde heeft. Assertief tegen een vreemde zijn lukt dan misschien wel, maar tegen iemand waar je veel cm geeft wordt een stuk moeilijker. Vaak speelt de vrees om afgewezen te worden een grote rol. Vaak ook voel je je schuldig als je precies zegt wat je wilt. In je achterhoofd tolt de vraag: „Ben ik nou niet egoïsties? In denk dat het eerlijk zeggen wat je wilt en voelt erg belangrijk is. De ander kan dan ook zeggen wat hij of zij wil. Dan is een gesprek moge lijk. Als je niet eerlijk zegt wat je wilt en voelt, moet je ook niet ver baasd zijn als de ander niet weet wat je wilt en dan maar de eigen wil doordrukt. Het gebeurt héél erg vaak dat mensen niet zeggen wat ze willen, maar wel boos zijn als de ander hun wil niet kent. Da's toch pure onzin! Je wilt iets, maar de an der moet het je aanbieden; er zelf om vragen, hó maar! Eerlijk zijn tegen een ander kan kwetsend zijn. Dat hoor ik nogal vaak tegenwerpen. In vind leugent jes om bestwil of zwijgen om /ie mand niet te kwetsen veel kwetsen- der, mensonwaardig. Als je eerlijk bent en om iemand geeft, zal die an der niet gauw aannemen dat je met opzet kwetst. Een gesprek is dan mogelijk. Een eerlijk gesprek over de onderlinge verstandhouding en gevoelshouding. Als je zwijgt dan hol je langzaam maar zeker je rela tie uit. Als je voortdurend doet wat anderen van jou verwachten, leef je op een gegeven moment je eigen le ven niet meer, maar dat van ande ren. Wie ben je dan nog? Een lieve buitenkant, maar hol en volstrekt oninteressant van binnen! ASSERTIVITEIT Als je altijd een schuchter vogeltje ben geweest je nooit „nee" hebt durven zeggen, altijd maar hebt ge daan wat anderen van je wilden, heb je dan geen pesthekel gekregen aan die mensen die helemaal geen rekening houden met jouw wensen, jouw verlangens? Of heb je inmid dels andere manieren verzonnen om toch je zin te krijgen? Meestal is dat inderdaad het geval. Maar is dat dan niet oneerlijk en diep bele digend? Het is niet gemakkelijk om aange leerd gedrag om te zetten in ander gedrag. Daarvoor is oefening nodig. Het is nodig dat je de gunstige ef- fekten voelt van dat andere gedrag voor je het tot 't jouwe kunt maken. Slechts door doen en je er prettig bij te voelen wordt het jouw na tuurlijk gedrag. Een opluchting om dat je nou eindelijk eens voor jezelf mag opkomen. Mógen? Ja, van je zelf! Het oefenen van assertief gedrag gebeurt meestal in groepen, asserti- viteitstrainingen. Groepen waarin je je veilig bent gaan voelen om met nieuw gedrag te eksperimenteren. Dat veilige gevoel is een voor waarde om tot nieuw gedrag te ko men. Weten dat de anderen je niet zullen laten vallen, als je jezelf bent, als je eindelijk eens durft te zeggen wat je wilt en voelt. Als je een assertiviteits-training wilt volgen, kun je bij De Schie damse Gemeenschap (aan de V.V.V.-balie of via de telefoon 268043) adressen krijgen. Wijzigingen... blz. 19: Telefonische Hulpdienst Waterweg-Noord. Huidig adres: Lekstraat 55. Tele foonnummer ongewijzigd. blz. 20: blz. 23: blz. 31: blz. 34: blz. 36: blz. 38: blz. 39: blz. 39: blz. 39: blz. 40: blz. 40: blz. 40: blz. 43: blz. 44: blz. 44: blz. 45: blz. 57: Gemeentelijke Volkscre- dietank Vlaardingen P. K. Drossaartstraat 1, tel. 344000. Openingstijden: iedere ochtend van 9.00-13.00 uur; vrijdagavond van 17.30- 19.30 uur. Nederlandse Vereniging voor Slechthorenden (N.V.V.S.) Kontaktadres: J. W. den Hoed, C. de Bourbonstraat 33, tel. 265000. PAS 65 Uitgifte van deze pas ge schiedt op de gemeentese cretarie, afdeling Burger zaken (en niet op de afde ling Bevolking). Belang rijk: Pas aanvragen op de dag dat men 65 wordt. De Algemene Nederlandse Wielrijders Bond (A.N.W.B.) is verhuisd van de Parkweg naar: 's -Gravelandseweg 565, tel. 734333. Openingstij den: ma. t/m vrij. 08.45- 16.45 uur; zaterdag 08.45- 12.00 uur. Filiaal Parkweg 218 is ver huisd naar de Mgr. Nolens- laan 99. Telefoonnummer is onge wijzigd. De openingstijden zijn dezelfde. Leger des Heils Adres: Lange Haven 27, op dinsdag 10.00-15.00 uur. Kontaktadres: mevr. M. J. de Jager-Peters, tel. 703989. De Wilgenburg Adres: Singel 104 Bijeenkomsten op woens dagmiddag van 13.30-16.30 uur. Kontaktadres: mevr. M. W. Zappey-le Pair, tel. 702192. Wijk III Adres: Opstandingskerk, Burg. Honnerlage Grete- laan. Bijeenkomsten eenmaal in de 14 dagen op dinsdag middag van 13.45-16.15 uur. Kontaktadres: mevr. H. Diederiks, tel. 705208. Sociëteit Praathuis is ver vallen. Centrum Oost Adres: De Savornin Loh- manschool, Galilëistraat. Bijeenkomsten: op maan dag van 13.30-16.30 uur. Kontaktadres: mevr. G. H. PU, tel. 700298. Zuidercontact Adres: Goereesestraat 1. Bijeenkomsten: maandag middag 13.30-16.00 uur. Kontaktadres: A. Ouwens, tel. 264560. Nederlandse Hervormde Sociëteit voor Ouderen p/a Zuiderkwartier, Dwars straat 33. Bethelkerk, Nieuwe Maas straat. Bijeenkomsten op dinsdag en donderdag 13.30-16.00 uur. Bewonersvereniging Schiedam-Zuid Kontaktadres is vervallen. Korrespondentieadres: Nieuwe Maasstraat 65, tel. 264417. Bewonersvereniging Oost Nieuw kontaktadres: An neke van Gurp, Prof. Ka- merlingh Onneslaan 155a, tel. 263390. Bewonersvereniging Schiedam-West Bijeenkomsten worden ge houden in wijkcentrum „De Bever". Nederlandse Spoorwegen, reduktiekaart 65-pIus. Voor samenwonenden: een uittreksel uit het bevol kingsregister meebrengen, waaruit blijkt dat men ten minste 1 jaar samenwoont. Dierenartsen A. M. Vissee, Schiedamse- weg 119, Kethel, tel. 708808, Parkweg 52, tel. 705436 (tot nader te bepa len datum), tel. 735023. Dierenartspraktijk Wa rande P. M. C. A. van Eerd en I. van Eerd-van Toor, Wa rande 99, tel. 734819. Spreekuur: maandag t/m vrijdag 14.00-15.00 uur en 19.00-20.00 uur; zaterdag 10.00-11.00 uur en volgens afspraak.

Het Nieuwe Stadsblad | 1980 | | pagina 53